PDA

Zobacz pe?n? wersj? : nowe mapki do navi



sirtrojan
27th-November-2011, 22:59
Czy ktoś z I gen już ma mapkę na '11 '12
dzis wypatrzylem
http://allegro.pl/renault-nissan-infiniti-dvd-2011-2012-i1922934452.html

bolek
28th-November-2011, 23:04
Hmmm... Czy taką mapkę wystarczy włożyć do fabrycznego zestawu żeby to po Polsce dobrze działało ?

sirtrojan
28th-November-2011, 23:30
do ciebie ta nowa nie podejdzie - musisz miec starsza mapkę a i tak nie działa jak powinna. nie ma wyszukiwania po ulicach tylko pokazujesz strzałką - TU chce jechać i nawi wyznacza trasę.
u mnie nie działa nawet i to bo rozjeżdza mi sie navi z ulicą :)

białykruk
17th-December-2011, 02:14
a do FX35 2009 bedzie dzialala?

kupilem dopiero co samochod i szukam rozwiazania co do nawigacji dobrej. widzialem sprawe tabletów itp. ale nie chciałbym tak rozkrecac samochodu

karlito29
30th-March-2012, 14:29
Witam po długiej przerwie.
Wypatrzyłem coś takiego na stronce navteq:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NissanEurope-Site/de_DE/-/GBP/ViewProductDetail-Start?CatalogCategoryID=gcsKCghB0EwAAAEw3bVTH2Mu&ProductUUID=fbcKCghBWDEAAAEw_a9AnGr4&PersistNavigationMenu=YES&JumpTo=OfferList&

link jest do opisu po niemiecku, ponieważ tylko tam jest jak byk napisane Polen!!!
w pozostałych wersjach nic nie ma o pokryciu, tylko o zasięgu TMC (nie ma Polski), ale na rysunku jest Polska!

Co Wy na to? czyżby nasze starsze maszyny (do 2006) doczekały się nawigacji PL?

Czuwaj!!!
:)

edit:
niestety link nieaktualny i już pokazuję inną ofertę,
co ciekawe nie mogłem znaleźć poprzedniej oferty z Polską (chodzi o starszą wersję, która teoretycznie mogłaby chodzić w FX I gen)

And
25th-August-2012, 15:09
Trochę pojeździłem i też chetnie bym upgradowal mapę do navi. Obecna wersja nie spełnia moich oczekiwań. Jak się poruszać w tych oznaczeniach zeby to pasowało ? czy można wgrać dowolnego producenta czy tylko infi/nissan ?

And
9th-December-2012, 21:39
No cóż widzę ze znajomość tego tematu jest trochę ograniczona - ciagle brak jakiejkolwiek odpowiedzi :(

sirtrojan
9th-December-2012, 21:41
sry And - nie moja generacja, nie pomogę.

slepy62
10th-December-2012, 22:34
No cóż widzę ze znajomość tego tematu jest trochę ograniczona - ciagle brak jakiejkolwiek odpowiedzi :(

masz wersję europejską czy usa
jeżeli euro - to którą wersję navi masz wgraną ?
jeżeli usa - też nie pomogę

And
24th-December-2012, 05:33
O jest wreszcie jakiś odzew, dzięki. Irek samochód jest europejski, krajowy z salonu, wersja navi 09-10 mocno nieaktualna. Ciekawe jaka wersja u ciebie siedzi?
Apropos kraju pochodzenia auta to faktycznnie miałem zamiar coś sprowadzić ale doszedłem jednak do wniosku ze najlpewniejszym rozwiązaniem bez niespodzianek będzie nasz krajowy z udokumentowanych serwisem. Długo czekałem aż cokolwiek pojawi sie na naszym rynku.

slepy62
25th-December-2012, 00:40
krajowy z salonu, wersja navi 09-10 mocno nieaktualna. Ciekawe jaka wersja u ciebie siedzi?

Jeżeli masz NAVI na HD - to myślę że mamy to samo, aktualizacja w serwisie ~ 3 000-!

