PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Metaliczne "klikanie" wydobywające sie z tylnych kół - rozwiązanie



Lukasz
24th-July-2011, 20:32
Jest to przypadłość występująca wcześniej czy później w każdym G. Ten dziwny dźwięk najczęściej słychać podczas ruszania albo podczas zmiany biegu przy małych prędkościach.

Problem pojawia się z braku smaru w miejscu gdzie styka się półoś z piastą koła.

Rozwiązanie jest dość proste i mi zajęło około godziny.

Przed demontażem trzeba zaznaczyć położenie półosi w piaście i później zamontować ją obracając o 180 stopni względem zaznaczenia.

To co będzie nam potrzebne:

Smar do układu hamulcowego, ja użyłem TAKIEGO (http://www.liqui-moly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=126&category_id=9)
Jeden woreczek wystarczył na obie strony.

Komplet nowych śrub z nakrętkami i podkładkami (12 szt) łączących półoś z mostem. Zakupiłem w Nissanie, koszt 60 euro. Trzeba uważać przy dokręcaniu, używałem klucza dynamometrycznego ustawionego na 75 Nm i jedna się ukręciła (Infiniti podaje moment między 63-79 Nm)

Oto to miejsce gdzie trzeba wszystko ładnie wyczyścić i nałożyć nową warstwę smaru
(Zdjęcie nie moje. Zapożyczone z ITB)

https://www.dropbox.com/s/c75buekok87qov6/o%C5%9Bka.jpg?raw=1

sirtrojan
24th-July-2011, 21:26
z tymi śrubami (ich jakością) to sobie przycinają :/

seba79
25th-July-2011, 04:50
Czy w FX sa tez takie rozwiazania podobne czy jest calkowicie inaczej.

Lukasz
25th-July-2011, 19:49
Czy w FX sa tez takie rozwiazania podobne czy jest calkowicie inaczej.

Niestety nie widziałem FX od spodu więc nie wiem jak to wygląda, nie wiem też czy problem występuje w FX.

solista
14th-September-2011, 14:22
coś u mnie się zaczęło odzywać w lewym tylnym kole, aczkolwiek mój pierwszy strzał był na łożysko, teraz się zastanawiam jak to prosto zdiagnozować. Odgłos to takie metaliczne chrobotanie?
Jak się podniesie auto na lewarku i zakręci kołem to powinno być coś słychać?

S.

Lukasz
14th-September-2011, 21:43
coś u mnie się zaczęło odzywać w lewym tylnym kole, aczkolwiek mój pierwszy strzał był na łożysko, teraz się zastanawiam jak to prosto zdiagnozować. Odgłos to takie metaliczne chrobotanie?
Jak się podniesie auto na lewarku i zakręci kołem to powinno być coś słychać?

S.

Hmmm. To co opisałem wyżej nie nazwał bym chrobotaniem :) Raczej takie obijanie się kulek :) Jeśli ruszysz tak aby auto "żabkowało" to za każdym szarpnięciem będzie słychać pojedynczy "klik" :)

Jacob_USA
15th-September-2011, 05:49
A u mnie po wymianie lozyska z prawej strony z przodu. Teraz mi sie odezwalo lozysko z tylu jeszcze nie jestem pewien ktora strona ale stawiam na prawy tyl :D sie zaczynaja mi sypac lozyska :D