PDA

Zobacz pe?n? wersj? : spalanie



linkintiger
15th-April-2011, 01:25
ile wasze fx35 spalaja bo z moich obliczen bez szalenst na drodze moj pali 12.7 litra na 100km chyba ze cos pomieszalem z obliczeniach. (18 mil z galona.)

pytanie 2.

warto zamienic silnik z benzyny na diesela?

Jacob_USA
15th-April-2011, 04:21
hehehe $4.50 za galon juz boli co :D ?? sam teraz tankuje na stacji i nie raz robie pre-pay to babka mi mowi ze ludzie juz przestali tankowac 93 octanowe paliwo jestem jeden jedyny na moim Shelu tankujacy 93 :D ale pewnie do czasu :D:D

linkintiger
15th-April-2011, 16:02
niestety co tydzien $90 bo i tak trzeba zalac autku zeby jezdzic do pracy ale mam paru znajomych co jezdza na oleju roslinnym ktory jest tanszy od benzyny o wiele ale jedno zeby zaczac taki upgrade to trzeba niestety miec silnik diesel. Oni twierdza ze wystarczy zmienic gorna kopule z benzynowego na diesela i powinno dzialac ale co mi sie nie wydaje ze to tak by dzialalo.

sirtrojan
15th-April-2011, 17:21
co ci amerykanie wiedzą o dieslach :P

cieszcie sie i tak bo macie wahe o blisko 1/3 tańszą niz my tu w PL.
U nas średnia za galon to - $6.50!

przy założeniu ze galon to 3.8 litra
a litr 95 - 5.20 PLN! a przecież są stacje gdzie jest drozej.

Do tego dochodzi dysproporcja w zarobkach.

Jacob_USA
15th-April-2011, 18:40
Spoko spoko do $5 dolarow dobije napewno nie ma co plakac lac i tak trzeba i tak... licze na to ze cenny paliwa spadna.... nadzieja matka glupich :)

slepy62
15th-April-2011, 20:04
ile wasze fx35 spalaja bo z moich obliczen bez szalenst na drodze moj pali 12.7 litra na 100km chyba ze cos pomieszalem z obliczeniach. (18 mil z galona.)
pytanie 2.
warto zamienic silnik z benzyny na diesela?

ZAMIENIĘ FX30dS (diesel) na FX50S....
lol
coś o spalaniu w diesel-u dla kolegów z USA
średnie zużycie miejskie - warszawskie korki - na ostatnich ~ 650 milach

slepy62
15th-April-2011, 20:13
co ci amerykanie wiedzą o dieslach :PCoś do poczytania:

