PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Witam wszystkich posiadaczy i przyszłych posiadaczy...



krzysio
20th-November-2011, 21:11
Od dwóch lat śmigam sobie FX-em 35. Nie obyło się bez przygód, ostatnio wymieniłem silnik... Pozdrawiam z Katowic

sirtrojan
20th-November-2011, 21:23
Witamy. co sie stało z silnikiem? Czyżby problem z LPG?

krzysio
20th-November-2011, 21:37
Nie, żarł mi olej i kiedyś po prostu zeżarł za dużo.... Nie polecam przeżycia.

krzysio
20th-November-2011, 21:43
Poprzedni właściciel założył gaz 5 lat temu. Muszę jednak powiedzieć, że po rozebraniu sinika na drobne mechanik nie znalazł złego wpływu używania gazu. Przyczyną było obrócenie panewki na wale. Zwiększone zużycie oleju to wynik zarysowania tulei cylindra. Mam sobie ten rozebrany silnik i oglądam w wolnych chwilach...

Black
20th-November-2011, 21:54
Witamy na forum,rozumiem że dalej smigasz na LPG i instalka nie przysparza problemów.

sirtrojan
20th-November-2011, 23:00
twój przypadek potwierdza tezę że w trzeba pilnować oleju.

Jacob_USA
21st-November-2011, 04:14
ulala ale sie porobilo pierwsze slysze cos takiego w silniku VQ35DE no prosze.... Witaj na forum!!

bolek
21st-November-2011, 17:08
Witaj :) Nie zazdroszcze sytuacji z silnikiem... Jeśli Twoje LPG hula bezproblemowo to wrzuć jaki masz zestaw - kilka osób na pewno skorzysta w dobie kryzysu :)

krzysio
21st-November-2011, 22:11
Witam, naklikałem się i gdzieś mi to znikło( to moje pierwsze forum..) ale do rzeczy. W autku założona była instalacja GAZ-SYSTEM nie słyszałem wcześniej o takiej firmie. Była trochę zapuszczona musiałem wymienić obie listwy zasilające. Jeździ dobrze,żadnych problemów z jazdą na gazie. Spalanie 16-17 l/100km.Zbiornik 80L w bagażniku. Pozdrawiam

B 52
21st-November-2011, 22:30
Witamy, pierwsze słyszę, że ktoś zajeździł VQ35DE, raz na forum nissana zdarzyło się, ze koleś zajeździł Maximę A32 z VQ30DE na pokładzie, jeździł bez oleju. Ale to jedyny przypadek.

Na pocieszenie to powiem, że mój Hyundai Lantra z 1999 roku zeżarł cały poziom oleju, który był na bagnecie. Mam go około miesiąca, wymieniłem olej na max a dziś wskazywało minimum na bagnecie he, he.