PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Co wybrać G35 coupe czy Lexus IS ?



Lukasz
10th-July-2011, 14:11
Jeśli chodzi o G35 to nie ma co za dużo czytać. Kupuj model 2005, bo miał dużo mniej wad i cofek do serwisów niż modele 2003-2004. Środek też jest na korzyść 2005.

Jacob_USA
10th-July-2011, 14:55
IS250 jezdzilem moze po wymianie wydechu wlozeniu CAI ladnie brzmi ale miec INFINITI to jest cos G35 coupe jak Lukasaz mowi

CanadianBoy
10th-July-2011, 18:01
Dziekuje za odpowiedzi.
Czyli jak juz szukac to tylko od rocznika 2005, chcac uniknac wiekoszsci problemow z autem?
To az taka duza roznica byla miedzy tymi modelami ?
Moze cos wiecej na ten temat w skrocie chociaz albo jakis link.
A ja zaraz sobie poczytam to co kolega dal wyzej.
Jeszcze raz dziekuje i w razie czego to Was troche jeszcze pomecze, ale to juz w innych tematach.
See ya

Black
10th-July-2011, 18:05
Witaj

Jeżeli chodzi o pierwsze roczniki to rzeczywiście trapiły je problemy,niestety mój jest dobrym tego przykładem.Po lifcie większośc bolączek zlikwidowano no i moc podniesiono:)

CanadianBoy
10th-July-2011, 19:09
Hej
Czyli lepiej doplacic i miec wiecej spokoju...
ALe jeszcze ten Lexus IS 250 2006 mnie trapi tez super furka

sirtrojan
10th-July-2011, 19:44
hehe super super - ale w sumie to forum infiniti wiec nie usłyszysz tu nic innego jak to że G jest lepsze :infiok:

Lukasz
10th-July-2011, 19:56
Dziekuje za odpowiedzi.
Czyli jak juz szukac to tylko od rocznika 2005, chcac uniknac wiekoszsci problemow z autem?
To az taka duza roznica byla miedzy tymi modelami ?
Moze cos wiecej na ten temat w skrocie chociaz albo jakis link.
A ja zaraz sobie poczytam to co kolega dal wyzej.
Jeszcze raz dziekuje i w razie czego to Was troche jeszcze pomecze, ale to juz w innych tematach.
See ya

TUTAJ (http://www.ifans.pl/showthread.php?376-G35-Coupe-Ronice-miedzy-rocznikami) masz link do tematu na forum odnosnie roznic miedzy rocznikami.


Hej
Czyli lepiej doplacic i miec wiecej spokoju...
ALe jeszcze ten Lexus IS 250 2006 mnie trapi tez super furka

Tak lepiej doplacic.
Co do Lexusa, to przed zakupem G rozwazalem IS350 ale ostatecznie zdecydowalem sie na G. Tansze, no i coupe :)

Athens
13th-July-2011, 13:32
Co do różnicy pomiędzy Lexusem a Infiniti.

Chodził mi pogłowie IS250 (na IS350 już nie było budżetu). Po pierwsze coupe jest piękne.Po drugie jest zdecydowanie szybsze - Lexus ma chyba około 215 KM (IS 250). Po trzecie jestes na forum Infiniti :D

Co do bolączek G35 - mam rocznik 2006 po face liftingu. U mnie to słabe były hamulce, więc je wymieniłem - średnica ta sama ale trwalsze no i klocki odpowiednie. Co do silnika to odpukać nie robię nic poza typowym serwisem. Olej 10W60 co 5 tyś. mil, filtry. Wymieniłem oczywiście płyny itd. Normalne. Żadnej poważnej awarii nie miałem, jeżdżę nim od września. Tylko u mnie to jest jako tak naprawdę 3 auto :P

Znajdziesz swoje wymażone G35. Powodzenia!

seba79
13th-July-2011, 20:39
W stanach LEXUS to tak jak w polsce hundai ,IS 250 to dla córki sie kupuje zeby miala podjechac czym do koleżanki posmiac sie.

sirtrojan
13th-July-2011, 21:15
to jak chcę takiego "Hundaia" IS-F :)


http://www.youtube.com/watch?v=gwaYyabTr7c&feature=related

Lukasz
13th-July-2011, 22:14
W stanach LEXUS to tak jak w polsce hundai ,IS 250 to dla corki sie kupuje zeby miala podjechac czym do kolerzanki posmiac sie.

Bo USandA to taki śmieszny kraj.

