PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Instrukcja montażu klocków i tarcz hamulcowych - FX35/45



sirtrojan
12th-February-2010, 11:49
Potrzebne narzędzia:
klucz 14 mm
klucz 17 mm
młotek :) bez młotka to niczego w FXie nie zrobisz :becky:
praska do wciskania tłoczka / można kupić uniwersalne zestawy za ok 80 PLNów na alle/


Skrzynia biegów na P Podnieś auto i podeprzyj koziołkiem z tej strony gdzie będziesz pracować.
BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Zdejmij koło
77

Poluzuj kluczem 14mm śruby trzymające zacisk
78

Zdejmij zacisk i podwieś go! (Na taśmie - szybko złączce albo innym kablu - zacisk nie może wisieć swobodnie przewodzie hamulcowym! Może się rozszczelnić albo zniszczyć a to oznacza nieszczęście!!!)
79

Kluczem 17 mm odkręć dwie śruby które trzymają ramkę zacisku.
80

Teraz możesz swobodnie oczyścić mocowanie klocków i jeżeli jest taka potrzeba zdjąć tarczę / tu właśnie może przydać się młotek/
81

Jak już oczyścisz zacisk nałóż trochę smaru hamulcowego / nie wiem czy to jest poprawna nazwa/ w miejsca gdzie wchodzą klocki i można nałożyć trochę smaru na zacisk ( nie smarować tarczy i ciernej strony klocków!!!)

Załóż nową tarczę na piastę, może mieć trochę luzu ale kiedy założysz koło będzie się już sztywno trzymało.
82

Załóż ramkę zacisku / ta od klucza 17/
Załóż nowe klocki w ramkę zacisku- w FXach nie ma różnicy który klocek jest wewnątrz a który na zewnątrz

83

Weź zacisk i używając starego klocka wciśnij specjalnym urządzeniem tłoczek hamulcowy. Nie spiesz się. Wyciskasz w ten sposób płyn hamulcowy więc trochę to musi potrwać.
Jak już wciśniesz tłoczek i załóż zacisk / przykręcany 14mm/
84

Sprawdź przewody hamulcowe - czy nie są skręcone nie ciekną itp
Wejdź do auta, włącz je i pompuj hamulcem kilka/kilkanaście razy. Tłoczek dopchnie klocki.
Przejedź się kawałek ale bardzo spokojnie /30 km/h i sprawdź hamowanie. Klocki się ułożą.
85

To wszystko.
Uwaga. Robisz tę pracę na własną odpowiedzialność. Jeśli nie masz doświadczenia w takich pracach lepiej jest powierzyć ja warsztatowi.
Klocki z tyłu wymieniłem za 50 PLN i trwało to z 7 minut.

Fotos z www.infintiscene.com (http://www.infintiscene.com)

seba79
15th-September-2010, 03:00
Wymieniłem dzisiaj klocki hamulcowe przód w swoim FX . Za materiał dałem 60 dolców, robocizna u mechanika 40 dolców. Jestem zadowolony, bo w serwisie Infiniti zażyczyli sobie 200 dolarów!
Od razu im podziękowałem ,i zacząłem szukać tańszego mechanika a materiał - klocki ceramiczne znalazłem w sklepie.

sirtrojan
15th-September-2010, 17:59
robota sama z siebie jest dosyć prosta. Więc jeśli macie miejsce i narzędzia to nie jest problem zrobić to samemu. Problemem może być tylko urządzenie do wciskania tłoczka hamulcowego jednak można sobie poradzić np. zaciskiem stolarskim :) Polak potrafi :thumb:

Jacob_USA
15th-September-2010, 18:53
np. zaciskiem stolarskim :) Polak potrafi :thumb:

Ja rowniez tak robie :)

Crystobal
13th-December-2012, 13:55
mam pytanko jaki jest symbol klocków do fx35 2005 i czy to samo jest na przednich i tylnich?

sirtrojan
13th-December-2012, 14:52
Klocki są na pewno różne.
Z numerami nie pomogę :/

slepy62
21st-December-2012, 19:15
mam pytanko jaki jest symbol klocków do fx35 2005 i czy to samo jest na przednich i tylnich?

Front
Year range 12/2004 to 11/2005
41000K - PAD KITDISC BRAKE / Part Number: 41060-CA093 / Superceded from 41060-CG00J

Year range 11/2005 to Present
41000K - PAD KITDISC BRAKE / Part Number: D1060-EJ20A / Superceded from 41060-EG090

Rear
Year range 8/2004 to Present
44000K- PAD KITDISC BRAKE / Part Number: 44060-EG085

nero113
29th-May-2016, 10:38
Uprościłem trochę wymianę klocków,potrzeba tylko klucza 17. Odkręcamy dolną śrubę (górną ewentualnie trzeba lekko poluzować) łączącą jarzmo i zacisk, dociskamy wkrętakiem klocki aby je poluzować i zacisk unosi nam się do góry dając eleganckie dojście do klocków.
Tarcze EBC zostawiłem, wizualnie powinny polatać jeszcze ze 2 sezony, natomiast klocki TRW starczyłyby najwyżej do końca wakacji.
TRW poleciały do śmietnikowa i zamontowane zostały Hawki. Niebo a ziemia. Nic już nie telepie.. a myślałem że to była wina tarcz :doh:

lukasz32
30th-May-2016, 20:13
Nie zawsze jest tak kolorowo i bajkowo. U mnie potrzebna była wiertarka, spawarka i nowa śruba prowadnica, i 3/4 dnia w plecy. Czasem trafi się też zapieczony tłoczek, co przerabiałem miesiąc temu w civicu VII, lub inne niespodzianki.

nero113
31st-May-2016, 07:27
Raz na sezon otworzysz, przesmarujesz i spisz spokojnie, nic Cie nie zaskoczy. ( Przyzwyczajenie z Dużego Fiata :) )

lukasz32
31st-May-2016, 21:59
Raz na sezon otworzysz, przesmarujesz i spisz spokojnie, nic Cie nie zaskoczy. ( Przyzwyczajenie z Dużego Fiata :) )


U mnie było ~15 miesięcy przerwy i prowadnica jak zaspawana, pierwszy raz taką spotkałem. Tu chyba element szczęścia jest potrzebny, bo w innych pojazdach kilka lat nie ruszałem i nie było problemów.