PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Tarcze hamulcowe do FXa



sirtrojan
12th-February-2010, 12:50
Jak wszyscy wiemy OEMowe ( fabryczne) tarcze mają tendencje do krzywienia się i bicia przy mocnym hamowaniu co jest niebezpiecznie i nieprzyjemne. Niestety serwisy powiedzą wam tylko że "trzeba wymienić tarcze" i zaproponują takie same. Ale nie ma co się skazywać na OEMY i większość userów rezygnuje z nich i kupuje tarcze innych firm.
979695




Polecane są:


Rotorpros ( http://www.rotorpros.net)
R1 Concepts, http://www.r1concepts.com (http://www.r1concepts.com/)
EBC (są na alle - ale do wersji przedliftowej 2003-2005)
AP Racing (www.stillen.com (http://www.stillen.com))
Stillen (www.stillen.com (http://www.stillen.com))
STOPTECH
DBA (www.stillen.com (http://www.stillen.com)) (niedługo już w PL na: http://www.hawkperformance.pl/)
Centric

Wszystkie powyższe tarcze mają różne opcje wykończenia - nawiercane, rowkowane, powlekane materiałem, który szybko oddaje ciepło itd


Aby poprawić efektywność hamowania można zamontować kompletne zestawy hamulcowe ( tzw BBK - BiG Brake Kit) ale ceny są już o wiele większe od 4000 - 12 000 PLN w zależności od firmy, rozmiaru tarczy hamulcowej, ilości tłoczków a także - koloru zacisków:


AP RACING ( www.stillen.com (http://www.stillen.com))
K-SPORT ( tu ciekawostka są na alle - Sprzedawca (http://www.allegro.pl/sklep/6697675_ak_motorsport) )
ROTORA
STOPTECH

98

Ciekawostka - bardzo dobrze sprawują się w FXach kompletne hamulce (BBK) z II generacji +09! I w zasadzie są tańsze od każdego BBK - cena ok. 3000. Trudno takie znaleźć ale niekiedy pojawiają się na eBay-u.
__________________________________________________ ________________________________
UWAGA: Sprawdzajcie czy dana tarcza pasuje do waszego auta - jest różnica pomiędzy modelami przed- i poliftowymi!
__________________________________________________ ______________________

Schirru
15th-February-2010, 12:13
zamówilem Rotorprosy na przód i tył + polecone przez sprzedającego klocki Posi Quiet. jak mi to w koncu przyleci to podziele sie wrazeniami:)

sirtrojan
15th-February-2010, 12:26
Jak nie miałeś ciśnienia to mogłeś skorzystać z pomocy Kuby - oszczędził byś $ na transporcie.
O klockach zrobię osobny wątek - ale generalnie to polecane są Hawk Ceramic, Posi Quiet, Akebono


Ja tez będę zamawiał rotorprosy + hawk (kierownica mi bije po kilkukrotnym hamowaniu ze 120 do 0 ( mil :becky:)

Schirru
15th-February-2010, 19:23
luuzik, nie bede człowieka fatygował o taką pierdołe. za przesylke zaplacilem 40 dolcow. tez mialem brac Hawki ale Richard z Rotorpros polecił mi Posi Quiet. do tego są one troche tansze.

Jacob_USA
15th-February-2010, 19:29
Dla mnie nie ma problemu :)

sirtrojan
16th-February-2010, 13:32
nie pamietam które ale któreś bardzo pyliły :/ nie mniej jednak posi powinny być warte twojego :infi: :becky: - czyli są na tyle dobre zebys je miał w swoim ( bo zabrzmiał to zdeka dwuznacznie )


Schirru z jakiego konkretnie sklepu ciągnąłeś klocki i tarcze? możesz wrzucić linka?

Schirru
16th-February-2010, 18:10
kupowalem z:

ROTOR PROS
315 S ORANGE AVE
SANTA ANA CA 92701-5817
rotorpros.net1@yahoo.com

gosciu nazywa sie Richard Cantillo i jest polecany na IS.

35_wwa
16th-February-2010, 19:49
ja bardzo polecam R1 concepts + HAWK ceramiczne. jestem zadowolony z tego zestawu i to nawet bardzo ;]

Jacob_USA
16th-February-2010, 20:07
Tak patrzac to kazdy jest zadowolony z Hawk Ceramic Brake Pads to cieszy ze dobrze polecilem niektorym osoba... :D

35_wwa
16th-February-2010, 20:28
Jeszcze raz dzieki za pomoc w wybraniu bo naprawde te klocuszki chodza jak marzenie. Swoja droga to nie wiem jak Infiniti moglo tak zepsuc hamulce... przeciez to nie wymaga jakiejs wybitnej dedukcji, ze cos co wazy 2 tony z kawalkiem, nie zatrzyma sie na tarczach jakosciowo podobnych do tych, ktore sa w daewoo tico.

Jacob_USA
16th-February-2010, 20:32
Zawsze musi byc jakas wada w samochodzie co my mial servis INFINITI do roboty jezeli auto bylo by w 100% bez usterek ;)

sirtrojan
16th-February-2010, 21:38
zrobili auto które ma się dobrze rozpędzać ;) a o hamowaniu nie było mowy hehe

FX_w-wa jak sie spotkamy to pokażesz mi swój zestawik bo jestem ciekawy jak to wygląda - na aucie. bo hamuje jak sam wspominasz wybornie ;)
Możesz trzasnąć fotkę koła ?