Athens
14th-July-2011, 02:02
Jak już Lexus to dla mnie LFA 1szt. poproszę. Może być biały.

A tak na serio. Przejedź się Lexusem i Infiniti i sam oceń. Dla mnie to jest z samochodami tak,że jak poprowadzę kilka km to wiem czy mi pasuje czy nie. Ja w G35 urodziłem się. Tak logicznie myśląc to powinieneś jak Łukasz napisał celować w IS350. Wolę poruszać się w pojemnościach ale to z kolei narusza budżet... Jednego i drugiego wyboru nie będziesz żałował. Daj znać jak poszukiwania.

seba79
14th-July-2011, 02:05
Jezdzilem kolegi LEXUSEM ES 350 ,i kolezanki IS 250.Najdluzej za sterami ES350 kolegi codziennie rano do pracy przez dwa lata jezdzilismy ,wskakiwalem za fajere ja bo kolega wiecznie niewyspany byl.Wiec LEXUS ES 350 odpada kompletnie niepodoba misie a IS trudno tak samo nic ciekawego.

Athens
14th-July-2011, 02:25
Sebastian każdy ma swoje ulubione marki. Mnie Lexus zaskoczył cichą pracą na elektrycznych silnikach. Nie jeździłem długo ale pozytywnie. Wiesz ja nie lubię 4 drzwi... Dobrze ,że piszesz jak ci się jeździło. Lexus to moim zdaniem solidna firma, mnie się tylko kokpit nie podobał - taki dla starszych osób. Nie lubię niby drewna itp. Ale to kwestia gustu a nie tego czy autko się psuje czy nie .

seba79
14th-July-2011, 04:33
Te auta sie nie psuja .Na pewno nie silnik,wiadomo drobne rzeczy typu zarowka czy paseczek jakis to wszedzie ma prawo wysiasc.

sirtrojan
14th-July-2011, 15:51
a tu niespodzianka - lecą wahacze, zawory potrafią się zamknąć, problemy z braniem oleum. Są to sporadyczne przypadki ( z wyjątkiem wahaczy) ale można z nimi zyć.
Przy każdym modelu auta dobrze jest wiedzieć czego się można spodziewać czyli co ew sie sypnie prędzej czy później.

Black
14th-July-2011, 15:58
Gdzie nie czytam to jeżeli chodzi o bezawaryjność Lexus zawsze zajmuje najwyższe miejsca,często na zmiane z Porsche.

Osobiście brałbym G coupe żeby mieć naprawdę oryginalne auto bo na tym bardziej mi zależy,ale gdybym szukał czegoś niemalże idealnie wykonanego kupiłbym Lexusa.

sirtrojan
14th-July-2011, 17:04
prawda jest taka ze koledzy z US traktują LEXy nie lepiej, nie gorzej jak zwykłą Toyotę.

seba79
14th-July-2011, 22:02
O wlasnie szczal w dziesiatke Lexus to troche leprza Toyota wsumie to tosamo .Tak samo jak Nissan to Infiniti.

sirtrojan
14th-July-2011, 22:38
szczał to do nocnika, leprza to nie ma takiego slowa - Sebastian postaraj sie troche.

Athens
15th-July-2011, 00:18
Orzesz jak mówi rolnik do pługa ... Seba ale na bakier jesteś z ortografią! Wrzuć sobie każdą wypowiedz do Worda albo nie wiem jak to sprawdzaj. No z ciebie to już "hamerykanin" pełną gębą!

seba79
15th-July-2011, 02:56
Nieodbieraj tak wszystkiego na powaznie ,perfekcjonizm to tez choroba.

Jacob_USA
15th-July-2011, 03:17
Seba ale na powaznie ja tez jestem z US ale staram sie jak moge zeby nie robic bledow i wiem ze nie jestem dobry z ortografi ale u Ciebie to jedzie na mille tym ;)

CanadianBoy
18th-July-2011, 05:15
O wlasnie szczal w dziesiatke Lexus to troche leprza Toyota wsumie to tosamo .Tak samo jak Nissan to Infiniti.

Nie wiem skad te porownanie hmmm
Z tego co wiem to USA gorzej przedzie niz Kanada a u nas Lexus to wcale nie Toyota. Toyote to porownoja do Hondy ale na pewno nie do Lexusa.
Tutaj Lexus to wyzsza polka typu Audi Merc Volvo a nie Toyota Honda Mitsu czy hyundai.