PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Hola!



ifan
5th-May-2011, 09:58
Witam wszystkich,

dobrze ze znalazlem to forum. Moze zaczne wreszcie troche dbac o swoj samochod... ;)

rgds
Cezary

mirassek
5th-May-2011, 10:48
Witaj Cezary

pochwal się swoim cackiem :)

sirtrojan
5th-May-2011, 14:32
Witam kolejnego fana marki :infi:
Prosimy o foty i info o aucie :)

ifan
5th-May-2011, 15:00
FX35 z 2007 r., czarny - bez udziwnien ;) Jezdze tym autem od ponad trzech lat. Standardowo problem z hamulcami. Toczone, toczone, wymienione i znowu toczone tarcze. Serwisowalem na poczatku w Nissanie na Pulawskiej ale pewnego dnia powiedzieli "nie przyjmiemy, prosze jechac do Infiniti...". Jako ze jestem zwolennikiem teorii ze samochod sluzy do jazdy a nie do bycia samochodem byl traktowany lekko zlewczo. Ale nadszedl ten moment kiedy trzeba zrobic pare drobiazgow wiec zaczalem sie zastanawiac czy ludzie maja podobne problemy z tymi autami jak ja. Okazalo sie ze tak... ;)

sirtrojan
5th-May-2011, 15:17
Hamulce to pięta achillesowa FXów. Wczoraj miałem okazję przejechać się BMW X5 4.4 benzyna i powiem ci że tam depnięcie w hamulec powoduje wypadanie plomb. Masakra. A auto jest wcale nie mniejsze ani nie lżejsze.

Jak zaradzić? najlepiej i najtaniej wyjdzie jednak wsadzić zestaw hamulcowy z II generacji (FX50s) jak sie uprzesz i się uda na cle to będzie niecałe 3k PLN. Oszczędzasz sobie w ten sposób zabawy w toczenie i inne podchody oraz nerwów spowodowanych obawami czy wyhamujesz czy może nie ;)

Jak jednak to jest za dużo kolega Zyzio będzie miał zaraz komplet tarcz nawiercanych i rowkowanych ( zobacz dział sprzedam). Mam takie od ponad roku i mimo tego że głowy nie urywają, dają radę do codziennej w miarę spokojniej jazdy.


Zapraszamy na nasze lokalne spoty. Jest okazja poznać innych forumowiczów i podyskutować na tematy serwisowe i inne.
Co do odesłania cię do INFINITI to lekka przesada ale skoro nie chcą zarabiać na serwisie to ich problem.

ifan
5th-May-2011, 16:24
Razu pewnego nie wyhamowalem... w sumie nawet nie przez hamulce tylko przez komorke... ;) U mnie prawie nic nie bylo widac, poza tym, ze tablica z przodu sie urwala a Focus do kasacji podobno poszedl, bo plyta podlogowa stracila ksztalt.
Zamierzam wlasnie zmienic hamulce na te od 50ki. Jezdzilem niedawno taka bo przymierzam sie do zmiany i jakosci hamowania nawet nie ma co porownywac.

sirtrojan
5th-May-2011, 19:47
aha i jeszcze jedno do BBK z 50s trzeba dołożyć co najmniej 15mm dystans!

ifan
5th-May-2011, 21:05
Polecasz jakis serwis/mechanika w Wawie ktory to dobrze zrobi?

keyes
5th-May-2011, 23:04
Witam , kolejnego użytkownika FX-a

sirtrojan
5th-May-2011, 23:27
każdy - to jak zmiana tarcz tyle ze dochodzi wymiana zacisków ( odpowietrzenie układu ) ale nawet przysłowiowy pan henio to ci ogarnie :)

a warsztatu godnego polecenia nie mam :(


EDIT: kolega blacku na SKYPE przypomina mi o serwisie http://www.lesiak.com.pl/
który znajduje sie na Yelonkach

slepy62
5th-May-2011, 23:28
Witam "pazurka"
siła nas FiXerów Tutaj, tylko na spotach coś cieniutko z frekwencją...

sirtrojan
5th-May-2011, 23:38
tylko my Irku dzielnie sie trzymamy. No i Monika do nas dołączyła :)
Dziś jechałem obok inne kobiety w czarnym FXie ( którą serdecznie pozdrawiam) ale nie zaczepiałem jej bo moja luba siedział obok :P
sry za offa :)

slepy62
5th-May-2011, 23:45
A co do Moniki - z tego co ostatnio sprawdzałem pokrywa (wewnętrzna) do bagażnika II gen. kosztuje w USA (o ile się nie mylę) ~289$ + przesyłka morska ~50-70$ (bo to duże i nie lekkie).
Jak masz z Nią kontakt to ...

sirtrojan
5th-May-2011, 23:59
wiem
tanio nie jest :/ ostatnio tez kupowałem roletę do swojego - ale jak wychodziła mi wstępnie ok 800 pln to dałem sobie spokój.
jestesmy miszczami offtopów :)

ifan
6th-May-2011, 10:34
wiem
tanio nie jest :/ ostatnio tez kupowałem roletę do swojego - ale jak wychodziła mi wstępnie ok 800 pln to dałem sobie spokój.
jestesmy miszczami offtopów :)

offtop nie offtop ja tez bym sobie rolete sprawil. Nie mam od nowosci nie wiem dlaczego. Zamierzam ta fure swojej babie zostawic i chce ja doprowadzic do kultury ;)

keyes
6th-May-2011, 11:46
A propos rolety ja mam, ale mam cały czas zwiniętą ponieważ strasznie trzeszczy na nierównościach.
Nie wiem czy tak jest tylko u mnie czy każda tak ma.

ZYZIO
6th-May-2011, 14:56
Mnie nie trzeszczy, ale podkleiłem filcowymi podkładkami w miejscu mocowania.

ifan
6th-May-2011, 14:59
Gdzie to najlepiej kupic?