MARUS
17th-February-2010, 01:44
moj ojciec w Polsce ma 05 fx35 i jusz drugi set tarcz mu wyslalem (OEM). Toczenie nic nie pomoglo:( no moze na chwile.. Jak sie znowu to powtorzy to bede musial kupic jakis lepszy zestaw hamulcow

quku
17th-February-2010, 08:23
ja na przód kupiłem takie http://www.streetbeatcustoms.com/productImages_thumbBIG/125692389222910010.jpg na tył oryginalne turbo grove EBC + klocki EBC zielone jak na razie jest wszystko ok zadnego bicia i równo ciągną do końca tak że jak dla mnie sa wystarczające

sirtrojan
17th-February-2010, 09:33
Marus - ojciec na allegro może kupić te same co ma quku EBC + EBC klocki green stuff - znałem typa z Łodzi co też chwalił ten zestaw.

MARUS
17th-February-2010, 18:08
Ogolnie jakos jestem sceptycznie nastawiony do tych nacinanych i wierconych tarcz. Czytalem na forach ze sa glosne i byly przypadki ze pekaly. Jak juz to poszedl bym w strone tylko nacinanych. Ale bede o tym myslal jak mu znowu OEMy padna

Jacob_USA
17th-February-2010, 18:17
Ogolnie jakos jestem sceptycznie nastawiony do tych nacinanych i wierconych tarcz. Czytalem na forach ze sa glosne i byly przypadki ze pekaly. Jak juz to poszedl bym w strone tylko nacinanych. Ale bede o tym myslal jak mu znowu OEMy padna

Tez sie tego balem kupujac nacinane i nawiercane tarcze... jak narazie nic nie peka i nie sa glosne :lie: tak ode mnie wielki (+) i zachwalam !

35_wwa
17th-February-2010, 18:40
Ja rowniez zachwalam i jak juz pisalem goraco polecam. Nie czuje zadnej roznicy w glosnosci w porownaniu do OEM

quku
17th-February-2010, 18:43
ta przednia tarcza ze zdjęcia to SP Performance SBC-740566 nie EBC nie ma EBC do rocznika 2006-08 a co do hałasu to naprawdę nie widzę żadnej różnicy między tymi a OEM a działanie bez porownania :wof:

35_wwa
17th-February-2010, 18:53
zrobili auto które ma się dobrze rozpędzać ;) a o hamowaniu nie było mowy hehe

FX_w-wa jak sie spotkamy to pokażesz mi swój zestawik bo jestem ciekawy jak to wygląda - na aucie. bo hamuje jak sam wspominasz wybornie ;)
Możesz trzasnąć fotkę koła ?

Jak bede mial chwile to zrobie fotke, pewnie w sobote. Ogolnie to mam zamiar wrzucic jakas wieksza galerie ale to na wiosne, jak juz zrobie wszystko co mam w planach odnosnie samochodu ;-) a tak btw to jestem Michał, glupio tak mowic do siebie po loginach ;-D

sirtrojan
17th-February-2010, 18:57
wrzuć sobie w podpis - imię i będzie łatwiej ;) co to fotek to możemy ustawić sie kiedyś z Kacprem na małą sesję- on ma rudego, ja srebrnego a ty czarnego (?)

wracając do tarcz - czasem są oznaczone na które koło maja być założone - zdarzały się przypadki że ktoś założył je żle - potem zamienił osie i była duuuuża różnica :)

35_wwa
17th-February-2010, 19:01
Tak, ja mam black/black. Widzialem zdjecia Kacpra z ostatniego zlotu, jak ktos powiedzial sa lepsze niz w katalogu ;-)

sirtrojan
17th-February-2010, 19:05
Kacper zajmuje się profesjonalnie fotografią motoryzacyjna to muszą być dobre.
Jak sam powiedział prawie w każdym numerze TopGer są jego fotki - to o czymś świadczy ;)

35_wwa
17th-February-2010, 19:10
Naprawde? O tym nie wiedziale, ale to tlumaczy dlaczego te fotki sa takie zacne.

sirtrojan
17th-February-2010, 21:01
Michał - specjalnie dla ciebie:

146

35_wwa
17th-February-2010, 22:11
Dzieki, zaraz sobie zrobie wycieczke do garazu i sprobuje najpierw przejrzec jeszcze raz bezpieczniki, a jak to nie pomoze to trzeba bedzie zdjac tapicerke ;-/ dzisiaj przez ta cholerna klape wypadla mi zaslepka od rolety, ktora lezala luzem w bagazniku.

sirtrojan
17th-February-2010, 22:13
ups - szkoda
a masz rolete? kupiles te z alle?

