PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klocki hamulcowe - jakie?



sirtrojan
8th-February-2012, 21:47
Ponieważ wkrótce i tak wskoczę w BBK z II gen potrzebuję jakieś klocki hamulcowe w rozsądnej cenie bo mi się akurat moje skończyły :)
Jak macie namiar na coś sprawdzonego - nie koniecznie wykonanego w technologii kosmicznej, co można zdemontować i schować ( ew. ) wyrzucić po 2-3 miesiącach to proszę o info.

Dziękuję z góry.

Lukasz
8th-February-2012, 23:09
Tam już idą takie klocki jak do FX37? Jak chcesz coś prostego to może seria? Nie wiem tylko jak to wygląda cenowo.

sirtrojan
8th-February-2012, 23:19
teraz potrzebuje do 35 z 2006-2008 - do II gen mam ( a w zasadzie za chwilę będą ) ale puki co mam tarcze i klocki z I gen i muszę je jakoś ogarnąć na chwile.

Lukasz
9th-February-2012, 17:23
Nie wytrzymają do zmiany na BBK? Jeśli nie to kup byle co z allegro, to będzie i tak chwilowe rozwiązanie o ile dobrze rozumiem.

sirtrojan
9th-February-2012, 17:56
dobrze rozumiesz :) tak tez pewnie uczynię.

Athens
9th-February-2012, 21:30
Nie wytrzymają do zmiany na BBK? Jeśli nie to kup byle co z allegro, to będzie i tak chwilowe rozwiązanie o ile dobrze rozumiem.

Łukasz Greg normalnie wjeżdża ludziom w zderzaki a co dopiero na takich no name :D

Mc'Gregor
12th-February-2012, 13:05
Witam,

Mam właśnie dośc podobny dylemat z klockami:
Skończyły mi się tarcze tylne, chciałem je wymienic na EBC: tarcze TurboGroove i klocki RedStuff.
Ale z przodu mam jeszcze całkiem dobre OEM-owe tarcze i klocki - jak się skończą też chcę wskoczyć w taki sam zestaw EBC ( lub podobny DBA ) na przód.

Tylko czy mając z przodu na razie zestaw fabryczny ( czyli słabo hamujący ) mogę z tyłu zamontować lepiej hamujące tarcze i klocki ?

Czy może lepiej dopóki nie wymienię przodu dać na tył same tarcze docelowe Turbogroove a klocki jakieś tańsze i słabsze, a przy wymianie przodu dopiero wymienic te klocki tylne na docelowe Redstuffy ?

Jest jakies niebezpieczeństwo związane z posiadaniem mocniejszych hamulców z tyłu przy słabszych przednich ?
Z tego co wiem to normalnie ok 70 - 75 % hamowania pochodzi od hamulców przednich.

sirtrojan
12th-February-2012, 13:43
wrzucaj na tył to co masz. nic sie nie stanie a zestaw z tyłu spokojnie doczeka do końca tego przedniego ;)

Mc'Gregor
12th-February-2012, 20:32
Dzięki Grzechu - chyba trzeba zrobić jak prawisz - od razu docelowe.

Z tym że jeszcze sie waham między klockami Redstuff i Greenstuff ( serią 6000 SUV ) - tj sercem jestem przy Redstuffach ;) bo wyższy współczynnik tarcia, mniejsze pylenie oszczędza lakier na felgach.

Ale może któryś z kolegów jeździ już na zestawie EBC Turbogroove + Redstuff i może napisać jak się mu taki zestawik sprawuje ?
A szczególnie jak jest przy spokojnej jeździe gdy klocki pracuja bez ekstremalnych temperatur - nie popiskują wtedy?
Bo producent podaje max temperaturę 750 C a to raczej trudne do osiągnięcia przy zwykłej jeździe miejskiej

Poza tym czy twarde Redstuffy nie powodują że tarcze zuzywają mu się szybciej niż klocki ?
Podobno czasem tak bywa z róznymi zestawami...

Lukasz
12th-February-2012, 23:06
Łukasz Greg normalnie wjeżdża ludziom w zderzaki a co dopiero na takich no name :D

Nie brałem tego pod uwagę :becky:



Ale może któryś z kolegów jeździ już na zestawie EBC Turbogroove + Redstuff i może napisać jak się mu taki zestawik sprawuje ?
A szczególnie jak jest przy spokojnej jeździe gdy klocki pracuja bez ekstremalnych temperatur - nie popiskują wtedy?
Bo producent podaje max temperaturę 750 C a to raczej trudne do osiągnięcia przy zwykłej jeździe miejskiej

Poza tym czy twarde Redstuffy nie powodują że tarcze zuzywają mu się szybciej niż klocki ?
Podobno czasem tak bywa z róznymi zestawami...

Miałem kiedyś taki zestaw (EBC TG + Redstuff) w 300zx i byłem z niego bardzo zadowolony. Nawet nie rozgrzane były bardzo skuteczne, po rozgrzaniu hamowały jeszcze lepiej i były trochę głośniejsze.

Hamulce piszczą na styku tłoczek-klocek a nie tarcza-klocek. Tak czy inaczej nigdy nie zdarzyło się aby ten zestaw mi zapiszczał.

Z tego co zaobserwowałem to klocki dość mocno zużywały tarczę.