:crazy:

"Pracuję" nad dostępem do firmowej aktualizacji w akceptowalnych "ramach"
ale to najwcześniej w połowie stycznia...

And
31st-December-2012, 20:07
Niestety albo istoty Irku, u mnie jest na płycie i siedzi w bagażniku. Upgrade w infi w-wa to koszt ~700,- i warto poczekać na kolejna wersje bo aktualna niewiele różni się naszej.
Z drugiej strony ciekawe skąd taka cena u ciebie???

slepy62
3rd-January-2013, 15:37
upgrade na HD to 4 szt. DVD do wgrania - prawdopodobnie jest to związane z tym że mapa/navi jest "powiązana" z przewodnikiem Michelin Guide - koszt jak pisalem :(

mandrejk
8th-January-2013, 16:50
Witam Wszystkich serdecznie ! jako ,że to mój pierwszy post.
Infiniti jeżdżę od 2007 roku, pierwszy model to FX35 z 2006 r,
obecnie INFINITI FX30dS. to tyle wstępu,

jestem w posiadaniu pięciu płyt DVD z najnowszą mapą ( aktualizacją) do Infiniti i Nissana z 2012r,
kilka dni temu zrobiłem u siebie aktualizację, jest sporo nowych dróg i navi ostrzega przed fotoradarami (tyle co zdążyłem zauważyć )
Jeśli Ktoś jest zainteresowany taką aktualizacją to proszę pisać na maila mandrejk2@gmail.com
pozdr. Krzysztof

Tomek g35c
8th-January-2013, 20:31
Witam Wszystkich serdecznie ! jako ,że to mój pierwszy post.
Infiniti jeżdżę od 2007 roku, pierwszy model to FX35 z 2006 r,
obecnie INFINITI FX30dS. to tyle wstępu,

jestem w posiadaniu pięciu płyt DVD z najnowszą mapą ( aktualizacją) do Infiniti i Nissana z 2012r,
kilka dni temu zrobiłem u siebie aktualizację, jest sporo nowych dróg i navi ostrzega przed fotoradarami (tyle co zdążyłem zauważyć )
Jeśli Ktoś jest zainteresowany taką aktualizacją to proszę pisać na maila mandrejk2@gmail.com
pozdr. Krzysztof


Fajnie Kolego że je masz i chcesz pomóc innym użytkownikom ale to nie zwalnia Ciebie z powitalni gdzie zapraszamy...;)
Jak już wiesz bo od miesięcy podglądasz to zapraszam na http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!... dzięki ...

And
14th-January-2013, 22:13
"Witam Wszystkich serdecznie ! jako ,że to mój pierwszy post.
Infiniti jeżdżę od 2007 roku, pierwszy model to FX35 z 2006 r,
obecnie INFINITI FX30dS. to tyle wstępu, ....."

Daj spokój Tomku, przecież kolega się przywitał i na dokładkę dobre wieści przyniósł dla forumowiczow. Po prostu witamy nowego kolegę i pozdrawiamy.

sirtrojan
14th-January-2013, 23:02
And kolejność działań była zła :)
Ale już jest OK.

And
21st-January-2013, 09:07
And kolejność działań była zła :)
Ale już jest OK.

Jezu, nie można nic napisać jeśli nie zachowa się kolejności ??? Jest jakaś instrukcja?

mooth
7th-September-2013, 20:42
czy komus w f45 udalo sie odpalic mapy na polske i europe ?

mzie
7th-September-2013, 21:30
And kolejność działań była zła :)
Ale już jest OK.

Sorry ale muszę to napisać. Tomek buc jesteś jakich mało. Pisałem odpuść chłopie z tym witaniem, masz kolejny przykład, że nie każdy o tym pamięta, a ta twoja napalczywosc tylko ludzi denerwuje, a ty dalej tkwisz przy swoim.

sirtrojan
7th-September-2013, 21:52
mzie ty sobie odpuść. Marudny jesteś jak baba. Sprawa dawno zamknięta a ty wykopujesz temat ze stycznia i się czepiasz chłopaka.

