PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Witam i mam ogromną prośbę:))



MONIQ35
9th-February-2012, 20:44
Witam i mam ogromną prośbę:))

Jestem tu pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni!!!!! Mam ogromną prośbę do wszystkich użytkowników tych pięknych aut,
jesteśmy z mężem na etapie wyboru samochodu, w grę wchodziły różne modele różnych producentów, jednak ja jestem zakochana w tym i muszę przekonać moją drugą połówkę, że ta miłość nie jest bezpodstawna:). Niestety moje zainteresowanie sprowadza się do cudnej oryginalnej linii tego auta, a to za mało żeby szala przechyliła się na tak:)
Moja prośba zatem dotyczy wszelkich pozytywnych (negatywnych też na wszelki wypadek) opinii na temat FX35.
Piszcie, dzielcie się swoją pasją i zainteresowaniem tym autem, potrzebuje jak najwięcej głosów
HELP:))))))))))))

sirtrojan
9th-February-2012, 21:35
WItamy cię Moniko na forum.
Tak krótko:

Piękna linia, niezawodność, nietuzinkowość. Kamerka cofania :)

Minus:
Spalanie /w zasadzie innych nie widzę/, jak będzie z LPG albo macie swoja stacje benzynową to nie ma problemu :becky:
Części dostępne i w dobrych cenach. Części mechaniczne silnikowe identyczne jak w Nissanie 350z
Może opony nie są tanie ale to nie jest coś co się kupuje codziennie.
Słabe skóry na fotelach ale nie rozpadają się w rękach tylko lubią się wygnieść.
Hamulce nie powalają i lubią bić ale i na to jest sposób.

Tyle ode mnie.

Athens
9th-February-2012, 22:19
Cześć Poznanianko ;)

Na początek powiedz mi nad czym twój mężczyzna się zastanawia, hmm? Chodzi mi o inne marki, możesz podać np. niemieckie auta i wszystko jasne. Wypunktuję wszystkie za i przeciw na tej podstawie.
Co prawda nie mam FX35 a G35, więc wypowiem się o silniku. Jak już napisał Grzesiek części są kompatybilne z 350Z. Cenowo jak do każdego japońskiego auta. Psuje się jak każde japońskie auto czyli wcale. Nie piszę tu o takich sprawach jak klocki, płyny i wszystko co jest naturalną sprawą przy eksploatacji auta...
Wybrałem Infiniti dlatego,że nie jest często spotykanym samochodem, dlatego, że mają reklamę w F1 :D , dlatego,że jest z Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego, że fajnie przyspiesza i jeszcze dla 100 innych powodów.
Forumowe chwalenie marki :P

MONIQ35
10th-February-2012, 12:36
Dziękuję za info:))))
zastanawiamy się nad X5 BMW i dla odmiany nad Audi A5 ale to drugie raczej odpada bo malo miejsca z tyłu a rodzinka 3 osobowa:)
Teraz jeździmy Landem Discovery 3 i trudno znaleźć zamiennik na takie auto, a Disco 4 troche za drogie i bardzo awaryjne:(

A powiedzcie mi jeszcze proszę jak jest ze sprzedażą takiego auta? Kolega z którym konsultujemy pomysły zasugerował, że później będzie problem ze sprzedażą i jeszcze jedno, gdzie w razie czego serwisować takie auto, autoryzowany serwis nissana czy szukać mechaników amatorów zapaleńców?:)

Black
10th-February-2012, 13:33
Nie słuchaj kolegi,FX-y sprzedają się doskonale czego dowodem jest przewaga posiadaczy tych suvów na naszym forum.

Co do napraw to każdy szanujący się mechanik powinien dać radę ogranąc to auto,zresztą tu nie ma mowy o jakiś poważnychy awariach,te auta są naprawdę wytrzymałe.Oczywiście serwisy nissana jak najbardziej tak,tyle że będzie o wiele drożej.


Piękna linia, niezawodność,

ten opis idealnie pasuje do twojego avatara lol

sirtrojan
10th-February-2012, 13:43
Tak wygląda FX bez przedniego zderzaka i grilla :)

co do serwisu - możesz atakować nissana ale ze względu na prostą konstrukcję ogarnie to każdy normalny warsztat. Byle tylko nie mnożyli ceny x 2 ( bo przecież to takie drogie auto).

Co do odsprzedaży - jak będzie dobra sztuka w dobrej cenie to nie ma problemów. Częściej jednak spotyka się słabe sztuki w niedobrej cenie.
Swojego wypatrywałem około pół roku i wziąłem w zasadzie w 2 dniu emisji ogłoszenia. Obecnie po ponad 2 latach podaż dobrych sztuk wcale nie jest większa ;)

Discovery ładny ale drogi w zakupie i utrzymaniu i znam tylko 3 osoby które się nimi zachwycają i akceptują ich wady, tj. prowadzących TOP GEARa. Jak mogą to wychwalają pod niebiosa a przecież do Land Cruisera to auto się nie umywa ;)

X5 jechałem ( ale nie jeździłem) i powiem że świetne hamulce i pozycja za kierownicą (wysoko) , poza tym jeszcze wyższa od pozycji jest ich awaryjność ( to już wiem od kolegi który śmiga tym autem służbowo - codziennie )

A5 - fajne autko i w sumie jako II mógłbym mieć takie 3.2 quattro do zabawy.


Monika weź męża gdzieś do komisu - pokaż mu czarnego FXa z rudą skóra (byle nie zapuszczony wewnątrz), i na pewno się zakocha. Przypieczętujesz sukces dając mu szanse przejażdżki i posłuchania jak to auto chodzi.

slepy62
10th-February-2012, 15:04
Dziękuję za info:))))
zastanawiamy się nad X5 BMW i dla odmiany nad Audi A5 ale to drugie raczej odpada bo malo miejsca z tyłu a rodzinka 3 osobowa:)
A powiedzcie mi jeszcze proszę jak jest ze sprzedażą takiego auta? Kolega z którym konsultujemy pomysły zasugerował, że później będzie problem ze sprzedażą i jeszcze jedno, gdzie w razie czego serwisować takie auto, autoryzowany serwis nissana czy szukać mechaników amatorów zapaleńców?:)

"Opisałaś się": INFINITI FX35 2011 - zamierzacie kupić I czy II generację ?

Wypowiem się jako posiadacz II-giej.

INFINITI FX - BMW X5
w sumie to FX-a bardziej można porównać do X6 ale...

najważniejsze argumenty tak na szybko

- cena FX-a jest kilkadziesiąt tysięcy niższa od BMW X5 (przy założeniu że BMW ma takie same wyposażenie)
piszę oczywiście o autach nowych, ale ma to swoje przełożenie na używane, różnica rośnie dodatkowo jeżeli FX-a ściąga się z USA
- stylistyka X5-tki ma się nijak do FX-a (oczywiście to kwestia gustu:)
- tylna oś skrętna - FX prowadzi się jak po szynach

minusy w stosunku do X5-tki
-nieduży bagażnik FX-a jak na samochód tych rozmiarów (dla mnie to bez znaczenia bo na każdą dłuższą -dalszą podróż z dzieciakami i tak zakładam box dachowy żeby nie mieć problemu z przestrzenią)
-FX ma niewiele wspólnego z hasłem "auto terenowe" choć w tym wypadku X5-tka też nie jest typową terenówką

Sprzedaż - jak każde z segmentu premium musi znaleźć swojego nabywcę (dotyczy tak FX-a jak i X5)
Serwis - autoryzowany oba drogie, przy dostępie do części z USA i dobrego "machera" dla FX-a będzie dużo taniej

Na koniec - umówcie się na jazdę próbną w INFINITI i w BMW (a z tym obecnie nie ma problemu) - to moim zdaniem podstawa

Ps. ja dość długo zastanawiałem się nad Q5 Audi - tyle że w porównaniu do EX-a,
ale po przejechaniu się FX-em ...

i na koniec na wesoło - wiesz co znaczy BMW iDrive ?
Bądź Mądra Wybierz infiniti i jedź... lol