PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Oszustwa przez alle/otomot_o



sirtrojan
19th-August-2011, 21:05
Co pewien czas wyskakują takie ogłoszenia :http://otomoto.pl/infiniti-fx-30d-infiniti-fx30d-s-premium-C20311864.html

pewnie niedługo usuną wiec wklejam screena:

1496

Generalnie charakteryzują się tym :


Bardzo niska cena zakupu
wystawiający niby komis
kontakt tylko mailowy


Jak się zainteresujecie czyli napiszeczecie maila - okaże sie ze akurat jeździł nim zagraniczniak i pojechał na polskich blachach do UK lub innego kraju.
Tam nikt go nie chce na tych blachach kupić i on chętnie wyśle auto do Polski żeby tylko mieć z głowy.
Ale... żeby wysłać to trzeba mu wysłać kasę na transport - z reguły kilka tysi albo całą sumę.

Nie muszę nikogo przekonywać że takie auto nie istnieje, komis nic nie wie o transakcji a potencjalny zainteresowany nigdy nie odzyska swojej kasy.

Miałem nawet okazję korespondować z jednym takim odnośnie motocykla na identycznych warunkach. Kiedy się zorientowałem że to wałek poprosiłem o wycenę transportu "do mnie do pracy" czyli do KGP przy Puławskiej. (Komenda Główna Policji) :becky:
Niestety kontakt nam się urwał .

Black
19th-August-2011, 21:21
Widziałem już kilka identycznych ogłoszeń dotyczących różnych marek,zawsze napisane jest że "NIE kontakt za pomocą forum..."

To jedna i ta sama osoba/osoby,temat przyklejam-niech to będzie ostrzeżenie dla potencjalnych "nabywców"

Athens
19th-August-2011, 23:27
Nie tylko w Polsce tak jest. Chciałem z Danii przyprowadzić replikę Cobry i najpierw facet chciał , żebym wpłacił zaliczkę czyli 3/4 ceny auta, później dopłata za transport i to wszystko PayPal w koronach duńskich. Koszmarne to było naciąganie, tylko głupiec mógłby się nie zorientować...Eh...

seba79
20th-August-2011, 05:04
Cena jest inponujaca ,sama zasiebie mowi ze cos tu w tym ogloszeniu niegra.