PDA

Zobacz pe?n? wersj? : lcd licznik predkosci



linkintiger
26th-May-2011, 06:17
czy ciezko bylo by zamienic licznik predkosci i obrotow w fx35 na eletroniczny lcd screen? widzialem 2 auta na car show i mialy wyciagniete normalne liczniki i wstawione w to miejsce LCD ekran ktory pokazywal predkosc i obroty

wildcat
27th-May-2011, 00:39
Chcesz kupić gotowca, czy wstawić samoróbę?

linkintiger
27th-May-2011, 02:58
obojetnie chcialem sie dowiedziec jak to dziala etc jak bede wiedzial jak podlaczyc ekran to wstawienie ekranu to bedzie pestka

sirtrojan
27th-May-2011, 09:22
Generalnie licznik prędkości nie chodzi na lince - jak to miało miejsce np. w maluchu :becky: a sygnał śmiga z czujników w kołach do ECU.
Są rozgałęziacze do kostki (pod OBD )i spokojnie stamtąd mógłbyś pociągnąć sygnał o prędkości , temperaturze oleju, wody, obrotach do dowolnego urządzenia.

wildcat
27th-May-2011, 11:14
Najprościej jest znaleźć urządzenie pod OBD, ale i tak tracisz dużo informacji, które są na oryginalnych licznikach.
Akurat sygnał prędkości idzie do licznika w postaci zwykłego sygnału zegarowego. O ile dobrze pamiętam jest osiem impulsów na milę.

linkintiger
28th-May-2011, 03:11
co rozumisz przez strate informacji ? predkosc pokazywana lub obroty nie byly by dokladne?

wildcat
28th-May-2011, 08:49
Nie chodzi mi o to, że jest mnóstwo kontrolek np. kluczyk, płyn spryskiwaczy, ciśnienia kół, skrzynia biegów, tempomat itp...
... których gotowy wyświetlacz pod OBD nie obsłuży.
Zastanawiałem nad zrobieniem własnego wyświetlacza TFT, ale nie znalazłem żadnego, który by kształtem pasował pod liczniki FX-a.

linkintiger
28th-May-2011, 17:37
yup masz racje ja chcialem w sumie zakombinowac zrobic kombinacje monitora i kontrolek. wyslwietlacz TFT to jest touch screen?

wildcat
29th-May-2011, 00:28
Nie, to poprostu kolorowy wyświetlacz graficzny.

linkintiger
29th-May-2011, 06:30
ok chyba znalazlem co szukalem http://www.dashdaq.com/