PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czym czyścić skóry i nibyskóry w Infiniti?



bolek
27th-November-2011, 20:28
Przymierzam się do przygotowania swojego Fxa do zimy.. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś środek do konserwacji skóry na fotelach ?

sirtrojan
27th-November-2011, 21:55
Wersja pro:
zestaw Gliptone i Lederzentrum

Oba zestawy składają się z 2 produktów : jeden czyści z brudu a drugi nawilża i zabezpiecza tapicerkę

wersja amatorska:
Mleczko Turtle do skóry - sam mam i daje rade :)
Ostatnio nawet potraktowałem nim sportowe skórzane obuwie i tu też się sprawdziło.

Mateusz ex37
3rd-April-2022, 20:56
Odkopię temat.
Panowie 4 dni temu wyczyściłem fotele w moim Infusiu środkiem Gliptone GT12 oraz posmarowałem fotele Gliptone GT 11. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Ja nie wiedziałem, że mam takie ładne fotele. Natomiast GT11 pozostawił po sobie okrutny smród. Śmierdzi opryskiem. Fakt że fotele chłonęły GT11. Ale dalej niż parę kilometrów nie da się pojechać. Auto stoi 2 dzień otwarte i się wietrzy. Jakiś pomysł jak pozbyć się smrodu?

Maxx
3rd-April-2022, 23:12
Polubić
ja sobie wmówiłem ze tak pachnie tapicerka nówki sztuki z fabryki ....
tak jest łatwiej lollollol

na gliptonie świat się nie kończy , całkiem fajne preparaty ma tez COLOURLOCK , uzywam ich do czyszczenia i pielegnacji alcantary

w zasadzie każda firma ma coś w ofercie
https://mrcleaner.pl/skora-alkantara/sort:name/direction:asc/show:84

ale oferta colourlock jest imponująca , studia detailingowe często używają ich preparatów

sirtrojan
3rd-April-2022, 23:43
Ozonowanie ubije ten zapach. Może nie w 100% ale będzie lepiej :)

Mati92
3rd-April-2022, 23:46
Ciekawy temat.
Ja do tej pory konserwowalem produktem marki Tenzi. Lokalna firma z siedzibą w Szczecinie...
16326.
W pierwszej generacji mi to wystarczało,jednak teraz zamierzam pojsc level wyżej i sam jestem ciekaw co używacie i możecie polecić. Skóry mam w ładnym stanie i fajnie byłoby tak je utrzymać.

sirtrojan
3rd-April-2022, 23:49
generalnie temat jest sprzed 11 lat a od tego czasu rynek firm detailingowych mocno sie rozwinął :)

Mati92
4th-April-2022, 00:09
generalnie temat jest sprzed 11 lat a od tego czasu rynek firm detailingowych mocno sie rozwinął :)

To fakt. Teraz jest tego od koloru do wyboru... Jednak przypuszczam,że mimo takiego wyboru nie wszystkie środki spełniają swoją funkcję należycie. Fajnie,że temat został odświeżony.
Moze odrazu jak jesteśmy przy czyszczeniu i konserwacji skór, to pochwalicie sie czym myjecie swoje samochody i je zabezpieczacie.
Mi przyjaciel Gdanio pod choinkę sprawil niespodziankę taka i mam zamiar użyć to na lato. Pierw zapewne przydałby się jeszcze jakiś wosk dla lepszego efektu...
16327
Wcześniej w VW CC używałem turtle wax,do tego pryskałem takim preparatem (juz nie pamiętam jak się zwal) dla dodatkowego zabezpieczenia i nabłyszczenia i muszę przyznać,że efekt był na prawdę fajny. Słyszałem,że te japońskie woski soft99 tez są podobno całkiem dobre,ale nie miałem przyjemności używać.

Mateusz ex37
4th-April-2022, 10:13
Jako Dressingu do kokpitu używam Shiny Garage Apple. Ładnie odświeża, ładnie pachnie.

Thomas82
11th-April-2022, 18:04
Kazdy ma swoje preferencje, ja te wynalazki od Meguiars posiadam i nie specjalnie za nimi przepadam wiec nie uzywam.
Do czyszczenia skory obecnie moim wyborem no.1 jest Gyeon Leather Cleaner lub zestaw Leather Ultra Clean + Leather protection cream od Furniture Clinic. Oczywiscie jesli ktos wybierze srodki od Colourlock tez bedzie mega zadowolony.