35_wwa
17th-February-2010, 22:16
Tak, kupilem te ktora mi pokazales. Dogadalem sie z facetem na 600 zl wiec calkiem dobra cena. Niby niepotrzebne, ale jednak jakos tak lepiej z ta roleta. Moze to przyzwyczajenie z kombi ;-)

sirtrojan
17th-February-2010, 22:21
hehe ja mam nawyk z Vana - jak nic nie lata po pace znaczy ze nic tam nie ma ;) 600 PLNów za te rolete to baardzo dobra cena. gratulacje. nawet na IS i org chodza po 250 $

Michał wrzuc jakies foty twojego FXa bo brakuje nam kandydatów do Auta Miesiąca :)

35_wwa
17th-February-2010, 22:29
Pogadalem z facetem, powiedzialem ze drozej niz 600 nie sprzeda bo FX to rzadki samochod i tak dalej, no wiec zamknal aukcje i tyle ;-) w sobote wrzuce jakies zdjecia robione jeszcze przez poprzedniego wlasciciela, bo nie mam wiecej jak byl czysty ;-)

sirtrojan
19th-February-2010, 00:49
EBC do modelu 2006-2008
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/EBC-Brakes-USR-Sport-Rotor-Kit-USR7219-INFINITI-FX35_W0QQitemZ360185195718QQcmdZViewItemQQptZMotor s_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item53dcb5ecc6

sirtrojan
3rd-March-2010, 17:36
Sam zaczynam polowanie na jakieś PROSTE :becky: tarcze na przód. Wybór padł na rotorpros i ew. r1 premium /nawiercane i rowkowane/. Klocki wezmę albo posi quiet albo Hawk.
Poluję teraz na dobre ceny.
btw. R1 na stronie ma tańsze tarcze niż w ich sklepie na ebay!

edit: dostałem ofertę na rotorprosy: both front rotors for $140 + $35 ceramic brakepads -

Generalnie ta oferta jest nie do przebicia!

Schirru
4th-March-2010, 00:08
jak Ci sie nie spieszy to poczekaj troche aż moje tarcze dopłyną to bede mógł Ci je polecic badz odradzic. zamowilem rotorprosy ze wzgledu na cene, aczkolwiek na zdjeciach r1 premium wyglądają solidniej...

sirtrojan
4th-March-2010, 00:20
$100 robi różnicę !

tak wg mnie to trochę podejrzane, kolesie zwinęli domenę, zwinęli sklep z ebaya, wyłączyli telefony stacjonarne - kontakt tylko na komórkę a płatność kartą albo przekazem.

Zastanowięsię jeszcze...

edit: wymyśliłem - puszcze kasę do Jakuba PayPalem a on pusci im przekaz - genialnie proste tylko czy Kuba się zgodzi ...

jednocześnieczekam na jakąś dobrą ofertę z R1 bo ich tarcze premium przypadły mi do gustu

Edit: Dostałem odpowiedź z R1 Concepts - ceny nie dali lepszej ale otrzymałem trochę informacji czym się różnią Premium od Eline :
The Elines are constructed using industry standard G3000 grade metals. The Premiums are constructed using G3500 grade. Basically, the Premiums can withstand an additional 500lbs of pressure. It has higher tension strength, higher durability, and has longer lasting properties. The Premium rotors are coated with an ultra strong rust protection coating that is electro-statically applied. The coating is black and is applied on the rotor hub, outer edge, and the inner vane structure. The Eline rotors have a silver zinc plating for rust protection.

grzechu
4th-March-2010, 22:59
Po 2 tygodniach użytkowanie FX zdecydowałem - jak najszybciej zmienić hamulce. Wybór padnie chyba na R1, zastanawiam się tylko czy warto dopłacać 50$ za Premium. Czy wystarczy wymiana na przedniej osi, czy od razu tył również? Jakie są wasze doświadczenia?

Pozdrawiam
Grzegorz

Jacob_USA
4th-March-2010, 23:00
Jak wymieniac to wszystko odrazu na raz...

sirtrojan
4th-March-2010, 23:06
Dobre pytanie Grzegorzu. Orientuje się ktoś jaki jest rozkład sił hamowania w przypadku aut 4x4?

grzechu
4th-March-2010, 23:15
Szczerze to nie wiem, ale prosto rozumując - przy większych prędkościach liczy się tylko przód, tył tylko wspomaga. Natomiast auto, które ma napędzane koła tylnej osi (FX przód ma dołączany) z automatem będzie zużywało również tylne hamulce w większym stopniu niż manual. Ja będę wymieniał raczej komplet. Pytanie z innej beczki: kupując części za Wielką Wodą wysyłacie via Air czy via Sea?

Pozdrawiam
Grzegorz

sirtrojan
4th-March-2010, 23:38
Zależy ile masz czasu i $ :)
Czas i $- paczka lotnicza - tarcze lekkie nie są

Morską paczuszką - wolno i tanio :)

sirtrojan
6th-March-2010, 17:09
Mimo ryzyka związanego z tą transakcja zamówiłem Rotorpros + Posi Quiet - za 1mc powinny być już u mnie wiec przed tym terminem czekamy opinię Sebastiana (Schirru) do którego dojdą wcześniej.

Schirru
6th-March-2010, 17:21
oczywisice:) jak tylko bede je mial to podzielę sie wrazeniami. a co do dyskusji nt rozkladu sily hamowania, to czy to jest 2wd czy 4x4 rozklad jest mniej wiecej taki sam. hamuje glownie przod. dlatego tez, spokojnie mozna wymieniac na nacinane jedynie przednie tarcze.
Grzechu, wydaje mi sie ze warto doplacic. albo ew. mozesz zakupić przód premium a tył e-line. albo przód nawiercany a tył gładki. samo R1 wypuszcza co jakis czas zestawy do poszczegolnych aut i np do BMW X5 zalecali premium.

sirtrojan
6th-March-2010, 18:19
za poźno :) za 2 latka jak te mi się skonczą to pomyśle o premium albo BBK

grzechu
25th-March-2010, 00:17
Dostałem ofertę na R1 Concepts Premium + Hawk 525$ (przód i tył). Trochę taniej niż na oficjalnej stronie. Teraz tylko organizacja transportu i będę zamawiał. Czy ktoś z forumowiczów wie, ile orientacyjnie może ważyć taka paczka? Po instalacji podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam
Grzegorz

sirtrojan
25th-March-2010, 00:22
Jak chcesz tanio to wal PolAmerem - paczka morska, idzie długo ale z reguły skutecznie. Poproś ich żeby spakowali osie razem czyli przód razem i tył razem ( jeśli idzie w dwóch paczkach).
razem mogą ważyć coś ok 10 kg. może nawet więcej.

