PDA

Zobacz pe?n? wersj? : walek czy lozysko



linkintiger
9th-December-2011, 02:04
Jak skrecam w lewo przy okolo 40 mph a takze jak hamuje na stopie slysze jakby stukot w lewym kole tyle ze przy wolniejszej predkosci gdy podjezdzam do stopu to jest jakby bardziej stukot polaczony z tarciem na co bys cie stawiali bardziej walek ten z przegubami czy lozysko na pewno nie jest to opona a tazke obudowa nadkola mial ktos podobny problem?

sirtrojan
9th-December-2011, 02:28
zacznij od łączników stabilizatora - dobry dostęp - stukały mi jak jechałem po dziurach i kocich łbach.
Łożyska/piasta wyje i nieważne w którą stronę skręcasz.

Końcówki drążka nie hałasowały ale miałem luz w kierownicy.

Z uporem maniaka obstawiam - łączniki stabilizatora wahacza - sway bar links
albo gumy stabilizatora - sway bar bushings.

http://www.infinitipartsusa.com/partlocator/index.cfm?action=getJointLocator&siteid=55&chapter=&Sectionids=19,2512&groupid=51856&subgroupid=2544&componentid=0&make=14&model=FX35&year=2005&graphicID=3850260&callout=2&catalogid=2&displayCatalogid=0

co do stukania plastiku to sprawdzę pewnie jutro u kolegi Zyzia - co i jak. Bo u niego też coś dziwnie postukuje.

linkintiger
10th-December-2011, 04:41
ok dzieki za pomoc sprawdzilem gumy wygladaja ok ale nie widze zadnej roznicy zeby na dolkach bardziej stukalo tylko w czasie jazdy

quku
10th-December-2011, 11:51
a może zupełnie prozaicznie klocki hamulcowe :) albo coś z zaciskiem ? :)

bolek
10th-December-2011, 14:53
Też obstawiam klocki / zaciski / przewody ham... To może być zapieczony tłoczek - (nie wraca) albo uszkodzony przewód (jak jest bula w środku to nie puszcza płynu) albo klocek się wiesza w łożu ( i jest krzywo dociskany do tarczy) i w efekcie ugięcie węża na zakręcie mocniej dociska klocek. Sprawdź okładziny czy nie ma różnic pomiędzy lewym i prawym kołem - nie tylko grubość okładziny ale też czy dokładnie tak samo się ścierają. Zanim wszystko rozbierzesz łatwiej (ale mniej pewnie) sprawdzisz porównując gładź tarczy na obu kołach.

linkintiger
11th-December-2011, 06:43
ok dzieki za info bede mial co robic przez weekend