PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Fotelik w FX



mapmen
27th-January-2012, 21:42
Witam,
Koledzy mam pytanie odnośnie tzw. isofix FX I generacjio 2005 posiada mocowania fotelika ale nie jest to isofix jak w europejczyku
Ma takie haki na tylnej części podsufitki jak to się ma do fotelika
Czy ktoś z was przewozi dzięci i kożysta z tego mocowania ??
Mam problem bo mam foteliki z bazami isofix i nie wiem czy mogę je wykożystać czy pozostaje mi tylko zapięcie fotelików standardowymi pasami

ZYZIO
29th-January-2012, 20:39
Ja mam pierwsza generacje po lifcie i isofix pasuje bez najmniejszego problemu. Montujesz w otwory na tylnym siedzeniu a nie w podsufitce. Otwory sa w siedzisku zaraz przy laczeniu z oparciem. Dodam, ze fotelik kupowalem w zeszlym roku. zreszta isofix to standard, ktory nie zmienia sie. Podsumowujac, nie bedzie zadnego problemu z zamontowańiem

krzychu
30th-January-2012, 00:10
Mam FX poliftowego I generacji i nie miałem większego problemu z montażem fotelika z ISOFIX.
Ten sam fotelik montowałem w Toyocie Verso szwagra, w poprzednim aucie - Mitsubishi Outlander i teraz Infiniti.

mwicinski
7th-January-2013, 22:29
hej,

mam nadzieję, że na temat. Przymierzam się do zakupu fotelika samochodowego z przedziału 9-18kg, ale wszystkie do tej pory przymierzane nie spełniają swojej roli z powodu zbyt dużego odchyłu od kanapy. Czy wyprostowanie oparcia rozwiąże temat? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Zaznaczę, że nie mam Isofixa i mam na myśli fotelik mocowany pasami. I drugie pytanie, czy same pasy posiadają wystarczającą długość, bo spotkałem się z opiniami, że niektóre auta nie posiadają wystarczająco długich pasów.

Pozdrawiam

Michał

Tomek g35c
7th-January-2013, 22:36
Zaznaczę, że nie mam Isofixa i mam na myśli fotelik mocowany pasami. I drugie pytanie, czy same pasy posiadają wystarczającą długość, bo spotkałem się z opiniami, że niektóre auta nie posiadają wystarczająco długich pasów.

Mam doświadczenie z Infiniti od niemowlaka do nastolatka - na wszystkie foteliki pasy były OK... więc nie pękaj będzie dobrze...

PS. a taka mała uwaga na marginesiku - nie przywitałeś się w powitalni... uczyń to... będzie jak trzeba... ;)

mwicinski
8th-January-2013, 10:02
Witam ponownie,

myślałem, że "hej" to przywitanie ;) ale już się poprawiam i witam wszystkich mniej lub bardziej szczęśliwych posiadaczy Infiniti, auta cudownego, ale czasami nastręczającego różnych problemików. Tomku a jak rozwiązałeś problem odstającego fotelika od kanapy? Regulacja kanapy "do pionu" w zupełności wystarczy? Jakie marki fotelików przerabiałeś? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam i zmierzam do powitalni :)

Michał

Tomek g35c
8th-January-2013, 12:19
Wiesz co nie pamiętam jakieś tam Chico czy coś takiego... u mnie to tam żona te tematy ogarnia... ale fotelem się reguluje i jest OK... przymierz i będziesz wiedział...