PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dylematy zakupowe: FX45 2007



Mc'Gregor
23rd-May-2011, 00:17
Witam,

Po miesiącach poszukiwań udało mi się wreszcie znaleźć porządnie zapowiadającego się poliftowego FX45. Byłem dzisiaj na oględzinach i jeździe próbnej.

Muszę przyznać - samochód robi wrażenie.
Sprawdziłem że wszystkie systemy działają jak trzeba.
Auto zarejestrowane w PL, od prywatnego właściciela który jeździ nim już 3 lata.
Carfax i Autocheck czyste - wg nich auto najpierw jeździło 1 rok ( 10 tys mil ) w USA jako "personal lease", następnie zostało sprzedane na aukcji i wyeksportowane do Niemiec ( czyli zapewne przez port Bremmenhaven trafiło do Polski ).
Aktualnie 54000 mil na liczniku.

Ale:
- 2 szyby: drzwi tylnych prawych oraz sąsiadująca z nią prawa tylna trójkątna nie mają na sobie oznaczeń. Wszystkie inne mają , nawet te same szyby po lewej stronie mają, a te 2 nie mają żadnych nadruków. To chyba nie jest normalne ?

- jest książka serwisowa, ale nie ma w niej żadnych wpisów - jest czysta. Właściciel mówi że specjalnie nie dawał do niej nic wpisywać bo spodziewał się kiedyś sprzedać samochód handlarzowi i chciał zostawić mu wolną rękę co ma tam wpisać. Trochę to dziwne, ja bym raczej starał się wpisywac do książki jak najwięcej aby dokumentować historię auta.

No i tak - byłem już niezle napalony ale włączył mi się tryb wątpliwości i sam teraz nie wiem...

Może ktoś coś poradzi...
:confused:

Grzegorz

bolek
23rd-May-2011, 08:27
Smaczny kąsek ale dla mnie za drogi - szukam przedliftowego. :) Raporty sprawdzałeś sam czy to sprzedający Ci je pokazał ? Jeśli to drugie to podaj VIN - mam dostęp do AutoCheck i spróbuję poszperać czy coś się znajdzie ... Może uda się znaleźć aukcję na której był sprzedany do Polski z opisem co było. Co do książki to jak dla mnie lampka ostrzegawcza - też chciałbym udokumentować przebiegi i wymiany części / płynów. Może się okazać że ten samochód miał problemy techniczne już w US.

Schirru
23rd-May-2011, 11:01
szyby dziwne, fakt. co do książki to sam nie wiem... o niczym to nie swiadczy. ważne żeby podjechac do jakiegos konkretniejszego serwisu i oddac na przegląd "przed zakupowy". niech sprawdzą to i owo. dobrze, jakby umieli tez sprawdzic skrzynie i napęd bo tak naprawdę to to jest najpoważniejszy uklad w tym aucie.

Mc'Gregor
23rd-May-2011, 20:29
Raporty sprawdzałem sam - przez allegro.
Nie dostałem jednak opisu stanu technicznego z aukcji ani zdjęć.
Podaję VIN na wszelki wypadek, fajnie jeśliby jednak udało się znaleźć jakies info z aukcji:
JNRBS08W77X400148

Poprosiłem właściciela, abyśmy podczas jego najbliższej wizyty w Warszawie ( co ma nastapić w najbliższych dniach ) podjechali do serwisu Nissana na Puławskiej na "przegląd przedzakupowy" :)
Nie bardzo wiem czego dokładnie mogę oczekiwac po takim przeglądzie ( albo inaczej: zrobienia czego domagać się ), ale wyobrażam sobie że sprawdzą czujnikiem grubość lakieru, podepną komputer i sprawdzą czy nie ma błędów, sprawdzą zawieszenie, czy nie ma wycieków oleju, ew sprawdzą skład spalin.
Wie ktoś może co jeszcze mozna by sprawdzić ?
Zwłaszcza w zakresie tego co pisał Schirru, tj. skrzyni i napędu ?

Pomiar stopnia sprężania i luzów zaworowych to chyba zbyt ciężka sprawa jak na taki przegląd ?

Można coś zrobić przy tej okazji aby ocenić czy rzeczywisty przebieg auta odpowiada temu licznikowemu ?

bolek
24th-May-2011, 16:12
Najlepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj co mogą posprawdzać. W Chryslerze sprawdzali jeszcze płyny i olej na obecność wody (zamarzanie). Dobrym pomysłem jest zrobienie geometrii a najlepszym sprawdzenie punktów bazowych nadwozia. Tyle że tą usługę robi chyba kilka serwisów w Polsce. Co do fotek i opisu spróbuj napisać na bezwypadkowe.net. Mi znaleźli foty których rzekomo już nie było ale z drugiej strony nie dokopali się do historii w Polsce ( w przypadku Infi z Kraka )...