Schirru
26th-March-2010, 12:10
10kg to czasami jedna tarcza potrafi ważyc! :) komplet 4 tarcz + klocków waży (wg wagi polameru) 76 funtów (czyli 34,5 kg) i opłata za taką paczkę morką wynosi ok 100 dolarów. lotnicza 2 razy tyle.

ps. sirtrojku znaleźli moje zagubione tarcze dwie;) zostały w chicago..;/ polecilem je teraz wyslac lotniczo wiec za pare dni powinienem miec je juz na aucie.. zobaczymy:)

sirtrojan
26th-March-2010, 13:39
w sumie to masz racje co do wagi tych tarcz - myślałem że jak sa puste w środku ( wentylowan) nawiercone i rowkowane to odpadło trochę z wagi :becky: :becky: :becky:

Tak poważniej to fajnie że się znalazły. Kamień z serca :thumb:

Jacob_USA
26th-March-2010, 15:22
A twoje tarcze Sirek sa juz u mnie w domu jakies 30 min temu przywiezli :)

sirtrojan
26th-March-2010, 15:29
jupi
:cheer2::cheer2::cheer2:

daj fote jak wyglądają. Zawsze mogę sie pocieszyć z fotografii. hehe

Kuba jeśli trzeba przepakuj i ślij morską do mnie. Prześlij też ile kosztuje transport to ci podeśle PayPal-em.

A oto i obiecana fota:

287

Już nie długo zagoszczą w moim FXie :thumb:

quku
31st-March-2010, 16:06
a ja mam takie założone i są OK

298 :):)

sirtrojan
31st-March-2010, 16:48
kurde zastanawiam się jak powinny byc założone czyli czy wciecia powinny być skierowane przeciwnie do kierunku zegara czy zgodne z nim ? :/


EDIT: Kuba łaskawie objaśnił mi ze oznaczenia sa na pudełku i/lub tarczach.


EDIT2: Tu znajdziecie instrukcję jak przygotować tarcze do hamowania (ENG.):
http://www.rotorpros.net/Break_In.html

quku
31st-March-2010, 19:53
u mnie nie było oznaczeń ani na pudełku ani na tarczach była natomiast instrukcja osobno tak jak są u mnie założone to właśnie tak ma być

sirtrojan
31st-March-2010, 20:20
OK. Dobrze kiedy jest instrukcja.

Schirru
1st-April-2010, 00:01
u mnie nie było oznaczeń ani na pudełku ani na tarczach była natomiast instrukcja osobno tak jak są u mnie założone to właśnie tak ma być


niekoniecznie... wszystko zalezy od budowy tarczy. co wiecej - zazwyczaj widywałem nawiercane tarcze montowane odwrotnie jak u Ciebie.

http://www.zeckhausen.com/how_to_properly_install_rotors.htm

i w przypadku tarcz Rotorpros (przynajmniej tych moich) powinny one być zamontowane odwrotnie jak u kolegi quku.

Jacob_USA
1st-April-2010, 00:29
U mnie tak to wyglada

http://i219.photobucket.com/albums/cc34/elofek1/P3080014-2.jpg

sirtrojan
1st-April-2010, 00:40
Seba była w pudełku instrukcja? albo jakiś opis?

przypomina mi sie post typa co założył odwrotnie tarcze i po 1 roku zamienił miejscami - jak sam napisał hamował 2 x lepiej po zamianie hehe

quku
1st-April-2010, 08:41
kolega Jakob_USA ma akurat tak jak i ja mam tylko na zdjęciu u mnie jest lewe koło a Jakoba_USA prawe, a kolega Schiru oczywiście załączył instrukcję ale akurat moje założone są zgodnie i z tą instrukcją

Black
1st-April-2010, 09:22
Ja mam tak samo jak Kuba.

Schirru
1st-April-2010, 10:02
no spoko:-) z tego co wiem (i co wynika z linkowej instrukcji) kierunek montażu tarcz wytycza wewnętrzne "żebrowanie" tarczy, a nie jest zewnętrzny wygląd. i z tego co widzę to Rotorprosy powinny być montowane odwrotnie jak u Was.

Schirru
1st-April-2010, 10:19
a tu ciekawosta: http://www.m5board.com/vbulletin/e60-m5-e61-m5-touring-discussion/144803-m3-m5-m6-brembo-bbk-rotor-direction-question.html inny kierunek tarczy z przodu auta, a inny z tyłu...:)

quku
1st-April-2010, 15:08
no spoko:-) z tego co wiem (i co wynika z linkowej instrukcji) kierunek montażu tarcz wytycza wewnętrzne "żebrowanie" tarczy, a nie jest zewnętrzny wygląd. i z tego co widzę to Rotorprosy powinny być montowane odwrotnie jak u Was.


