PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zakup i-keya



lukaszx680
22nd-April-2011, 14:48
wITAM WSZYSTKICH. nie dalej jak 2 miesiace temu zakupilem upragnione fx45:) ale mam maly problem z inteligentnym pilotem poniewaz jest tylko jeden i nie ma w nim klucza. wszystko dziala jak nalezy. ale chcialbym dokupic sobie drugi razem z kluczem. i moje pytanie jest taki na co trzeba zwracac uwage?? z Gory dziekuje :))

sirtrojan
22nd-April-2011, 16:14
każdy pilot ma swój kod FCC ID - otwórz ten co masz i przeczytaj co jest tam napisane. II musi miec identyczny kod bo w innym wypadku nie zgra się z kompem auta.
Co do dorabiania kluczyka do bębenka to nie wiem nie pomogę muszę jednak zaznaczyć ze jest to bardzo ważne żeby mieć kluczyk - na wypadek awarii aku albo innego awaryjnego otwierania auta.
Sam musiałem uruchamiać auto z kluczyka ze 2 razy przez 1,5 roku

tu masz info jak zaprogramować pilota:

http://www.ifans.pl/showthread.php?197-Programowanie-pilota-do-INFINITI&highlight=pilot

u mnie nie zadziałała :|

wildcat
23rd-April-2011, 16:42
A który rocznik tego FX-a, bo od tego zależy jaki pilot?
Z programowaniem inteligentnego jest trudniej. Inteligentny pilot można zaprogramować tylko Consultem pod warunkiem, że ma się mechaniczny kluczyk z zarejestrowanym immobiliser-em. Z kolei aby zaprogramować mechaniczny kluczyk trzeba mieć prawidłowy pin kod do BCM-a i oczywiście prawidłowo dociętą surówkę. Generalnie koszty...
Oczywiście pozostaje jeszcze metoda polegająca na wyciągnięciu BCM-a i oddaniu do speców na mieście...

lukaszx680
24th-April-2011, 21:56
to jest 2003 roczek. no i problem polega na tym ze mam inteligentny pilot ale nie ma w nim kluczyka:\\\\

sirtrojan
24th-April-2011, 22:02
podjedź do jakiego speca i zapytaj czy zrobi ci kluczyk do bębenka ew czy podmieni ci bębenek na nissanowski ( surówka nissana pasuje do infi )

wildcat
25th-April-2011, 01:50
Fabrycznie do samochodu powinny być:
1. 2 x inteligentny pilot + kluczyk awaryjny
2. kluczyk mechaniczny (z transponderem).
3. kluczyk mechaniczny cały z blachy

Z moich informacji wynika, że pasuje tylko taki typ pilota jak już masz, nie wchodzi w grę żadna podmiana na nowszy. Możesz kupić używany lub nowy (cena od 160PLN).
Surówkę do kluczyka awaryjnego możesz kupić nieoryginalną.
Musisz jeszcze mieć transponder by móc odpalić silnik. Koszt około 50 PLN + programowanie w samochodzie.
Jeśli masz jakikolwiek działający kluczyk mechaniczny, bardzo upraszcza to całą procedurę.
Jeśli będziesz docinał surówkę na podstawie bębenka, to najlepiej wziąć ten z drzwi kierowcy. Schowek ma mniej zapadek, a stacyjkę można przekręcić dowolnym kluczem pod warunkiem, że ma działający transponder.

P.S. Jako ciekawostkę napiszę Ci, że z Twoim pilotem/BSM-mem jest kompatybilna karta inteligentna (kluczyk w kształcie karty kredytowej, jak w Renault). Jednak jest naprawdę białym krukiem i nie można jej zamówić w ASO.

sirtrojan
25th-April-2011, 02:14
Kurde skąd masz te informacje? Nie słyszałem o tych opcjach wiec chciałbym je zweryfikować.

wildcat
25th-April-2011, 23:49
Te karty nigdy nie były opcją. Z tego co się dowiedziałem występowały tylko w prototypach i egzemplarzach przedprodukcyjnych.
W załączniku zdjęcia takiej karty.

lukaszx680
27th-April-2011, 13:53
Moze ktos podac mi linki do sklepow gdzie moge zakupic pilot???

sirtrojan
27th-April-2011, 15:19
nie wiem jak wyglada twoj pilot ale moze jest podobny do tego:
http://allegro.pl/pilot-kluczyk-infiniti-g35-g37-ex35-ex37-fx35-fx37-i1572287219.html

???


