PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Cześć!



solista
30th-March-2011, 16:44
Cześć,
od jakiegoś czasu przeglądam forum, a jako że stałem się szczęśliwym (oby ;) ) posiadaczem czarnego coupe spod znaku :infi: to i przywitać się wypada :)
Auto na razie czeka za wielką wodą, ale już za miesiąc pochwalę się pierwszą fotorelacją.
Witam więc wszystkich serdecznie, i mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości spotkamy się na jakimś zlocie.

Pozdrawiam
S.

Athens
30th-March-2011, 17:04
Witamy właściciela G. Masz jakieś foty zza oceanu? Napisz coś więcej o nim, czarny to bardzo ładny kolor. Bo taki jak mój :D

Na zlot kwietniowy to nie ma szans,żebyś zdążył ale na kolejne zapraszamy. Chociaż powiem ci,że kawał drogi będziesz miał - no chyba , że zorganizujemy go w Szczecinie.

Powodzenia i czekamy na wieści.

sirtrojan
30th-March-2011, 17:18
Witamy na forum.
Przyłęczam się do sugestii Athensa - i prosimy foty zza wody. Jak mu coś było tez wrzuć ;)

W szczecinie zrobimy zlot jak Kasia zawita tam swoim FXem :)

dewon7
30th-March-2011, 18:23
I ja witam kolegę i gratuluję zakupu!

solista
30th-March-2011, 18:46
Auto nie było bite - sporo się naszukałem żeby znaleźć model dokładnie dla mnie - czyli bez mocnego tuningu, manual, czysty, zadbany, z czystym carfaxem nie przesadzonym przebiegiem i w miarę rozsądnej cenie. Galerie obiecuję zrobić - ale dopiero jak auto dopłynie do PL.
Co do zlotów to nie ma problemu - lubimy jeździć po PL i poznawać zakątki naszego pięknego kraju, a zlot w ZS (jak już mnie trochę poznacie) z chęcią też pomogę organizować - jakieś tam doświadczenie w tym mam.

Na razie nie ma transportu do Gdyni a do Wawy nie opłaca mi się słać, więc czekam spokojnie na transport.

Pozdrawiam
S.

Athens
30th-March-2011, 18:48
A czym jeżdziłeś wcześniej? "Lubimy jeździć" - czyli z kobietą?

solista
30th-March-2011, 19:04
aktualnie dalej śmigam [H] Preludą VTECiem. A śmigamy bo na zloty zawsze (z drobnymi wyjątkami) jeżdżę z (od niedawna) żoną, no chyba że ustalenia będą inne ;)

Athens
30th-March-2011, 19:10
VTEC fajnie się kręci... Żona namówiła cię na Infiniti czy wspólny wybór?

solista
30th-March-2011, 19:19
heh, żona wcale taka szczęśliwa przez zakup tego auta to nie jest ;)
Ogólnie Prela to świetne auto jak na tamte czasy i zawsze będę je wspominał jak najlepiej.
Co do wyboru auta to pierwotnie miało być Mitsu 3kGT VR4, ale po sporej iloci poszukiwań i sporej ilości przemyśleń doszedłem do wniosku że muszę mieć nowsze auto. Oczywiście musiało mieć odpowiednią moc, tym razem napęd 4x4 albo na tył, być JDM (bo niemieckie ani amerykańce to nie mój styl), po zastanowieniu - zrezygnowałem z aut dmuchanych (jeżdżę ogólnie bardzo mało i na krótkich odcinkach więc turbina nie ma u mnie racji bytu), dodatkowo zakochany jestem w rasowych autach coupe - z długą maską i szerokim dupskiem. No i oczywistym czynnikiem była też cena - która z każdym wybieranym autem odrobinę rosła :)

Athens
30th-March-2011, 19:32
Preluda z otwieranymi światełkami czy nowsza?Nie wiem od kiedy Vtec był montowany tam, więc nie wiem... Mnie osobiście te z otwieranymi światłami bardzo się podobają. Mitsubishi też kozak i też miał w wersji pierwszej otwierane światła :D Kiedyś na Bemowie byłem świadkiem jak na ćwiartkę Mitsu zebrało wszystkie pierwsze miejsca, poza Drag oczywiście. Powiem ci, że mnie turbiny brakuje jak cholera... Wolnossak jest fajny ale... uturbiony byłby fajniejszy.Co do krótkich dystansów i turbo to chodzi ci o ostrą jazdę i żywotność turbiny? TurboTimer i po sprawie. Miło poznać równie zakochanego w coupe i japończykach jak ja.

