PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z piastą przednią



jakub
31st-October-2011, 20:00
Miesiąc temu wymienilem piaste łożyska przedniego kupione na allll za 450pln i dzisiaj podczas wymiany opon na zimowe okazalo sie że łozysko ma luz i trzeba je bedzie znowu wymienic.Macie może jakies doświadczenia w tej sprawie,gdzie kupic takie które sie nie rozpadnie po 1000km,jakies namiary na sprzedawców albo jakas konkretna marka.
Facet u którego kupowałem ma piasty po 450 i po 1000pln,ale twierdzi ze to jest to samo tylko cena inna.

sirtrojan
31st-October-2011, 20:13
kupowałeś na alle - tzn ze masz jakieś potwierdzenie transakcji

zareklamuj je jako wadliwe.
zdarza sie przecież jakaś wada - sprzedający nie powinien ci robić problemów.
jak będzie to daj namiar na niego - będziemy go omijać szerokim łukiem.


swoją drogą nawet chińczyk nie powinien sie rozpaść po jednym miesiącu!
Obstawiam wadę ukrytą albo błąd montażu. - choć tu tez ciężko coś spierdzielić :/

keyes
31st-October-2011, 21:39
Grzesiek ma rację, reklamuj musiała to być wada piasty lub montażu.

Też kupiłem taką piastę i zrobiłem już jakieś 5000km, wszystko jest idealnie, żadnych luzów.

quku
31st-October-2011, 22:25
piasta ma luz po 1000 km to bardzo dziwne ale z opisu nie wynika kiedy ma luz? bo zrozumiałem że bez koła ma luz? czy z kołem tez ma luz? jak ma luz to musi byc to też słychac podczas jazdy w zakrętach, a może to luz samej tarczy hamulcowej ? po zdjęciu koła, bo wyczuwalny luz piasty jest większy z kołem niż bez niego

sirtrojan
31st-October-2011, 22:58
Jak wymieniał piastę to chyba słyszał.
Kiedyś zrobiłem rundę FXem kolegi z forum - w którym piasta konała to trudno nie zauważyć, że łożysko zdycha.

quku
31st-October-2011, 23:49
no tak pierwsza na pewno ale o tej mówi że mu powiedzieli, a nie że coś słyszy .....

krzychu
1st-November-2011, 00:08
Miałem taką przypadłość na początku roku.
Miałem do wyboru 500 na allegro czy 900 w Infiniti.

Wybrałem tą drugą opcję razem z montażem w tej cenie.
Do dziś nie mam problemu.

Pozdrawiam
Krzychu

sirtrojan
1st-November-2011, 00:19
a ja sie upieram - reklamować część u sprzedawcy i tyle.
Obstawiam wadę materiałową.

jakub
1st-November-2011, 09:11
Panowie spokojnie.Reklamowac bede dzwoniłem do pana i wyśle mi formularz do reklamacji.Główny problem to gdzie kupic nową piaste no bo bez niej ciężko bedzie mi jeżdzic.Jak uznaja reklamacje to zwracaja kase.Chce tylko namiar na sklep lub serwis gdzie kupie taką bez wad.

lolipanther
21st-November-2011, 21:14
czy ktoś może wie z jaką siłą dokręcać przednią piastę w fxsie najlepiej w niutonometrach .

quku
21st-November-2011, 22:29
275 Nm 1777275 Nm :)

lolipanther
24th-November-2011, 21:16
dzięki muszę się w końcu za to zabrać nowa piasta czeka czeka już ponad tydzień :)

sirtrojan
24th-November-2011, 21:35
275 - mocno Nm
Chyba mój klucz tego nie ogarnia :/

panpierog
26th-November-2011, 21:18
przechodziłem przez temat piast, miałem do wymiany po amerykańskim właścicielu cały przód (piasty, końcówki dr, itd) . Salon 1200 chyba, allegro dwie ceny dokładnie takie jak napisałeś wyżej 500 i 1000 . mechanik mój powiedział, żeby lepiej nie kupować tej za 500 bo jest to no name zamiennik i lepiej dołożyć. W końcu udało mi się zamówić "prezent" z USA i wyszło za sztukę jakieś 300 zł.