Pierw zapewne przydałby się jeszcze jakiś wosk dla lepszego efektu
Meguiars ma kilka swietnych produktow w swojej ofercie ale te do lakieru sa wyjatkowo nie trafione, efekt koncowy a zwlaszcza ich zywotnosc jest kwestionowalna. Jesli nie lubisz zbyt czesto woskowac auta to polecam polozyc 2 warstwy wosku wosku Fusso Coat do ciemnych lakierow od wspomnianego Soft99 i mozna go wspomagac tym Ultimate od Megsa ale ja najbardziej lubie podbicie jakie daje quick detailer od Poorboys QD+.

lukasz32
12th-April-2022, 00:06
Ja używam gliptone. Ten cały kliner to jakby rozpuszcza farbe na skórze więc uwaga, rozpuszcza i rozciera. Dobry krem mają ten do kabrioletów, troche droższy i troche dłuzej się trzyma i błyszczy.

Mati92
12th-April-2022, 00:21
Oczywiscie jesli ktos wybierze srodki od Colourlock tez bedzie mega zadowolony.


Meguiars ma kilka swietnych produktow w swojej ofercie ale te do lakieru sa wyjatkowo nie trafione, efekt koncowy a zwlaszcza ich zywotnosc jest kwestionowalna. Jesli nie lubisz zbyt czesto woskowac auta to polecam polozyc 2 warstwy wosku wosku Fusso Coat do ciemnych lakierow od wspomnianego Soft99 i mozna go wspomagac tym Ultimate od Megsa ale ja najbardziej lubie podbicie jakie daje quick detailer od Poorboys QD+.

Czaje się właśnie na preparaty do skóry od colourlock jednak chyba warto zużyć pierw ten tenzi zanim kupie cos nowego. Podobno tez nie nsst zly,jak to w sklepie mowili taka średnia półka.
Ostatnio kupilem do kokpitu,ale jeszcze nie zdążyłem użyć. Pogoda ostatnio nie za ciekawa,czekam az sie polepszy...
16373

Odnośnie woskowania to wiadoma sprawa,że fajnie jakby efekt starczył na jak najdłużej. Co możesz polecić do jaśniejszych lakierow?16374
Jak kupowalem ten preparat do kokpitu to patrzylem wlasnie produkty soft99. Zaciekawil mnie Wosk Soft99 Authentic Premium,ale nie wiem jak on się spisuje. Jak dwie warstwy to pewnie takie opakowanie starcza na raz,bo to nakładasz,wcierasz,poczym powtarzasz te czynności jeszcze raz. Zastanawiam się czy dobrym pomysłem jest woskowanie auta u mnie na garazu,podłoże to piach i szkoda byłoby sobie porobić dodatkowe rysy przez niego właśnie...

Thomas82
13th-April-2022, 10:18
Ja używam gliptone. Ten cały kliner to jakby rozpuszcza farbe na skórze więc uwaga,
Gliptone to juz produkt niemal legendarny i nigdy nie slyszalem zeby byly z nim problemy. Oni maja 2 cleanery, jeden mocniejszy a drugi delikatniejszy wiec moze do regularnego czyszczenia lepiej stosowac slabszy. Trzeba probowac, te produkty sa od tak wielu lat na rynku ze az ciezko mi uwierzyc ze moga cos zniszczyc ale nigdy nie wiadomo.

Thomas82
13th-April-2022, 10:47
Czaje się właśnie na preparaty do skóry od colourlock jednak chyba warto zużyć pierw ten tenzi zanim kupie cos nowego.
Wiele produktow Tenzi ma fajny stosunek ceny do jakosci ale do skory z mojego doswiadczenia wynika ze warto stosowac produkty firm wyspecjalizowanych jak wlasnie Colourlock, Furniture Clinic czy Gliptone.
Ten produkt od Poorboys bardzo fajny, bedziesz z niego zadowolony. Na koniec moze go wykorzystac do odswiezenia gumowych uszczelek w drzwiach, bagazniku, nabiora elastycznosci i czerni.
Co możesz polecić do jaśniejszych lakierow?
Tez Fusso coat tyle ze wersja do jasnych kolorow. Moim zdaniem idealnym rozwiazaniem jest polozenie 1 warstwy na sezon wiosna/lato i wspomagac ja quick detailerem, nastepnie przed sezonem zimowym robisz dekontaminacje lakieru i ponownie kladziesz Fusso na czysty lakier. 2 warstwy Fusso zbyt dlugo beda zalegac na lakierze, ten wosk jest mega trwaly, taka wersja dla leniwych lub dla tych co nie chca przy aucie spedzac zbyt duzo czasu.

Maxx
13th-April-2022, 11:41
Ja używam gliptone. Ten cały kliner to jakby rozpuszcza farbe na skórze więc uwaga, rozpuszcza i rozciera. Dobry krem mają ten do kabrioletów, troche droższy i troche dłuzej się trzyma i błyszczy.

Tez mi się wydawało podejrzane ze mam tak brudne fotele ( tapicerka czarna) w infi .... az do chwili gdy w zetce szmatka zrobiła sie żółta ( tapicerka pomarańczowa)
ten krem konserwujący tez chyba lekko rozpuszcza więc nie należy trzeć

Mati92
13th-April-2022, 16:12
16377
Zakupione dzis,jeszcze trzeba wosk fusso kupic tak jak Panowie piszecie i będziemy działać w wolnej chwili...
Ostatnio rozpieszczam ja bardziej niż żonę...:bolt:
Musze cos Zonie tez sprezentować,aby się nie pogniewała,Pan w sklepie chcial w gratisie dać jakas ścierkę do mieszkania,ale wolałem mikrofibre do auta. :D

Thomas82
13th-April-2022, 17:40
Musze cos Zonie tez sprezentować
Mozesz polaczyc dwa w jednym, zamow zapach do auta i powiedz ze to specjalnie dla Niej. Proponuje striptizerke, czyli od kilkunastu last moj No.1 przy wyborze zapachow samochodowych :p https://www.pielegnacjaaut.pl/chemical-guys-stripper-scent-473-ml

sirtrojan
13th-April-2022, 19:33
Mam ten interior cleaner i mi się nie sprawdził - jakoś super nie działa ani tez super nie pachnie.
ale to moje odczucia.

Co do PoorBoy Natural Look - kozacki produkt. Nie dość że fajnie się z nim pracuje -to pachnie obłędnie : )

Mati92
13th-April-2022, 20:32
Mozesz polaczyc dwa w jednym, zamow zapach do auta i powiedz ze to specjalnie dla Niej. Proponuje striptizerke, czyli od kilkunastu last moj No.1 przy wyborze zapachow samochodowych :p https://www.pielegnacjaaut.pl/chemical-guys-stripper-scent-473-ml

Hahaha dzieki! Ale mówisz,że nie będę musiał spac w garazu wrazie co? Bo tam tylko miejsca dla mojej fifki...

Mati92
13th-April-2022, 20:36
Mam ten interior cleaner i mi się nie sprawdził - jakoś super nie działa ani tez super nie pachnie.
ale to moje odczucia.

To mnie trochę zmartwiłeś. Kumpel bardzo zachwalał to. Mowil,ze warto tym przeczyścić zanim położy się ten dresing od PoorBoy,aby plam zadnych nie bylo.
W sklepie w sumie nie mieli nic ciekawszego lepszego i rowniez chwalili ten produkt,a bardziej kierowałem się tym,aby to czyściło,bo zapach rzeczywiście i dla mnie ma kiepskawy,najlepiej jakby go w ogole nie miał...

lukasz32
14th-April-2022, 00:09
Tez mi się wydawało podejrzane ze mam tak brudne fotele ( tapicerka czarna) w infi .... az do chwili gdy w zetce szmatka zrobiła sie żółta ( tapicerka pomarańczowa)
ten krem konserwujący tez chyba lekko rozpuszcza więc nie należy trzeć

Dokładnie, mnie jasną farbę na fotelu rozpuscił i "przeniósł" ją jakby w miejsce przetarte = zamaskował maleńki ubytek. Natomiast kierownice mam wrażenie że przetarłem na godzinie 12 właśnie tym środkiem (!!#%%!!) i teraz mam problem, bo nie wiem czym to uzupełnić (podobno jakiś colorlook ale jaki?), jeden z kolegów sprajem malował ale u mnie to kwestia pędzleleczka, nie całego elementu. Dlatego z chemią OSTROŻNIE :)

Thomas82
15th-April-2022, 09:57
Tu przyklad jak mozna fajnie odrestaurowac kiere https://youtu.be/jL7KQTL4mos

Thomas82
19th-April-2022, 17:41
A tu znalazlem stare zdjecia z pracy jaka wykonalem dla znajomych, mieli 2 biale sofy skorzane w pokoju gdzie dzieci sie bawily :attention:Prace wykonalem srodkamu od Funiture Clinic, tych samych srodkow, pedzli, szczotek czy fibr zwykle uzywam w autach.


1639116392163931639416395

Mafioz
14th-May-2022, 16:31
U mnie taki zestaw, jestem ciekaw efektu końcowego :)

16425

Mateusz ex37
14th-May-2022, 23:07
Marki Shiny Garage używam do kokpitu. Daje fajny efekt i ładnie pachnie.

Mafioz
14th-May-2022, 23:09
Miałem wcześniej do skór i też byłem zadowolony z ich produktów, ale chciałem spróbować czegoś nowego :)