Dołączasz do jakiejś społeczności gdzie ludzie reprezentują jakis poziom to sie witasz jak kulturalny człowiek. Jest o tym info przy rejestracji

Poza tym to nie allego gdzie wpadają ludzie i "kupujcie bo sprzedaje infinity" albo "cześć pomóżcie i to szybko bo serwis chce mnie skroić na grube plny a wy zrobicie to za darmo" . Inny przykład to "cześć sprawdźcie mi VIN w carfax i to za darmo - bo 30 plnów na allegro to za drogo"


Nie chce mi sie tego wałkować po raz kolejny. koniec tematu jak dla mnie.

Black
7th-September-2013, 22:38
Pisałem odpuść chłopie z tym witaniem

Ja natomiast napisałem że każdy najpierw musi się przywitać i koniec dyskusji albo ktoś się podporządkuje moim zaleceniom albo goodbye.Tomek jak zresztą każdy użytkownik forum ma moje przyzwolenie na zwracanie uwagi userom w kwestii przywitanie się-amen.

yellow_67
20th-November-2013, 19:49
Dobry dzień/wieczór Dziewczynki/Chłopcy :)
Tak nawiązując do tematu przewodniego to słyszał ktoś o jakiś świeżych mapach ?
Koło lutego zapodałem dzieki uprzejmości kolegi z forum wtedy najnowsze mapy (do FX 2011 rok) a w Infiniti W-wa obiecywali coś nowego jesienią :)
Coś jest - ktoś wie ?

Pozzz
Yellow

slepy62
20th-November-2013, 22:09
Dobry dzień/wieczór Dziewczynki/Chłopcy :) Tak nawiązując do tematu przewodniego to słyszał ktoś o jakiś świeżych mapach ? Koło lutego zapodałem dzieki uprzejmości kolegi z forum wtedy najnowsze mapy (do FX 2011 rok) a w Infiniti W-wa obiecywali coś nowego jesienią :) Coś jest - ktoś wie ? Pozzz
Yellow


Pwoinienem być w serwisie w tym tygodniu - zapytam - aktualizacja miała być podobno na przełomie października-listopada


Jak będę coś wiedział - napiszę...

olo141
2nd-December-2013, 19:51
Witam,

znalazłem w końcu trochę czasu, żeby zaktualizować mapę u siebie i przekopałem trochę internet.
Mianowicie z tego co się dowiedziałem nie ma jeszcze żadnej nowszej wersji od tej którą tutaj podaliście w temacie czyli na rok 2012.
Znalazłem też ciekawe chyba francuskie forum dotyczące navi do Naszych Infiniti (link do tematu: http://gpsunderground.com/forum/renault-nissan-infiniti/19922-nissan-infiniti-connect-premium-x9-europe-2012-a-13.html ) Znajdują się tam linki do ściągnięcia MAPY na 2012, wystarczy tylko ściągnąć, wypalić na płytki i zaktualizować w Naszym bolidzie :)
Temat jest cały czas aktualny i myślę, że warto przeglądać tamto forum bo jest szansa, że jak się pojawi nowa wersja (która notabene według serwisu powinna niedługo być) to koledzy z zagranicy szybko ją wrzucą do sieci.

Zabieram się do ściągania i o efektach myślę, że poinformuje pod koniec tygodnia.

pozdrawiam

grabba
2nd-December-2013, 23:41
olo141 - gdy uda Ci się zrobić update wrzuć proszę zdjęcia z ekranu nawigacji z numerem wersji.

Grzes
3rd-December-2013, 21:17
Pobrałem pliki, nagrałem na DVD i zaktualizowałem. Wszystko działa. Mały problem miałem - źle nagrana płyta nr 2 i 3 .Nagrałem na kiepskiej jakości płytach NO NAME. Po ponownym nagraniu na "lepsiejsze" nośniki wszystko OK Używać markowych płyt.

tim
3rd-December-2013, 21:37
A może ktoś się orientuje jak to wygląda z aktualizacjami w serwisie:infi:

grabba
3rd-December-2013, 22:30
Pobrałem pliki, nagrałem na DVD i zaktualizowałem.

Jaką masz teraz wersję nawigacji i map? U mnie wersja nawigacji to X2E52001 a wersja map to 11-12 MAP No. 2

Grzes
4th-December-2013, 09:34
Jaką masz teraz wersję nawigacji i map? U mnie wersja nawigacji to X2E52001 a wersja map to 11-12 MAP No. 2

Poniżej foto z wersją. U mnie wcześniej była wersja z 2009r. Mam nadzieję że wkrótce dostępna będzie nowsza wersja.

slepy62
7th-December-2013, 09:48
A może ktoś się orientuje jak to wygląda z aktualizacjami w serwisie:infi:


w serwisie :infi: ~2500-zł

grabba
7th-December-2013, 10:38
w serwisie ~2500-zł


Staniało? Ostatnio było po ~3.000 zł :)

slepy62
7th-December-2013, 14:18
Staniało? Ostatnio było po ~3.000 zł :)


M-ek jest mniej, z kompresorem to chyba JEDYNA w eUroLandzie - więc muszą zarobić lol

yellow_67
9th-February-2014, 22:29
Hello
Minęło znów troszkę czasu - czy w temacie nowych map coś drgnęło ?

amigo
4th-July-2014, 17:33
W moim Infiniti 2006r. mapy ciągle USA. Nikomu z poprzednich właścicieli nie chciało się podziałać z tym tematem. Co powinienem zrobić żeby mieć w miarę praktyczną w użytkowaniu nawigację i nie wydać za dużo hajsu? Przejrzałem temat ale jakoś nie mogę się doczytać co powinienem zrobić w moim przypadku.

krzychu
13th-July-2014, 23:47
Poszukaj na necie lub na alledrogo.
Temat był poruszany dłuższy czas temu pod poniższym linkiem:
http://www.ifans.pl/showthread.php?417-Renault-Nissan-Carminat-Navi-v30-2010-2011&highlight=Carminat

Ja miałem FX35 '06 (po lifcie).
Ściągnąłem i działało bez problemu.
Powinny być już nowsze wersje.

Ważne: markowa płyta DVD-R DL i niska prędkość wypalania.

Poszukam, może znajdę jeszcze obraz płyty.

Pozdrawiam
Krzychu

amigo
22nd-July-2014, 23:12
Ściągnałem Carminat Navigation Communication Europe Map v.32.1, nagrałem, płyta się ładuje, mapa Europy jest (Polska też). tylko problem jest taki, że wg GPS jestem obecnie gdzieś na morzu, na północ od Islandii... Gdy robię zapytanie o położenie geograficzne to szerokość i długość geograficzna są dobre. Mniej więcej 54N i 18E. Jest jakaś rada na to jak to zmienić, żeby pokazywała rzeczywiste położenie, a nie 4000km dalej? :/

grabba
23rd-July-2014, 01:15
Ktoś zgłaszał dokładnie taki sam problem na forum. Poszukaj.

amigo
23rd-July-2014, 09:45
Znalazłem na innym forum taki post:
Po wrzuceniu płytki do czytnika należy usunąć z pamięci navi zapamiętane lokalizacje itp. Można także wejść w tryb serwisowy, w tym celu należy wyłączyć radio, wcisnąć na panelu 4 i trzymając go wciśnięty kręcimy gałką volume w prawo ponad 20 skoków. Potem grzebiemy w tym i wchodzimy w narzędzie self diagnosis tool i robimy skan navigacji, usuwamy wszystkie znalezione błędy. Potem wychodzimy z tego trybu i w menu navi szukamy opcji "adjust current location", wciskamy na zoomie "-" żeby ustalić gdzie znajdujemy się na mapie, następnie kursorem przlatujemy europe i wskazujemy po zbliżeniu dokładną lokalizację w której znajduje się nasz auto, należy to zrobić maksymalnie dokładnie. Następnie zatwierdzamy kierunek położenia samochodu (przód) i możemy zacząc testować nawigację. Powinno być ok, nie działa tylko spis ulic
Po pracy spróbuję pokombinować wg instrukcji.

