PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Farba do felg.



Tomek g35c
7th-March-2012, 20:27
Czeka mie renowacja felg w FX-sie.
Jest mały problem niestety musze malować w kolorze kołpaczka na śruby.
Moze ktoś wie jaki ral jest tego koloru felg...
Chcę dobrać ten sam żeby uniknąć różnic w kolorze...
Dzięki z góry za info....
To jest metaliczny grafite czy coś takiego..;-))

keyes
7th-March-2012, 20:41
Tomek,
myślę, że ciężko będzie Ci dobrać taki sam kolor.
Ja w tym roku malowałem zimowe 18 i nigdzie nie dało się dorobić koloru OEM.
Musiałem malować wszystkie 4szt, co prawda miałem inne felgi (FX 2008), są srebrne prawie wpadające w chrom tzw. antracyt, może z twoimi felgami będzie prościej.

sirtrojan
7th-March-2012, 21:01
tomek chcesz malować czy odać do proszku ?

jak malować to dobiorą tak że bedzie prawie identycznei
proszek też powinni zaproponować coś z palety.

keyes
7th-March-2012, 21:09
Z dorobieniem koloru będzie ciężko, ponieważ wszystkie farby mają ziarno, a nasze felgi są gładkie.
Byłem w kilku mieszalniach i nigdzie nie byli w stanie dorobić koloru.
Na proszku również nie byli w stanie uzyskać takiego koloru, jedynie ciemniejszy, tak więc musiałem malować 4szt.

Co prawda w jednej mieszalni powiedzieli mi, że można kupić farbę bez ziarna kolor antracyt, ale jest to farba którą mogą sprowadzić min. 1 litr, a to byłby koszt około 500zł,
tak więc słabo się to opłacało, bo z malowaniem wyszłoby pewnie coś koło 800-900zł

Tomek g35c
8th-March-2012, 06:29
Na jednej feldze złuszczyła się farba - doszedłem do wniosku iż jak robić to raz i wszystkie...
Macie namiar na jakąś porządną mieszalnie farb... lub ewentualnie jak ktoś to robił to może zna RAL tego koloru to wtedy nie będzie problemu...
Wrzucę dwie warstwy bazy a na to bezbarwny połysk.. Rozmawiałem z kolesiem który robił mi czarny mat w G35 powiedział że każdą warstwę wrzuci do pieca i powinno być OK... tylko potrzebna mu farba lub jej RAL to sam dorobi... z tego powodu moje pytanie...;-))

Liczy się finalny efekt = brak różniczy z zaślepką od śrub...+ rozsądek kosztowy...

panpierog
31st-January-2015, 23:02
witam
chciałbym odkopać lekko temat malowania felg.
Na jednej z super myjni jakiś czas temu ktoś upaćkał mi wszystkie felgi. Wygląda to obecnie jakby były pochlapane. Żadnym środkiem nie chce to zejść.
Felgi mają również już swoje zadrapania więc postanowiłem pomalować wszystkie 4.
Czy od ostatniego posta coś się u kogoś zmieniło . Czy możecie polecić jakąś metodę, która się sprawdziła ?
Zastanawiam się czy nie zmienić w ogóle koloru felg np. na czarne z jasną obwódką ? Często widuje takie zestawienie w czarnych suvach. Jeżeli macie jakieś propozycję, zdjęcia lub doświadczenie w zmianie koloru proszę o cenne rady.

dziękuje i pozdrawiam

panpierog
8th-February-2015, 20:01
nikt nie malował felg w infiniti ?
Pytanie o kolor mniej wazne, bardziej zależy mi na poradzie dot. środków -lakierów .

dzięki z góry

LOKTONG
8th-February-2015, 20:19
Ja malowalem felgi, zakupilem 4 sztuki z auta po pozarze, i na dwie przednie fele nakapal plastik z nadkoli i byly przykopcone. Niestety polerka nie dała rady. Felgi mialem w kolorze takiego ala chromu. Jezdzilem z nimi miesiac czasu po lakierniach i nikt mi nie dobral koloru. Mowili ze ta technologia jest jakas technologia wodna (nie ma ziarna proszku widocznego golym okiem) i ze nasze realia nie pozwalaja na pomalowanie dwoch zeby nie bylo widac roznicy. Postanowilem pomalowac proszkowo 4 sztuki - niestety facet tak zdupczył sprawe ze kasy mu nie dalem. Duzo zaciekow, zlewow i jakies miejsca niedomalane. A przy odbiorze mi mowi "przeciez to tylko felgi". Wiec zabralem felgi do swojego zaprzyjaznionego lakiernika samochodowego. I choc sa opinie zeby nie malowac natryskowo tylko proszkowo to postanowilem zlamac ta zasade. Pomalowal mi i kolpaki i felgi za kwote 500zl. Jestem mega zadowolony z efektu. Kolor chcialem ala taki lekki beż(nie srebro). Co do technologi jakie farby i jakie utwrdzacze czy klary niestety nie powiem bo nie wiem.

LOKTONG
8th-February-2015, 20:21
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/08/27dc4ccbc2ee26e2dff940959d47ac38.jpg



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Mateusz ex37
16th-July-2019, 22:26
Odkopuje temat. Czy ktoś może coś wie na temat tego koloru felg wpadającego w chrom?
Mi też żadna mieszalnia nie może dobrać koloru by był jak oryginał. Mówią coś o technologi ( nie wiem czy dobrze to zapisze) Obichrom. Ale nic w sieci nie mogę znaleźć. Nie chcę do tego auta malować na zwyczajny szary kolor.