solista
30th-March-2011, 20:08
Nowsza, w IIIgen (z otwieranymi światlami) nie było VTECa. Ja mam IVgen - z budy jest dosyć podobna do g35c.
Tak się właśnie zastanawiałem: czy 280 kucy to już ten moment kiedy się przestaje myśleć o dmuchnięciu, ale widzę że nie :) No nic, na razie myślę że przyrost prawie 100 KM mi będzie musiał wystarczyć, a i jeździć się trzeba będzie nauczyć :)

Pozdrawiam
S.

Black
30th-March-2011, 20:11
Witaj

Miło że do nas dołaczyłeś,który rocznik tej coupety?.

solista
30th-March-2011, 20:21
2003 - na nowszą nie starczyło żetonów - zresztą na tą też nie do końca :/
Ale co tam, trzeba cisnąć póki człowiek brody siwej nie ma ;)

Black
30th-March-2011, 20:30
No to rocznikowo możemy sobie łapy podać:)

Od razu nastaw się na to że będziesz musiał pozbyć się seryjnych hamulców które zazwyczaj... nie hamują:)

solista
31st-March-2011, 00:08
poprzedni wlasciciel wiedzial co robi i wymienil hample i radio - na to poliftowe,a zresztą co ma być to będzie ;)

Jacob_USA
31st-March-2011, 00:18
Witaj na forum i gratuluje zakupu dobrego auta z pod znaku INIFNITI :) najwazniejsze ze jest to G !!!

czarnaxp
1st-April-2011, 01:05
Witam i ja kolege ze SZCZECINA :) no no w koncu moze kiedys sie siakis zlocik na Szczecinie zrobi :)

solista
1st-April-2011, 11:31
O jak milo,
co do zlotu to jak będzie szansa to z chęcią pomogę - a jest co ludziom pokazywać, a i jest gdzie się powygłupiać autami. Kilka lat temu robiłem w ZS zlot dla Prelud połączony z tygodniowym "wypoczynkiem" nad morzem (i wypadem na Śniatowo) - nikt nie wytrzymał do końca, ale było nieźle :)

Pozdrawiam
S.

P.S. To pies czy suka ? Moja żona ma czekoladowego labradora ;)
P.S.2 Robicie czasami jakieś spoty w ZS?

czarnaxp
1st-April-2011, 13:28
O jak milo,
co do zlotu to jak będzie szansa to z chęcią pomogę - a jest co ludziom pokazywać, a i jest gdzie się powygłupiać autami. Kilka lat temu robiłem w ZS zlot dla Prelud połączony z tygodniowym "wypoczynkiem" nad morzem (i wypadem na Śniatowo) - nikt nie wytrzymał do końca, ale było nieźle :)

Pozdrawiam
S.

P.S. To pies czy suka ? Moja żona ma czekoladowego labradora ;)
P.S.2 Robicie czasami jakieś spoty w ZS?


to jest pies :)
a co do spotów to nie wiem czy w ogole sie takie odbywaja poniewaz nie jestem obecnie w PL tylko w USA, ale jak wroce to napewno sie odbeda takie spoty :)

pozdoooo i dla laba tez :)

slepy62
1st-April-2011, 20:00
Witam i ja kolege ze SZCZECINA :) no no w koncu moze kiedys sie siakis zlocik na Szczecinie zrobi :)

Witam G-itowca, ze Szczecina macie blisko do Gorzowa, zróbcie spot w G pooglądamy Wasze G i mistrza świata G :)

solista
2nd-April-2011, 18:09
fota na szybko przed zakupem:
https://lh4.googleusercontent.com/_IvgKfCmA4KY/TZdASZiT7zI/AAAAAAAAADk/NH_eE1oa7DQ/s720/IMG00011-retusz.jpg

slepy62
2nd-April-2011, 21:49
kolejny G-itowiec :mad2:
ale ładna bestyjka
pozdrawiam :clap2:

Black
2nd-April-2011, 22:30
Będziesz coś 'modził" przy autku?,np ciemne szybki,większe fele...turbo,podtlenek i inne drobnostki:)

solista
4th-April-2011, 13:27
Mody raczej delikatne. Mechanicznie na razie i tak mi wystarczy - mam 0 doswiadczenia z napedem na tyl, a i w innej kategorii mocy sie dotad poruszalem, wiec musze na spokojnie okielznac to co fabryka dala :)
Na 100% bede robil audio, a reszte sie zobaczy pozniej.

