PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Witam wszystkich Fanöw Infiniti i zycze wszystkiego dobrego w tym nowym roku 2012



Niedzwiedz
11th-January-2012, 18:57
Czy ktos z kolegöw mögl zrobic mi przysluge i sprawdzic tego FX35 JNRAS08W18X202646 z göry dziekuje i pozdrawiam:hail:

actchris
11th-January-2012, 20:38
Wow tego się nie spodziewałem sprawdzając VIN:

Bazy danych Policji Rumuńskiej 2012-01-11 20:26:44 Pojazd figuruje w bazie danych jako kradziony.

Informacje zawarte w zewnętrzenej bazie danych (w oryginalnym języku)
Category: Car
Make: INFINITI
Model: FX35
VIN: JNRAS08W18X202646
Licence plate number: B66PES
Color: WHITE
Message: Year 2008, stolen on 01.10.11,, in Iasi. Engine number 128667C

Wiadomość: rok auta 2008, KRADZIONY 01.10.2011 (01 październik 2011 rok) w Iasi (Rumunia) Numer silnika 128667C


Poproszę o informację gdzie ta sztuka jest wystawiona na sprzedaż, trzeba to dokładnie zweryfikować bo ktoś kto ją kupi może mieć potem bardzo duży problem !!!

quku
11th-January-2012, 20:55
kolega niedzwiedz chyba go kupił 10 dni temu tak napisał jak to prawda to masakra :(

ArtPol74
11th-January-2012, 21:12
Kurczę, i co teraz? Przy takiej kasie, takim roczniku nie sprawdzić? Załamka!

actchris
11th-January-2012, 21:17
Dokładnie .... auto 3 miechy temu skradzione ... teraz szukać info czy było odnalezione i sprzedane choć 3 miechy na taką operację to strasznie mało jeśli chodzi o załatwienie ubezpieczalni, policji itd .... a wystarczyło dać 10 zł na automo.pl i sprawa była by jasna. Ja bym walił na policję i do sprzedawcy i wyjaśniał szybko o ile sprzedawca jeszcze istnieje.\\

Przy okazji dane z Carfax choć nie wiem czy potrzebne:

07/22/2007 **NICB *Vehicle manufactured
and shipped to Tennessee09/05/2007 *10 *Kelly Cars
Chattanooga, TN
423-267-1104
www.kellycars.com *Pre-delivery inspection completed
Tire condition and pressure checked10/21/2010 **Nissan North America,
Inc. *Manufacturer service campaign issued for a
speedometer and odometer programming error.

07/22/2007 *
*NICB *
Vehicle manufactured and shipped to Tennessee

09/05/2007 *
10 *Kelly Cars Chattanooga, TN 423-267-1104 www.kellycars.com *
Pre-delivery inspection completed Tire condition and pressure checked

10/21/2010 **
Nissan North America,Inc.
*Manufacturer service campaign issued for a speedometer and odometer programming error. Locate an authorized*Infiniti dealer to have this repaired free of charge.

Black
11th-January-2012, 22:42
Kurczę, i co teraz? Przy takiej kasie, takim roczniku nie sprawdzić? Załamka!

Dokładnie załamka,a pomyśleć że kolega chciał tylko sprawdzić przebieg.Miejmy nadzieję że sprawa zakończy się pomyślnie.

sirtrojan
11th-January-2012, 23:05
:| na mobile.de bardzo duzo FXów jest właśnie z Rumunii. Może sprzedają a potem zgłaszają ze skardzone albo co.

Generalnie jeśli kolega Niedziwiedź kupił auto w dobrej wierze - nie zazdroszczę :/

Jacob_USA
12th-January-2012, 01:44
Zalamka totalna jezeli to auto bylo naprawde kradzione Niedzwiedz daj znac co i jak ;)

Niedzwiedz
12th-January-2012, 13:14
Kupilem ten samochöd tutej w Frankfurcie u Handlarza!!! Wszystko wygladalo uczciwie.Duza Hala,ladne samochody,obsluga tez! Samochöd posiadal juz papiery niemieckie! Obejrzalem,przejechalem sie i kupilem. Zameldsowalem go na siebie za pare dni. Przy zameldowaniu nic nie bylo zeby samochöd byl KRADZIONY.Normalnie zaraz wyskakuje z bazy danych ze samochöd byl kradziony. Odechcialo mi sie wqszystkiego po przeczytaniu tych Informacji. Nie wiem co teraz poczac...... Dajcie jakies porady. Nigdy nie mialem takich przekopöw....

ArtPol74
12th-January-2012, 13:26
Myślę, że powinieneś zrobić co pisze Actchris i tak Cię nie ominie sprawdzenie przez policję(od czegoś trzeba zacząć) , może coś się wyjaśni pozytywnie. Dobrze, że jest sprzedawca jego też bym się zapytał o to, pokazał wyniki sprawdzenia. Chyba w Niemczech lepiej podchodzą do tego.

sirtrojan
12th-January-2012, 13:38
Może akurat tak było - ze auto zginęło, znalazło się i ktoś je wykupił np. z ubezpieczalni - i tak znalazło się w Niemczech.

Po piewsze wal z kwitami o tym że auto zostało skradzione do Handlarza. Dogadujecie się albo oskarżasz go o paserstwo. Zajmuje się przecież handlem używanymi samochodami to ma doświadczenie i możliwości sprawdzenia jego pochodzenia. Ty jako jego klient nie musisz mieć - zrobiłeś to i w ciągu kilku minut wyszło co wyszło.

Swoją drogą zakładam że jednak w Niemczech prawo stoi bardziej za klientem niż za handlarzem.

Niedzwiedz
12th-January-2012, 18:07
Zameldowalem na Polici o tej Informaci tak jak nalezy. Wszystkie zeznania zanotowali i beda dzialac. Samochöd tutej w Niemczech jest czysty,nic nad nim czarnego nie wisi!!! Nawet jak bym tu dal sprawdzic przed kupnem Vin.Nr. to i tak nic by wyskoczlo. Jezeli möj samochöd(jeszcze narazie möj) naprawde jest poszukiwany na terenie Rumuni to mam wielki problem!!! Handlarz u ktörego go zakupilem nadal zyje(istnieje :) ) sami zobaczcie,nawet niezle fury tam stoja!!! http://home.mobile.de/CAR-CONCEPT-CAMBERG#ses To jedyne szczescie w tym nie codziennym przypadku dla mnie. Dziwne ze samochöd posiada wszystkie klucze! Jezeli zostal skradziony,na jakiej podstawie dostal niemieckie papiery? Wyglada mi to wszystko na to,ze ktos wyludzil kase z ubezpieczalni w Rumuni. Napisze wam ciag dalszy tej sprawy jak tylko ona sie posunie dalel.

sirtrojan
12th-January-2012, 18:09
Powodzenia Niedzwiedz w szczęśliwym rozwiązaniu tej nagłej, niewesołej sytuacji.

Jacob_USA
12th-January-2012, 18:14
Nieciekawa sytuacja ale z drugiej strony wszyscy jesteśmy ciekaw jak się to dalej potoczy. Prosimy o info na bieżąco .

Niedzwiedz
12th-January-2012, 18:25
Policja tutejsza prosiła bym na razie nie nawiązywał z tym handlarzem żadnych kontaktów. Chyba go wezmą na muszkę,może sam gość nieświadomie odkupił tego FXa od kogoś za śmieszne pieniądze a ja go wyrwałem za 21000€. Prawo w Niemczech jest za klientem, ale jak Handlarz egzystuje! W moim przypadku jestem dobrych myśli.

ArtPol74
12th-January-2012, 18:25
Trzymaj się, powodzenia i daj znać.

sirtrojan
12th-January-2012, 18:39
Niedziwiedz 21k eur to mimo wszystko dobra cena za 45 z '08 roku.

actchris
12th-January-2012, 18:51
Oby wszystko poszło dobrze. Ja czekam na oryginalny raport z policji rumuńskiej.

ps. Nie będzie tego numeru VIN w żadnych bazach poza Rumunią bo Rumunia nie należy do EU więc pewnie dla tego tak łatwo im robić takie wałki.

ps2. Nie wiem gdzie szukać ale zobacz numery silnika które są u ciebie i te które podają rumuni.

slepy62
12th-January-2012, 19:31
:| na mobile.de bardzo duzo FXów jest właśnie z Rumunii. Może sprzedają a potem zgłaszają ze skardzone albo co.

To chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Jeżeli kupiłeś auto od Handlarza niemieckiego (na kogo był akt własności ?) - to masz roszczenie do Handlarza, jeżeli jak widać na stronie handluje autami to nie powinno być problemu z ew. odzyskaniem pieniędzy

Odrębna sprawa to roszczenia Ubezpieczalni rumuńskiej, tylko że jeżeli jest jak na wstępie - to mają roszczenie do byłego właściciela za wyłudzenie.

