PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak myję swoje autko...



sirtrojan
16th-July-2011, 20:34
Dzisiejsza robótka :)

Zacząłem od opon i felg- stężony APC Mag'sa, potem deltale tym samym apc + pędzelek (uszczelki, zakamarki pod i nad listwami, korek i klapka wlewu paliwa, miejscówka za tablicą rej. )
Potem mycie na 2 wiaderka jakimś marketowym szamponem bodajże Carplan i rękawicą z frędzelkami.
Po umyciu krótka inspekcja i usuwanie smoły środkiem Tar Remover Autoglym ( zostały mi jeszcze rdzawe kropki ale nie ruszałem już tego bo nie miałem specjalnego siuwaxu (IronX). Potem kolejne mycie i suszenie specjalnym ręcznikiem.
Plamy od słońca na masce usunąłem Quick Detailerem Maguires.
Potem na całą karoserię Quick Wax Maguires. Szybki ogarnąłem jakimś płynem do tego celu. Potem na czarne plastiki zarzuciłem żel Autogly. Całkiem niezły efekt muszę przyznać. Karoseria skończona.
Czas na kółeczka:
Na fele wrzuciłem wosk w płynie firmy Turtle. Powinien być w paście ale nie chciało mi się zdejmować felg :becky: po 5 minutach polerka mikrofibrą.
Na oponki Endurane Gel Maguires nakładany okrągłym pędzlem. Nadmiar spolerowany mikrofibrą.

Ot taka mała sobotnia robótka. Czas - 4h
PS.
Znowu piana na ustach bo widzę nowe wgniecenia, zarysowania, których wiosną podczas pierwszego zimowego pucowania fury nie widziałem. wrrrr

sirtrojan
5th-August-2011, 19:15
trzeba bedzie powtrzyć :/
dzis rano patrzę a tu całe auto wygląda tak:

1478

jakieś kwitnące goowno obsypało mi auto :/

Athens
5th-August-2011, 19:50
Proponuję założyć firmę i robić auta za pieniążki.Masz smykałkę to wszystko się uda.

A co do mycia. Byłem dziś na ul. Pułkowej 37 (7 cars) i umyli mi autko parowo. Kapitalnie!Szyby - to czego nienawidzę robić - 5+ ale wosk to już tak 3 na szynach.To był kupon na Gruponie kupiony , więc 29 zł dobrze wydane.Usługa u nich taka jak na kuponie to 60 zł - nie warto. W związku z tymi niedokładnościami udaję się za moment do garażu z 4 piwkami , chłodnymi i będę czyścił.

Grzesiek strasznie nie lubię czyścić auta po takich klejących sokach z drzewa, gąbka się klei, aaaa! Powodzenia.

slepy62
5th-August-2011, 21:40
Proponuję założyć firmę i robić auta za pieniążki.Masz smykałkę to wszystko się uda. .

Załóż firme myjąca a My będziemy latać z kropielnicą po parkingach i sokować... lol

wildcat
6th-August-2011, 16:06
Heh, ja też byłem przedwczoraj w 7cars z groupona tylko, że na Ryżowej. Dokładnie te same wnioski co Ty Athens. Zaraz po wizycie pojechałem nawoskować auto. Mimo wszystko ładnie domywają w zakamarkach i nie zostają smugi.
W prywatnej rozmowie obsługa zradziła mi, że klienci z Groupona traktowani są trochę gorzej niż gotówkowi.

bolek
6th-August-2011, 18:02
Prawda jest taka że najlepiej wypucować auto samemu... Tylko skąd wziąśc na to czas :) A tak z innej beczki wildcat, jak Ci się sprawuje czerwony lakier ? Ściągam własnie takiego jak Twój Fxa i się zastanawiam czy ta czerwień pozostaje tak żywa jak na fotkach :)

sirtrojan
6th-August-2011, 19:20
chłopaki zapłacili po 29 PLNów i chcieliby auto jak marzenie.
:becky:

System guponowy jest doby na promocję zakładu ale nie ma nic wspólnego z jakością - tu liczy się ilość.

wildcat
6th-August-2011, 19:56
Prawda jest taka że najlepiej wypucować auto samemu... Tylko skąd wziąśc na to czas :) A tak z innej beczki wildcat, jak Ci się sprawuje czerwony lakier ? Ściągam własnie takiego jak Twój Fxa i się zastanawiam czy ta czerwień pozostaje tak żywa jak na fotkach :)
Qrczaki, a myślałem że mój już pozostanie jedyny w tym kolorze ;)
A jeśli chodzi o jedyny słuszny kolor dla samochodu - czerwony to trzyma się nieźle. Jednak mogę być niewiarygodny bo lakier u mnie jest nieoryginalny.
Zresztą skoro już ściągasz to się dowiemy... :)

bolek
6th-August-2011, 23:16
Qrczaki, a myślałem że mój już pozostanie jedyny w tym kolorze ;)
A jeśli chodzi o jedyny słuszny kolor dla samochodu - czerwony to trzyma się nieźle. Jednak mogę być niewiarygodny bo lakier u mnie jest nieoryginalny.
Zresztą skoro już ściągasz to się dowiemy... :)

Szkoda.. Myślałem że oryginał.. Mój kolor nazywa się "laser red" i na niektórych zdjęciach ma wręcz neonowy odcień. No to będzie nas dwóch w "jedynie słusznym kolorze" :)

seba79
16th-September-2011, 21:18
Kilka prostych staro swieckich zasad mycia auta,przedewszystkim zeby niebylo plam po wodzie jak sie splukuje auto po kapieli,trzeba odkrecic koncowke od weza i puscic na dach wode zeby plynela po aucie nie spryskiwac spryskiwaczem to zostawia plamki i kropki potem zbedna robota wycieranie recznikami ,woda luzno plynie i splywa po aucie i pluka plyn po kapieli nie zostawiajac zadnych plamek ,druga sprawa najleprzy efekt czyszczenia szyb ,mianowice srodek do szyby moze byc domowy do luster itd.tak zwany WINDEX spryskac szyby i wytrzec gazeta zwykla wspaniale wchlania i czysci ,zadne scierki reczniki papierowe reczniki to wszystko zostawia smugi na szybach, nastepna sprawa niewolno szyb czyscic i wycierac w sloncu jak pada na szybe slonce niema zadnych szans taka szybe doprowadzic do przezryczystosci musi byc auto w cieniu i tylko wylacznie gazeta zwykla tak zwanym brukowcem ,papier niemoze byc sliski dobrej jakosci katologowy itd, zwykla gazeta szaro czarno ciemna tak zwanym codzienny brukowiec wycierac .Sprawtcie zobaczycie jaki efekt ,na poczatku mozna sprawdzic w domu lustro zadnych opylkow sladow smug ,niezostawia brukowiec.

Athens
16th-September-2011, 23:23
Z tą wodą , żeby nie zostawały te cholerne kropki to nie wiedziałem. Będę musiał spróbować.

Czyli tak nasz Super Express będzie w sam raz na szyby? Czy jeszcze gorszy brukowiec?

seba79
17th-September-2011, 00:10
Tak z woda jedyny sposob zeby plynela po aucie ,nie pryskac , super expres jest bardzo dobry do tej roboty wsam raz.