PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dziś w nocy ma być -30 stopni! Jak wam palą auta?



sirtrojan
1st-February-2012, 22:54
Dziś w nocy ma być -30 stopni! Napiszcie jak wam palą auta.
Mój ostatnio coś niedomagał ale obstawiam słabe paliwo.
Po kolejnym tankowaniu - od cyknięcia.

Black
2nd-February-2012, 00:01
-Mój stoi w garażu ale jest w nim tak samo zimno jak na zewnątrz mimo tego odpala za pierwszym.

To jeszcze nic,stary colcik po pięciu dniach stania na tych mrozach odpalił za pierwszym razem,trochę cięzko miał kręcić bo olej gęsty ale dał starowinka radę!

seba79
2nd-February-2012, 04:09
Ponoc jest opcja podllaczenia sinika i nagrzania pod prad ,wiec w takich przypadkach trzeba pomoc olej rozgescic.Szybciej zakreci.

Jacob_USA
2nd-February-2012, 04:53
Grzesiu jak sie ma garaz to zadne mrozy Ci nie straszne :) a tu Ci Grzesiu powiem ze moj nissan 300zx po 2 tygodniach stania na mrozie przekrecam kluczyc i pyk gada jak szalony ale glosno zanim to sie wszystko tam rozgrzeje

Athens
2nd-February-2012, 11:47
Ostatnio dużo jeżdzę G i odpala bez problemu za pierwszym razem. Jeśli na zewnątrz jest około -18C to w garażu mam około -3C. Przed pracą jak postoi kilka godzin też odpala bez problemu. Co do paliwa to zalewam Shell V-Power na mrozy.Olej 10w60. Co do nieodpalania to...mam tak,że jak czyszczę samochód to włączam radio/dvd i tak sobie gra i gra. Już tak załatwiłem aku ze 3x :(

sirtrojan
3rd-February-2012, 13:25
Dziś na ulicach zauważyłem specyficzne zjawisko - ludzie odpalili swoje autka jadą na tyle długo ze już sie nagrzały i raptem ... samochód zdycha i kaplica.
Jak widać warto czasem dolać depresatora /diesel/ albo środków do usuwania wody z układu.

Black
3rd-February-2012, 19:38
Może zapomnieli dolać paliwa:)

sirtrojan
3rd-February-2012, 19:40
4 samochody widziałem w takim stanie!

z czego 1 prawie mnie przejechał na pasach wiec jak wsiadłem do auta i go mijałem to się uśmiechnąłem o tak: :becky:

slepy62
4th-February-2012, 17:42
Grzesiu jak sie ma garaz to zadne mrozy Ci nie straszne :) Święta racja

Ostatnio jak byłem na nartach - "kopciuch" stał 5 dni na 10-15 stopniowym mrozie i... odpalił bez problemu za pierwszym razem...

Tyle że od dłuższego czasu jeżdżę tylko na Goldzie, V-powerze lub Ultimate
sprawdziłem w dłuższym czasie i na dużych przebiegach że spala ~ 0,7 l/100 km ON-u mniej