PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Delikatny stukot



darekFX45
18th-November-2011, 19:41
Witam
Mam problem -dla kogos może błachy -ale dla mnie to koszmar
W moim FX 45 jak wjadę na jakąś nierówność to słyszę w okolicy lewego nadkola delikatny stukot -tak jakby jakis kabel uderzał o blachę.Dzieję sie tak tylko jak samochód sie delikatnie bujnie albo delikatnie cofnę.
Spawdzałem juz wszystko chyba -zaizolowałem w nadkolu kabel otwierający maskę,podopinałem go spinkami do innych stałych elementów,sprawdziłem przewody klimatyzacji, pousztywniałem nadkole plastykowe,nawet wyelinowałem jakiekolwiek luzy jakie znalazłem przy chłodnicy jej osłonie itp. ale i tak czasami słyszę delikatny stukot jakby kabel uderzał o nadkolę.
Wykończy mnie to w końcu-jak ktoś coś miał takiego to błagam wręcz o pomoc.
Darek:hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::ha il::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail ::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail::hail:

sirtrojan
18th-November-2011, 19:49
darek a byłeś na jakimś szarpaku? jak nie to spróbuj.
Swoją drogą dziwna sprawa ze coś puka w nadkole skoro w zasadzie tam nic nie ma - poza tym musi to być na prawdę głośne pukniecie ze je słyszysz.

darekFX45
18th-November-2011, 21:30
Może i masz rację-pojadę na szarpak-stukanie jest ciche i słyszalne tylko wtedy gdy nie gra radio-ale to napewno jest okolice nadkola-a możemocowanie amortyzatora ?
Doprawdy sam nie wiem-sprawdzę najpierw szarpakiem

darekFX45
2nd-December-2011, 19:22
Grzesiu z radością ogromną oznajmiam iż znalazłem żródło "stukotu" --nikt by chyba nie uwierzył
Zdemontowałem dziś ten mały plastykowy element ,który jest na zewnetrznej lini nadkola -a dokładnie półkolisty plastyk biegnący przez całą linie zewnętrzną nadkola .
Okazało się ,że 2 spinki są zerwane (te w środkowej części) i jak wjadę w nierówność to nastepują prężenia i te plastyk pręży i uderza w nadkolę .
Poprawiłem spinki podkleiłem je dodatkowo aby były sztywniejszę i jest OK. Łącznie przez parę tygodni zajeło mi to około 10 godzin ale mam za to chyba samochód bez mniejszych luzów niz fabryka wypuszcza.
Tak więc zamiast iść spać po pracy (ponieważ zaczynam pracę o godzinie 3 w nocy) poświęciłem się i w końcu zrobiłem coś co spędzało mi sen z powiek.

sirtrojan
2nd-December-2011, 19:32
hmm dało mi to do myślenia i sprawdzimy u Zyzia czy przypadkiem ta listwa nie pyka i u niego ( bo sobie lubi pyknąć czasami ).

linkintiger
3rd-December-2011, 21:17
mam wlasnie podobny problem tyle ze przy okolo 40 mph jak skrecam w lewo na zjezdzie z HWY cos mi wlasnie stuka sprawdzilem to nie opona a takze nie plastic i nie mam pojecia co to moze byc.Moj stukot jest taki bardziej gluchy basowy i im szybciej wchodze w zjazdy tym szybciej i glosniej go sluchac.