PDA

Zobacz pe?n? wersj? : extra chlodnica oleju



linkintiger
9th-January-2012, 05:19
jeden z moich znajomych zamontowal extra chlodnice do oleju w swoim fx35 i zarzeka sie ze spalanie poprawilo mu sie z 15mpg na 20 mpg. Czy ktos tu z forumowiczow ma doswiadczenie z tym upgradem i moglby sie wypowiedziec w tej sprawie?

quku
9th-January-2012, 15:58
myslę że to fantazja żeby chłodnica miała wpływ na zużycie paliwa zresztą chłodnica czego oleju w silniku, czy oleju w skrzyni to bez sensu co napisałeś

sirtrojan
9th-January-2012, 16:35
pewnie chodziło o chłodnicę skrzyni a ta zwiększy tylko jej żywotność. Obowiązkowa pozycja jeśli auto stoi bardzo dużo w korkach i w przypadku doładowanych (turbo, supercharger). Tyle ode mnie.

z tezą ze spadnie spalanie po jej montażu i to tak drastycznie się nie zgodzę. tyle ode mnie.

darekFX45
9th-January-2012, 18:27
Myślę ,że chodzi tutaj o chłodnicę oleju w silniku-ja mam taką w moim FX 45 -ale wcale mało mi nie pali.
Chłodnicę oleju silnikowego zakłada się w przypadku kiedy silnik pracuję więcej na wyższych obrotach (czyli jak szybko i dynamicznie jeździmy)
Poprawia to wtedy znacznie żywotność silnika ponieważ nie osiąga on tak wysokich temperatur.
Chłodnica oleju to nieodzowny element każdego samochodu przeznaczonego do sportów motorowych ,a zwłaszcza do driftu.
Pozdrawiam
Darek

Athens
9th-January-2012, 18:29
Co do chłodnicy oleju to stosuje się ją , gdy mocno upalasz samochód. W Subaru dawała tyle,że auto miało lepszą sprawność silnika - nie wiem jak ci to fachowo wyjaśnić...Jeśli chodzi o spalanie to słyszę po raz pierwszy. U mnie tak nie było, ale nie było małe w zasadzie nigdy :D Takie chłodnice pisząc krótko stosowane są w motor sporcie.

A co do chłodnicy oleju w skrzyni biegów automatycznej to wydaje mi się , że nasze Infi mają to w standardzie przecież.G35 o ile się nie mylę ma po lewej stronie patrząc od przodu... ale niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę. Co za tym idzie nie sądzę,żeby w FX nie było takiego rozwiązania (standardowego jak na dzisiejsze czasy).

Athens
9th-January-2012, 18:30
No właśnie Darek, ubiegłeś mnie o 2 minuty w odpowiedzi :D

darekFX45
9th-January-2012, 18:35
Athens masz Skyline -szacun.
Czyzby miłośnik driftu-ja zamierzam teraz kupić samochód do driftu

Athens
9th-January-2012, 18:44
Mam taką właśnie ładnie brzmiącą wersję Infiniti :D

Miłośnik driftu, starych samochodów, rajdów, wyścigów i off-roadów. W skrócie. A co planujesz? 200SX , Skyline R34 może? Bawarka?

PS. Chyba zaraz moderator nas przeniesie do innego wątku bo śmietnik robimy :P

darekFX45
9th-January-2012, 18:49
E30 m30b35 -na początek wystarczy-nissany sporo droższe w eksplatacji i niestety uturbione

linkintiger
13th-January-2012, 05:28
dzieki za informacje chlopaki

Lukasz
12th-February-2012, 17:31
Ktoś z forumowiczów ma założoną chłodnice oleju? Jeśli tak to jaką?