Nie oczywiście masz rację z nacięciami może być różnie kierunek obrotów danej tarczy wyznacza bądź oznaczenie na tarczy lub instrukcja tu w sumie nie ma o czym dyskutować :argue::argue::argue:

Jacob_USA
1st-April-2010, 15:12
To wszystko zależy od producenta napewno jak tarcze zostały zaprojekowane jedna może być tak druga siak wiec nie ma co dyskutować panowie :) ważne że każdemu hamulce robią dobrą robote i tym sie cieszmy

sirtrojan
1st-April-2010, 15:40
Zobaczymy za pół roku jak przyjdą moje tarcze jak je montować trzeba ;) trzeba potem troche pojeździć a potem założyć je na odwrót i sprawdzić jak jest lepiej :)

Black
1st-April-2010, 16:05
a czy przypadkiem lepsze chłodzenie tarcz nie zależy od ich poprawnego montażu?.

sirtrojan
1st-April-2010, 17:42
a czy przypadkiem lepsze chłodzenie tarcz nie zależy od ich poprawnego montażu?.

chłodzenie raczej nie - skutecznosć tak
choć te dwa warunki są z reguły zależne od siebie.

Schirru
12th-April-2010, 12:48
Tarcze Rotorpros + klocki Posiquiet są już u mnie w aucie. Co prawda są jeszcze na dotarciu więc łagodnie się z nimi obchodzę ale jedno czy 2 dłuższe hamowania już przerabiałem. Powiem tak - dupy za przeproszeniem nie urywa, ale poprawa względem serii jest duża. Póki co nie odczuwa się wibracji przy hamowaniu, zobaczymy czy ten stan sie utrzyma na dłuższa metę. Nie podoba mi się to, że są dość głośne (przy dłuższym hamowaniu odgłosy jakie wydaja te hamulce można porównać bo zużytych hamulców zwykłych tarcz - takie ciche wycie). A już zupełnie nie podoba mi się w nich skrzypnięcie/pierdnięcie tuż przed samym zatrzymaniem samochodu (2km/h-0km/h) i takie samo przy odpuszczeniu hamulca. Zaletą jest oczywiście ich fantastyczny wygląd. Szczególnie teraz łatwo je dostrzec, gdy założyłem czarne felgi.

sirtrojan
12th-April-2010, 13:16
Seba wrzuć foty :)

Co do hałasu to obstawiam ze się jeszcze nie ułożą ;)

Schirru
12th-April-2010, 14:49
spoko, jak znajde chwilke czasu to wrzucę. rozumiem, że musze je umiescic na jakims obcym serwerze, tak?

sirtrojan
12th-April-2010, 14:55
nie
mozesz załadować ze swojego kompa - najlepiej zmniejszone do rozsądnej wagi :)

Schirru
20th-April-2010, 17:07
w sensie że jak?? "dodaj grafikę" i zamiast linka do www, ścieżke do fotki na dysku??

sirtrojan
20th-April-2010, 17:40
tak, powinna się załadować z pliku na kompie. Jak będzie potrzeba to się automatycznie zmniejszy.

Schirru
20th-April-2010, 17:58
tak to mniej wiecej wygląda...


jakość hamowania niewątpliwie się poprawiła. nie ma bicia hamulców, a i siła hamowania znacznie wzrosła. jedyny minus to to, że po mocnym rozgrzaniu są głośne...;/

sirtrojan
20th-April-2010, 18:34
wyglądają świetnie :thumb:
no i te fele ;)

Schirru
20th-April-2010, 18:37
dzięx. ciągle biję się z myślami czy:

A) nie zakupić 22"
B) nie przemalować/przepolerować tych obecnych 20"

sirtrojan
20th-April-2010, 18:44
a to już twój wybór :)
imo 22" wyglądaja pięknie ale kupić opony do tego rozmiaru to już jest kłopot i niemały dodatkowy wydatek. Ale co się oszukiwać - też bym wskoczył w 22 :) hehe zobacz jakie ładne mają na ebay-u np te: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/22-10-5-TSW-Jarama-Wheel-Rim-s-5-114-3-5x114-3-5x4-5-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem27a040782dQQitemZ17019 2304173QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccesso ries

Co do przemalowania - nie wiem. musiałbym zobaczyć twoją furkę na żywca ale wydaje mi się że auto prezentuje się bardzo dobrze na takich felach na jakich stoi teraz.

sirtrojan
11th-May-2010, 18:06
po małych kombinacjach z mocowaniami można zamontować do FXa zaciski i tarcze z G35s - http://www.conceptzperformance.com/Cart/viewCart.php?UID=2010051007565076.105.115.252

grzechu
11th-May-2010, 21:03
Po przeczytaniu waszych opinii wybrałem następujący zestaw (przód i tył): "R1 Concepts - Premium series drill/slot rotors + Hawk HPS ferro-carbon pads"
Zamontowałem w zeszłym tygodniu, teraz mają jakieś 1 500 km przebiegu. O różnicy między seryjnymi nie ma co pisać - jest ogromna. Nareszcie auto hamuje. Testowałem na górskich serpentynach - spadek siły po rozgrzaniu niewielki, bicia brak, są cichsze niż seryjne.
Ze swojej strony polecam :thumb::thumb::thumb:

sirtrojan
11th-May-2010, 21:42
Fajne że nasze forumowe mądrości przydały się komuś a co bardziej istotne - sprawdziły się w 100 %. Własnie po to jest nasze forum :thumb:
Trochę żałuję ze nie wziąłem R1 - wyglądają bardzo solidnie. Jednak jak Schirru mi powiedział na Spocie warszawskim, Rotorprosy + Posi Quiet po dotarciu są również bardzo dobre.

sirtrojan
14th-June-2010, 13:57
Wreszcie dotarły do mnie moje tarcze :) Dziś albo jutro montaż :thumb:
Nie miałem przy nich żadnej instrukcji wiec zakładam tak jak Seba.

