PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kontroler powietrze/paliwo



solista
19th-July-2011, 11:12
Macie jakieś doświadczenia z kontrolerami dla ECU w G35?
W Prelude miałem takie ustrojstwo (VAFC2) i byłem z tego bardzo zadowolony. Z tego co widzę to dla ^ Apexi nie supportuje żadnych produktów, macie może jakieś inne ciekawe rozwiązania?

S.

Jacob_USA
19th-July-2011, 16:20
Zabardzo nie ma co grzebac w ECU jezeli nie kujesz silnika i nie ma SC...

sirtrojan
19th-July-2011, 17:08
wczoraj kolega ZYzio wrzucił linka do takiego ustrojstwa - z angielskiego piggyback
http://www.horsepowerfreaks.com/performanceparts/Infiniti/FX35/Engine_Management/Engine_Management_Piggyback


można zdeka podłubać nawet na niedoładowanym ;) i przy niektórych modelach zdejmuje się w ten sposób ogranicznik prędkości :p

solista
20th-July-2011, 11:09
Zabardzo nie ma co grzebac w ECU jezeli nie kujesz silnika i nie ma SC...

hmm, no jak dla mnie samo przejście z map USA (g35 przystosowane do paliwa 91 oktanów) na paliwo w PL (95 a jeszcze lepiej 98 oktanów i inna kaloryczność niż USA) mocno uzasadnia wizytę na hamowni i wysterowanie auta. Co ciekawe można wtedy ogarnąć 2 mapy paliwa - jedną wersja budżet ;) i drugą wersja sport.
W Preli na sterowaniu miałem przyrost ok. 15 km (przy podstawie 185 - czyli coś ok. 8%) a Prela była przystosowana do paliwa euro, więc jest szansa że w ^ wynik będzie co najmniej podobny a to dałoby ok. 25 przyrostu - za tak niewielką cenę jest chyba o co powalczyć ? Sporym bonusem było w Preli to że spalanie spadło bardzo zauważalnie (ok. 1,5L/100km z 12 -> 10,5 w mieście a po sterowaniu w trasie udało mi się (raz :) ) zejść poniżej 8L co dla Preli jest tematem niemal nieosiągalnym.
Zresztą i tak zamierzam z tym pokombinować, tylko na razie nie dostałem odpowiedzi od Apexi co do podłączania tego bałaganu w G35 :/ Jak uda się ogarnąć temat to nie omieszkam wrzucić opisu i wykresów z dyno po sterowaniu.
Piggy to jakby kolejny etap - ale wg mnie nie ma sensu się ładować w takie koszta bez głębszych modów (wtryski, wałki, kucizna, pssst albo kompresor).

S.

Athens
20th-July-2011, 12:36
Dokładnie tak. Panowie jak nie ma się w planach naprawdę poważnej modyfikacji silnika to wg mnie raczej gadżet. Na wolnossaku to nie będą to jakieś oszałamiające przyrosty mocy... Ale fajnie, że coś się dzieje ogólnie w temacie. Ja to czekam na pierwsze turbo ... :P

Coobcio
4th-November-2013, 22:03
Fabryczne ECU ma dwie sondy szerokopasmowe co sie przydaje przy strojeniu silnika, co najistotniejsze można modyfikować mapy w seryjnym ECU w czasie rzeczywistym :) I co ciekawsze obsluguje on 5-ć map o ile jest w aucie tempomat.