PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Skrzypiace siedzenie



mapmen
7th-February-2012, 20:00
Witam,
Czy ktoś z was miał przypadek skrzypienia siedzenia przedniego
Dodam że skrzypienie jest straszne i następuje przy bujaniu auta na boki (zakręty)
Jak temu zaradzić?

sirtrojan
7th-February-2012, 23:46
u mnie skrzypi i przez ostatnie 2 tygodnie wkurza mnie to niemiłosiernie - obstawiam ze trą gdzieś sprężyny o siebie.

czasem inne skrzypienie mam kiedy blokada pasa obciera o brzeg fotela - to raczej u pasażera.

Lukasz
8th-February-2012, 00:14
Taki urok Infiniti. Czytałem kiedyś o tym problemie w G35, widzę że w FX też występuje. Rozwiązania nie znam bo jak na razie u mnie jest cisza :)

keyes
8th-February-2012, 09:58
czasem inne skrzypienie mam kiedy blokada pasa obciera o brzeg fotela - to raczej u pasażera.

Też miałem taki problem. Rozwiązaniem jest przyklejenie na metalowy pałąk miękkiej części rzepa.

darekFX45
9th-February-2012, 18:15
U mnie też skrzypiało-obniżyłem max tą część siedziska bliżej oparcia (przyciskami od sterowania fotela) i już nie skrzypi-po prostu tylna część siedziska musi być opuszczona jak najniżej -mi to bardzo pas
uję ponieważ mam 182 cm i lubię siedzieć na tej wysokości -rozwiązanie połowiczne ale skuteczne

Black
9th-February-2012, 18:45
U mnie skrzypiało ale przód-tył,zrobiłem to samo co Darek czyli obniżyłem siedzisko i jest znacznie lepiej,zdarza się że czasami coś zaskrzypi ale da się przeżyć.

Athens
9th-February-2012, 21:36
Miałem ten problem ale nie w Infi. Był to problem z siedzeniem pasażera, namiętna mała blondynka zawsze chciała abyśmy tam siedzieli we dwoje ... Szanowni koledzy może trzeba szukać przyczyny najpierw :D
A poważnie to miałem taki przypadek. Był problem z dostaniem się do wnętrza siedzenia (fotel pneumatycznie pompowany na różnych płaszczyznach i w skórze). Był ograniczony dostęp i o rozbieraniu mowy nie było. Skóra była wentylowana, miała takie dziurki i po obejrzeniu schematu fotela (chodziło o nie uszkodzenie tego pompowania) wziąłem igłę i strzykawkę z WD40. Napsikałem i był spokój...

slepy62
10th-February-2012, 13:27
Miałem ten problem z siedzeniem pasażera, namiętna mała blondynka zawsze chciała abyśmy tam siedzieli we dwoje ... to był taki przypadek że był problem z dostaniem się do wnętrza bo był ograniczony dostęp a o rozbieraniu mowy nie było. Miała taką małą dziurkę że w końcu wziąłem swoją strzykawkę napsikałem i był spokój...

ZieleninoJady... i ich problemy... ale w końcu od czego są przyjaciele... kilka rad za
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=45179&start=0

Pytanie: Czym zapylac ??? Witam wszystkich!Kochani mam problem ,uprawiam się amatorsko ale zawsze zapylałam, a tu masz wycofali i bardzo słabo się zapyliłam... (KASIA)
Odpowiedź: Z rana albo wieczora się pstrykaj, szturchaj, potrzasaj, każdy sposob dobry (pozdrawiam Beata)
Odpowiedź: Prawda. Opryskiwacz musi być o pojemności co najmniej 5 l i z długą lancą a dysza rozpylacza popuszczona na ciągły strumień. To naprawdę działa...(Marolex)

Areczku - to nie strzykawką tylką długą lancą z dyszą na ciągły strumień trzeba... lol

Athens
10th-February-2012, 17:05
Lanca ma 22 długości, piszę w calach oczywiście :D

Moderatorzy nas wywala do kosza za OT :D

slepy62
10th-February-2012, 18:33
Lanca ma 22 cale długości

szczerze współczuję takiej skrajności - pozostaje Ci odwiedzać stodoły... lol

co "moderków" - może nie będzie tak żle...

polejemy ich wc-pickerem...

może spłyną z prądem

sirtrojan
10th-February-2012, 23:10
irek odstaw te używki. Dopiero 19 a ty już w 7 niebie ;)

cauterize
23rd-October-2013, 18:50
U mnie skrzypiało ale przód-tył,zrobiłem to samo co Darek czyli obniżyłem siedzisko i jest znacznie lepiej,zdarza się że czasami coś zaskrzypi ale da się przeżyć.