Schirru
15th-June-2010, 10:26
Będzie Pan zadowolony..;P

sirtrojan
15th-June-2010, 13:05
kurde popiskują sobie na jak auto się toczy - muszą gdzieś obcierać /tłoczek nie odbija?/

Napisałem do Richarda jak mają być założone ale nie odpowiedział na moje pytanie , natomiast wyjaśnił że dotarcie nie musi być przeprowadzone tak jak na stronce - w zasadzie normalna jazda też je przygotuje.

Ważna sprawa- ponieważ tarcze maja warstwę ocynku - na początku hamują fatalnie - wiec trzeba jeździć naprawdę delikatnie.

Schirru
15th-June-2010, 14:03
u mnie tez na początku wydawaly dziwne odgłosy. i jakość hamowania nie porażała. ale teraz... nie jeden o mało co mi w tyłek nie wjechał :) i jest ciiicho.

sirtrojan
15th-June-2010, 23:21
kurde jakoś dziwnie mi pozawijali blaszki i w skutek tego trą troszeczke o felgę. To pewnie dlatego ten hałas/ obcieranie. Za cholere nie wiem jak powinny być prawidłowo wcisniete :/

Jacob_USA
16th-June-2010, 04:18
Ja uzywam cleanera do hamulcy zawsze tarcze porzadnie czyszcze :) z tego syfu

sirtrojan
16th-June-2010, 15:46
w sumie to już zgłupiałem :/ Jak w końcu mają być zamontowane te tarcze ?


http://www.youtube.com/watch?v=V9f-5yU-cQI

sirtrojan
16th-June-2010, 20:18
dobra zostaje przy swoim ustawieniu:

tu jest filmik stillena :


http://www.youtube.com/watch?v=DqYY-OfhEaY&feature=fvw

i pokazują w nim że jednak zakrzywienia do dołu wiec mam OK

sirtrojan
29th-June-2010, 12:29
wiem dlaczego blaszki mi tra o felgę. barany założyli mi klocki odwrotnie ! - Na klocku jest sprężynka dociskająca a w zacisku otwór zeby ją wcisnąć. Jako że zrobilem już z 500 km na tych klockach chyba to zostawię :/ czy możę powininem to przestawic tak jak być powinno? jakieś sugestie?

Black
29th-June-2010, 13:03
Jeżeli jest jakis otwór i sprężynka to znaczy że coś do czegoś musi idealnie pasować,ja bym poprawił dla wlasnego i czyjegos bezpieczeństwa.Cholera wie co się moz stać,to jednak hamulce a one czasami sie przydają.

sirtrojan
29th-June-2010, 15:53
klocki nie sa oznakowane i w zasadzie jak je wyłożysz tak będą - ważne tylko żeby były materiałem ciernym do tarczy ;)

ale te blaszki w oczko to nawet twój syn by włożył ;) bo wyglądają jak stworzone do tego żeby je tam umieścić :)

sirtrojan
2nd-August-2010, 17:04
Klocki Nissana na tylnej osi wyzionęły ducha po 9000 km. Trą i piszczą jak szalone. Jutro dostanę je do ręki to sprawdzę organoleptycznie co z nimi jest nie tak.


edit: wyzionął ducha tylko jeden klocek - nierówno ściągała prowadnica , wyczyszczone , przesmarowane i HAWKi wrzucone.

ZYZIO
25th-May-2011, 21:54
Zalozylem klocki EBC z serii green zostawiajac fabryczne tarcze i powiem, ze skutecznosc hamowania bardzoooooo sie poprawila. Teraz juz moge zatrzymac samochod :)

Shimomura
14th-November-2021, 19:12
https://brakestock.pl/images/upload/Kierunek_montowania_tarcz_nacinanych_1.jpg
no to tył mam na odwrót :/ a jak u Was ?

sirtrojan
14th-November-2021, 19:45
teoretycznie do przodu slotami daje sie do wyczynu - jednak trzeba zobaczyć w instrukcji jak sugeruje producent tarcz.

Shimomura
14th-November-2021, 20:30
Widniał opis lewa/prawa na kartonie niestety nie mam pewności czy to zostało uwzględnione przy montażu. Wiec jak już będę miał pewność to czy można zamieniać dotarte już strony miejscami ?

wildlifestyle
14th-November-2021, 21:17
Jak zakładałem Black diamond wcześniej też się głowiłem ,w którą stronę.
Doczytałem ,że to zależne od producenta-jak kanały wentylacyjne są w środku tarczy.
Niektórzy mają tarcze przystosowaną by nacięcia pokrywały się z kierunkiem jazdy (jak na foto od shimomura, i taki tej jest montaż power stop ).
Baer brake ma.zas odwrotnie.