mayor
25th-May-2011, 20:28
Czy ktoś z Was może kojarzy poniższe auto ? Warte obejrzenia ? Dziękuję z góry za wszystkie informacje.
http://allegro.pl/infiniti-fx-45-i1631528571.html

sirtrojan
25th-May-2011, 20:59
tani nie jest. poza tym dziwi mnie kilka spraw ma 20 i czerwone tylne kierunki :/ coś nie tak .
poza tym nie ma keyless - idąc dalej - nie ma kolorowego monitora :|
na + jest to że ma gaz :) i spryskiwacze reflektorów- czuje że to atrapy ale zawsze są.
no i najwiekszy plus to to że to 45 :thumb:

bolek
26th-May-2011, 08:24
Mayor, zastanawiałem się nad tą sztuką ale coś mi w niej nie pasuje. Poza tym samochód próbuje się sprzedać od kilku miesięcy. Dla mnie skreśla go czarna tapicerka - nie wiem dlaczego ale organicznie nie cierpię czarnych foteli :) Mnie zastanowił brak podanego przebiegu. Nawet do chłopa nie dzwoniłem ale jak chcesz to Ci sprawdzę AutoCheck.

keyes
26th-May-2011, 08:50
tani nie jest. poza tym dziwi mnie kilka spraw ma 20 i czerwone tylne kierunki :/ coś nie tak .
poza tym nie ma keyless - idąc dalej - nie ma kolorowego monitora :|
:thumb:

Jeżeli chodzi o czerwone kierunki to kumam, ale co do keyless i kolorowego monitora to już nie bardzo.
Grzesiek,
Czy to oznacza że każdy FX posiadający pakiet sport powinien mieć też pakiet tech ?

sirtrojan
26th-May-2011, 12:15
tech - kolorowy monitor + keyless + ldw i inne systemy
mogą występować razem ze sport ale nie muszą.


ciekawostka - na początku produkcja w sport były czerwone kierunki. ale nie w 2005.

inna ciekawostka - były fxy z welurową tapicerka ale to na początku 2003 - garstka egzemplarzy :)

inna ciekawostka:
poliftowe fxy mogą nie mieć nawigacji! mimo ze mają kolorowy monitor!

ArtPol74
26th-May-2011, 15:14
A mi się właśnie podoba taka czarna (znowu CZARNA) skóra. Ruda kojarzy mi się ze skórami noszonymi ze 20 lat temu. Ciekawe jaki gaz. ogólnie mi się podoba. Napisz gdy uda Ci się sprawdzić co do wyposażenia. A to, że sprzedaje go od paru miesięcy- a ilu jest takich napaleńców jak my żeby tak szybko sprzedać?

Mc'Gregor
26th-July-2011, 22:16
Mogę już dopowiedzieć dalszy ciąg mojej przygody z tym autkiem.

Co do sprawy szyb ( prawych tylnych drzwi + sąsiadującej trójkątnej ) - to przy kolejnych oględzinach sprawa się wyjaśniła: okazało się że jednak mają fabryczne oznaczenia :becky:

Tyle że szukałem ich od zewnątrz a widać je dopiero od środka auta - od zewnątrz są praktycznie niewidoczne. Jest to spowodowane tym że na wszystkich szybach po prawej stronie oznaczenia są nanoszone po wewnętrznej stronie ( na lewych po zewnętrznej ) i ponieważ te 2 szyby są dość mocno przyciemnione to z zewnątrz ich nie widać prawie wcale - dopiero jak się spojrzy od środka stają się widoczne.
Prawe przednie drzwi mają szybę dużo mniej przyciemnioną i tam widać oznaczenie z zewnątrz jak na dłoni.

Ucieszony sprawdziłem z innymi FXami ża mają tak samo.

Co do książki serwisowej i braku wpisów w niej to tylko sprawdziłem z książką innego fxa że sama książka pod względem treści, oznaczeń jak i np rodzaju papieru kartek i okładki wygląda na oryginał - z brakiem wpisów dotychczasowej historii musiałem się pogodzić.

Pogodzić się z tym nie było specjalnie trudno po tym jak auto wzięto na podnośnik w Nissanie przy Puławskiej w ramach przeglądu przedzakupowego. Werdykt: "wygląda na to że trafiła się Panu perełka". Jedyne co trzeba wymienić to pasek klinowy od klimatyzacji ( jest taki? z rysunku na str 8-19 instrukcji wynika że chyba sprężarka napędzana jest głównym paskiem klinowym ) i za niedługo klocki hamulcowe z tyłu. Wg opinii Panów mam szczęście bo większość FXów które mieli na tego typu przeglądach okazywało się mieć poważne problemy z bezwypadkowością.

Po takim stwierdzeniu i przestudiowaniu raportu z Manheim ( dzięki koledze actchris z bezwypadkowy.net ) nie pozostało mi nic innego jak zakończyć przydługie poszukiwania i samochód kupić.

Wkrótce zamieszczę zdjęcia w stosownym dziale forum :)

sirtrojan
26th-July-2011, 22:19
miło słyszeć ze w końcu na naszych drogach bedzie jakiś bezwypadkowy FX :becky:

tak poważnie to gratulacje z zakupu i czekamy na focisze :)

Mc'Gregor
26th-July-2011, 22:31
Dzięki Grześku :)
Wiem że po naszych drogach jeździ sporo bezwypadkowych Fxów, tylko może mniej często ich właściciele chcą je sprzedawać :becky: