PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Instalacja wodorowa HHO. Oszczędność do 30%?



6acek
20th-February-2012, 11:27
Po tym jak kolega zainwestował w instalację wodorową HHO do swojego Mondeo bardzo zainteresował mnie ten temat.
Instalacja podobno nie ingeruje w silnik, a po jej demontażu nie ma śladu, że była instalowana. Oszczędność może sięgać 30% co przy standardowym spalaniu na poziomie 15-16 litrów może naprawdę się opłacać.

Znajomy, który ma już wszystkie potrzebne części odkłada montaż na cieplejsze dni, ale jak tylko będzie mógł się podzielić wrażeniami dam wam znać.

Sam nie posiadam (jeszcze) Infiniti, ale piszę to tutaj ponieważ temat ogólnie nie jest znany, a was może to zainteresować jako, że w :infi: silniki nie są zaliczane do oszczędnych.

Koszty dużo mniejsze niż w przypadku instalacji LPG bo około 1500zł dla pojemności silnika około 3 litrów i nie trzeba miejsca na zbiornik.


Dla kogoś kogo zainteresuje temat parę linków.
Przykładowa aukcja na Allegro (http://allegro.pl/kompletna-instalacja-wodorowa-hho-benzyna-big-i2111957959.html)
Strona poświęcona HHO (http://www.hho-generator.com/)
Krótki artykuł opisujący HHO (http://www.motohobby.net/artykuly/auto-na-wode-w-polsce.php)

sirtrojan
20th-February-2012, 12:41
ostatnio wspominał mi o tym jeden ze znajomych.
Jestem ciekawy jak się temat rozwinie. :)

Instalatorzy LPG będą na nie , koncerny paliwowe będą na nie.

Black
20th-February-2012, 15:52
Oszczędności rzędu 30-40% to bardzo dużo,czas pokaze czy to produkt wart zainteresowania czy też kolejny bubel a'la magnetyzery i turbiny dolotu.

Zibi
14th-October-2012, 10:47
witam, wlasnie dobieram do infi asortyment instalacji hho w stanach jest to bardzo popularne, w Polsce jest duzo podzespolow mechanicznych lecz brak konkretnej elektroniki sterujacej tym ustrojstwem.Sa emulatory, regulatory ,chipy ale samemu wszystko nalezy skalibrowc i niewiadomo jaki bedzie tego efekt. Mozliwe ze bedzie trzeba poczekac za konkretna firma ktora profesjonalnie zajmnie sie tym tematem,uzyska certyfikaty i homologacje jak w przypadku lpg. Po zalozeniu napisze jak sie sprawuje i jakie sa oszczednosci z tego przedsiewziecia

slepy62
14th-October-2012, 11:38
Oszczędności rzędu 30-40% to bardzo dużo,czas pokaze czy to produkt wart zainteresowania czy też kolejny bubel a'la magnetyzery i turbiny dolotu.

Czytałem i rzecz warta zainteresowania tyle że do momentu homologacji i rozpowszechnienia, szkoda sobie d... zawracać, każda kontrola czy badanie i...
wolny wodór to materiał b.niebezpieczny :flame: więc saperzy i :ballchain:
... lol
Obawiam się że cała sprawa będzie tylko w sferze badań itp. technologia zupełnie rozbieżna z interesami WSZYSTKICH liczących się uczestników rynku motoryzacyjnego (oczywiście nie biorę pod uwagę konsumentów czyli NAS)...

sirtrojan
14th-October-2012, 18:35
jeszcze jakis czas temu każdy sie pukał w czoło jak słyszał ze auto może jeździć na gaz.
Co do HHO nie widziałem instalacji na żywo ani nie znam nikogo osobiście kto by to zamontował wiec na razie trzeba obserwować rozwój tego alternatywnego paliwa.

Zibi
25th-October-2012, 17:50
Jednak nie będę montował instalacji hho ,po konkretnym pozbieraniu informacji okazało się ze silnik fx 3.5 280km nie nadaję się i mogą wystąpić duże problemy np.wypalanie gniazd

sirtrojan
25th-October-2012, 20:17
od hho?

Zibi
25th-October-2012, 20:34
Tak ze względu na nieutwardzone gniazda zaworowe w tych autach a instalacja wodortlenkowa podnosi temp.spalania

luzak1
10th-December-2012, 18:15
Witam, dawno nie zaglądałem do Was i widzę, że temat hho nie jest obcy :-)) na razie prawdę mówiąc to jest temat w powijakach i rozwija się jak lpg sprzed lat. Z tym, że bariery jeszcze większe, bo jak wprowadzić akcyzę na wodę no i co będą homologować skoro to układ bez zbiornika ciśnieniowego, na który możnaby dać certyfikat :-) na razie są to instalacje właściwie wspomagające, bo dodają hho na wlocie powietrza, ale przy odpowiednio wydajnym generatorze mogłyby cołkowicie zastąpić paliwo tak jak lpg. Temat przedrążyłem już troszkę i jak tylko znajdę czas to wezmę się za zrobienie odpowiedniego generatora i jak sobie założę w swoim autku to podzielę się wynikami.

milo222
27th-March-2013, 06:35
To ja odgrzeje kotleta - szwagier jeździ na hho w chevroecie z silnikiem 2,5 v6 moim zdaniem praktycznie ńie ma różnicy z obliczeń wyszło coś na poziomie 10-13 % zmniejszenia zużycia paliwa . Biorąc pod uwagę koszt instalacji około 1000-1500 jest to bez sensu :)

Black
27th-March-2013, 10:22
To nie jest temat o LPG,niepotrzebne usuwam!!!