Przez ostatnie dwadzieścia lat silnik o zapłonie samoczynnym przeszedł rewolucyjne zmiany. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym współczesne jednostki napędowe Diesla o mocy 150 KM pozwalają samochodom uzyskiwać osiągi – w zakresie dynamiki rozpędzania i prędkości maksymalnej – na poziomie, jaki oferuje turbodoładowany silnik o zapłonie iskrowym wtryskiem paliwa.
Detronizacja
Do niedawna jednostki o zapłonie samoczynnym były mniej preferowaną opcją – ze względu na niższe osiągi i większe zanieczyszczanie środowiska. Uważano je za hałaśliwe, brudne i spalające gorsze paliwo. Mimo to, w dużej części Europy przez długi czas cieszyły się znaczną popularnością ze względu na niskie zużycie paliwa. Jednak w takich krajach jak …a w szczególności w Stanach Zjednoczonych i Japonii, mają nieugiętych przeciwników, którzy prawdopodobnie już nie zmienią swojego nastawienia.
Przez ostatnie 10-15 lat dokonał się ostry zwrot w kierunku jednostek z bezpośrednim wtryskiem paliwa, turbodoładowaniem i techniki czterozaworowej, co w krótkim czasie doprowadziło praktycznie do detronizacji silnika o zapłonie iskrowym z dotychczasowej pozycji lidera. Silnik o zapłonie samoczynnym rozwija znacznie wyższy jednostkowy moment obrotowy niż silnik o zapłonie iskrowym. W wielu przypadkach oznacza to, że zapewnia większą siłę napędową i większe przyspieszenia. Współczesne samochody napędzane silnikami o zapłonie samoczynnym wykazują się zarówno doskonałymi przyspieszeniami, jak i wysoką prędkością podróżną oraz maksymalną, co jest istotną zaletą na wielu rynkach europejskich.
Kluczowe rozwiązania techniczne
Pod względem mechanicznym konstrukcje obu rodzajów silników są zasadniczo do siebie podobne, choć ze względu na wyższe ciśnienie generowane w procesie spalania jednostka o zapłonie samoczynnym musi być nieco masywniejsza. Zamiast mieszanki paliwowo-powietrznej, do wnętrza cylindra doprowadzane jest samo powietrze przez kolektor dolotowy, który dodatkowo jest tak ukształtowany, by powodować silne zawirowanie w celu usprawnienia spalania oleju napędowego. Uruchamianie zimnego silnika ułatwia zastosowanie świec żarowych i obecnie czynność ta przebiega równie szybko, jak w przypadku silnika o zapłonie iskrowym. Inaczej niż w silniku zasilanym benzyną, w którym zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej powodowany jest przez świecę zapłonową, olej napędowy ulega samozapłonowi po go wtryśnięciu do cylindra wypełnionego gorącym, silnie sprężonym i zawirowanym powietrzem. Po wtrysku pilotującym następuje zasadniczy wtrysk pozostałej dawki paliwa. Ten rodzaj silnika pracuje w warunkach stałego nadmiaru powietrza w stosunku do paliwa i nie wymaga przepustnicy – prędkość obrotowa regulowana jest poprzez zmianę dawki wtryskiwanego paliwa. Najważniejszym elementem nowoczesnej jednostki o zapłonie samoczynnym jest elastyczny układ zasilania paliwem typu „common rail”, z wysokociśnieniową pompą paliwową i akumulatorem ciśnienia. Ciśnienie w pełni elektronicznie sterowanego wtrysku paliwa może być regulowane w zakresie od 500 do 1500-2000 barów. Wprowadzenie wtrysku pilotującego pozwala obniżyć emisję toksycznych związków, złagodzić przebieg procesu spalania oraz obniżyć poziom hałasu. Współczesne wtryskiwacze mają 5-7 niezwykle małych, precyzyjnie wykonywanych otworów, by uzyskać maksymalne rozpylenie paliwa w cylindrze, co przekłada się na bardziej efektywne wykorzystanie zgromadzonego w nim powietrza.
Sprawność większa o co najmniej 20%
Kolejnym ważnym rozwiązaniem technicznym jest turbodoładowanie. Turbina o zmiennej geometrii i regulowane łopatki kierujące zapewniają maksymalną skuteczność i wyższe ciśnienie doładowania w całym zakresie prędkości obrotowych silnika. Dzięki temu silnik uzyskuje większe osiągi przy większej sprawności spalania i równocześnie niższej toksyczności spalin!
Silnik o zapłonie samoczynnym ma o 20-30% większą sprawność niż silnik o zapłonie iskrowym. Innymi słowy wykonuje większą pracę z jednostki paliwa...
...w przypadku oleju napędowego nie występuje ograniczenie w postaci spalania detonacyjnego, silnik zasilany tym paliwem ma znacznie wyższy stopień sprężania (rzędu 16-19:1) w porównaniu do około 10,5:1 w przypadku silnika o zapłonie iskrowym....

slepy62
15th-April-2011, 20:24
... Oni twierdza ze wystarczy zmienic gorna kopule z benzynowego na diesela i powinno dzialac ale co mi sie nie wydaje ze to tak by dzialalo.

Jeżeli chcesz mieć diesel-a osiołka -takiego jak jeździły jeszcze 20 lat temu - nie ma problemu,
nowoczesne silniki diesel-a mają inna konstrukcję i zasadę działania niż benzynowe....
szczegóły poniżej

Jacob_USA
15th-April-2011, 20:42
25 mph to ja mialem w trasie jak jechalem na florydzie byl to jeden jedyny raz :D

ZYZIO
15th-April-2011, 22:33
slepy ... masz racje w 100%, ale wez polskie realia pod uwage. chodzi o jakosc paliwa i jego wplyw na osprzet silnika., tzn. wtryskiwacze, listwe wtryskowa itd. przede wszystkim dolicz filtr czastek stalych, ktory montuja obecnie w dieselach, a ktory kosztuje w skrajnych wypadkach nawet 12.000 zlotych w serwisie.

sirtrojan
15th-April-2011, 22:48
hmm Irek jak przez ostatnie 10 lat smigałem dieslami wiec nie musisz mnie edukować odnośnie działania i budowy :)
chodzi mi raczej o to że w stanach nie ma diesli i mało kto wie z czym to się je.


