PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kontrolka poduszek



Tomek g35c
29th-February-2012, 18:25
Słuchajcie co mi się przydarzyło w dniu dzisiejszym:
Jechałem sobie jak co dzień z pracy i na pasach wybiegł mi dzieciak - ostro hamowałem na szczęście zatrzymałem się przed nim - ale zaświeciła mi się kontrolka od poduszek.
Kurde co się dzieje nigdy tego nie miałem.
Nie wiem co się k......e dzieje z tą kontrolką.
Zgasiłem samochód po chwili zapalam i świeci się dalej.
Może ktoś wie jak mi pomóc.

sirtrojan
29th-February-2012, 18:39
Odlącz aku na 1h . Może pomoże.

Lukasz
29th-February-2012, 18:45
Czy Twoje G to rocznik 2005?

Tomek g35c
29th-February-2012, 19:02
OK odłączę i zobaczymy.
To jest rocznik 2004..
Ale się wk........m nigdy się coś takiego nie stało..

Lukasz
29th-February-2012, 19:33
Zostaw akumulator.
Procedura kasowania błędu:
1. Przekręcasz kluczyk na ON
2. Czekasz aż zgaśnie kontrolka od poduszek i szybko przekręcasz kluczyk na ACC. (ważny jest czas reakcji, musi być jak najkrótszy)
3. Czekasz 5 sekund i wracasz do punktu 1.
Procedurę powtórzy 5 razy, potem odpal i sprawdź czy dalej miga.

Nie pamiętam w których to było rocznikach ( wiem że na pewno ten problem występuje w modelu 2005) było coś nie tak z kostką pod siedzeniem kierowcy i chwilowo nie miała styku po czym wywalało CHECK. Miałem czasami tak że lampka zapalała mi się 2 razy w tyg a czasami i pół roku był spokój. Kiedyś się za to wezmę :)

Tomek g35c
29th-February-2012, 20:03
Dzięki będę próbował ale jeśli to zadziała to załącznik przywiozę na spota...
OK jutro napiszę z rana...
Tym czasem zawijam się na mecz...bo nie będę już akumulatora podłączał...

Tomek g35c
1st-March-2012, 17:04
Luka,
sposób pomógł.
Ta procedura godna polecenia szybko i bez boleśnie.
Dziękuję
... załącznik na spocie..

Jacob_USA
2nd-March-2012, 06:26
Ja jako manager Lukasza odbiore osobiscie za niego jako pierwszy ;)

Tomek g35c
2nd-March-2012, 09:19
Lukasz czy masz jeszcze jakiś managerów ;-)
może od razu przywiozę kratkę...
oj będzie się działo...

Lukasz
2nd-March-2012, 19:08
Kuba jak na razie jest jednym samozwańczym managerem :becky:
Z tą kratką to spokojnie, bo nie wiem kto nas do domu odwiezie :)

Athens
2nd-March-2012, 19:30
Spoko spoko jestem kierowcą managera Łukasza, czyli Kuby. To i mnie się należy załącznik.

Tomek g35c
2nd-March-2012, 20:06
Jasne 3Xzałącznik... i G rządzi na spocie...
Jakby co mam blisko mieszkanie służbowe możemy przekimać a rano po samochody...
oj będzie się działo... ;-)

badyl
19th-June-2012, 14:26
Nie pamiętam w których to było rocznikach ( wiem że na pewno ten problem występuje w modelu 2005) było coś nie tak z kostką pod siedzeniem kierowcy i chwilowo nie miała styku po czym wywalało CHECK. Miałem czasami tak że lampka zapalała mi się 2 razy w tyg a czasami i pół roku był spokój. Kiedyś się za to wezmę :)

da sie cos z tym zrobic? mam z 2005 i mam dokladnie ten sam probelm. najlepiej wymienic ta kostke czy jak?

Lukasz
22nd-June-2012, 22:11
Poniżej link do instrukcji w PDF jak sobie poradzić z kostkami od poduszek aby już nie wywalało AIR BAG CHECK
Problem występował w modelach 2005.

