PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Przeróbka świateł - FX



sirtrojan
12th-February-2010, 19:01
Aby nasze FXy były w pełni legalne na Polskich drogach muszą przejść pewne modyfikacje, które polegają przede wszystkim na zmianie oświetlenia tj:


kierunkowskazy muszą być pomarańczowe,



musi być tylne światło przeciwmgielne

Przerobienie polega na wlutowaniu pomarańczowych diod i rozdzieleniu sygnału kierunkowskazu - niestety nie jest to o tyle łatwa praca o tyle, że trzeba rozciąć lampę tylną a po zakończeniu prac skleić ją na gorąco/zespawać.
Obecnie na alle kilka firm proponuje tę usługę w przedziale cenowym od 1099 do 1500 PLNów.
Najtańsza oferta pochodząca od firmy clear-sound nie obejmuje montażu światła p.mgielnego tylnego (dodatkowo 300 PLNów), które podwieszane jest pod autem ( we wszystkich przypadkach).
Przerabiałem u nich swoje lampy :becky:

107108


Są jednak firmy które inaczej podchodza do tego zagadnienia - nie przerabiają lamp led tylko montują kierunowskazy w lampy cofania (tylnej klapie) i jednocześnie podwieszają pod zderzakiem światło p.mgielne + lampę cofania.

Aby móc rozkoszować się w pełni radością jazdy FXem po polskich drogach powinniśmy mieć jeszcze spryskiwacze świateł przednich + system samopoziomujący ale kto by się tym przejmował ;)
(chociaż do tematu spryskiwacza jeszcze podejdę :amen:)

quku
14th-February-2010, 13:36
no nie wszyscy mają podwieszane światełko przeciwmgielne ja je mam zrobione w obrysówce w zderzaku i jest super a kierunki mam dokładnie tak samo jak u Ciebie :wof:.
wymogi posiadania spryskiwaczy odnoszą się do aut nowych :wof: przynajmniej ja mam taka wiedzę na ten temat i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś się o to czepiał.

sirtrojan
14th-February-2010, 17:46
hehe ja też będę miał w zderzaku w obrysówce/ odbłyśniku - możesz walnąć fotkę i wrzucić na forum?
Jestem ciekawy jak to u ciebie wygląda!
Kupiłem LED extra strong + waterproof. Teraz chcę kupić ten odbłyśnik żeby przygotować sobie instalacje na spokojnie.

111

quku
15th-February-2010, 14:09
trochę brudny ale widać jak to działa a i w kabinie po włączeniu tego światła musi się palić kontrolka że ono świeci, a u mnie są trzy żarówki led 3 x 21W bez żadnego odbłyśnika :wof:

sirtrojan
15th-February-2010, 14:44
wygląda dobrze :) zatem u mnie też tak będzie wyglądać :)

sirtrojan
12th-March-2010, 10:42
Odbłyśnik do pocięcia już do mnie leci. :thumb: