PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana uszczelniacza w moście - wibracja



JanekS
23rd-January-2012, 14:47
Witam!
Mam M35x i zwracam się z takim pytaniem, może ktoś coś powie mądrego :) a mianowicie:
wymieniałem w warsztacie uszczelniacz w tylnym moście, na wale napędowym, oraz przy okazji olej. Olej i uszczelniacz kupiony w serwisie w Katowicach. Po wymianie, przy prędkości 80km/h zaczynają się pojawiać dziwne wibracje, tak jak przy nie wyważonych kołach, przy prędkości 110-120 cichną. Koła wyważałem ponownie, przekładałem przód z tyłem i dalej to samo. Czy jest możliwość że w warsztacie coś nie tak zrobili, źle skręcili wał, źle go zamocowali w moście itp....

sirtrojan
23rd-January-2012, 15:22
Wał jest źle wyważony ew źle zamontowany.

Przerabiałem to w Volvo 940 teścia ;)

JanekS
23rd-January-2012, 15:31
No ale przed wymianą było wszystko OK, rozkręcili i skręcili, czy to by miało wpływ na wyważenie?
Gdzie można to sprawdzić i zrobić żeby było dobrze.

sirtrojan
23rd-January-2012, 15:53
piewszy z brzegu wynik z google z tomaszowa : http://www.znanywarsztat.pl/ranking-warsztatow--1/wywa%C5%BCanie+wa%C5%82u+nap%C4%99dowego+tomasz%C3 %B3w+mazowiecki


swoja drogą niech porządnie sprawdzą śruby.
Bodajże w zeszłym roku Marusowi nie dokręcili śrub - wał się upierdzielił w jakiś sposób i przypierdzielił tak ze rozwalił obudowę skrzyni biegów! Masakra.

JanekS
23rd-January-2012, 16:00
:) nie dopisałem że to Tomaszów Lubelski :D
Śruby były sprawdzane, bo już wał był przykręcany na wszystkie możliwe kombinacje śrub i nic to nie dało. Jutro jadę do Nissana w Lublinie, może coś doradzą.

sirtrojan
23rd-January-2012, 17:00
hehe kawałek nazwy a robi różnicę.

poszukaj lokalnie po haśle wyważanie regeneracja wałów

Jacob_USA
23rd-January-2012, 20:05
Niech sprawdza mocowanie tam gdzie wal jest na srodku przykrecany to musza byc sruby ;)

lolipanther
23rd-January-2012, 20:39
ja znam tą dolegliwość z ciężarówek tam wał składa się z dwóch części które są ze sobą skręcone za pomocą flanszy obie połówki są wyważone ,przy demontażu trzeba zaznaczyć jak były ze sobą z kręcone jeżeli przestawisz przy
zkręcaniu w inne miejsce wyważenie szlak trafi.
nie wiem jak to jest rozwiązane u ciebie mogli ci również uszkodzić podporę wału ale wtedy raczej stukało by przy ruszaniu.
na nissana w lublinie raczej bym nie liczył,znajomy chciał u nich założyć hak w Qashqaiu samochód stał 2 dni i nie założyli bo przeszkadzało im orurowanie które sami zakładali kiedyś.
inny warsztat zrobił to w parę godzin:)

JanekS
25th-January-2012, 11:17
Niestety nic się w serwisie nie dowiedziałem, jedyne co to skasowali mi kontrolkę od ciśnienia w kołach, ale na wyświetlaczu dalej są gwiazdki zamiast wartości ciśnienia w poszczególnych kołach.
Wibracje nadal są, wał był rozkręcany tylko przy tylnym moście, na środku nic nie było kręcone, może nie tak tą część wału - flanszę, włożyli w most po tym jak ją wyciągali żeby uszczelniacz wymienić?
Już sam nie wiem, może to przez zimowe opony?! Ale przed wizytą w warsztacie tego nie było. Chyba pozostaje jeździć i czekać aż się coś rozleci :( :D

Jacob_USA
25th-January-2012, 20:17
Ja bym tak tego nie zostawial kazal im ta robote poprawic Ci co oczywiscie Ci to robili i zrypali ! :)

bolek
26th-January-2012, 03:22
Przejedź sie do Toycaru pod Lublin:

http://dobrymechanik.net/mechanicy/motycz-k-lublina/toycar-marek-palaszewski-marcin-zaleski-sc/1/

Specjalizują się w Toyotach ale robią też inne Japońce i Amerykany. Robiłem tam Prevkę po wypluciu uszczelki spod głowicy. Dają rzeczywistą gwarancję na robotę. Jak mi założona przez nich uszczelka strzeliła (po roku - zamiennik a nie oryginał) to na swój koszt zholowali auto z Przemyśla i za friko zrobili już na oryginale.

JanekS
26th-January-2012, 13:24
Dzięki za info, zadzwonię i podjadę do nich.
Co do ponownego rozkręcania w tym samym warsztacie to nie wiem czy to coś da, bo nie maja pojęcia co to może być, że nie da się tego inaczej skręcić jak jest.