PDA

Zobacz pe?n? wersj? : wymiana lozyska



linkintiger
31st-December-2011, 05:26
kiedys na forum chyba widzialem instrukcje ze zdjeciami jak zmienic przednie lozysko w Fx35 nie moge jej teraz znalesc albo potrzebuje lepsze kontakty znacie moze link?

sirtrojan
31st-December-2011, 13:14
Grzehu to nie u nas ale na IS: http://www.infinitiscene.com/forum/threads/11012-HOW-TO-Replace-AWD-Front-Hub-Bearing-Assembly

linkintiger
1st-January-2012, 01:35
ok dzieki za info :)

linkintiger
13th-January-2012, 06:07
Sirtrojan

pytanko wymienilem na nowe tarcze , wymienilem hamulce , wymienilem na orginalne lozysko od dealera z infiniti wszystko ucichlo wycie i stukanie w czasie jazdy teraz po tygodniu znow zaczelo mi cos tak szurac tyle ze nie stuka tak glosno i bardzo jak przed wymiana. Jest takie wycie jak w starym moscie w niektorych autach jak jade min 30 mph co to moze byc czyzby opona taki oddzwiek dawala w czasie jazdy czy moze klocki za twarde kupilem juz sam nie wiem co to moze byc mechanicy oczami swieca i nie wiedza co to a zabardzo do dealera Infiniti niechce fx siora dawac bo za samo sprawdzenie wolaja $150.

sirtrojan
13th-January-2012, 13:23
opony szurają - szczególnie jeśli założyłęś tylne na przód to może szurać bardziej. Dlatego podpisuje sie gumy przy ich zdejmowaniu.

krzychu
13th-January-2012, 21:12
Grzegorz,

A co sądzisz o rotacji opon, tył na przód i na odwrót ? Jeżeli dobrze pamiętam z instrukcji, zalecają rotację po 12k km.

sirtrojan
13th-January-2012, 21:22
coś tam po skosie sie wymienia ale nie wiem dokładnie jak.
Ja zdjąłem koła i założyłem jak mi było bliżej (oczywiście zgodnie z kierunkiem bieżnika) i strasznie hałasują. Ale przeżyje ;)

Jacob_USA
14th-January-2012, 01:39
Sirtrojan

pytanko wymienilem na nowe tarcze , wymienilem hamulce , wymienilem na orginalne lozysko od dealera z infiniti wszystko ucichlo wycie i stukanie w czasie jazdy teraz po tygodniu znow zaczelo mi cos tak szurac tyle ze nie stuka tak glosno i bardzo jak przed wymiana. Jest takie wycie jak w starym moscie w niektorych autach jak jade min 30 mph co to moze byc czyzby opona taki oddzwiek dawala w czasie jazdy czy moze klocki za twarde kupilem juz sam nie wiem co to moze byc mechanicy oczami swieca i nie wiedza co to a zabardzo do dealera Infiniti niechce fx siora dawac bo za samo sprawdzenie wolaja $150.

Jezeli ruszales lozysko to wes sprawdz dokladnie ta oslone z blaszki co jest za tarcza taka czarna ona czesto przy wymianie lozyska sie odksztalca przy demontazu sprawdz bardzo dokladnie zeby nie dotykala nigdzie tarczy.

linkintiger
14th-January-2012, 03:41
Sirtrojan

Halasuja czy czujesz takie wibracje pod podloga?

Jacob

ta oslonke wogole odgialem w druga strone zeby czasami nie obcierala a tak to sie zastanawialem czy ja nie sciagnac calkiem bo i tak w sumie malo dobrego robi tylko tyle ze ten pyl z klockow nie leci na zawieszenie ale i tak uzywam porcelanowe to tego pylu nie ma za wiele wiec sam nie wiem.

Krzychu

one sa directional ale nie ma znaczenia czy dasz tyl na przod czy przod na tyl wchodza tak samo po tej samej stronie

Jacob_USA
14th-January-2012, 03:44
Dlugo juz masz klocki nowe z tarczami ? jaka firma ?

slepy62
14th-January-2012, 10:37
...co sądzisz o rotacji opon, tył na przód i na odwrót ? Jeżeli dobrze pamiętam z instrukcji, zalecają rotację po 12k km.

w instrukcji II gen zalecają co 10 tys. km, przód na tył (opony kierunkowe), ja tak robie i żadnych hałasów/pisków itp. nie ma, a zużycie opon jest równomierne

linkintiger
16th-January-2012, 07:59
tarcze z klockami maja moze 500 mil

lolipanther
16th-January-2012, 11:36
ja u siebie wymieniłem piastę przednią bo hałasowała i po jakichś 200km znów zaczęła tak samo hałasować a nie ma żadnych luzów! o co chodzi z tymi piastami?

jakub
16th-January-2012, 20:18
Tylko orginał nissan za min.1000pln

linkintiger
18th-January-2012, 04:15
lpanther

to samo ja mam problem wymienilem calego hub z lozyskiem i tez halasuje od nowa tyle ze mniej i do tego kierownica trzese przy 70mph

lolipanther
18th-January-2012, 20:00
to są jakieś jaja rozumiem ,że nie z oryginału mogą wytrzymywać mniej ale nie 200-300 km do ch....ry!
i jeszcze jedno hałasuje a nie ma luzu,może tak ma być na zamienniku?:)

bolek
19th-January-2012, 10:38
Z tego co zauważyłem do mniej popularnych Japońców ciężko o zamienniki dobrej jakości. Kiedyś kupiłem zamienniki swożni wahacza i łączniki stabilizatora do Toyoty Previi. Po przejechaniu 500km bałem się że za chwilę poodpadają mi koła albo coś innego się rozsypie - takie były stuki. Od tamtej pory przy zawiasie zakładam tylko oryginały. Fakt że cena kilka razy wyższa ale mam spokój.

linkintiger
25th-March-2012, 19:47
okazalo sie ze to jedna opony sa juz dojechane bo maja zabki na krawedziach jak sie prejedzie reka