Nowe diesle są spoko ale tu Marek ma racje. Jakoś paliwa wykańcza delikatnej budowy podzespoły układu paliwowego.
Dochodzi do tego nieumiejętna eksploatacja - patrz np studzenie turbin i diesle staja się awaryjniejsze od benzyn ( wolno ssaków).

slepy62
16th-April-2011, 09:02
hmm Irek jak przez ostatnie 10 lat smigałem dieslami wiec nie musisz mnie edukować odnośnie działania i budowy :) chodzi mi raczej o to że w stanach nie ma diesli i mało kto wie z czym to się je.


to nie była odpowiedź do Ciebie tylko dla US-erów, dlatego Cię cytowałem "co ci amerykanie wiedzą o dieslach..."

a co do jakości paliwa i jego wpływu na osprzęt... dlatego staram się tankować tylko na Statoil / BP / Schell - gold, v-power itd i płacę za litr z reguły więcej niż kosztuje PB'95 - choć teraz czasem tyle samo :)

co do filtra cząstek - zobaczymy - zawsze można go "wymontować", w C5 - przy jeździe po wa-wie w korkach czasem miałem problemy z zatykaniem (silnik na wolnych obrotach szarpał), w INFI jak widzę jest dopracowany i nie wymaga dłuższej jazdy z większą prędkością (dodatkowy wtrysk o ile pamiętam)

co do turbin - żadna filozofia - wsiadasz - odpalasz i czakasz 30-50s, po jeździe to samo, im dłuższa trasa tym... itd
zresztą co za różnica - jeżeli chodzi o turbiny w diesel-ach czy benzynach... podobne zasady jeżeli chodzi o użytkowanie...

slepy62
16th-April-2011, 09:24
KATALIZATOR i DPF w FX30d


"...sercem układu wydechowego jest katalizator spalin z blokiem metalowym, charakteryzujący się niższą stratą ciśnienia gazów wydechowych w porównaniu do katalizatora ceramicznego. Równie ważnym elementem układu jest katalityczny filtr cząstek stałych (DPF - Diesel Particulate Filter), umieszczony we wspólnej obudowie z katalizatorem. Siódmy wtryskiwacz, zamontowany w układzie wydechowym, włączany jest okresowo – podczas regeneracji „zapchanego” już filtra cząstek stałych. Wtrysk porcji paliwa powoduje chwilowy wzrost temperatury w filtrze i wypalenie się nagromadzonych w nim cząstek sadzy. To proces, którego kierowca jest zupełnie nieświadomy. Regeneracja filtra zapobiega zanieczyszczeniu oleju silnika przez niespalone paliwo, a możliwa jest także podczas niewielkiego obciążenia silnika, nawet na biegu jałowym. Zapewnia ona wysoką wydajność jednostki napędowej w każdych warunkach, przedłużając także żywotność oleju..."

Jacob_USA
16th-April-2011, 14:22
Albo proponuje zakupic turbo timer :D i nie bedziesz musial siedziec i czekac az turbiny ostygna :D

linkintiger
16th-April-2011, 19:35
jednym slowem block benzynowego nie wytrzyma sprezania nawet po przerobce ok dzieki za wyczerpujace info

slepy62
16th-April-2011, 20:16
Albo proponuje zakupic turbo timer :D i nie bedziesz musial siedziec i czekac az turbiny ostygna :D

Dzisiaj na spocie wyszło że nie trzeba - w dieslu Infi jest zamontowane dodatkowe chłodzenie turbo po wyłączeniu silnika...

linkintiger
19th-April-2011, 05:12
to diesele w europie maja turbo? fabrycznie?

jakie roczniki fx-a maja silnik diesela bo szukalem nie moglem znalesc

sirtrojan
19th-April-2011, 11:48
Grzechu diesel to nowosć montowana od 2010 roku. W zasadzie w każdym nowoczesnym i mocnym dieslu montowane jest turbo.
Dla amerykanów cena może być odstraszająca bo oscyluje obecnie w granicach $ 100 k!

vania
19th-April-2011, 12:24
Czy ten cichy pisk po zgaszeniu diesla to chłodzenie turbiny? zastanawiałem się i sądziłem ,że to chłodzenie tarcz.

slepy62
19th-April-2011, 19:56
Zdaje sie że to wymuszone chłodzenie turbiny,
też sie często zastanawiałem :) kombinowałem z kluczykami, chodziłem... szukałem...
nie chciało się nosić do szkoły teczki...
lol

slepy62
19th-April-2011, 20:04
to diesele w europie maja turbo? fabrycznie? jakie roczniki fx-a maja silnik diesela bo szukalem nie moglem znalesc