LINK (http://x.infinitihelp.com/forum/local_links.php?action=jump&catid=92&id=1243)

EDIT: Bez założenia konta się nie obejdzie :)

Piotr_FX
19th-June-2016, 23:21
Dzięki Łukasz! działa również w FX!

Black
24th-March-2017, 15:08
Działa również w G35 2003,dzisiaj się zaświeciła i skasowałem:)

Drzymek
27th-March-2017, 10:21
Procedura działa również w G37coupe z przyciskiem Start/Stop zamiast kluczyka (sprawdzone empirycznie).

Poniżej film instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=sV2yhfvl5zc

Infiniti jest rewelacyjnym autem, bo samo się naprawia:)

Bartek
17th-October-2017, 22:40
A nie wiecie, jak dezaktywować poduszkę, jakbym np. chciał zainstalować fotelik dziecięcy z przodu?

slepy62
18th-October-2017, 09:26
A nie wiecie, jak dezaktywować poduszkę, jakbym np. chciał zainstalować fotelik dziecięcy z przodu?

Szukaj w menu lub sprawdź czy nie masz guzika do wyłączania w schowku pasażera...

basat
13th-October-2018, 20:02
Zostaw akumulator.
Procedura kasowania błędu:
1. Przekręcasz kluczyk na ON
2. Czekasz aż zgaśnie kontrolka od poduszek i szybko przekręcasz kluczyk na ACC. (ważny jest czas reakcji, musi być jak najkrótszy)
3. Czekasz 5 sekund i wracasz do punktu 1.
Procedurę powtórzy 5 razy, potem odpal i sprawdź czy dalej miga.

Nie pamiętam w których to było rocznikach ( wiem że na pewno ten problem występuje w modelu 2005) było coś nie tak z kostką pod siedzeniem kierowcy i chwilowo nie miała styku po czym wywalało CHECK. Miałem czasami tak że lampka zapalała mi się 2 razy w tyg a czasami i pół roku był spokój. Kiedyś się za to wezmę :)

Cześć mam wiadomość dla posiadaczy Infiniti FX II generacji - Działa też na roczniku 2011 właśnie naprawiłem. Błąd był po odłączeniu fotela a teraz już nie ma :-)))). Jedyne co mnie wystraszyło to to że zaraz po piątym razie nie mogłem odpalić samochodu :-/
Wysiadłem auto zamknięte pilotem, poczekałem aż zgasną światła i odpalił
Więc brawo - ja !!! i brawo Lukasz

Mateusz ex37
26th-November-2018, 21:42
Działa również w EX37 z 2008r. Dzięki wielkie za informacje o procedurze.

thefi
23rd-July-2019, 16:22
FX I polift właśnie zadziałało. Błąd nie wiedzieć skąd wyskoczył podczas normalnej :) jazdy.

Ologt
30th-July-2019, 00:09
Cześć mam wiadomość dla posiadaczy Infiniti FX II generacji - Działa też na roczniku 2011 właśnie naprawiłem. Błąd był po odłączeniu fotela a teraz już nie ma :-)))). Jedyne co mnie wystraszyło to to że zaraz po piątym razie nie mogłem odpalić samochodu :-/
Wysiadłem auto zamknięte pilotem, poczekałem aż zgasną światła i odpalił
Więc brawo - ja !!! i brawo Lukasz

U mnie nie chce zadziałać ,miałem słaby aku i nie chciał odpalić ,podładowałem aku i odpalił ale za to poduszka miga cały czas .ASO Infi w wa-wie nie może się połączyć z modułem (fx37 2010)

slada
26th-July-2021, 19:03
sposob Łukasza zadziałał tez w QX70S z 2016 r. Wlk Dzięki

Tomasz88
3rd-December-2023, 16:54
sposob Łukasza zadziałał tez w QX70S z 2016 r. Wlk Dzięki

u mnie niestety nie zadziałało, fx35 2006 r. Na chwile znika ale potem znowu wraca. Trzeba będzie wymienić czujnik. Wiecie może czy błąd b1035 dotyczy czujnika zderzeniowego przedniego ? Wiem, ze są jeszcze dwa boczne. Z góry dzięki za pomoc