S.

solista
4th-May-2011, 21:04
Prela sprzedana, auto płynie :)
Wysłałem ją do Bremerhaven i powiedzcie mi teraz - rozumiem że opłaty wnoszę w euro - tak żeby pokryły cło i vat od wartości auta w dolarach powiększonej o koszty transportu?
Akcyza jest płatna od tego wszystkiego już w urzędzie w Szczecinie?
Czy jest jakiś ograniczony czas na rejestrację (zanim uporam się z przeróbkami świateł etc.)?

S.

ZYZIO
4th-May-2011, 21:19
jak odprawe robisz w Bremen to placisz w Euro od ceny w USD przeliczonej na Euro.
Z akcyzja jest inaczej, bo to Polska. Deklarujesz wartosc, tzn. cena zakupu plus clo i vat, ale nasi w urzedzie celnym maja "tabele" i przyjmuja wartosc rynkowa podobnego auta w Polce, a pozniej ja przeliczaja by wyjsc na wartosc znacznie wyzsza niz suma opisana wczesniej, tj. cena zakupu plus clo i vat. Radze wziac rzeczoznawce, ktory moze ocenic wartosc rynkowa auta nawet do 50% nizej niz wskazana jest w katalogach urzedu.
Co do rejestracji to moze ona nastapic dopiero po zaplacie akcyzy, a to jak sam sie przekonasz moze nawet dwa tygodnie zajac.
Zycze powodzenia w Urzedzie Celnym.

sirtrojan
4th-May-2011, 22:23
A nie opłaca sie bardziej odprawić go w Niemczech , zapłacić cło itp ? Niemcy nie podważają wartosci auta z faktury a w PL to mocno uznaniowa sprawa.

ZYZIO
4th-May-2011, 22:35
przeciez napisal, ze odprawe robi w Niemczech ? od jakiegos czasu Niemcy tez potrafia przyczepic sie do faktury jak jest zbyt niska.

solista
4th-May-2011, 22:55
z faktura nie szalalem, takze nie sadze zeby byly jakiekolwiek problemy. O rzeczoznawcy pomysle - nalezy miec wycene przed pojsciem do celnego (tak zeby idac tam miec juz ekspertyze) czy dopiero jak oni mi przedstawia swoja wycene to wtedy sie probowac odwolywac ?
Dzieki za podpowiedzi
S.

ZYZIO
4th-May-2011, 23:04
idz bez, a jak krzykna za duzo to powiedz, ze przyniesiesz wycene rzeczoznawcy, bo ich sa zawyzone i takie, o ktorych mowia to tylko w katalogach sa, a w rzeczywistosci, transakcyjne, sa sporo nizsze. czasami da sie z nimi negocjowac.

solista
25th-May-2011, 23:42
laweta zalatwiona, buly zrobione - to w droge ;) Jutro furex powinien stac juz w garazu (w koncu!)

S.

sirtrojan
26th-May-2011, 00:19
heeh nice :)
jaj juz zaparkujesz wrzuć fotę !

solista
27th-May-2011, 13:13
auto w garazu, ogolnie auto w bardzo fajnym stanie ale wogole nie bylo posprzatane do sprzedazy :/ bajzel w srodku niezly - dzisiaj sie posprzata :)
Przez to ze plynelo na RORO auto jest cale przykurzone i na dodatek nie ma jak umyc bo tablic na razie brak wiec wycieczka na myjnie odpada. Galerie zrobie jak juz wszystko poogarniam.

S.

sirtrojan
27th-May-2011, 14:09
ja w swoim znalazłem 2 centy : ) może i tobie trafi się jakaś waluta :becky:

Dax
10th-September-2011, 11:55
solista hmm to tak się ukrywasz :), Mati wstydź się, poproś o zmianę na swój rozpoznawalny nick .

solista
14th-September-2011, 12:58
ukrywam? nie, po prostu lekkie urozmaicenie ;)

S.