PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nowe G35 Wawa



Paweł_Bemowo
12th-April-2011, 11:20
Witam wszystkich.
Od niedawna jestem szczescliwym posiadaczem czarnego G35 coupe.
Rocznik 2003, automat, czarna tapicerka. Niestety nie byl to egzemplarz bezwypadkowy ale bylem swiadom co kupuje.
Bedzie wymagalo jeszcze troche czasu i pieniedzy aby go doprowadzic do stanu idealnego ale na pewno bedzie warto :)
Jeszcze dzisiaj postaram sie wrzucic jakies zdjecia.
Mam nadzieje ze zobaczymy sie na jakims spocie.

Pozdrawiam

sirtrojan
12th-April-2011, 11:23
Witamy na forum. :welcome:
Wpadaj w najbliższą sobotę na spota! zobaczymy co i jak z twoim autkiem.

Black
12th-April-2011, 11:31
Witamy,i zapraszamy na spot.

Paweł_Bemowo
12th-April-2011, 11:33
Z checia wpadne, przy okazji podpytam sie Was o kierunki z tylu. Bede musial tez kupic felgi + opony na lato i zastanawiam sie nad rozmiarem, moze cos podpowiecie.
To czekam na potwierdzenie godziny i miejsca :)

Athens
12th-April-2011, 16:21
Witaj Paweł.

Przyjeżdżaj do nas na spota. Na wszystkie pytania będziemy starali się odpowiedzieć, co do opon to na pewno. Jak masz zapał, troszkę pieniędzy to furę doprowadzisz do stanu z fabryki. Więcej dowiesz się na spocie.

danielV6
13th-April-2011, 09:14
Witamy kolegę witamy, pochwal się autkiem w galerii :)

POZIOMA
17th-April-2011, 07:17
Witamy kolego, fajnie że wpadłeś do nas.

Paweł_Bemowo
5th-June-2011, 14:57
Hey.
Poniewaz jak pewnie pamietacie mialem troche problemow ze swoim G to moze opisze co od tego czasu udalo mi sie juz zrobic.
Mialem problem z geometria, wymienilem wszystkie drazki z tylu (chyba reakcyjne, oznaczenie o ile dobrze pamietam to AL 10,11 i 17) i jest o niebo lepiej aczkolwiek przy ustawianiu geometrii wyszlo ze brakuje jeszcze chyba 2% w lewym tylnim kole - przyczyna jest lekko krzywa aluminiowa belka z tylu (w przeciagu 2-3 tygodni bede mial nowa wiec po zmianie problem bedzie rozwiazany).
Odnosnie zmiany kierunkow, za namowa Devona kupilem zarowki ledowe pomaranczowe (na allegro po ok 52l za sztuke) i swieca idealnie :) Nawet w ciagu dnia widac ze to pomarancz.
Odnosnie spalania, podpinalem pod komputer, sprawdzalem sondy lambda i nie moglem dosc do przyczyny wszystko bylo ok (spalanie pod 20l w miescie przy normalnej jezdzie). Rozwiazanie okazalo sie banalnie proste - zmienilem swiece na nowe NGK platynowe (cena detaliczna chyba ok 50zl / sztuke - hurtowa 30zl). Po zmianie zalalem na full (o dziwo u mnie nie ma problemu w zalaniem na full - jak niektorzy pisali na forum) odbija jak ma wlane te ok 70ll (od glebokiej rezerwy).
Po przejechaniu 95mil = ok 152km dolalem do full (zdziwiony dokladnie sprawdzalem czy jest na pewno full) i weszly tylko 22litry. Tak wiec spalanie 22/1,52 wyszlo 14,5 litra na 100km (normalna jazda w miescie, na raczej krotkich odcinkach, bez korkow i bez szalenstw). Tak wiec jak jeszcze poprawie ta geometrie i kupie nowe oponki to bedzie naprawde dobrze :)

sirtrojan
5th-June-2011, 17:23
klimę ogarnąłeś czy czeka w kolejce?

Athens
5th-June-2011, 20:35
Tylko świece i już poprawa z około 20 na 14,5 ?! Niesamowite! Tego bym nigdy nie powiedział... aczkolwiek jak kupiłem swojego świece Denso i płyny poszły na wymianę. Świece tyle dały? No uwierzyć nie mogę! Walcz dalej i doprowadzaj furę do stanu z fabryki. Powodzenia!

Paweł_Bemowo
5th-June-2011, 20:55
Redukcja spalania wyszła ze swiec i ustawienia geometrii. Co do Denso slyszalem rozne opinie. Podobno te NGK sa najlepszej, aczkolwiek niektorzy na zwyklych miedzianych jezdza i tez nie narzekaja. Ja nadal mam stare caloroczne opony, wiec jak zaloze nowe letnie to moze bedzie jeszcze ciut lepiej.
Wynik juz teraz mnie satysfakcjonuje - liczylem sie ze w miescie bedize palic ok 15-16l, a jest mniej. A frajda z jazdy jest niesamowita.
Bede musial jeszcze sprawdzic spalanie w trasie ale fajnie jakby wyszlo z 10-12 (podobno jest to do osiagniecia bez "zamualania" niskimi obrotami).

Klima czeka w kolejce, chociaz pewnie tez niedlugo bedzie zrobiona, narazie chce aby auto idealnie jezdzilo a pozniej popracuje sie nad wygladalem i komfortem.

Athens
5th-June-2011, 20:59
NGK czy Denso to dla mnie wszystko jedno :P Sprawdzone. Fajnie,że tak sobie dobrze radzisz Paweł i mam nadzieję , że wpadniesz na spot przy okazji Verva Street Racing?

Paweł_Bemowo
5th-June-2011, 21:48
Tak na pewno sie pojawie.
Caly czas tez kombinuje aby kawalek lotniska na bemowie za jakies rozsadne pieniadze wynajac - tam bylby fajny spot.