reklamuj bo masz takie prawo, tylko, że mogą odpisać, że wadą był zły montaż (tak często robi InterCars ) :(

jakub
27th-November-2011, 21:01
Panowie szlak mnie zaraz trafi.Zeby zreklamowac piaste trzeba ja bylo zdemontowac i wysłac wiec kupiłem drugą ale już gdzie indziej.Pierwsza kosztowała 450zł przez alll...,druga 800 po rabacie 600zł.Pytam czy to jest porzada firma powiedzieli ze sprzedaja dużo lozysk tego producenta zamówiłem na miejscu w Poznaniu w firmie Japamoto.Troszke od nich bierzemy wiec dali rabat.Przyszla piasta odebrałem i już podczas wymiany wiedziałem że to ten sam producent ale co tam wymieniłem.Infa po wymianie stała jakies 2tygodnie bo nie miał kto nia jezdzic.Odpaliłem ja w czwartek w sumie przejechalem moze jakieś 300-400km.Dzisiaj wsadzałem dywaniki gumowe bo juz nadeszla ta ciezka pora i mówie sobie zobacze jak tam łożysko lapie za kolo a tam luz!!!!!!!!!!!!Sprawdziłem jest dokręcone i ma luz poosiowy i wzdłuzny.Nie wiem sam co teraz zrobic czy czasem nie kupić w Nowym Tomyslu jakiegoś uzywanego.

sirtrojan
27th-November-2011, 21:33
Około 1100 chyba kosztuje piasta w Salonie więc oddaj i tę 2 i powiedz im żeby się walili z tą firmą.

Kup oryginał.

jakub
27th-November-2011, 22:02
Prawdopodobnie trafilem na wadliwa serie.Ale sami widzicie ze te po 400 i te po 1000 to te same piasty.Jutro dzwonie w sprawie pierwszej reklamacji bo mijaja jutro trzy tygodnie od czasu wysylki a odpowiedzi zadnej.

lolipanther
27th-November-2011, 22:37
275 - mocno Nm
Chyba mój klucz tego nie ogarnia :/

mój ogarnia do 500 Nm ale używam go zazwyczaj do ciężarówek. a moja piasta to też ta za 1000 zł pożyjemy zobaczymy :)

jakub
28th-November-2011, 20:33
Pierwsza reklamacja jest uznana ,dzisiaj dzwonilem podobno wyszła jakas wadliwa partia.Lolipanthner moje mialy wygrawerowany jakis numer od strony szpilek i obie ten sam.I obie padly po bardzo malym przebiegu 300-600km.

lolipanther
28th-November-2011, 23:19
może pamiętasz ten numer? sprawdził bym czy przypadkiem to nie ta sama seria.

jakub
29th-November-2011, 20:55
Jak zdemontuje to napisze jaki to numer,ale najpierw musze zamówic nowa piaste a czasu mam ostatnio bardzo mało doba juz tego nie ogarnia.

Jacob_USA
30th-November-2011, 02:04
Ja proponuje odrazu wymienic lozysko taka moja mala rada

jakub
7th-December-2011, 18:01
Witam.Na starej piascie z podróby mam numer TJB-CG1?B-TW,prawdopodobnie bo troszke zardzewiala ale na orginale nie ma zadego oznakowania oprócz kartonika nissana.A i orginał miedzy czescia do której przykrecasz koło a czescia ktora przykrecasz do zwrotnicy ma jeszcze dodatkowy uszcelniacz tki pirscien wystaje.

grzechu
14th-December-2011, 00:43
Witam
U mnie niestety mija 160 000 km i przednie zaczynają trochę hałasować. Ponieważ pracuję w Nowym Tomyślu, podjadę i zobaczę w jakich cenach i czy mają jakieś używane.
Ale i tak prawdopodobnie kupię oryginalne, na eksperymenty mnie nie stać.
A co do przebiegu, to czy macie jakieś doświadczenia, po ilu tysiącach łożyska wymagają wymiany?

