PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wybór felg - proszę o wypowiedzi :)



bolek
5th-July-2011, 17:55
1419142014211422Co prawda mój FX jeszcze nie dopłynął ale kupiłbym sobie do niego drugi komplet felg. Jako że to kolor "laser red" myślę że pasowałyby czarne. Znalazłem takie jak na obrazkach w załącznikach...( Przy okazji mam nadzieję że mi się wkleją...) Jeśli miałyby dojechać razem z Fxem to mam 2 dni na decyzję...

Sam już nie wiem czy do czerwonego FXa bardziej czarny połysk czy czarny mat. A może czarne z polerowanym rantem albo ramionami... Siedzę nad tym od kilku dni i nie mogę się zdecydować.

sirtrojan
5th-July-2011, 18:00
do czerwonego kozak są czarne fele - jak już brać to raczej w błysku - lepiej i bardziej świeżo się prezentują. z tych to ciężki wybór ale raczej te II od lewej. chromowane wstawki zejdą po naszej zimie :/

Jacob_USA
5th-July-2011, 18:36
nr.2 zdecydowanie

bolek
5th-July-2011, 21:05
Właśnie między 2 a 1 najbardziej się zastanawiam... A nie sądzicie że te chromowane wstawki będą pasować do np. klamek ?

Schirru
5th-July-2011, 21:15
i w przypadki 1 jak i 2 będzie problem z zamontowaniem czujników cisnienia (tpms)... chyba że Ci na nich nie zalezy? a jaki rozmiar felg? wszystkie felgi "z rantem" wydają się być o cal mniejsze niż ich odpowiedników bez rantu, dlatego z mojej strony radze od razu wziąć min 1 cal większe niż seryjne, jeżeli auto ma zyskać na urodzie. mnie najbardziej leżą matowe nr 3:)

sirtrojan
5th-July-2011, 21:15
będą pasować ale że to są koła i w sumie nie możemy dotknąć i ocenić jakości chromowania obstawiam ze to jakiś lipny plastik który zejdzie ci wiosną na myjce ciśnieniowej.

bolek
5th-July-2011, 21:30
Z tym chromem to w sumie może być racja... A dlaczego czujniki ciśnienia nie podejdą ?

Schirru
5th-July-2011, 22:16
Z tym chromem to w sumie może być racja... A dlaczego czujniki ciśnienia nie podejdą ?


bo czujniki montuje się pod kątem (prawie równolegle) do opony, a w przypadku felg nr 1 i 2 wentyle (a co za tym idzie czujniki) sa montowane prostopadle do rantu i opony, co w przypadku niemalych czujnikow byloby to niemozliwe.

seba79
6th-July-2011, 04:41
:) Ja osobiscie jestem w posiadaniu tego typu felg,niemam ich jeszcze zalozonych na swoim,ale mysle ze niebawem je wzuce,wsumie to juz mi sie niespieszy .Ale trafia na auto predzej czy puzniej.

bolek
6th-July-2011, 12:58
bo czujniki montuje się pod kątem (prawie równolegle) do opony, a w przypadku felg nr 1 i 2 wentyle (a co za tym idzie czujniki) sa montowane prostopadle do rantu i opony, co w przypadku niemalych czujnikow byloby to niemozliwe.



No cóż... Całe życie jeżdżę bez czujników więc dam radę :) Tylko czy na desce coś mi sie nie będzie świecić ciągle ?

sirtrojan
6th-July-2011, 13:12
będzie świecić - u mnie świeci bo czujniki mam w zimowych kołach :)

bolek
6th-July-2011, 17:10
będzie świecić - u mnie świeci bo czujniki mam w zimowych kołach :)

No to u mnie będzie tak samo.... Najwyżej nalepie sobie plaster na deske żeby mnie nie wk... ;)

No i klamka zapadła: między innymi po Waszych sugestiach zamówilem zestaw nr. 2 :) Tylko oby mi pasował....

BAJZEL
10th-September-2012, 07:18
nio irytująca jest ta migająca a pozNiej świecąca kontrolka ale co zrobić wywalić czujniki warte dobre 700pln czy co zmiana laczka jezdzć na parowanie ... może i ten plaster to dobry pomysl hehehe pozdrawiam i i podklejam się do kolegów dobra decyzja z felgami nr 2 aczkolwiek ja wole coś delikatniejszego ale to już wyskocze ze swoim wyborem w swoim czasie :) pozdro panowie