PDA

Zobacz pe?n? wersj? : problem z navi FX30ds



dege
7th-April-2011, 13:41
Witam serdecznie,

mam następujący problem:

nawigacji od czasu do czasu (niezależnie od pogody/tunelów/znanych i mniej znanych tras) się "dekalibruje"

W praktyce wygląda to tak że nagle przesuwa się moja pozycja (lub mapa) równolegle do obecnej pozycji, najpierw o pare metrów, maksymalnie o 300km - ostatnio pokazywała że jestem w morzu;(((

jestem na ulicy X a nawigacja mnie prowadzi tak jakbym był na ulicy Y, kilkaset metrów obok

szczególnie często zdaża się to na trasach za granicą, w mieście rzadziej, ale też czasami jest z tym problem

w opcjach znalazłem możliwość "adjust your current position" i w ten sposób staram się ratować, ale na trasie ok 1200km muszę to robić ze 3-4 razy, jakaś abstrakcja

czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
serwis się wykręca że jak jestem u nich pod serwisem to jest wszystko w porządku i że nikt nigdy tego typu problemu nie zgłaszał także jestem w kropce...

wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc i pozdrawiam

sirtrojan
7th-April-2011, 15:19
Jak masz nowe auto to udaj sie do salonu.
Zakładam że masz nawigacje na płycie i tu bym szukał problemu . U mnie rozjeżdza się mapa z powodu czytnika płyt.

I tak ode mnie. W w-wie montuja automapę pod fabryczny ekran - może warto tę opcję rozważyć. Wg mnie nie ma sobie równych.

no i witamy na forum :)

slepy62
7th-April-2011, 18:55
Skontaktuj się z Rosaria - też ma problemy z Navi. Rozmawiał z serwisem i mówił że pod koniec marca mają mieć upgrade oprogramowania do navi. Może to problem oprogramowania.
U mnie navi działa bez problemów.

slepy62
7th-April-2011, 19:05
Odrębna sprawa to Serwis - powinni sprawdzić oprogramowanie i zdiagnozować/sprawdzić funkcjonowanie navi.
Żeby Cię nie odsyłali z kwitkiem - myślę że najprościej - jak Cię nawigacja "przesunie" - zatrzymaj się przy jakimś znaku z nazwą miejscowości i porób zdjęcia navi i samochodu na tle znaku (najlepiej ująć w kadrze obraz navi i znak. Na takiej podstawie możesz żądać usunięcia usterki - a jeżeli nie będą potrafili - niech wymienią (na czym to chodzi ?) moduł GPS czy coś innego?

Jak tak dalej pójdzie trzeba będzie założyć klub roszczeniowy wobec serwisu :) bo ciągle coś z nimi nie tak.

slepy62
7th-April-2011, 20:01
Jeżeli ustawiasz/poprawiasz swoją pozycję poprzez "adjust..." - to spróbuj sprawdzić co pokazuje GPS w module INFO
-"where am I" pokazuje aktualną pozycję na mapie
-"GPS position" - pokazuje aktualną pozycję - dane GPS