sirtrojan
23rd-July-2014, 11:44
Tak się robi właśnie.

amigo
23rd-July-2014, 23:43
Zrobiłem zgodnie z instrukcją. Nawigacja działa :-) Przejechałem parę kilometrów i nic nie przekłamuje. Minus taki, że nie ma spisu ulic i trzeba pokazać miejsce na mapie gdzie się chce jechać.

yellow_67
18th-September-2014, 15:18
A ja nieodmiennie ponawiam zapytanie ....
Są jakieś nowsze mapy do FX z 2011 roku ?
Mam mapki zaktualizowane do 2012 właśnie ale jak sami widzicie na horyzoncie 2015 a tu dooooopa.
Niby coś tam Infiniti miało mieć nowego ale jakaś taka "krępująca" cisza zapadła :)
Wie ktoś, coś ?

Pozzzz
Yellow

matejczyk
17th-December-2014, 15:03
Mam pytanie, bo ściągnąłem i nagrałem navi na płytę z najmniejszą prędkością x4 z francuskiego forum, pokazują się funkcje navi, jednak nie ma mapy, jedno tło. Gdzie może istnieć problem?:(

sirtrojan
17th-December-2014, 16:39
pomniejsz obszar
może akurat jestś gdzieś na kamczatce

Midway
17th-December-2014, 19:26
Dasz link na ta navi ? Z którego roku mapy ?

matejczyk
17th-December-2014, 19:44
http://gpsunderground.com/forum/renault-nissan-infiniti/17705-renault-dvd-v32-1-update-cd.html

tutaj masz tą mapę, one są z 2012 podobno.

Oddalałem i cały czas jest to samo, jedno tło. Funkcje działają ok, ale niestety bez mapy:/
Domyślacie się co to może być?

Midway
17th-December-2014, 19:57
A sprawdziłeś czy wszystko jest do twojej navi ?

matejczyk
17th-December-2014, 20:45
Tzn? Jak mam to sprawdzić? Próbuje na rożnych nawigacjach bo z tego co ustalilem to jest problem znaleźć bezpośrednio do tych aut albo ja zle szukam��

sirtrojan
17th-December-2014, 21:06
wyłacz radio- nacisnij 4 i kręć gałką głośnosci albo z konsoli ( kuźwa zapominam :( ) kilka razy w prawą stronę trzymając cały czas 4.

Pojawi sie ukryte menu. Tam możesz sprawdzić czy wszystkie komponenty navi są OK.

Piotr_FX
19th-December-2014, 18:10
Ja mam polifta, ale mam napęd navi pod siedzeniem pasażera. Czy tak ma być czy powinienem mieć dysk HDD?


Nagrałem na płytę Ren.Car.Navi.Comm.Europe.v32.1.2012 pojawia się napis LOADING a następnie ERROR DISC. Pewnie bez kolejnych prób ciężko stwierdzić czy problem jest z płytą, napędem DVD czy źle dobraną mapą? :(

Johnny
21st-April-2016, 14:50
nie chcialem zakladac nowego tematu...mam fx45 z 2004 roku. Nie mam do auta zadnej plytki z navi. Czy jest mozliwosc dokupienia lub sciagniecia takiej plytki dzialajacej na PL ?

lonek_rwl
22nd-April-2016, 02:04
www.navigation.com zobacz tutaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dewon7
22nd-April-2016, 10:03
jeśli masz zamontowaną oryginalną nawigację to nie masz co sprawdzać i szukać płyt bo i tak nic nie będzie działać. Jedyna opcja to wymiana czytnika na nowy który czyta europejskie płyty z mapami