Bądź dobrej myśli i trzymaj się, "trzymamy kciuki"

Niedzwiedz
12th-January-2012, 21:31
Z tego co sie dowiedzialem to Handlarz ktöry sprzedal mi FXa to pochodzenia tez rumun na 99% jest. Mysle ze tez w ten Interes zamieszany jest. Weszlem dzis w Menü Navi mojego FXa i rzeczywiscie w archiwum wyglada na to ze samochöd ostatnio poruszal sie czesto po adresach i drogach z Rumuni :( Jestem przekonany ze Handlarz w ta sprawe tez zamieszany jest. Przeglad Techniczny tego FXa jest tez podejrzany poniewaz brakuje pieczatek(Info.z Policji) Ktos musial posmarowac komus gotöwkom za taka przysluge. PODZIEKOWANIA DLA ACTCHRISA ze mnie dzis ta informacją dobil..... :) Teraz wiem na czym stoje przynajmniej.....:)

actchris
12th-January-2012, 21:44
Jeśli ktoś będzie chciał sprawdzić legalność tego zapisu o kradzieży to wchodzimy na stronę policji rumuńskiej:

http://www.igpr.ro/furtauto/furtauto.aspx

Potem w polu "Serie caroserie" podajemy VIN:

i na dole pokazuje nam się wynik:

http://www.webpagescreenshot.info/i/61808-1122012103739pm.png


Ten sam sam wynik mamy na www.automo.pl tylko zamazałem VIN bo konsultowałem co zrobić w takim przypadku:

http://www.webpagescreenshot.info/i/418519-1122012103912pm.png

Dla kolegi z Niemiec i ichniejszej policji wiarygodnym źródłem może być strona http://www.stolencars24.eu/ bo to niemiecka strona:

StolenCars24 jest dostarczony przez

Ulrich Zistl
Lehreranger 5
D-85417 Marzling
Niemcy
e-mail: stolencars24@zistl.de

http://www.webpagescreenshot.info/i/530339-1122012104247pm.png

Więcej informacji nie mam chyba że potrzeby będzie oryginał Carfaxa czy Autochecka ale tam w sumie nic nie ma.

Black
12th-January-2012, 21:58
Marne to pocieszenie ale lepiej że kolega "Niedzwiedz" dowiedział się o tym pierwszy i zgłosił to na policję,niż miało by być na odwrót.

actchris
12th-January-2012, 22:05
Pewnie by jeździł i nikt by o tym nie wiedział, być może do czasu sprzedaży auta i jeśli nowy potencjalny kupujący sprawdził by te dane to można nie dość że stracić auto to jeszcze być posądzonym o paserstwo.

Niedziadku jak coś będziesz wiedział pisz, mam nadzieję że szybko rozwiążą tą sprawę.

sirtrojan
12th-January-2012, 22:16
dowidzialby sie jak by Romania weszła do UE.

jak dla mnie to wałek ubezpieczeniowy. Typ sprzedaje auto a potem zgłasza ze skradzione. Jak w DE swojego czasu bywało ;)

Niedzwiedz
12th-January-2012, 22:19
Jedno jest juz pewne, ze dlugo nie naciesze sie tym bialym FXem:( byle by tylko kase zyskac zpowrotem...........

Jacob_USA
12th-January-2012, 22:22
I to jeszcze sadzic pozniej ze ucierpiales na zdrowiu i dodadkowa kasa w kieszeni na nowego Fxa bedzie ;)

actchris
12th-January-2012, 22:34
A z pół roku temu szukaliśmy w USA takiego FX-a (o ile pamiętam) i znaleźliśmy właśnie białą perełkę w stanie idealnym, teraz jeździ nim kobieta po Warszawie :) i chyba nawet ten sam rocznik.

keyes
12th-January-2012, 22:52
dowidzialby sie jak by Romania weszła do UE.

jak dla mnie to wałek ubezpieczeniowy. Typ sprzedaje auto a potem zgłasza ze skradzione. Jak w DE swojego czasu bywało ;)

Rumunia od 2007r jest w UE, więc dziwne, że auto nie było w niemieckich systemach jako skradzione.

sirtrojan
12th-January-2012, 22:56
Racja - ale dałem popis ignorancji.
co za wstyd - niech bedzie że pomylila mi się z Turcją ;)

ArtPol74
16th-January-2012, 18:54
Niedźwiedź jak tam, coś już wiadomo?

Jacob_USA
20th-January-2012, 22:38
Niedzwiedz i jak sprawy sie maja ?

ArtPol74
23rd-April-2012, 12:16
Dalej nikt nie wie co u Niedźwiedzia?

sirtrojan
23rd-April-2012, 12:30
wpadł kiedyś - poczytał i uciekł.

swoją drogą sam jestem ciekawy jak sie sprawy potoczyły.

Tomek g35c
23rd-April-2012, 19:03
Może za paserkę odsiaduje...żart...;-)...
Bo coś długo się nie odzywa....