PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rdza



XTR
22nd-June-2011, 13:41
Witam. na wstepie chce by osoby zakochane na smierc w marce infiniti nie obrazily na to co napisze;-/0
ostatnio los chcial bym zobaczyl FXa od spodu, i co widze w 2 letnim aucie ,widze rdze i plakac sie chce. temat zgloszony do serwisu w warszawie i oczywiscie uklad wydechowy nie podlega ,,gwarancji" i pan stwierdzil ze kazdy tak wyglada w infiniti i ze to normalne ,,ogniska korozji" ktore widac na zdjeciach. Dodam jeszcze ze w moim ,,10letnim Cieniasie" nie widac tak rdzy. Stwierdzam ze jednak prawda jest ze jak cos wyprodukowane w Chinach ,to jest to, wielki ,,ch..." nie ma mozliwosci by za ta cene Porsche Cayenne mialo ten sam problem.
jezeli przesadzam to sprowadzcie mnie na ziemie ale zdenerwowalem sie tym,nie ze mi sie to przytrafilo,tylko ze nie moze byc tak ze auto za tyle pieniedzy rdzewieje po 2 latach, nie mozemy sie dac Japonczykom wydymac ;-)

vania
22nd-June-2011, 15:57
Rozumiem Cię w 1999i kupiłem nową almerę n15,byłem zszokowany rdzą na układzie wydechowym po roku,uspokoiłem się po 12 latach -rdza jak była tak jest tłumik oryginalny nie oberwany 190 tys przebiegu. mam nadzieję , że tek będzie z infi, nagrzewane i narażone na wodę ,sól elementy korodują w porsche= wieśwagenach też.Pozdrovania

sirtrojan
22nd-June-2011, 16:26
swojego jak obejrzałem od spodu to się za głowę złapałem ale i tak żadna siła nie udałoby mi się tego zabezpieczyć.

Jacob_USA
22nd-June-2011, 17:34
To jeśli nie podoba Ci się ta rura wymień na performance wtedy będziesz miał cały czas chromowane rury z tym się trzeba liczyć ze OEM będą tak wyglądały tam przecież jest non stop wysoka temperatura woda siada na nią sol nie ma czego się bać !!!!!

Co do podwozia widzę ze nie masz zakonserwowanego ;) ja pierwsze co zrobiłem po zakupie swojego oddałem do konserwacji podwozia ;)

Aha w Chinach nie robią INFINITI :D

nasze są MADE IN JAPAN tak dla sprostowania JDM jest the best !!

Athens
22nd-June-2011, 19:07
Co do rdzy to tak jak poprzednicy pisali, sól, hamowanie na rozgrzanych gratach w kałuży itd. Jak dla mnie jest w porządku. Zwłaszcza,że tylko wydech zauważyłem w takim stanie. Gdyby coś poza tym to bym się martwił...

A co do przeróbek to , jeśli razi cię taki stan - zamotuj to co w nowych GT-R (R35) montują najcześciej zamiast oryginału. Kompletny układ wydechowy z tytanu.

PS. Co do Porsche/Volkswagena nie myśl, że jest lepiej. Widziałem na Grochowie za Szembeka pana wymieniającego tłumiki w Cayenne Mk1... to wtedy byś się załamał.

sirtrojan
22nd-June-2011, 20:42
To jeśli nie podoba Ci sie ta rura wymień na performance wtedy będziesz miał cały czas chromowane rury!

Kuba to co napisałeś to nic innego jak to :

Athens: to wyspawaj barany i pociągnij do końca wszystko z kwasówki


:becky::becky::becky:

XTR
22nd-June-2011, 23:09
To jeśli nie podoba Ci się ta rura wymień na performance wtedy będziesz miał cały czas chromowane rury z tym się trzeba liczyć ze OEM będą tak wyglądały tam przecież jest non stop wysoka temperatura woda siada na nią sol nie ma czego się bać !!!!!

Co do podwozia widzę ze nie masz zakonserwowanego ;) ja pierwsze co zrobiłem po zakupie swojego oddałem do konserwacji podwozia ;)

Aha w Chinach nie robią INFINITI :D

nasze są MADE IN JAPAN tak dla sprostowania JDM jest the best !!

no ale chyba masz wersje USA bo moja byla skladana w Chinach. tez mnie to zdziwilo.

no dobra ,uspokoilem sie waszymi odpowiedziami, dzieki za podtrzymanie na duchu;-) ale mimo to uwazam ze nie powinno sie tak robic juz po 2 latach.

sirtrojan
22nd-June-2011, 23:44
możesz sobie zabezpieczyć podwozie - ja tak chyba zrobię bo jak powiedziałem - spojrzałem pod spod i zdjęła mnie trwoga.
Na szczęście to na większości elementów to tylko rdzawy nalot ale i tak denerwuje.

bolek
23rd-June-2011, 02:07
możesz sobie zabezpieczyć podwozie - ja tak chyba zrobię bo jak powiedziałem - spojrzałem pod spod i zdjęła mnie trwoga.
Na szczęście to na większości elementów to tylko rdzawy nalot ale i tak denerwuje.

Przerabiałem to z Prevką.. Żałuję że nie dałem jej do zabezpieczenia od razu po sprowadzeniu - a po roku spód z idealnego zmienił się na rudy. Z FXem antykorozja podwozia to będzie pierwsza rzecz jaką zrobię..

Jacob_USA
23rd-June-2011, 07:43
Nie ma co oszczedzac a dobrze zabezpieczone podwozie to dobra sprawa. Co do wydechu nie chcialem cytowac tego posta Athensa :D hehehe ja jedynie jaki mam element chromowany z wydechu to ta rura z nismo ktora jest przedluzka do wydechu z G35 coupe ;) http://www.dragtimes.com/parts/Nissan-350Z-Exhaust-Convert-to-G35-Coupe-Extension-Pipe_370489365307.html

sirtrojan
23rd-June-2011, 11:29
Konkluzja jest taka - dobrze zabezpieczyć auto przed rudą teraz niż czekać do jesieni albo zimy.

Athens
24th-June-2011, 13:06
To jak już jesteśmy w temacie zabezpieczenia antykorozyjnego to:
1) Robicie to sami czy zlecacie fachowcom,
2) Jeśli sami to czego używacie?

Poprzednio w autach robiłem sam i doszedłem do niezłej wprawy :D Z racji tego,że auta zazwyczaj mam nisko posadzone to ZAWSZE zawadziłem o coś i... przerysowałem podwozie. A to mnie drażniło i konserwowałem. Różne metodu od kompresora po pędzel.

sirtrojan
24th-June-2011, 13:25
no to czekamy na porady :)

jak by co to kanał najazdowy jest. Na dłuższą robotę sie nie nada bo ciemno jak ... w nocy. ale do zabezpieczeń może być . Jestem otwarty na propozycje ;)