PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Katalizator FX 45



darekFX45
18th-November-2011, 19:26
Witam
Pojechałem dziś do serwisu gdzie mogliby mi wymienić katalizator a mechanik powiedział mi ,że jeśli mam gaz to tak naprawdę gwarancja na katalizator jest nic nie ważna ponieważ gaz rozwala katalizatory-wiec teraz już naprawdę nie wiem co zrobić-nie znoszę jak pali mi się jakaś kontrolka na desce -ale jak mam wymienić katalizator , wydać ze 2 tysiące i po miesiącu katalizator ma mi się rozsypać to jest to bez sensu.Może znacie jakis sposób aby spowodować aby kontrolka sie nie zapalała-jak skasowałem komputerem to po przejechaniu 100 km znowu sie zapaliła.-a może katalizatory są sprawne -tylko sonda lambda odczytuje inny skład mieszanki w gazach wydechowych?

Black
18th-November-2011, 19:41
Może emulator sondy lambda?,na ogól stosuje się go kiedy mamy problem z "katami" i nie chcemy żeby komp wyrzucał nam błąd.

darekFX45
18th-November-2011, 21:31
Nie bardzo wiem o co chodzi-mam coś wymienic?

darekFX45
2nd-December-2011, 19:12
Dzisiaj rozmawiałem z serwisem i powiedzieli mi ,że prawdopodobieństwo iz katalizatory są do wymiany jest znikome (podobno za ,mały przebieg) - wiec pojadę jutro na wykasowanie błędu i pózniej zrobię z 200 km na benzynie i zobaczymy co z tym będzię. Jak ostatnio kasowałem błąd to wyświetlił się znów dopiero po 100 km jazdy na gazie-więc może tylko tzreba dobrze ustawić gaz????.Tak naprawdę nie wiem -niby chodzi na gazie idealnie-ale z drugiej strony jak by były walnięte katalizatory to błąd by sie wyświetlił od razu a nie po 100 km.Pojadę na komputer i zobaczymy-o efekcie poinformuję .Pozdrawiam

darekFX45
1st-January-2012, 21:10
No i wszystko sprawdzone-katalizatory są sprawne -trzeba tylko ustawić dobrze gaz i bedzie po problemie-poprzez złą regulacje gazu komputer pokazywał niską sprawność 2 katalizatorów-po zmianie ustawień proporcji mieszanki gazu i powietrza powinno być ok.

devikk
1st-January-2012, 22:31
z mojego doświadczenie jazdy na gazie ( jeżdżę już 16 lat, a w FX 45 mam od dwóch ) nigdy nie maiłem przypadku rozwalenia katalizatorów. Podejrzewam natomiast, że to co się stało z moim silnikiem ( wątek w dziale jazda na LPG) było przyczyna złej regulacji i zubożenia mieszanki. Przez co tem. wzrosła i stało się to co się stało.