PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Opony letnie



Athens
30th-March-2011, 18:18
W końcu mamy cieplej, co oznacza,że zmieniamy opony na letnie.

Moje Kumho na jakich zakupiłem G35 są tragiczne (już w fabryce jako nowe są beznadziejne), więc poszperałem za moją ulubioną marką opon i oto zamówiłem na początek 2 szt.

http://img847.imageshack.us/img847/922/toyoproxest1r.jpg

Co sądzicie o tym modelu? Myślałem długo nad R888 ale... już takie miałem i pamiętam, że za każdym razem przed dłuższą podróżą spr. prognozę pogody czy nie będzie padało...

To są R888:

http://img23.imageshack.us/img23/9381/r888.jpg

seba79
31st-March-2011, 06:32
producent dobrze jest jak jest znany na rynku popularny ,moj kolega kupil do audi a4 oponki nowe fallken jakisjs takiej firmy wlasnie w przodzie po prawej stronie na oponie trzy bomble wyskoczyly ,niepodobalo misie to ,ja stawiam raczej na znanego producecta np.BRIDGESTONE POTEZA

sirtrojan
31st-March-2011, 12:28
Kumho spoko ale poszukaj czegoś z wyższej półki ( masz dobre wejście do opon to sobie poradzisz) - Dunlopy, Micheliny, Good Yeary z indeksami prędkości H albo wyższymi. W twoim przypadku obstawiał bym doskonałe odprowadzanie wody i ten I gumiak wg mnie spełnia ten wymóg.

Athens
31st-March-2011, 17:24
Zapomniałem dodać, że te gumy powyżej to są Toyo , więc znane każdemu kto troszkę podriftował :D

Seba Bridgestone są świetne, np. 050A , Michelin również mi pasuje , na zimę mam właśnie takiej firmy. Uparłem się na Toyo. Ten pierwszy model to nie najnowszy bieżnik ale nie mam zamiaru ładować się w nic innego. Index mam Y - 300km\h dodatkowo te są wzmacniane i to mnie przekonało. A Kumho to w skali szkolnej dostaje u mnie 2. Na takich kupiłem, zjeździłem i wyrzuciłem.

Pierwsze zdjęcie: Toyo Proxes T1-R
Drugie zdjęcie: Toyo R888.

sirtrojan
31st-March-2011, 18:15
to ja dla odmiany też mam Toyo :P

Athens
31st-March-2011, 20:11
Dla odmiany to masz takie jakie do mnie jadą? Te z pierwszego zdjęcia? Ciekawe jak wyglądałby FX w takich R888 (semi slick), tylko raczej tego rozmiaru nie produkują. Dobrze Ci się na nich jeździ? Czas najwyższy zmienić na letnie bo na tych pływam i guma leci...A tu nie mam kiedy.

sirtrojan
31st-March-2011, 22:40
moje leżą w garażu to nie niszczeją hehe

slepy62
31st-March-2011, 23:52
Początkiem lat '90 miałem "cuś" podobnego jak te R888, założonego w "Ścierze" Ghia coupe - pięknie to "chodziło"... do czasu gdy pewnego razu jadąc z Krakowa do Tarnowa w czasie mocnej ulewy - ślizgałem się jak po lodzie przez 3 godziny (a lało jak diabli) i wyprzedzały mnie wszystkie maluszki i trabanciki... i oponki poszły do "lamusa"
:lol:

Athens
1st-April-2011, 16:39
Miałem tak właśnie w poprzednim bolidzie. R888 są świetne na suchą porę, trzymanie rewelacyjne zwłaszcza , kiedy oponę się troszkę dogrzeje. Ale deszcz to porażka... Miło,że przeżywałeś podobne dylematy co ja :D
Ale na wygląd są kapitalne, tylko nie wiem czy do G. Tu bardziej sportowa niż rallycrossowa opona pasuje.

Irek a co to za Sierrę miałeś? Cosworth? Solidna maszyna, Marian Bublewicz na takiej zakończył rajdowanie :(

slepy62
1st-April-2011, 21:07
Dokładnie to nie pamiętam - trochę tych aut wtedy "przemieliliśmy", Ford Sierra Ghia Coupe (może i Cosworth - auta to była "domena" wspólnika)- ściągnięty z niemiec początkiem lat '90, ale po jakimś tuningu bo bardzo obniżony, poszerzone nadkola a silnik miał chyba 2.4 (mogę się mylić) a normalnie z tego co wiem w Ghia montowane były 2.0
(nie pamiętam czy przypadkiem coś tam przy nim nie grzebał Bogdan Wozowicz)

sirtrojan
1st-April-2011, 23:32
a ja polatałem szwagrową sierrą 1.6 i też było fajnie ;P

Athens
11th-April-2011, 18:16
Nie mam czasu na zmianę opon... Ktoś jeszcze nie zmienił czy jestem totalnym outsiderem?

sirtrojan
11th-April-2011, 18:44
jak masz kompletne kółka to zapraszam do mnie - ogarniemy temat w 30 minutek. :)

w zasadzie możemy się spotkać rano w sobotę i po bawić w kosmetykę :P - ja swojego zacznę ogarniać w piątek.

Athens
11th-April-2011, 19:02
Komplet mam ale ponad 300km od Wawy. Wywiozłem po kradzieży do ojca i teraz nie mam , kiedy jechać. Non stop praca.W sobotę wolne to wpadnę na dopieszczenie furaka.

slepy62
11th-April-2011, 19:51
Nie mam czasu na zmianę opon...

przyjedź... popalimy gumy...lol