Pozdrawiam Grzegorz

sirtrojan
14th-December-2011, 14:44
Obstawiam bardziej warunki w jakich przyszło pracować piaście - czy to 18" czy 20", wyważenia kół, autostrada czy dziurawe miasto (słabej jakości drogi), styl jazdy - ostro w zakręty itp.
Znam auta z przebiegiem ok. 50 k mill które wolały o wymianę.

grzechu
1st-February-2012, 22:02
No i po wymianie piasty, na razie tylko prawa ale lewa też już za chwilę będzie musiała być wymieniona. Kupiłem w salonie Infiniti (1280 pln), niestety w transporcie uszkodził się metalowy pierścień na który nachodzi chyba jakaś guma. Tragedia nie było i mechanik bez problemu z tym sobie poradził. Po obejrzeniu piast w Nowym Tomyślu bez wahania zdecydowałem się na nową z salonu. A jaka teraz cisza w aucie, bezcenna

quku
6th-February-2012, 21:48
no cóż po wymianie tylnej prawej piasty przyszedł czas na prawą przednią niby nie jest jeszcze zle ale przy zakręcie w lewo już ją słychać trochę, myślę ze to jakość dróg (pobocza) po którym czasami się jeździ w celu posiadania lusterka z lewej strony :)

sirtrojan
3rd-March-2012, 20:46
quku gdzie brałeś piasty?
ew inni forumowicze proszeni o namiary.
Oryginał kupię w ostateczności.

jakub
3rd-March-2012, 20:57
http://moto.allegro.pl/piasta-lozysko-przod-infiniti-fx-35-45-fx35-fx45-i2121709385.html Pan ma tanie i drogie.Tania polatala 2tyg,droga do dzis.Reklamacja na tania uznana.A i ta tania mozna kupic nawet po 850pln.,zalezy od naiwnosci kupujacego.

Tomek g35c
3rd-March-2012, 21:18
Musze przyznać że też od tego pana brałem w zeszłym roku ale płaciłem dużo taniej.
bo 550 PLN.
Chyba Pan podniósł ceny... troszkę...

quku
3rd-March-2012, 23:09
quku gdzie brałeś piasty?
ew inni forumowicze proszeni o namiary.
Oryginał kupię w ostateczności.

Przednią kupiłem tu http://allegro.pl/piasta-lozysko-przod-infiniti-fx35-fx45-fx-35-4wd-i2058165960.html jak na razie spoko trzyma się :)
Tylna tej samej firmy też jak na razie bez problemów

sirtrojan
3rd-March-2012, 23:21
oki dzięki Panowie.

sirtrojan
5th-March-2012, 19:54
drogą rożnych i różniastych układów załatwiłem sobie piasty w cenie około 400 PLN. Podobno nie ma w nich grama chińskiego materiału i myśli technologicznej.
Jutro dostawa - w środę montaż więc zobaczymy co i jak.

sirtrojan
7th-March-2012, 11:31
komentarz do mojego posta powyżej
piasta o numerze TJB 9281 TW ( tw to pewnie nic innego jak Tajwan - dobrze że nie Chiny :becky:

djoneway
14th-July-2016, 14:04
Witam, miałem właśnie wymienić piastę ale mechanik stwierdził iż nie da się tego zrobić bez uszkodzenia czujnika ABS ponieważ jest zapieczony. Mieliście również taki przypadek, czy to tylko ja mam takiego pecha albo mechanik nieudolny:/

Napac
14th-July-2016, 15:35
U mnie przy wymianie piasty było coś takiego i musiałem kupić nowy czujnik...

sirtrojan
14th-July-2016, 18:26
zdarza się..

pichoj
14th-July-2016, 19:35
Jakiś czas temu też wymieniałem piastę i mechanik też miał problem. Zeszło mu chyba ze dwie godziny ale w końcu przeciął metalowy element piasty okalający czujnik, rozgiął go i wtedy łatwo ściągnął piastę, ale rzeczywiście nie jest to takie łatwe jeżeli nie chce się tego czujnika naruszyć.