Sprzedaż rozpoczęli o ile się nie mylę w czerwcu ubiegłego roku. Poszukaj na rynku niemieckim - końcem roku było bardzo dużo atrakcyjnych ofert na nowe, moze teraz pokażą się uzywane...
z tym że w deutsche licz się z ceną conajmniej x 1,5 z USA :)
najlepiej kupić w USA - "uderzyć" :), po ściągnięciu - dobra ocena rzeczoznawcy, i "oduderzyć" :)
tyle że diesel-a w USA nie uświadczysz...

linkintiger
21st-April-2011, 00:44
to wlasnie trzeba bedzie innego diesela silnik wpakowac w fx lub zbudowac hybrydowy na prad tylko nie taki USA ala hybryda ze raz jezdzi na spalinowym raz na elektrycznym tylko prawdziwy hybryd gdzie spalinowy duzo mniejszy silnik napedza tylko generator.mam upatrzonego jednego takiego silnika dc okolo 300kW tylko pytanie czy transmisja wytrzyma.

lukaszx680
27th-April-2011, 19:16
nie chcac sie chwalic, musze powiedziec ze moj fx45 srednio spala 11,5 litra na stowke przy dosc ciezkiej nodze

sirtrojan
27th-April-2011, 19:35
niemożliwe :)

seba79
29th-April-2011, 01:07
Tak wczoraj siedzialem i sobie liczylem.i wyszlo mi ze FX50 niema wcale duzego wiecej spalania od infiniti fx 35AWD mowa o 2 generacji.na pelnym zbiorniku paliwa fx50 powinno zrobic sie 548 km gdzie cena za zbiornik paliwa wychodzi 337 zloty, litr paliwa liczony po 5.35 zl. najleprzy gatunek 98 . A infiniti fx35AWD na pelnym zbiorniku robi 574 km .http://www.infinitiusa.com//buildyourinfiniti/modelLine/index

lukaszx680
30th-April-2011, 00:31
jesli dostane aparat do reki to zrobie zdjecie i udowodnie takie spalanie to u mnie norma:DDDDD

sirtrojan
16th-May-2011, 23:18
wypad w trasę W-wa Mrągowo - ok 220 km - spalane wyszło mi równo 12litrów - w sumie nie jest to zły wynik. Prędkości ok 80-90 km + kilka razy ostre depnięcie do wyprzedzania.

Co ciekawe przy 80 litrowym zbiorniku udało mi się zatankować 78,60litra więc wychodzi na to ze miałem coś ponad litr :)
to się nazywa wyjeździć rezerwę :becky:

keyes
17th-May-2011, 08:31
Grzesiek,
nie było tak źle, zbiorniki w FX-ach mają 90l pojemności

wildcat
17th-May-2011, 19:50
Ja, na tej samej trasie, tydzień temu zrobiłem mały test:
W pierwszą stronę zalałem Pb95 i spalanie wyszło 12,8 l/100km
W druga do pustego baku zalalem Pb98. Efekt: 11,8 l/100km
Prędkość podróżna 110-120 km/h

Tomek g35c
3rd-April-2013, 11:27
Odświeżam kotleta:
Ile palą Fasze FXy II generacji...
Musze podjąć decyzję o zakupie więc zaczynam kalkulować koszty eksploatacji...
Przede wszystkim istotnym kosztem jest paliwo więc zaczynam analizę od tego aspektu....

1. FX30d
2. FX37
3. FX50
Proszę uczciwą informację...

quku
3rd-April-2013, 16:41
FX 30d jazda mieszana (bez stania w korkach) 9,0/ 100 tak komp pokazuje

slepy62
3rd-April-2013, 16:45
odświeżam kotleta: ile palą fasze fxy ii generacji... musze podjąć decyzję o zakupie więc zaczynam kalkulować koszty eksploatacji... Przede wszystkim istotnym kosztem jest paliwo więc zaczynam analizę od tego aspektu....

1. fx30d - nie wchodzi w grę - moc poniżej określonej przez ciebie granicy... lol
2. fx37
3. fx50
proszę uczciwą informację...

hahahaha

sirtrojan
3rd-April-2013, 16:47
zapomniałeś o:

2. FX37 + LPG
3. FX50 + LPG

Jeśli : "istotnym kosztem jest paliwo" ;)

quku
3rd-April-2013, 19:43
Napisał tomek g35c
odświeżam kotleta: ile palą fasze fxy ii generacji... musze podjąć decyzję o zakupie więc zaczynam kalkulować koszty eksploatacji... Przede wszystkim istotnym kosztem jest paliwo więc zaczynam analizę od tego aspektu....

