PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G35 maly problem ze skrzynia automat



luki
15th-August-2011, 16:14
Witam wszystkich po przerwie, mam maly problem ze skrzynia tzn: skrzynia chodzi bardzo dobrze, ale na neutral i parking slysze lekkie terkotanie po jezdzie nie mam pojecia co to moze byc i czy jest to grozne, jezeli ktos ma pojecie na ten temat to bardzo prosze o info.
Lukasz

Paweł_Bemowo
16th-August-2011, 13:52
Ale to tylko podczas postoju? I tylko po wczesniejszej jezdzie?
Czy pojawia się to jak odpalasz samochod i przelaczasz na P lub N?
I czy przy zmianie biegow (np z P na R lub D) nie ma zadnego "szarpniecia" ?

luki
16th-August-2011, 19:28
tak tylko podczas postoju na P i N , na rozgrzanym bo ma mniejsze obroty jak odpalam i ma 1,5 tyisaca to nie slychac, nie ma zadnych szarpniec skrzynia chodzi idealnie, dzwonilem dzisiaj do serwisu skrzyn i powiedzieli mi ze jezeli mialem cos robione przy rozruszniku (a mialem) to moze jest delikatnie zle ustawiony lub jakas "blaszka" delikatnie obciera i to nic powaznego. W sumie mam to juz ze 3-4 miesiace i nic sie nie nasila jest caly czas tak samo .Mam nadzieje ze to jest to ;-)
pozdro

luki
1st-September-2011, 11:58
jakby ktos mial inne pomysly to prosze o odpowiedz bo troche mnie to martwi, bo dluzszej trasie 400 km slychac bardziej az nie wystygnie

Paweł_Bemowo
1st-September-2011, 13:05
Spróbuj może zresetować ECU, nie wiem czy pomoze ale warto sprobowac bo to tez resetuje chyba ustawienia skrzyni:

ECU Resetting Procedures
Timing is extremely critical. If it is NOT DONE within the specify time, the ECU will not reset and the Check Engine Light (CEL) will continue to remain ON.
A stop watch or an analog clock with a second’s needle will be useful.
Operations Procedures
1. Confirm that accelerator pedal is fully released, turn ignition switch “ON” and wait 3 seconds.
2. Repeat the following steps (2a and 2b) procedures quickly five times within 5 seconds.
2a. Fully depress the accelerator pedal (HARD).
2b. Fully release the accelerator pedal.
3. Wait 7 seconds, fully depress the accelerator pedal and keep it for approx. 10 seconds until the CEL starts blinking.
4. Fully release the accelerator pedal (while the CEL is still blinking)
5. Wait about 10 second.
6. Fully depress the accelerator pedal and keep it for more than 10 seconds.
7. Fully release the accelerator pedal (The CEL light will continue to blink).
8. Turn ignition switch to “OFF” position and now you can start the car. The CEL light should be gone.
If the CEL light continues to remain ON, repeat the above steps. Timing is EXTREMELY critical to resetting the ECU.

sirtrojan
1st-September-2011, 13:42
a ja z prozaicznych powodów sprawdziłbym poziom oleum w skrzyni :)

sirtrojan
1st-September-2011, 13:53
swoją drogą przydałaby się taka instrukcja jak sprawdzić podstawowe płyny eksploatacyjne.
włącznie ze skrzynią biegów, dyferencjałem o oleju silnikowym nie wspominam :p

pomyślimy pomyślimy

wawer
30th-January-2012, 00:37
Witam. Ja bym zajrzał tutaj:cenzura: sam znalazłem sporo informacji jeśli idzie o moje autko. Też był w nim problem ze skrzynią.

sirtrojan
30th-January-2012, 01:19
SPAM?

:banplease: :banplease: :banplease:

wawer
30th-January-2012, 21:42
Drogi Administratorze, to dobra rada, których pełno na tym forum. Sprawdziłem, bylem zadowolony, dlaczego mam nie polecić?

sirtrojan
30th-January-2012, 22:36
Uważam ze wpadłeś tu pospamować o zakupach przez internet na konkretnej stronie.
Gdybyś napisał - jestem z tego i z tego sklepu, sprzedajemy to i to, rabat dla forumowiczów taki a taki. Spoko.
Ale wślizgiwanie się i przemycanie linków to inna sprawa.