Do keyes: Mozesz cos blizej powiedziec gdzie jest ten pałąk? ja mam siedzenie na samym dole a dzwiek jest dalej niemilosierny

tiger456
10th-January-2016, 15:31
Dla potomnych jakby znaleźli ten post. Skrzypienie następuje najczęściej na łączeniu fotela z podwoziem. Należy zakupić smar w tubce zmniejszający tarcie i wysmarować nim części mocujące fotel - podwozie. Przy okazji jak byłby na wierzchu to warto zakupić smar w sprayu i psiknąć na wszystkie łączące metalowe części (sprężyny itp.) :)

maxs
22nd-September-2016, 18:51
Skrzypiące siedzenie cd ... mam takie pytanie, czy przy wyjmowaniu siedzenia wystarczy że odepnę od niego "wtyczkę z zasilaniem" zdemontuję, zrobię co trzeba, z powrotem je zamontuję, wepnę wtyczkę i będzie ok, czy trzeba odpinać wcześniej akumulator przed odpięciem wtyczki lub coś innego?

sirtrojan
22nd-September-2016, 18:55
wyłącz zapłon ale na wszelki wypadek możesz odpiąc aku.

maxs
22nd-September-2016, 22:56
ok, dzięki za info, musi gdzieś skrzypieć przy podłodze bo wspomniana regulacja siedziska w dół nic nie daje... a skrzypi tak że niedługo będzie to przeszkadzać kierowcom w innych autach:)

Ologt
23rd-September-2016, 08:41
wystarczy że poluzujesz śruby od szyn foteli i lekko je uniesiesz ,psiknij trochę WD40 i będzie spokój .Ja tak już mam od 1,5 roku.

tiger456
23rd-September-2016, 09:01
Ja osobiście wyciągałem fotel. Miałem do wszystkiego lepszy dostęp. W moim przypadku nie pomogło psiknięcie WD-40 bo skrzypiało jeszcze bardziej :D Polecam za to smar w tubce zmniejszający tarcie. Wysmaruj nim łaczenia fotel - podwozie i jak będzie cicho to sprawa załatwiona :)

korzen
23rd-September-2016, 16:11
A ja polecam smar grafitowy w sprayu. Uzywany np do lancuchow w rowerach. Latwa aplikacja, suchy, nie poplami sie nic...

maxs
23rd-September-2016, 19:33
spróbuje wyjąć cały fotel, chyba tam nie ma co zepsuć:) dzięki za pomoc...

Shimomura
25th-January-2017, 10:22
spróbuje wyjąć cały fotel, chyba tam nie ma co zepsuć:) dzięki za pomoc...

maxs , czy ogarnąłeś może temat z piszczącym fotelem ? u mnie na razie popiskuje bardzo rzadko no ale nie przystoi :)

Shimomura
20th-March-2017, 20:15
Poluzowanie fotela i psiknięcie w 4 śruby nic nie dało no to se popiskuje nadal, i tylko na zakrętach jak ciężar jest przenoszony prawo lewo.

tiger456
20th-March-2017, 20:27
Temat wałkowałem w kilku Infiniti które przyjeżdżały do nas na podwórek. Musisz rozkręcić śruby mocujące fotel z podwoziem, wyjąć fotel i np. smarem miedzianym wypsikać wszystkie miejsca tarcia metalu o metal. Lokalizacja tego najczęstszego miejsca skrzypienia to 2 krzyżaki od podnoszenia i obniżania fotela. Wysłałem ci na priv swój numer telefonu, jak będę ci mógł jakkolwiek pomóc to dzwoń :)

tiger456
20th-March-2017, 20:29
Tylko najpierw wyczyść skrzynkę z wiadomości odebranych i wysłanych :)

Luckystar81
22nd-March-2017, 19:15
Ja w moim najpierw smarowałem śruby mocujące i nic nie dało po zastosowaniu wd40 i sikające pod fotel po wszystkim co się dało :-) przestało piszczeć :-)

tiger456
22nd-March-2017, 19:43
Jak macie po wyciągnięciu i nasmarowaniu siedzenia wątpliwości czy dalej skrzypi, to warto go postawić na twardym podłożu, siąść na niego i pobujać się trochę. Zabawka dla dzieci gratis :)

Shimomura
24th-March-2017, 10:13
Tylko najpierw wyczyść skrzynkę z wiadomości odebranych i wysłanych :)

Grzecznie wyczyściłem :)


Ja w moim najpierw smarowałem śruby mocujące i nic nie dało po zastosowaniu wd40 i sikające pod fotel po wszystkim co się dało :-) przestało piszczeć :-)

Być może pójdę w tym kierunku :)


Jak macie po wyciągnięciu i nasmarowaniu siedzenia wątpliwości czy dalej skrzypi, to warto go postawić na twardym podłożu, siąść na niego i pobujać się trochę. Zabawka dla dzieci gratis :)

Na razie pogoda nie ta, no i miejsca brak, dobry temat na letniego grilla albo spot Infi pt "Skrzypiące siedzenia" :-)

tiger456
24th-March-2017, 10:18
Grzecznie wyczyściłem :)



Być może pójdę w tym kierunku :)



Na razie pogoda nie ta, no i miejsca brak, dobry temat na letniego grilla albo spot Infi pt "Skrzypiące siedzenia" :-)

Robiliśmy spoty w Rzeszowie, to teraz możemy pyknąć w Krakowie :D

Shimomura
25th-March-2017, 21:06
taaa, dziś zawitało letnie obuwie, humory coraz lepsze wraz z temperatura zatem może niebawem się coś wymyśli :D



Ja w moim najpierw smarowałem śruby mocujące i nic nie dało po zastosowaniu wd40 i sikające pod fotel po wszystkim co się dało :-) przestało piszczeć :-)
zapuściłem żurawia pod fotel, wypsikałem wszystko co nie gąbczaste i elektryczne i huraaa na razie cisza :D