PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Świeci się kontrolka ABS



Darek33
10th-March-2012, 19:55
Witam jestem tutaj nowy i już mam pytanie. Świeci się kontrolka ABS, VDC OFF, SLIM oraz AWD wszystko naraz czy wiadomo co jest przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc. Dodam jeszcze iż byłem w serwisie NISSANA i diagnoza jest uszkodzony czujnik ABS

sirtrojan
10th-March-2012, 22:43
Darek takie komunikaty wywalało mi jak kończyły mi się klocki. Wraz z nowymi klockami problemy zniknęły. II sprawa to poziom plynu hamulcowego. Sprawdź i ew. dolej.

Paweł_Bemowo
11th-March-2012, 00:01
U mnie bylo to samo i okazal sie to tylko plyn hamulcowy. Wystarczy ze jest go 1mm ponizej minimum i cos takiego sie dzieje. Po zgaszeniu silnika czasami powinno znikac. Dolanie / wymiana plynu to chyba najlatwiejszy/najtanszy sposob wiec od tego powinno sie zaczac.

Darek33
11th-March-2012, 08:50
Temat jest o tyle zawiły iż płyn hamulcowy jest w normie / pomiędzy min. a max. / oraz klocki tak na oko około 1 cm, kiedy byłem pierwszy raz w serwisie skasowali błędy/ powiem nie drogo 120 zł / i kontrolki zgasły jednak po przejechaniu 200 m zapaliły się z powrotem któregoś dnia same zgasły i już poprawił mi się humor ale nie na długo zapaliły się i świecą do dziś

marleo
12th-March-2012, 22:00
Witam,
w moim fx 35(2008) dziś w czasie jazdy zapaliły się jednocześnie ABS,SLIP,AWD,VDCOFF.Wcześniej przy prędkości ok 160km/h mrugnęło mi SLIP, natomiast kontrolki zapaliły się w czasie wolnej jazdy w korku w Warszawie.
Jak udało mi się wydostać z korka to zjechałem na stacje ,sprawdziłem płyn hamulcowy i było ok 1mm ponizej max więc w normie.
Auto odpaliłem i po chwili ABS,SLIP,AWD,VDCOFF zgasły ale po paru minutach znów sie zapaliły.Po przejechaniu kolejnych 50km zjechałem na stację, żeby nakarmić fx'a i po ponownym rozruchu nastąpił reset i wszystkie zgasły ale po chwili znów sie zapaliły z tym, że AWD mrugało i po chwili się zapaliło na stałe.
Jak podjechałem po dom i zgasiłem i ponownie uruchomiłem auto -poczekałem 5 minutek i niestety już sie nie kasują palą się cały czas.
Dodam tylko,że rano wyrównałem ciśnienie w oponach gdyz miałem poniżej 2 atmosfer- wyrównałem wszędzie po 2,2 atmosfery.To,że świeci mi sie czujnik ciśnienia w oponach od listopada już mnie nie wzrusza ale te kontrolki co zapaliły się dzisiaj mnie niepokoją.Nie pamiętam dokładnie ale podobne kontrolki zapaliły mi sie w styczniu gdy podczas wymiany przedniej lewej piasty uszkodzili mi czujnik abs ale po wymianie na nowy komputer go zczytał i wszystko było ok.Czy mozliwe,że padł znów ten czujnik?a może tym razem z prawej strony- jutro sprawdzę na warsztacie.Jak mieliście cos podobnego to podpowiedzcie prosze ,żeby mi jutro nie wkręcali ,ze trzeba wymienic połowę elektroniki i kolejne czójniki.
Pozdrawiam
marleo

sirtrojan
12th-March-2012, 22:40
marleo zadanie na dziś - napisz w zeszycie w linię 100 x "czujnik: ;)

sprawdź klocki. jak są cieniutkie też potrafią wywalić slip-a.

odnośnie czujnika - trzeba było obciążyć warsztat. Mechanior z mojego rozwalił starą piastę tak żeby nie ruszyć czujnika - swoja drogą, mocowanie tego czujnika i jego trwałość woła o pomstę do nieba.

Darek33
13th-March-2012, 09:56
Witaj Marleo

Obecnie jestem w podobnej sytuacji, świecą się wszystkie kontrolki mimo iż klocki są OK. płyn jest OK., jak byłem w serwisie Nissana to przebadali całą wiązkę od kompa do czujnika i stwierdzili uszkodzony czujnik ABS przód kierowcy, kwota za czujnik 1600 zł !!!!!!! + 200 zł robocizna to akurat OK. Pomógł mi SIRTROJAN i podał mi linka gdzie można sprowadzić do POLANDU czujkę i zapłaciłem 149,95$ z wysyłką obecnie czekam.
LINK: http://www.ebay.com/itm/FACTORY-OEM-INFINITI-FX35-FX45-FRONT-ABS-SENSOR-2003-2008-/180839219256?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AFX35&hash=item2a1adb8038&vxp=mtr

Pozdrawiam daj znać jak u Ciebie się wszystko zakończyło

Paweł_Bemowo
13th-March-2012, 13:38
Darek swoją drogą jeśli chodzi o reset kompa to można go zrobić "specjalną procedurą". Sprawdzałem u siebie m.in. w sytuacji gdy miałem podobny kłopot (ale tak jak pisałem u mnie pomogło dolanie płynu).
Szczegóły poniżej:

ECU Resetting Procedures
Timing is extremely critical. If it is NOT DONE within the specify time, the ECU will not reset and the Check Engine Light (CEL) will continue to remain ON.
A stop watch or an analog clock with a second’s needle will be useful.
Operations Procedures
1. Confirm that accelerator pedal is fully released, turn ignition switch “ON” and wait 3 seconds.
2. Repeat the following steps (2a and 2b) procedures quickly five times within 5 seconds.
2a. Fully depress the accelerator pedal (HARD).
2b. Fully release the accelerator pedal.
3. Wait 7 seconds, fully depress the accelerator pedal and keep it for approx. 10 seconds until the CEL starts blinking.
4. Fully release the accelerator pedal (while the CEL is still blinking)
5. Wait about 10 second.
6. Fully depress the accelerator pedal and keep it for more than 10 seconds.
7. Fully release the accelerator pedal (The CEL light will continue to blink).
8. Turn ignition switch to “OFF” position and now you can start the car. The CEL light should be gone.
If the CEL light continues to remain ON, repeat the above steps. Timing is EXTREMELY critical to resetting the ECU.

marleo
13th-March-2012, 18:26
Witam,
dzieki za porady.Jutro sprawdzę i dam znac co się stało.Za czujkę ABS na lewą stronę zapłaciłem 500PLN z przesyłką.Mam nadzieje,że to klocki lub potrzebjy reset.
Jak jutro sobie nie poradzę z problemem to w czwartek mam wizytę w serwisie więc może coś zdiagnozują.
Pozdr
marleo