PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Servis Engine Soon



Jacob_USA
31st-January-2010, 00:52
To nic innego jak czas na servis w naszym samochodzie, czyli wymiana filtrow olei itd albo cos zlego z silnikiem sie dzieje.

Black
31st-January-2010, 11:55
Niekoniecznie złego,u mnie sie zaświecilo a chodzilo tylko o awarie grzalki sondy lambda,taka tam pierdola z ktorą można normalnie jeżdzić.

sirtrojan
31st-January-2010, 18:38
Jak by co to mam kabelek do kasowania takich komunikatów :)

SZJ 2020
1st-February-2010, 14:47
Aby sprawdzić czy to cos poważnego musisz wykasować komunikat i jeśli po jakimś czasie wróci to radze to sprawdzić.

Najłatwiej wykasować ta kontrolkę przez odłączenie akumulatora i potrzymania pedału hamulca przez ok 1-2min. po podłączeniu akumulatora kontrolka powinna się wykasować. Niestety kasują się także inne ustawienia i musisz odnowa programować radio.

Jacob_USA
1st-February-2010, 16:53
Dokładnie najlepiej odłączyć akumulator na kilka minut. Taka mała ciekawostka jak wymieniałem świece po wymianie zaświeciła mi sie lampka Servis Engine Soon zgłupiałem :) mówili ze po przejechaniu kilkunastu mil zgaśnie, dla mnie ona musiała odrazy zgasnąć wiec off bateria na 10 min i po kłopocie nigdy więcej nie wrócił problem.

solista
20th-March-2012, 15:35
Czyli twardy reset ECU, a nie ma bardziej cywilizowanego sposobu na reset kompa? Muszę się w końcu zagłębić w manuala porządnie ;)

S.

sirtrojan
20th-March-2012, 15:38
kup sobie cokolwiek co kasowania błędów po obd.
pstryk i masz gotowe.

Ja kupiłem kabel + soft za free za jakieś 120 plnów. Już dawno mi się to zwróciło :)

Lukasz
20th-March-2012, 17:54
Czyli twardy reset ECU, a nie ma bardziej cywilizowanego sposobu na reset kompa? Muszę się w końcu zagłębić w manuala porządnie ;)

S.

Można tak:

1. Przekręcasz kluczyk na ON i czekasz 3 sekundy.
2. Pięć razy szybko wciśnij do końca pedał gazu i puść w czasie krótszym niż 5 sekund.
3. Czekasz 7 sekund po czym wciskasz znowu pedał gazu do końca i czekasz około 10 sekund aż kontrolka SERVICE ENGINE SOON zacznie migać.
4. Puszczasz pedał gazu.

ECM wchodzi w tryb diagnostyczny i można odczytać kody z migającej kontrolki.

Tak odczytujemy kody:

http://infinitihelp.com/diy/common/images/infiniti_obdii_code_chart_05.gif

Lista kodów:

http://infinitihelp.com/diy/common/images/infiniti_obdii_code_chart_01.gif


Aby skasować błędy:
1. Wciskamy pedał gazu na ponad 10 sekund będąc w trybie diagnostycznym.
2. Puszczamy pedał i sprawdzamy czy kontrolka pokazuje kod DTC 0000.

pyza
22nd-August-2012, 16:14
Hej,

Panowie spece,

wyskoczył mi bład P0057 ;/

po przeczytaniu opisu ( http://www.infinitihelp.com/diy/obd_codes/p0057_infiniti.html) znajomy poradził mi
pojechać na sonde i analize spalin aby uzyskać więcej informacji na temat tego co jest nie tak,
czy takie badania rzeczywiście są wskazane przy tego typu błedzie ?

z góry dziękuje za wszystkie pomocne wskazówki/informacje

pozdrawiam
pp

sirtrojan
22nd-August-2012, 16:44
kończy sie sonda. przydałoby sie ją wymienić. Jakoś niedawno Black walczyl z sondami - z sukcesem, i wiem ze ma w zapasie 1 sztuke :)

pyza
23rd-August-2012, 13:49
@Grzesku: dziekuje pięknie :)
to nie brzmi tak strasznie, podpytam Black'a o ten zapas ;)

pozdrawiam
pp

sirtrojan
23rd-August-2012, 14:20
pozostaje tylko kwestia identyfikacji która sonda nawala. są 4 :)
grzehu ogarnia teraz te sondy jak nikt :)

pyza
6th-September-2012, 10:49
@Black prosze ładnie odbierz maila, bo chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z tymi sondami :)

sirtrojan
6th-September-2012, 11:59
napisz mu PW. Jak sie zaloguje to sie o niego "potknie".
Maile rzadko odbiera :)

pyza
7th-September-2012, 09:32
też próbowałem ;/

dostaje komunikat że skrzynka pełna.

widać że spec oblegany ;D