PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Plenum spacer - help needed ;)



solista
22nd-March-2012, 10:40
Jestem na etapie wyboru plenum spacer-a. Wybrałem wersję Motordyne 5/16 basic (poczytałem na forach USA że wszelkie termiczne usprawnienia tak na prawdę to chwyt marketingowy - jeżeli się mylę to mnie poprawcie). Wersję 5/16 wybrałem z czystej ekonomicznej kalkulacji - z opisu wynika (aczkolwiek nigdzie nie znalazłem potwierdzenia dyno na tym samym silniku), że wersja 1/2 daje max 1,5 KM, a powoduje więcej kłopotów z montażem.

No a teraz do meritum:
Jak bardzo mnie to boli bo bnie bardzo rozumiem o czym mowa:

NOTE: The 5/16 Basic Spacer Kit DOES NOT Include the Aramid Gasket or the CCV (Coolant Control Valve)

rozumiem że CCV to jakaś zaślepka na EGR ?
a co to jest Aramid Gasket ? To jest jakaś metalowa uszczelka między blokiem a kolektorem ?
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-VkIRwtJanJ3Z7d-LakmSmeCJxj7RVOkuRQ0ho0ufQ-wtkaoVEA-1WJte
warto to ustrojstwo zanabyć?
Czy w takim razie w zestawie:
http://www.ebay.com/itm/NEW-MOTORDYNE-5-16-BASIC-INTAKE-PLENUM-SPACER-KIT-G35-350Z-FX35-M35-PEN-/260969210096?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item3cc2fa20f0 Jest wszystko czego potrzebuję, czy powinienem się skłaniać do większych zestawów:
http://www.ebay.com/itm/MOTORDYNE-COPPER-ISO-PLENUM-SPACER-5-16-350Z-LANYARD-/160704553339?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item256abce17b

Interesuje mnie tylko realny wpływ a nie tuningowe VooDoo... ;)

S.

sirtrojan
22nd-March-2012, 13:20
I zestaw zawiera wszystko czego potrzebujesz.
CO do tego CCV to jest to po prostu zaworek wcinany w przewód płynu chłodniczego.
Nie potrzebujesz go .

Jedynie uszczelkę dłuższe śruby i dystanse ( do włożenia pomiędzy dolna i górną częśc kolektora).


uszczelke fabryczną zamienia się z inną ale tylko w opcji thermal.

tu masz zestaw do upgraded o thermal:
http://www.ebay.com/itm/MOTORDYNE-ISO-THERMAL-UPGRADE-350Z-G35-FX35-VQ35DE-NEW-/160704553319?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item256abce167&vxp=mtr

solista
22nd-March-2012, 14:57
a ten thermal ma sens? Bo jak trochę pocztytałem to nie bardzo...

sirtrojan
22nd-March-2012, 15:33
nie wiem :)
mam thermal i jakos nie specjalnie widze różnice

Lukasz
22nd-March-2012, 21:20
W teorii coś powinien dawać, bo nie nagrzewa się tak mocno od silnika. Zimniejszy kolektor ssący, zimniejsze powietrze, więcej mocy. Szczególnie w upalne dni. W praktyce moim zdaniem to wyrzucone pieniądze. Wzrosty jeśli będą to nieznaczne. Podobnie jak przy podkręcaniu silników turbo, w pewnym momencie trzeba wymienić IC (chłodnica powietrza) a przyrostów z tego nie ma.

Coobcio
4th-November-2013, 12:12
Spacera 5/16 firmy Blox testowalem w swoim rudym 350z. Dodał mi on 2 konie przy 6400obr.min i 4 kuce przy 7000 (obcinke mam przesunięta). Tak wiec przyrosty niezbyt spektakularne. Za to warto przeportowac dolna polowke kolektora ssacego i fragment w którym znajduja się wtryski paliwa. Mocy mi to nie dalo ale doszlo 8Nm

Drzymek
16th-April-2015, 22:11
Witam.

Noszę się z zamiarem założenia spacera.

Jako że latam na podtlenku LPG, to mam w związku z tym pytanie:

Czy po założeniu spacera rozjadą mi się mapy paliwowe LPG i będę musiał auto oddać na ponowne strojenie? Instalacja to STAG 300.
Wiem że RevUp sam sobie zrobi adaptację optymalnego składu mieszanki, ale czy LPG też wprowadzi korekty, czy będzie ubogo?

pozdrawiam

korzen
16th-April-2015, 22:29
Nie znam sie na LPG STAG. PRINS idzie z autoadaptacji, wiec wystarczyloby polatac np 100km na Pb. Ja na twoim miejscu pojechalbym na regulacje LPG. Koszt zaden, a spisz spokojnie ;)

Arti
17th-April-2015, 00:32
A czy jest sens zakładać spacera do RevUp?
O ile sie nie mylę to te silniki sa juz dobrze dotlenione poprzez podwójny filtr powietrza
Wiec nie ma sensy wydawania kasy bo raczej nic to nie da
Ale moge sie mylić ;)
Najlepiej jak by coobcio sie wypowiedział ;)

sirtrojan
17th-April-2015, 00:37
revup to nie HR :)
to poprawiony zwykły i ma tez oznaczenie vq35de - stosowany tylko w manualu

Hr to już silnik z dwoma dolotami

korzen
17th-April-2015, 10:34
VQ35DE nigdy nie mialo dolotu z dwoma filtrami. Jak SIR powiedzial mowisz o VQ3XHR...

Arti
17th-April-2015, 18:02
A to sorki
Dzieki za poprawienie mnie ;)

Drzymek
18th-June-2015, 17:19
Cześć Panowie. Mam spacera ze śrubami, 6 tulejkami dystansującymi pod szpilki, ale nie mam uszczelki pomiędzy spacera a górną połowę kolektora.
Chcąc uniknąć zasysania lewego powietrza przez silnik, czy mogę nałożyć cienką warstwę silikonu wysokotemperaturowego pomiedzy spacer a górną część kolektora?

pozdrawiam

sirtrojan
18th-June-2015, 17:32
ale nie mam uszczelki pomiędzy spacera a górną połowę
spacer jest sam w sobie uszczelką.
Przeciągnij silikonem jak sie obawiasz o szczelność. ale potem bedzie dodatkowa robota przy jego zdejmowaniu i kolejnym nakładaniu.

Drzymek
18th-June-2015, 17:40
Wpadł mi do głowy pomysł, aby zakupić za 100zł używany kolektor i wyciągnąć z niego uszczelkę, a następnie odciąć środkową część i założyć do siebie pomiędzy spacera i górny kolektor.

Zda to egzamin, czy przesadzam z nadgorliwością?

P.s. dodam że motordyne daje swoją uszczelkę na spacera

sirtrojan
18th-June-2015, 18:32
ja mam samą uszczelkę - za połowę tej kwoty oddam - cena już z przesyłką.
Używana raz ... przez 6 lat i potem wymontowana ;)