a jak nie to ebay ma niezła oferte:

http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=fx45+remote&_sacat=See-All-Categories

wildcat
27th-April-2011, 15:40
Ja polecam: http://www.infinitipartsusa.com Sklep sprawdzony. Mimo wszystko taniej niż na ebay-u

lukaszx680
27th-April-2011, 18:09
niestety moj pilot to starsza wersja:( ta brzydsza prostokatna:( a czy jest mozliwosc zaprogramowania nowego kluczeka "jajka"?? takiego jak ten: http://moto.allegro.pl/kluczyk-infiniti-g35-g37-ex35-ex37-fx35-fx37-ex-fx-i1572280623.html#gallery

sirtrojan
27th-April-2011, 18:40
Nie ale za to na tego twojego pilota jest fajna obudowa - gdzieś tu lukas ją wrzucał :)

wildcat
27th-April-2011, 18:40
Tak jak Ci napisałem. Pasuje tylko taki jak już masz. Dostaniesz go w sklepie, który Ci podlinkowałem.
Obudowa pasuje tylko do nie-inteligentnych kluczyków. Ale IMO to i tak rzeźba straszna.

lukaszx680
27th-April-2011, 20:13
czyli bede musial zadzwonic do kuzyna w usa zeby mi wyslal pilota razem z brembo:D

sirtrojan
27th-April-2011, 20:36
brembo = nowe tarcze czy może zestaw hamulcowy?

lukaszx680
27th-April-2011, 23:31
caly zestaw:) osmio tloczkowe:DD

lukaszx680
27th-April-2011, 23:33
chociaz teraz najwazniejszy jest dla mnie pilot:(

sirtrojan
28th-April-2011, 11:14
wow - to będę musiał się przejechać autkiem z takim zestawem :P i nawet nie tyle co przejechać co pohamować nim :becky:

lukaszx680
30th-April-2011, 01:29
na poczatku miala byc przekladka z fx50s:D ale [o dluzszych namyslach i rozmowa z kuzynem z usa doszlismy do wniosku ze taniej i lepiej bedzie kupic brembo.bo wlasnie on ma takie w qx56 i z tego co mowi to sprawuja sie swietnie:)
Chociaz teraz moim priorytetem jest drugi pilot z kluczykiem:(

ZYZIO
30th-April-2011, 01:42
tak z ciekawosci, ile taki zestaw kosztuje w Stanach?

sirtrojan
30th-April-2011, 02:06
na poczatku miala byc przekladka z fx50s:D ale [o dluzszych namyslach i rozmowa z kuzynem z usa doszlismy do wniosku ze taniej i lepiej bedzie kupic brembo.bo wlasnie on ma takie w qx56 i z tego co mowi to sprawuja sie swietnie:) (


z moich poszukiwań wynika że set na sam przód BREMBO może kosztować powyżej 2k $. Jak dla mnie odpada.
Faktem jest że wczoraj jak pośmigałem po W-wie w towarzystwie 2 x 350z i Prosiak 911 + kilka motorów to przy trzecim hamowaniu straciłem hamulce. Na szczęście zostawałem w tyle na tyle że mogłem sobie dać czas na zatrzymanie. :becky: nie było jednak wstydu heeh

ZYZIO
30th-April-2011, 02:12
pisales, ze od fx50 na przod to koszt okolo 1k $ ? Wychodzi calkiem, calkiem. Jakis czas temu widzialem na alle zestaw, o ile sie nie myle, na przod ksport za cos kolo 7.000 pln z fv na przod. reasumujac, opcji jest kilka.
P.S. gosc powiedzial, ze da sie zamontowac zestaw od evo do imfiniti, poniewaz ma taki sam rozstaw 5x114,3

slepy62
30th-April-2011, 11:48
z moich poszukiwań wynika że set na sam przód może kosztować powyżej 2k $.

PANOWIE - aktualna cena kompletu hamulców z FX50 to - 790$

http://www.ifans.pl/showthread.php?1061-Hamulce-z-II-gen-FX-50s-do-FX35s-i-FXw-I-gen

sirtrojan
30th-April-2011, 12:46
Irek pisałem o cenie BREMBO! a nie zestawie (Akebono) z 50s (wyedytowałem posta zeby nie było dwuznaczności)

Tu przykładowy zestaw na 4 koła :
http://www.yourhotcar.com/prod/Brembo/Brakes/Brembo_Brake_Systems/Infiniti_FX35_Brembo_Gran_Turismo_Brake_Kit_with_4 _Piston_380x32_Disc_&_2-Piece_Rotor_-_Front_-_1Bx.9003A/645570/

swoją drogą niezły zestaw znalazłeś :) doliczył bym do tego jeszcze nowe linki hamulcowe w oplocie (SS brake lines np. stoptech)
Dopisuje go do listy zakupów.
Nie wiem kiedy ale zagości na mojej przedniej ośce.

Ponieważ temat zboczył z tematu pilotów na hamulce wkrótce zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu. ( puki co można tu kontynuować )