PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zmiana radia FX I gen.



JarekT
18th-September-2011, 20:57
Witam,
mam pytanie, orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość zmiany radia satelitarnego z pomarańczowym ekranem w FX I 2005, na radio z kolorowym wyświetlaczem z tej samej generacji, lub czy można je zamienić z radiem z wersji poliftowej zmieniając oczywiście również konsolę. Chodzi mi głównie o MP3 i navi, ogólnie rozmiarami się nic nie różni natomiast nie wiem jak jest z podłączeniami. Jak oglądałem zdjęcia jednego i drugiego radia wyglądają one jednakowo, ale nie jestem elektronikiem więc zawsze istnieje ryzyko.
Wiem że temat już był w dziale navi, ale chciałem go troszkę pogłębić, bo obydwa radia wyglądają identycznie, może kwestia w podłączeniach.:hail: Dzięki za pomoc.

JarekT
18th-September-2011, 21:44
Czytałem właśnie wpisy na infinitiscene.com i dotarłem do zapisów że nie da się zamienić radia z I gen na radio z II gen. Natomiast ani słowa na zmianę radia i I gen na poliftowe.

sirtrojan
18th-September-2011, 22:21
nie da się - choć w sumie pewnie jest to możliwie ale łączy się z ogromną ilością nowych kabli itp nie mówiąc już o kosztach takiej operacji.
dotarłem do takich postów na IS i na FX.org ;)

wydaje mi się że raczej ludzie pisali tam o przed i poliftowych bo nigdzie nie spotkąłem się z pomysłem zeby wrzucić II gen do I gen czy to przed- czy poliftowej.

wildcat
19th-September-2011, 08:16
Konsola ma inny kształt, więc konieczna jest modyfikacja deski lub wymiana na nową. Resztę da się ogarnąć, ale rzeczywiście jest trochę zmian w wiązkach.

JarekT
21st-September-2011, 00:23
Dzięki za info, jak poszperałem to też doszedłem do takich wniosków.
Aczkolwiek znalazłem kilka fajnych modów w kwestii fabrycznego wyświetlacza, można go zamienić na radio 2 din, navi 7 cali i nawet tablet. Oczywiście OEMowy wyświetlacz musimy przenieść w podsufitkę lub w miejsce zegarka.
Ja osobiście skłaniam się do montażu radia 2 din (navi, dvd, divx, Blu, wyjście na iphona/ipoda, kam cofania itp.), spięcie go z fabrycznym systemem a OEMowy wyświetlacz przenieść w miejsce zegarka (tylko troszkę mi go szkoda).
Poniżej wklejam kilka linków w których opisują jak przeprowadzić modyfikację, może komuś się przyda.

http://forums.focaljet.com/ice-car-entertainment/632865-05-infiniti-fx35-double-din-install.html
http://s570.photobucket.com/albums/ss142/tha_desi/
http://www.mp3car.com/show-off-your-project/107917-03-infiniti-fx35-w-all-the-toys-add-a-carpc-too-oh-yeah.html

Chociaż z tego co wyczytałem to przeniesienie w miejsce zegarka jest o wiele mniej problematyczne aniżeli przeniesienie w miejsce schowka w podsufitce ( musimy przedłużać kable i rozbierać tapicerkę ), ale nie wiem co jest wygodniejsze zerkać w dół czy w górę. Pozostawiam to indywidualnej oceny, chociaż może ktoś podpowie co wygodniejsze.

sirtrojan
21st-September-2011, 01:24
jarek na to sie prawie nie zerka. czasem sprawdzisz klimę albo radio bądź spalanie.
Poza tym ten wyświetlacz tylko jest.

Osobiście uważam ze świecący nad lusterkiem może przeszkadzać w nocnych trasach. nawet po ściemnieniu podświetlania.

JarekT
27th-September-2011, 22:33
Tak pewnie masz racje z tym zerkaniem i świeceniem w nocy, kolega dał mi już namiary na swojego znajomego elektronika. Podobno robił już podobne rzeczy tylko nie wiem czy w infiniti, wiem że zamieniał fabrykę na Alpinę w hondzie.
Jak sprawdzę to dam znać, na razie fundusze zbieram.:)

jaca
23rd-February-2014, 16:31
Ja w swoim Infiniti I generacja FX zmieniłem radio na GMS i działa wszystko włącznie z auto mapą. Dodatkowo zamontowano także wejście na usb które jest w schowku. Stary ekran jest teraz w podsufitce Poniżej zdjęcia. Wygląda jak oryginał. Pzdr

salcia22
12th-August-2014, 16:42
ja w swoim infiniti i generacja fx zmieniłem radio na gms i działa wszystko włącznie z auto mapą. Dodatkowo zamontowano także wejście na usb które jest w schowku. Stary ekran jest teraz w podsufitce poniżej zdjęcia. Wygląda jak oryginał. Pzdr

a mógłbyś wstawić fotki jak to wygląda i podać adres gdzie tak można zrobić? Dzięki

korzen
12th-August-2014, 17:06
Ja widzisz kolega napisal tylko jeden post, nawet nie zawital do powitalni... Do tego bylo to pol roku temu... Nie liczylbym wiec na odpowiedz... Przeszukaj galerie, jeden z kolegow zrobil tak w swoim FX i wygladalo to elegancko... Nie pamietam kto, ale znajdziesz na pewno...