Jeśli kanały wentylacyjne są proste ,A nie kierunkowe,podobno nie ma to znaczenia jak zamontujemy tarcze bo będzie działało poprawnie, choć i wtedy skłaniałbym się do montażu jak na fotach od shimomura (jakoś logicznie biorąc ,żeby siła odsrodkowa wyrzucała co co się zbierze w nacinaniach na zewnątrz)

Shimomura
14th-November-2021, 21:43
Wstępnie potwierdziłem, że mam założone na odwrót --> https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-brakes-turbogroove-discs Jakieś 15k tak zrobione, tylko co teraz ? Nie wiem, czy można tak sobie przekładać dotarty odwrotnie zestaw

tytusin
14th-November-2021, 22:40
Wstępnie potwierdziłem, że mam założone na odwrót --> https://www.ebcbrakeshop.co.uk/info-brakes-turbogroove-discs Jakieś 15k tak zrobione, tylko co teraz ? Nie wiem, czy można tak sobie przekładać dotarty odwrotnie zestaw

Co stoi na przeszkodzie? Dotrą się znowu, przez jakiś czas będą gorsze hamulce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
15th-November-2021, 12:52
Poczekałem na reakcję tęgich głów, odpowiedź przedstawiciela EBC Polska, "powinien być zamontowany z włosem ale nie musi bo nie ma to wpływu na chłodzenie tarczy" Natomiast w powyższym linku EBC z GB napisane jasno, że kierunkowa i musi aby odprowadzić gazy i pył na zewnątrz, a nie kumulować do środka. Mój mistrz mechanik zajmujący się motor sportem oczywiście trzyma stronę EBC Polska bo nie chce mu się przekładać za free :P przełożylibyście ?

Gdanio
15th-November-2021, 17:35
Poczekałem na reakcję tęgich głów, odpowiedź przedstawiciela EBC Polska, "powinien być zamontowany z włosem ale nie musi bo nie ma to wpływu na chłodzenie tarczy" Natomiast w powyższym linku EBC z GB napisane jasno, że kierunkowa i musi aby odprowadzić gazy i pył na zewnątrz, a nie kumulować do środka. Mój mistrz mechanik zajmujący się motor sportem oczywiście trzyma stronę EBC Polska bo nie chce mu się przekładać za free :P przełożylibyście ?
Pewnie że tak . Po coś robią kierunkowe

Shimomura
17th-November-2021, 14:12
No i przełożone :) mam nadzieje, że to było powodem magicznie szybkiego zużywania się klocków, ostanie wytrzymały 7000, obecne mają 6000 i nie długo pożyją.

Sebbs
17th-November-2021, 22:28
Dzisiaj zmieniałem opony no i jak koło z przodu było zrzucone to złapałem za szpilki i zacząłem ruszać tak jakby przód tył i zauważyłem, że tam jest luz minimalny ale jest. To normalne w fxach? Chodzi mi,że tarcza stoi a piasta ze szpilkami rusza się.

Gdanio
19th-November-2021, 11:09
No i przełożone :) mam nadzieje, że to było powodem magicznie szybkiego zużywania się klocków, ostanie wytrzymały 7000, obecne mają 6000 i nie długo pożyją.

No to mechanik pewnie bardzo szczęśliwy był z tego powodu.[emoji106][emoji1787][emoji1787]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdanio
19th-November-2021, 11:11
Dzisiaj zmieniałem opony no i jak koło z przodu było zrzucone to złapałem za szpilki i zacząłem ruszać tak jakby przód tył i zauważyłem, że tam jest luz minimalny ale jest. To normalne w fxach? Chodzi mi,że tarcza stoi a piasta ze szpilkami rusza się.

No to chyba piasta luz już ma .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
19th-November-2021, 11:41
Wymieniaj piastę, z luzami na takim ciężkim klocu jakim jest koło od fifka niema żartów.

wlaziu
19th-November-2021, 12:15
Jeśli cała Piasta chodzi to coś nie tak. Jeśli każda pojedyncza szpilka rusza się delikatnie, ale niezależnie od pozostałych to wg. mnie w normie.

slepy62
19th-November-2021, 12:44
Standardowo szpilki w piaście są "zaprasowane" na wcisk (żeby je wyjąć / wymienić potrzebna jest praska lub wybicie z piasty)
- jak rusza się jedna - dociągnie się przy przykręcaniu, jak ruszają się wszystkie - piasta do sprawdzenia ...

Sebbs
19th-November-2021, 13:49
Wszystkie szpilki razem się ruszają i widać w otworze centralnym tarczy hamulcowej piastę to ona też się rusza razem ze szpilkami jutro zrzucę koło i nagram

Mi to wyglądało jakby otwory na szpilki w tarczy były za duże i tu jest luz tylko, że przecież tarcza powinna być przykręcona na sztywno do piasty śrubą.
Z tyłu tego nie było.

Gdanio
19th-November-2021, 15:36
Wszystkie szpilki razem się ruszają i widać w otworze centralnym tarczy hamulcowej piastę to ona też się rusza razem ze szpilkami jutro zrzucę koło i nagram

Mi to wyglądało jakby otwory na szpilki w tarczy były za duże i tu jest luz tylko, że przecież tarcza powinna być przykręcona na sztywno do piasty śrubą.
Z tyłu tego nie było.