1. fx30d - nie wchodzi w grę - moc poniżej określonej przez ciebie granicy...
2. fx37
3. fx50
proszę uczciwą informację...



no nie doczytałem że 3,0d się nie kwalifikuje przepraszam :hail: lol
LPG też się nie kwalifikuje i tu popieram tomka :)
ale jak ma byc z fantazją to :infi: Pb

slepy62
3rd-April-2013, 19:47
1. FX30d
Proszę uczciwą informację...[/COLOR]

30 miesięcy / 69 000 km, z tego:
MIASTO
- ok. 50 000 km - głównie Warszawa - spokojna/łagodna jazda w korkach, dynamiczna/agresywna jak jest gdzie ... zużycie 10,6 ~ 11,0 l/100km

TRASA 1 - "boczne" drogi czyli stare 2-pasmówki
- jazda agresywna (spokojnie nie umiem bo... zasypiam), prędkość podróżna 140 ~ 160 km/h, średnia prędkość uzyskiwana na odcinkach powyżej ~ 300 km w granicach 80~85 km/h ... zużycie 10,6~11,0 l/100 km

TRASA 2 - autostrady / trasy szybkiego ruchu,
- prędkość podróżna 160~180 km/h ... zużycie 11,0 ~ 11,6 l/100 km

Jak chcesz więcej szczegółów - gdzieś tam opisywałem testy spalania przy różnych prędkościach - ale nie mogę znaleźć tego wpisu, jakieś 2 lata temu...

Lukasz
3rd-April-2013, 20:48
Dziwne pytanie. Skoro ważnym aspektem jest paliwo/spalanie, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem wydaje się FX30d. Przypuszczam że FX50 w mieście spali 2x tyle co FX30d...

pawell31
3rd-April-2013, 21:35
Slepy cos mi sie nie chce wierzyc w te spalanie przy 160-180. Jakie masz obroty przy tej predkosci?

slepy62
3rd-April-2013, 22:01
Slepy cos mi sie nie chce wierzyc w te spalanie przy 160-180. Jakie masz obroty przy tej predkosci?
Gdzieś tam kiedyś sprawdzałem, poniżej to co znalazłem, dla prędkości 160~musze zweryfikować bo jak widać wtedy nie sprawdziłem... Poza tym weź pod uwagę 7-mio biegową skrzynię w II generacji - gdzie 7-ka to typowy nadbieg mający na celu obniżenie spalania...

TEST ZUŻYCIA DLA RÓŻNYCH PRĘDKOŚCI NA TRASIE
na odcinku Wa-wa - Radom, ustawiałem predkość na tempomacie, kasowałem wszystkie wskazania i przejeżdżałem ok. 20 km (jeżeli musiałem hamować lub temu podobne powtarzałem próbę od poczatku)
- 90 km/h zużycie 6,4 l/100km
-100 km/h zużycie 6,8 l/100km (dla obydwu prędkości obroty w granicach do 1750)
-110 km/h zużycie 8,1 l/100km
-120 km/h zużycie 8,8 l/100km (dla obydwu prędkości obroty powyzej 1800, poniżej 2000)
-130 km/h zużycie 9,6 l/100km
-140 km/h zużycie 10,4 l/100km (dla obydwu prędkości obroty powyzej 2000)

Tomek g35c
4th-April-2013, 00:10
Tak naprawdę to wybieram między ekonomią a przyjemnością...
I celuję w FX30d lub FX50... tylko nie mam informacji o FX50... a tu bym był bardziej na tak...
Rozum - mówi FX30d a serce dyktuje FX50... lol

grabba
4th-April-2013, 00:36
Tomek, a żonę wybierałeś sercem czy rozumem?

Tomek g35c
4th-April-2013, 00:46
Tomek, a żonę wybierałeś sercem czy rozumem?

Ej Ej to było nie fer !! ... wobec mojej kochanej i wyrozumiałej żony...
Problem polega na tym że wybór ten był rozsądny ( rozum) i z sercem... do dziś nie żałuję... bo to był najlepszy wybór w moim życiu...

grabba
4th-April-2013, 00:54
Tomek, tak poważnie. Pojedź do PGD w Warszawie. Mają FX 30d, 37 i pewnie 50. Przejedź się i sobie wybierz. Gdy kupowałem M37 miałem możliwość kupienia w tej samej cenie M30d. Diesel mi nie podpasował może dlatego, żeby byłem napalony na mocną benzynę. Ale z drugiej strony przy jeździe miejskiej czuć jednak, że jedziesz "ciągnikiem" - wibracje czuć nawet na gałce zmiany biegów.