Pozdro
korzen

SLIVER
13th-January-2015, 22:06
Podchodzil ktos może juz do trematu zmiany panela? podłaczylem dzisiaj panel do FXa 05 z modelu 06 i pomimo tego że kolorowy wyswietlacz ma taka sama kostke nie zaświeca się

sirtrojan
13th-January-2015, 22:20
Sygnał jest inny. I generalnie cała.operacja jest nie tyle co niemożliwa to droga. Nowe kable moduły.i.inne pierdoły trzeba ogarnąć.

korzen
13th-January-2015, 22:26
Radio polift/przedlift sie rozni... Nie wiem jak z samym ekranem, ale watpie, czy to bedzie dzialalo... Dlaczego zmieniles ekran na poliftowy??

SLIVER
14th-January-2015, 21:17
trafił do mnie panel poliftowy i skran. Nie miałem zamiaru przerabiać ale że go mam to pomysałem że sie pobawię. Kostka mała na panelu zgadza się i swieci po podłaczeniu, natomiast liczba pinów pomimo zgodności co do liczby ma inną kolejność wyprowadzeń, czyli nie maja zgodności co do numeracji. Miałem zamiar to rozpracowac i rozpisac ale że to zabawa na kilka godzin a po wypowiedziach wczesniejszych sirtrojana (http://www.ifans.pl/member.php?1-sirtrojan) widzę ze prowdopodobnie ktos temat przerabiał. Tak wiec chyba odpuszczam. Gdyby chciał ktoś panel do polisfa wraz z wyswietlaczem wymienie na coś do FXa :)

korzen
15th-January-2015, 10:52
Do liftu potrzebujesz panel, cale radio (to jest masakra, bo jest zintegrowane z komputerem), tunel srodkowy, galke biegow z oslona, podlokietnik nowy ze schowkiem. Operacja kompletnie nieopłacalna i bez sensu. Lepiej zrob tak jak ja ;) Wymien sam mieszek z oslona (dodaje sporo uroku i odmladza wnetrze) a radio zmien jak chlopaki w US na cos z dotykiem. Bedziesz mial normalna funkcjonalnosc, a nie z epoki kamienia lupanego (brak mp3, usb, Bluetooth, navi itp). Do tego kwesti brzmienia tego cuda nie poruszam po raz setny lol Srodkowy tunel przerabiasz, tak żeby upchnac tam ekran seryjny. Efekt jest taki http://www.infinitiscene.com/forum/threads/4089-Aftermarket-nav-on-an-05-FX35 Wiec po co poliftowy srodek? Jak tak przerobisz, to jest spoko a zostaje Ci duzo fajniejszy dzielony podlokietnik miedzy fotelami. Mechanicznie te auto to dokladnie to samo, wiec lifting przyniósł tylko kosmetyke (wnetrze, inny gril, listwy, zderzak przod...)...
Powodzenia

Jurcyś
15th-January-2015, 11:02
Lepiej zrob tak jak ja ;) Wymien sam mieszek z oslona (dodaje sporo uroku i odmladza wnetrze) a radio zmien jak chlopaki w US na cos z dotykiem. Bedziesz mial normalna funkcjonalnosc, a nie z epoki kamienia lupanego (brak mp3, usb, Bluetooth, navi itp). Do tego kwesti brzmienia tego cuda nie poruszam po raz setny lol Srodkowy tunel przerabiasz, tak zeby upchnac tam ekran seryjny. Efekt jest taki http://www.infinitiscene.com/forum/threads/4089-Aftermarket-nav-on-an-05-FX35 Wiec po co poliftowy srodek? Jak tak przerobisz, to jest spoko a zostaje Ci duzo fajniejszy dzielony podlokietnik miedzy fotelami.

Coś pięknego !

SLIVER
15th-January-2015, 22:54
wygląda to ładnie
wiec dolny steruje nawiewami, klima i radiem a górny to mp3 ?

korzen
16th-January-2015, 09:41
Tak dokladnie :thumb: No i przy okazji wymieniasz wzmacniacz, gloniski i wygluszasz drzwi no i suba oczywiscie... Bede to robil na wiosne i wreszcie moze jakos to zagra ;)