PDA

Zobacz pe?n? wersj? : pytanie o transmisje



linkintiger
2nd-April-2011, 16:56
od kiedy kupilem auto jak zapalam rano i jade do roboty 1 i drugi bieg wchodzi lagodnie ale jak przerzuca z 2 na 3 to czuje takie lekkie zerwanie uderzenie auta do przodu tak jakby mialo lekkiego dopalacza i co dziwne to nastepuje tylko jak auto zmienia biegi na 3,000 w gore. Pozniej jak auto jest rozgrzane nie czuc tak tej zmiany. Czy to jest normalne czy raczej powinienem zaczac sie martwic o transmisje?

sirtrojan
2nd-April-2011, 18:11
nie jest to normalne ale moze ten typ tak ma - sprawdź poziom oleum w skrzyni tak na wszelki wypadek.
Ile masz nakręcone - moze czas zrobić wymianę oleju w skrzyni?
1. odkrecasz korek ile zleci tyle zleci - minus ze nie wiesz ile oleju kupic
2. robisz przepłukanie czyli - spuszczasz i wlewasz tyle samo oleju - coś ok 10 litrów ( poszukaj na forum gdzies byla instrukcja).

Kolega Domino narzekał na swoje auto że kiepsko mu zmienia biegi - przejechałęm sie na spocie i chodzi jak ta lala - po prostu byl przyzwyczajony do Volvo a to zdeka inna bajka.

linkintiger
6th-April-2011, 16:29
ok no walsnie zmienielem na nowy olej w transmisji 4 tys temu tyle ze nie na orginalny

Schirru
7th-April-2011, 00:05
tez tak mialem jak zmienilem olej na valvoline max life. mial podobno na 100% pasowac do tej skrzyni a tu taka lipa... doslownie skrzynia przestala dzialac! ewidentnie cos nie tak bylo z tym olejem. tak jakby byl za gęsty. dopiero po rozgrzaniu jako tako biegi sie zmienialy. na drugi dzien pojechalem do overlands motors na zmiane na ICH olej (nie wiem co mi wlali) i jest tak jak byc powinno - czyli bez szarpnięć niezależnie od temperatury.

sirtrojan
7th-April-2011, 00:35
seba ile cie szarpneli za oleum?

Schirru
7th-April-2011, 13:42
kurcze, nie bardzo pamietam. z filtrem i jakąs uszczelką chyba z 600zl.

sirtrojan
7th-April-2011, 15:21
uczeleczka pewnie pod korek spustowy. Dzieki za info. Dojadę do 60k mill i zmieniam oleum ( teraz mam ok 49).

sirtrojan
13th-April-2011, 14:24
dorzuciłem instrukcje przepłukania skrzyni biegów : http://www.ifans.pl/showthread.php?1052-DYI-wymiana-przepukanie-oleju-w-skrzyni-biegw&p=10555

Schirru
4th-June-2011, 13:38
od kiedy kupilem auto jak zapalam rano i jade do roboty 1 i drugi bieg wchodzi lagodnie ale jak przerzuca z 2 na 3 to czuje takie lekkie zerwanie uderzenie auta do przodu tak jakby mialo lekkiego dopalacza i co dziwne to nastepuje tylko jak auto zmienia biegi na 3,000 w gore. Pozniej jak auto jest rozgrzane nie czuc tak tej zmiany. Czy to jest normalne czy raczej powinienem zaczac sie martwic o transmisje?

no i wyjasnila sie sprawa ze skrzynią?