PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujnik deszczu - gdzie? FX 35



mirassek
20th-March-2011, 17:29
Witajcie;

Jak w temacie ,wiem ,że auto jest wyposażone w powyższy element
Jednak nie moge sam go zlokalizować

pomocy :)

MARUS
20th-March-2011, 18:18
Domyslam sie ze pytasz o 2008 rocznik. Wiec o ile wiem to 1gen FXa nie miala czujnika deszczu

sirtrojan
20th-March-2011, 21:32
potwierdzam. I generacja nie ma czujnika.

mirassek
21st-March-2011, 01:52
Panowie;

rocznik rzeczywiście 2008

Mam w ekspertyzie w wyposażeniu dodatkowym czujnik deszczu na 100 %
jak powyżej, nie wiem gdzie go zlokalizować

sirtrojan
21st-March-2011, 01:53
ale to nowy model czy stary. W sumie z '08 moze byc tez nowy.

Jak stary to na 100% nie ma czujnika deszczu ;)
Jak by był to w okolicach lusterka. wstecznego.

mirassek
21st-March-2011, 02:00
w lusterku posiadam kompas i przyciski do otwrcia bram wjazdowych i garazowych
mam ekspertyze dekry mojego infi i samochód ma to w wyposazeniu doatkowym.Za nic nie mogę tego zlokalizować.:)POszukam jutro skoro piszesz że w okolicach lusterka wstecznego..Jeszcze dopytam - czujnik czujnikiem ale załączam go aktywuje z pozycji joysticka wycieraczek, czy służy do tego magiczny przycisk ?

sirtrojan
21st-March-2011, 02:05
jak by był to gdzieś na szybie w okolicach lusterka ale nie ma - na pewno :)
Moęe koleś z dekry wziął za czujnik np. czujnik pasa który jest za lusterkiem - lekko przesunięty w prawo ( w fxach z pakietem technologicznym)

mirassek
21st-March-2011, 02:11
Posiadam autko 2 dni, więc jutro mocno się temu przyjrzę.Raz przejechałem po lini ciągłej i nic się nie działo.A przez ostatnie 2 dni deszcz padał i czujnik był by duużym udogodnieniem.Przyjrzę się jutro,albo jak piszesz koleś z dekry poszedł na skróty! :) też myśle,że powinno być w takim razie info na dźwigni wycieraczek ( jakies auto włączenie) czy coś podobnego......

slepy62
21st-March-2011, 12:08
W II generacji czujnik jest pod lusterkiem wstecznym dokładnie na środku w górnej części szyby przedniej.
Jeżeli masz czujnik, na dzwigni wycieraczek powinieneś mieć napis -AUTO (w wer.Euro; w wersji USA chyba INT)
czujnik włącza się przy położeniu AUTO

slepy62
21st-March-2011, 12:21
.Raz przejechałem po lini ciągłej i nic się nie działo.
Co do przekraczania linii na drodze to za to odpowiada system LDW - przednia kamera - zlokalizowana kilka centymetrów obok czujnika deszczu.