PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Gdzie naprawiać FXa - Polska



sirtrojan
25th-February-2010, 16:12
Z moich doświadczeń w eksploatacji Infiniti FX - śmiało mogę polecić serwis Nissan Zaborowski w Warszawie przy ul. Puławskiej ( każdy inny serwis Nissana też powinien sobie z tym poradzić).
Znają silniki - bo przecież ten sam motor VQ35DE montowany jest w Nissan 350z, Murano, Maxima (?)
Nie ma problemu z filtrami, olejami, serwisem skrzyń biegów.
Jeśli chodzi o pozostałe części które są typowe tylko dla infiniti mają możliwość sprowadzenia.
Wymiana oleju w moim FXie w Nissan Zaborowski: filtr oleju + Mobil1 5l (zostało z 0,5 litra na dolewkę)+ mycie silnika i całego auta + inspekcja ogólna - fv na 765 PLNów. Znośnie jak na ASO.

Niestety nie mam żadnego doświadczenia z serwisem INFINITI POLSKA a z tego co przekazywał mi kolega Andrzej, jeszcze pół roku temu mieli niezłe problemy z obsługą modeli '03 - '08.
Mnie zraża na razie proces likwidacji szkody w moim aucie - trwa już 1 miesiąc i żadnej wiadomości z ich strony :/ nieporozumienie, moglem kupic uzywke za 750 PLN i już bym zapomniał o sprawie :/

Jeśli któryś z kolegów tam był prosimy o opisanie wrażeń.

quku
25th-February-2010, 19:19
to W-wa u kolegi Grzegorza, a tu prowincja wymiany oleju lokalny warsztat castrol + filtr oleju i powietrza 256 pln poważniejsze sprawy serwis Nissana olej skrzynia wymiana 1300 pln wprogramowanie inteligentnego kluczyka 173 pln jak dotąd więcej potrzeb nie miałem

Black
25th-February-2010, 21:21
O serwisie na Pulawskiej słyszałem kiedys sporo złych rzeczy,chyba nawet zostali wybrani najgorszym servisem Nissana w Polsce.Warto jednak wiedzieć że przeszli jakąś metamorfoze i mozna do nich wpaść.

sirtrojan
25th-February-2010, 21:58
quku dlaczego ruszałeś olej w skrzynce? Teoretycznie serwisówka mówi - dolewać jeśli jest taka potrzeba. Jacob natomiast przy 50k mil - zmienił cały. Co było u ciebie?

Serwis na Puławskiej odwiedza Szczep, Andrzej a jak byłem tam na serwisie spotkałem jeszcze jednego FX45 ( nr rej. STONE) i w sumie nie licząc jednej zgubionej zaślepki do śrubki ( tylna klapa) jestem zadowolony. No może w porównaniu z cenami z Kłodzka nie wypadają najlepiej nie mniej jednak w skali 1-10 to daje im 7.

sirtrojan
26th-February-2010, 15:35
Wątek oleju w skrzyni przeniosłem do zakładki Silnik i Skrzynia Biegów - tam można go kontynuować.

krzychu
19th-April-2010, 23:35
Witam,

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność oddania mojego FX'a do Infiniti Polska.
Przegląd przy 45 000 mil, inspekcja wszystkich układów, wymiana oleju SHELL HELIX ULTRA 5W40, wymiana filtra powietrza, przełożenie z opon zimowych na letnie na felgi 20", przechowanie opon do zimy, mycie z odkurzaniem (komplet).
Cena 1510 zł (brutto), po rozłożeniu:

~ 770 zł za przegłąd
~ 240 zł za olej
~ 50 zł za Filtr oleju
~ 200 zł za wymianę opon
~ 122 zł za przechowywanie opon
~ 105 zł Filtr powietrza

Tanio czy drogo ?? Oceńcie sami, osobiście miałem dość szukania i jeżdżenia w odległe miejsca w Wawie w godzinach pracy.
Dlaczego tu, a nie Nissan na Puławskiej ?? Przede wszystkim w Nissanie dostałem informację, że nie przełożą i nie wyważą kół na felgach 20". Obsługują do 18".
Nie chciało mi się wierzyć, ale może tak jest.

Wcześniej wymieniłem tarcze i klocki z przodu w Nissan Zaborowski.
Przy własnych cześciach zapłaciłem 225 zł brutto.

Z trakcie wcześniejszej rozmowy z Infniti Polska, wyczułem małe niezadowolenie.
Dlatego wybrałem alternatywną opcję na Puławskiej.

Za dezynfekcję oraz wymianę filtra kabinowego zażądali extra 850 zł, w tym około 500 zł za filtr kabinowy.
Stwierdziłem, że troszkę przegięcie.

Plusy:
+ W miarę szybka obsługa, po 3,5 h wyjechałem czyściutkim, pachnącym FX :)
+ Cenowo nie odstają znacząco od konkurencji;

Minusy:
- Oferta usług dodatkowych po rażąco wysokej cenie (czyszczenie klimatyzacji)
- Brak samochodu zastępczego, pomimo wcześniejszych ustaleń
- Oczekiwanie na telefon konsultanta - 24 h od telefonu na recepcję

Pozdrawiam
Krzychu

sirtrojan
20th-April-2010, 12:51
co do filtra kabinowego za 500 PLN to niezły żart. ( allegro - 50 PLN! http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=filtr+kabinowy+fx35&from_showcat=1&category=0) Jak tylko sobie zakupię to zrobię tutoriala.
Robota w zasadzie opiera się na podobnej, którą ci pokazałem wczoraj. Trzeba zdjąć listwę progową prawą, osłonę plastikową i dobrać się do schowka, a w zasadzie opuścić go aby mieć dostęp do klapki. Potem to już tylko wyjęcie filtra + spray odgrzybiający. Wiem że nie jest to kompletna dezynfekcja ale maksymalnie zajmie 1 h ( z przerwą na 3 papierosy i 1 piwo) i kosztować będzie max 100 PLN ( + koszt wspomnianych papierosów i piwa).


EDIT: może nawet nie trzeba zdjemować plastików na progach ;)

Romano
25th-November-2010, 20:22
A ja jestem od wczoraj właścicielem FX35 `2007 i 21 tys. mil.

http://mustang.net.pl/galeria/w4_1223195211.JPG

Byłem od razu wczoraj w salonie Nissana w Rybniku zapytać o możliwość przeglądów, serwisów.

Oświadczyli, że nie są w stanie nic naprawić w tym aucie, nawet wycieraczki, ponieważ Infiniti Polska odcięła ich od części, baz danych, projektów, schematów, komputerów...itp sorki ale jedź sobie do Katowic.

Dla mnie 3 razy dalej i 4 razy drożej. :faint:

A Wam Nissan bez problemu serwisuje??

sirtrojan
25th-November-2010, 22:01
zależy od zakresu naprawy - normalne silnikowe i eksploatacyjne robią bez problemu! + ew podpiecie do Consulta/kompa jeśli coś tam zdechnie. Z II strony niezłe - masz klienta i wysylasz go do innego warsztatu. Jak będziesz robił blacharke czy potrzebował czesci do FXa to jednak tylko przez Infiniti Polska.