djoneway
22nd-July-2016, 00:05
Właśnie jestem po wymianie piasty u innego mechanika. Tak jak wspomniał pichoj należało rozciąć blaszkę w starej piaście do której wchodziła główka czujnika i piasta wyszła bez wykręcania go. Tak dla potomnych jak mechanik konkretny i kumaty to ogarnie ten temat. A więc nie dajcie się naciągnąć na wymianę czujnika gdyż da się tą operację przeprowadzić bez takiej konieczności. Infinitaczka płynie teraz bezszelestnie:)

Shimomura
23rd-January-2017, 22:52
czeka mnie wymiana łożyska lewy przód, buczy ewidentnie i nasila się przy skręcie w prawo, czy brać się od razu za prawą stronę ? przebieg 68k mil nigdy nie były wymieniane, poszperałem po zamiennikach i nie wiem co wybrać TORA (niby japan choć wątpie), BERG i NTY .

slepy62
23rd-January-2017, 23:29
czeka mnie wymiana łożyska lewy przód, buczy ewidentnie i nasila się przy skręcie w prawo, czy brać się od razu za prawą stronę ? przebieg 68k mil nigdy nie były wymieniane, poszperałem po zamiennikach i nie wiem co wybrać TORA (niby japan choć wątpie), BERG i NTY .

Jeżeli masz AWD - to masz w okazyjnej cenie OEM
http://www.ifans.pl/showthread.php?6028-INFINITI-wszystkie-modele-z-AWD

jeżeli szukasz taniej - pytaj kolegów którzy zakładali zamienniki...

djoneway
23rd-January-2017, 23:59
Ja wymieniłem w czerwcu ubiegłego roku na NTY i jak narazie spokój.

Shimomura
24th-January-2017, 10:16
Ja wymieniłem w czerwcu ubiegłego roku na NTY i jak narazie spokój.

ile na nich już zrobiles ? jakie koło ? styl jazdy ?

Shimomura
24th-January-2017, 10:20
Jeżeli masz AWD - to masz w okazyjnej cenie OEM
http://www.ifans.pl/showthread.php?6028-INFINITI-wszystkie-modele-z-AWD

jeżeli szukasz taniej - pytaj kolegów którzy zakładali zamienniki...

szukam 2szt widze, że kolega ma 1ną, ale za nim wydam taką kwotę chciałbym się dowiedzieć czy warto, bo podobno dobrej jakości zamiennik wytrzymuje podobny interwał co oem.

djoneway
24th-January-2017, 11:51
ile na nich już zrobiles ? jakie koło ? styl jazdy ?

Ok. 6000km , prawy przód, styl jazdy normalny, 70% miasto a 30 autostrada

Ologt
24th-January-2017, 13:19
na zamienniku już mam ponad 10000km i na razie spokój .Wymieniałem na chyba NTY od razu dwie z przodu ,jedna padła po miesiącu ,gość przysłał drugą i na razie spokój

Shimomura
24th-January-2017, 14:37
na zamienniku już mam ponad 10000km i na razie spokój .Wymieniałem na chyba NTY od razu dwie z przodu ,jedna padła po miesiącu ,gość przysłał drugą i na razie spokój

NTY czy NYT (http://nytgroup.com.my/inspire-auto-parts-sdn-bhd/) przeszukuje alle no i tych marek powstało sporo, zastanawia mnie czy nie robią już podróbek sprawdzonych zamienników hehe

znalazłem o takie:
japanparts/japanline
Berg Automotive
NTY (co dziwne w cenach od 180-380zł)
Driveshaft Parts

Ologt
24th-January-2017, 22:42
Bierz cokolwiek , i tak to jeden h..... ( no chyba że bierzesz OEM) .Na tył brałem najtańsze łożysko jakie było na Alle.. Jeżdżę na nim ponad pół roku ,były koła 22" ,teraz 21" na dystansach i żyją.