PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana katalizatorów w FX 45



darekFX45
12th-November-2011, 20:11
Witam
Mam pytanie -w moim FX 45 komputer zaleca wymiane katalizatorów-czytałem wcześniejszy post i juz wiem gdzie je zamówić-ale mam inny problem-w moim mieście są tylko 2 wieksze zakłady gdzie wymieniają tłumiki i katalizatory i powiedzieli mi ,że nie podejmą się tego ponieważ jest tam bardzo trudny dostęp i katalizatory są zaraz za kolektorem wylotowym i boja się żeby czegoś nie zniszczyli-czy w jakimś innym mieście -najlepiej w Warszawie polecilibyście mi jakis punkt w którym mógłbym to spokojnie wymienić
Pozdrawiam
Darek:)

sirtrojan
12th-November-2011, 20:40
hmm robota jak robota. mogło trochę przyrdzewieć ale i tak powinni sobie z tym poradzić bez problemu.
W zasadzie każdy szanujący sie tłumikarz powinien to ogarnać.

Ogladąłem ostatnio 45 pewnej pani i kat jest wiekszy i bardziej pękaty od tego z 35. poza tym nie widziałem na nim osłony.


nie polecę żadnego warsztatu z W-wy bo niby przyjedziesz i nadłożysz drogi a tez mogą powiedzieć ci że "cośtam" i sie nie podejmą.

Sam robiłem na chłodnej 30.. cośtam - zaraz przy skrzyżowaniu z wronią jest tu zakątek mechaniczno-elektryczno-tłumikowy.

Schirru
14th-November-2011, 20:16
a czym sie objawia "zalecenie" komputera żeby katalizatory wymienic? jakiś check na tablicy sie wyświetla albo cos?

darekFX45
18th-November-2011, 20:02
Na tablicy wyświetla sie servis engine soon i po podłączeniu komputera pojawia się na komputerze informacja ,iz 2 katalizatory są do wymiany

rider
2nd-January-2012, 19:52
Witam
Mam pytanie -w moim FX 45 komputer zaleca wymiane katalizatorów-czytałem wcześniejszy post i juz wiem gdzie je zamówić-ale mam inny problem-w moim mieście są tylko 2 wieksze zakłady gdzie wymieniają tłumiki i katalizatory i powiedzieli mi ,że nie podejmą się tego ponieważ jest tam bardzo trudny dostęp i katalizatory są zaraz za kolektorem wylotowym i boja się żeby czegoś nie zniszczyli-czy w jakimś innym mieście -najlepiej w Warszawie polecilibyście mi jakis punkt w którym mógłbym to spokojnie wymienić
Pozdrawiam
Darek:)

Jeśli jeszcze nie wymieniłeś - przyjeżdżaj do mnie

...proszę bardzo pan spocznie, pan usiądzie, pan poczeka, się załatwi

darekFX45
9th-February-2012, 19:26
Znów mam dobrą wiadomość-jednak katalizatory mam ok-po prostu poprzedni właściciel tankował byle jaki gaz ,który to podczas spalania straszny "syf " zostawiał w całym wydechu-ja od początku tankuję gaz tylko na Statoil i po przejechaniu prawie 4 tys.km wszystko się w końcu wyczyściło i już komputer nic nie pokazuje .

Coobcio
2nd-March-2014, 09:14
Pierwsze katy w FX45 są zintegrowane z kolektorem wydechowym...
Ja bym je wybił i przesunął drugie sondy dalej i umieścił za drugimi katami które z reguły nie ulegają nigdy awarii - to te pierwsze przyjmują cios spalin i zbierają syf.
Ponadto dźwięk silnika by się poprawił i doszło by nieco mocy :)

Ps. no ale dobrze że problem się rozwiązał sam :D

nero113
18th-November-2015, 11:12
Odgrzebię temat.

Coobcio, czy taka operacja nie będzie miała wpływu na wartości, które sondy umieszczone w innym miejscu układu wydechowego będą odczytywać?
Komputer nie będzie wywalał błędu ?

korzen
18th-November-2015, 12:13
Moze wywalac... W VQ35 jest po jednym kacie i wywala. Albo programowe usuniecie katow, albo emulator sondy...