PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Rada dla zmarźluchów - FX I GEN



sirtrojan
4th-February-2012, 21:27
Jest zimno -20 stopni to juz nie przelewki.
Co zrobić żeby wnętrze auta szybciej się nagrzało.
Mój patent jest taki.
Na początku w ogóle nie włączam ogrzewania kabiny - jak wskaźnik temperatury drgnie powyżej minimum. Włączam na panelu klimy obieg zamknięty - z automatu włącza się nawiew na nogi. Potem przełączam na inne pozycję (optymalna to nawiew - kabina + nogi). Minusem takiego rozwiązania jest to że po pewnym czasie szyby parują i zamarzają :)
Jednak jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że jeśli już przełączymy np nawiew na szybę/i włączy się AC które sam szybko wyłączam/ nie mamy już potem możliwości przełączenia na obieg zamknięty i optymalny wariant = kabina i nogi jednocześnie.

Może brzmi to durnie ale w sumie działa :)

Nie mam wciąż patentu co zrobić żeby podgrzewanie fotela szybciej działało. Jeśli ktoś rozwiązał ten problem mam nadzieję że się podzieli pomysłem.

Jacob_USA
4th-February-2012, 21:46
Ja mam lepszy pomysl dla was, daleko szukac nie trzeba ;)


http://www.youtube.com/watch?v=u7E08AfqJQ4

sirtrojan
4th-February-2012, 22:08
PL to nie stany - zaraz by ktoś odjechał :)

seba79
5th-February-2012, 04:59
Zmora wszystkich kierowcow czy to nowe auto czy stare ,nawet po wymianie cabin filter dalej sie pojawia parowanie szyb.Przyczyna auta ktore sa w klimatach chlodnych wilgotnych zima deszcze , wsiada sie do auta z butami osniezonymi od sniegu plus mokra kurtka po deszczu ,wszystko to wilgoc ktora niesamowicie wchlania tapiceka naszych aut wykladziny najbardziej.Wiec pod wplywem puszczenia ogrzewania nagle wszystko paruje bo wilgoc sie wydobywa z nasiaknietych materialow wewnatrz auta .Najleprze rozwiazania zeby auto chronic przed nasycaniem wilgoci podczas zimy chlodnych dni ogrzewany garaz,latem duze wietrzyc auto w cieple dni slonetrzne jezeli jest to mozliwe po otwierac dzwi aby slonce wysuszalo ,po zimie nasycona wilgoc.I najwazniejsze na rynku pojawily sie saszetki kulki ktore wklada sie pod siedzeni sa niezawodne niesamowicie sciagaja wilgoc z wykladzin.

slepy62
5th-February-2012, 10:14
Co zrobić żeby wnętrze auta szybciej się nagrzało.

Strasznie kombinujecie
1 - Kuba ma zupełną rację, 5~10 min przed odjazdem - włączyć silnik, obieg wew. i zamknąć auto - jeżeli stoicie w miejscu publicznym
2- przy takich temperaturach dodatkowo można zasłonić chłodnicę (kawałek kartonu)

proste metody są czasem najskuteczniejsze

Jacob_USA
5th-February-2012, 20:35
Z tekturka dobry pomysl ale trzeba uwazac juz w cieplejsze dni aby nie zlapac wysokiej temperatury ;)