Teraz kupiłbym FX'a - ale nadal w benzynie :) W piątek w Toruniu mijałem FX50S na tablicach CTR .... - pozdrawiam :)

BAJZEL
4th-April-2013, 02:28
A ja dostałem cyne , że w koszalinie pojawił się nowiutki FX 50 S dopiero co zarejestrowany :) jakiś ziomuś z okolic :D

Tomek g35c
4th-April-2013, 08:43
Tak pewnie zrobię... podjade z Irkiem który jest tam najlepszym klientem i pooglądamy...
Ja troche się boję ze FX50S będzie troche za mocny dla mojej żony... ale za to dla mnie idealny...

Jak ktoś już go ma to proszę o info o spalaniu...

BTW Bajzel nie rób OT... w tym temacie...

quku
4th-April-2013, 08:51
Tak naprawdę to wybieram między ekonomią a przyjemnością...
I celuję w FX30d lub FX50... tylko nie mam informacji o FX50... a tu bym był bardziej na tak...
Rozum - mówi FX30d a serce dyktuje FX50... lol

miałem FX PB mam D porównanie wrażenia do zwyklej jazdy czyli zdecydowana większość to jednak D po prostu rzadziej tankuje komfort podobny. :)
przyspieszenie D słabiutkie na początku brakowało mi czasu na wyprzedzanie no muł jest nawet względem FX 35 nie mówiąc o FX 50
z drugiej strony gdzie wykorzystać FX 50 w codziennej eksploatacji ?
dlatego mam D

pawell31
4th-April-2013, 09:29
A ten? :peace:

http://farm3.static.flickr.com/2723/4479492340_22445d54b6.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2724/4479538828_f88c6fdf7b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2757/4479542110_10bc43ff0c.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2742/4478898585_8386b38dc3.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2777/4478903485_0e4609ebe9.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2737/4478904943_0b469a0bb0.jpg

Tomek g35c
4th-April-2013, 09:59
Pawell31 QX jest za duży... nie ma takich parkingów w Płocku a i spalanie jest kosmiczne...

pawell31
4th-April-2013, 10:15
Jeśli nie lubisz lpg a auto ma być dla żony. To fx30d będzie chyba wporzo. Najmniej pali po mieście. Do polatania i tak masz g35

sirtrojan
4th-April-2013, 11:34
+ nauka jak ładnie po trasie wystudzić turbine ( ew zakup turbotimera )

Tomek g35c
5th-April-2013, 22:54
FX50S odpada pojeździłem dzisiaj 5 godzin po mieście średnie spalanie skoczyło na 19,2 l/100 km... lol
Fajnie się zbiera prawie jak G35... ale brakuje mu trochę... za ciężki pie.....ny jest...
Brzmienie zajefajne lecz ekonomia żadna...
Zostaje FX30d i FX37... do testów... lol

pawell31
5th-April-2013, 23:11
Złotego Fx zostaw w spokoju to dobre auto. Dozbieraj na GT-R'a, pogoń G35:flame:

Tomek g35c
5th-April-2013, 23:20
Już za późno... obiecałem żonie FXa... który pali ok 14 l/100km...

slepy62
6th-April-2013, 07:37
Już za późno... obiecałem żonie FXa... który pali ok 14 l/100km...

Szczerze mówiąc - jeżeli nie FX50, to moim zdaniem, biorąc pod uwagę spalanie/potrzeby/specyfikę użytkowania
- powinieneś szukać ewidentnie FX30d...

Na co dzień Moni jeździ z dziećmi - więc rakiety Ci nie trzeba, różnice w osiągach między FX37/FX30d
- po ewentualnym "zachip-owaniu" praktycznie znikną,

a różnica w spalaniu wyniesie conajmniej 4~5 litra co przy obecnych cenach * 20tkm rocznie *5 lat da conajmniej 25~30tzł; czyli...

możesz modowac G lol

grzybek9997
11th-August-2013, 11:02
U mnie maksymalny przebieg jaki przejechałem na baku to 565 mil. Tankowanie do pełna i weszło 88 litrów. Komputer pokazywał spalanie 10.1 l/100km. Prędkości 90-110 km/h bez szaleństw. Hamowanie silnikiem kiedy to możliwe. Dużo tempomatu.