Niektóre nie są przykręcane [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matyj2
19th-November-2021, 15:54
W FX nie są przykręcane tarcze jak ściągniesz koło to tarcza ma luz

Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

Sebbs
19th-November-2021, 16:13
W FX nie są przykręcane tarcze jak ściągniesz koło to tarcza ma luz

Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

No ja właśnie się zastanawiałem czy tam jest śruba do piasty. To w takim razie chyba jest okej wszystko. Ale jak jutro będzie pogoda to zrzucę koło i pokaże Wam.

slepy62
19th-November-2021, 17:14
W FX nie są przykręcane tarcze jak ściągniesz koło to tarcza ma luz

Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie ... To tarcze "pływające"
natomiast szpilki nie powinny latac bo to oznacza że gniada szpilek są w piaście wyrobione, jak lata cała piasta to proponuję nawet nie wsiadać do auta (koło może odpaść) tylko rozebrać I sprawdzić co tam się dzieje. Piasta jest przykręcona 4 duzymi śrubami (chyba '21) I nie ma prawa się ruszać chyba że z całą zawiechą i półośką jeżeli to AWD...

16005

16006

Zdjęcia piasty do AWD ale RWD ma identyczną budowę.
Nie pamiętam czy w pierwszych rocznikach były odrębne łożyska i uchwyt ale to chyba tylko w G35

Sebbs
19th-November-2021, 20:32
Dokładnie ... To tarcze "pływające"
natomiast szpilki nie powinny latac bo to oznacza że gniada szpilek są w piaście wyrobione, jak lata cała piasta to proponuję nawet nie wsiadać do auta (koło może odpaść) tylko rozebrać I sprawdzić co tam się dzieje. Piasta jest przykręcona 4 duzymi śrubami (chyba '21) I nie ma prawa się ruszać chyba że z całą zawiechą i półośką jeżeli to AWD...

16005

16006

Zdjęcia piasty do AWD ale RWD ma identyczną budowę.
Nie pamiętam czy w pierwszych rocznikach były odrębne łożyska i uchwyt ale to chyba tylko w G35

Nie, szpilki są sztywniutko w piaście. Źle się zrozumieliśmy. Jak koło jest założone i śruby skręcone to nie ma żadnego luzu, więc to ten luz pływającej tarczy. Zapytałem o to bo nie miałem samochodu z pływająca tarcza zawsze była śrubka do piasty i jak mi zrzucili koła na wulkanizacji to sobie wszędzie zaglądałem i to znalazłem, że tarcza ma ten luz. Jakby piasta miała luz to lataloby mi całe koło jakby był na podnośniku a ruszałem później kołem i jest sztywno.

Gdanio
19th-November-2021, 22:22
Oj kolego podstawy się kłaniają .:smash:

Shimomura
11th-December-2021, 00:01
Jak ktoś bam będzie wmawiał tak jak mnie przedstawiciel ebc to nie słuchać !! Bo różnica jest wyczuwalna pod nogą nawet jeśli to tył.

Grzesiekxx88
5th-March-2022, 17:34
Mam pytanie odnośnie tarcz i klocków na tył do FX35 Igen... Kupiłem tarcze Textar 92149303 oraz klocki TEXTAR 2387101. Wg katalogu jest to zestaw na tył do tego auta. Jeszcze nie zakładałem na auto (pogoda na razie nie sprzyja i łożysko trzeba przy okazji wymienić :D )
Jednak zastanawia mnie dlaczego klocek jest tak mały w stosunku do powierzchni ciernej tarczy. Na pewno tak ma być? Patrząc na to co jest na aucie to widać, że właśnie 1/3 tarczy jest nieużywana patrząc (od środka tarczy). Szły te tarcze w innych modelach z innymi zaciskami/klockami?
16253

arkadi
6th-March-2022, 19:05
Panowie możecie polecić jakieś tarcze hamulcowe do fx 2008r 3.5 Takie żeby były do jazdy.?

Gdanio
6th-March-2022, 19:13
Poszukaj i poczytaj jest tego na forum trochę

Maxx
6th-March-2022, 21:06
Jednak zastanawia mnie dlaczego klocek jest tak mały w stosunku do powierzchni ciernej tarczy. Na pewno tak ma być? Patrząc na to co jest na aucie to widać, że właśnie 1/3 tarczy jest nieużywana patrząc (od środka tarczy). Szły te tarcze w innych modelach z innymi zaciskami/klockami?
16253

308 ' mki maja takie maleńkie klocki

Grzesiekxx88
7th-March-2022, 10:32
308 ' mki maja takie maleńkie klocki

OK.
No szkoda tej powierzchni ciernej tarczy. Można to było lepiej wykorzystać.

AnimaX
13th-April-2022, 11:02
Ktoś poleca teraz coś innego do zakładania na QX70 3.7 2014? Czy dalej to samo ewentualnie co kupic bo musze wszystko wymienić a temat dość stary.

slepy62
13th-April-2022, 14:59
Ktoś poleca teraz coś innego do zakładania na QX70 3.7 2014? Czy dalej to samo ewentualnie co kupic bo musze wszystko wymienić a temat dość stary.

Wersja zacisków AKEBONO SPORT czy STANDARD (nie sport) ?

https://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=16376&stc=1

AnimaX
14th-April-2022, 15:08
Sport :D