PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Skrzynia biegów - wymiana oleju



quku
26th-February-2010, 08:39
nic się nie działo wiem że serwisówka na EU nie przewiduje wymiany, ale uważam że olej w skrzyni jak każdy inny ulega zużyciu i podlega procesom starzenia w związku z powyższym go wymieniłem przy 50k ale tylko dlatego że nie jestem pewien jak każdy z nas czy to jego prawdziwy przebieg, uważam że co 100k olej powinno się wymieniać on działa, ale takie mam doświadczenia z innych urządzeń hydraulicznych że po jakimś czasie robi się "rzadszy" i pompa po prostu musi więcej pracować na to samo :).

Schirru
26th-February-2010, 11:15
z tą wymianą (i częstotliwością) oleju w skrzyni to jest tyle opinii, ilu mechaników... sam tez zmieniłem w swoim aucie przy przebiegu ok 60k o ile dobrze pamiętam...tyle ze nie byla to wymiana calości oleju (ktorego podobno jest ok 11 litrów), tylko tyle i ile zeszlo, tyle dolali..

quku
26th-February-2010, 14:40
w skrzyni jest faktycznie ok 11l i teraz sposób wymiany tych 11l silnik działa skrzynia na N i z góry się wlewa dołem wylewa jak kolor wylewanego jest taki jak wlewanego to jest OK i u mnie podobno tak wlali 10l. tak mi tłumaczyli a czy to prawda...?

Jacob_USA
26th-February-2010, 15:03
No to widze ze wiecej osob jest przechylne wymieniac olej w skrzyni tez to zrobilem po 60k :) Co do wymiany to w takim servisie jak Nissan powinni taki olej wymieniac pod cisnieniem wtedy wymieniasz cale 11l czyz nie tak ??

POZIOMA
26th-February-2010, 21:48
Dokładnie żeby wymienić całe 11l trzeba zrobić to specjalną pompą ciśnieniową, a to co tobie powiedzieli to stekt bzdur bo czy stary olej czy nowy to i tak kolor jego jest identyczny, a tak w ogóle to nie wiem jak oni tego dokonali :confused: mi się wydaje że ogolili cię z kasy.

Jacob_USA
26th-February-2010, 22:06
nie zaplacilem duzo $128 dupy nie ma a czuje sie lepiej

POZIOMA
26th-February-2010, 22:10
Kuba chodziło mi o kolegę z FX.

sirtrojan
26th-February-2010, 22:12
dla mnie brzmi podejrzanie włączenie motoru bez oleju w skrzyni :/
Z resztą - nawet jak quku przepłacił to chociaz wypłukało mu troche syfu ze skrzyni :thumb: a to też ważne.

POZIOMA
26th-February-2010, 22:16
Ale i tak powinno się wymienić filtr w skrzyni.

sirtrojan
26th-February-2010, 23:07
ano powinno :)

seba79
5th-September-2010, 16:03
bardzo ciekawe te wasze doswiadczenia ,,bardzo przydatne pozdrawiam

sirtrojan
5th-September-2010, 16:44
Panowie quku ma 100% rację jeśli chodzi o zmianę oleju w skrzyni!. wrzucę tu niedługo instrukcje z fotkami jak to zrobić! Ma ktoś dojście do Nissan Matic J w dobrej cenie? 11 litrów to nie jest mało cena ok 100 PLN litr :/

seba79
21st-September-2010, 22:13
Transmisja tak zwana ,,,,,,niestety z swoja kobieta walcze jusz od pol roku zeby biegi przelanczala pomalu delikatnie zeby komputer czytal dokladnie i przekazywal informacje ,,,,ona jak wajcha od biegow lupnie z parkingu na driwe cala skrzynie przeleci jak samolot,,i potem gazzzzzz ,,a samochod stoi w miejscu i sie slizgaaa na transmisji ,bo jeszcze niezdarzyla przeplynac informacja z komputera do transmisji co kierowca zamierza zrobic ,,,i jak jusz samochod jest na wysokich obrotach wtedy czuje ja z miejsca pasazera ze bieg komputer przekazal ,,,,noi niemusze wiecej dodawac ze jest lupniecie zrywne do przodu,,wtedy moja kobieta naciska na hamulec samochod staje i sie mnie pyta co jest co sie stalo ,,,Mam pytanie czy taka jazda moja kobieta kierowca moze rozlupac transmisje chociaz i tak mam gwarancje na transmisje ale poco dawac go do naprawy na niewiadomo jaki czas ,,jak mocne maja transmisje FX,,,,Podejrzewam ze jej zachowanie i podejscie do skrzyni biegow jest takie bo chyba miala doczynienia przez wiele lat z fiatem w polsce jakims , albo syrenka ,,,i tak jej jusz pozostalo

sirtrojan
21st-September-2010, 22:19
powiem ci że do tej pory nie słyszałem o uszkodzonej skrzyni :) jak będzie tak deptała to spali ci sprzęgło i nie będzie już więcej jeździć.

Jacob_USA
21st-September-2010, 22:26
JA tak zajechalem skrzynie w nissanie MAximia :D pierw dawalem R nastepnie szybko D i sie dzialo pozniej autko tragicznie zmienialo biegi....

sirtrojan
21st-September-2010, 22:40
hehe podstawowa przyczyna zajechania skrzyni - sprzęgło musi przytrzymać 2 tony żelastwa + dodatkowe przeciążenie i zmianę kierunku - ogromne siły tam działają wiec nie ma co się dziwić.

Schirru
15th-November-2010, 15:23
jak wygląda i gdzie zakupić filtr do skrzyni?? o ile w ogole cos takiego tam siedzi..:)

sirtrojan
15th-November-2010, 15:29
być musi ale w zasadzie jest niewymienialne - tylko przy naprawie :/ .
Z resztą wiesz jak - nawet kwestia czy wymieniać olej ( flush) czy go tylko dolewać jest szeroko dyskutowana to juz o filtrze nikt nie wspomina.

Schirru
15th-November-2010, 15:33
aha... no dobra, dzięki:)

Schirru
24th-November-2010, 12:12
czy wie ktoś może czy w naszych autach z rynku hamerykańskiego jest chłodnica oleju skrzyni biegów? podobno generalnie w autach ze stanów nie montuje się jej, bo skrzynie są produkowane na rynek, gdzie generalnie jeździ się wolno <60mph, więc nie ma ryzyka przegrzania skrzyni. I w takich autach, które chce sie użytkować w europie i jezdzić z większymi średnimi prędkościami, zalecane jest zamotnowanie wspomnianej chłodnicy. taką poradę wyczytałem na stronie bodaj najstarszego serwisu skrzyń automatycznych w polsce. ktos cos wie, ktos cos slyszal?

sirtrojan
24th-November-2010, 13:33
u mnie jest jakas mała chłodnicza zaraz za chłodnica wody - nie wiem od czego jest wiec tylko pozostaje mi przy wymianie oleju przejrzeć dokąd prowadzą przewody.

wiem ze na IS kolesie instalują dodatkową chłodnicę więc może dodatkowej chłodnicy oleju po prostu nie być. Widziałem tanie zestawy do ASB na usa.istore.pl - uniwersalne.

quku
24th-November-2010, 21:26
a to króciutka instrukcja przy wymianie oleju akurat o chłodnicy :)

Whenever an automatic transmission is replaced, the A/T fluid cooler mounted in the radiator must be
inspected and cleaned.
Metal debris and friction material, if present, can become trapped in the A/T fluid cooler. This debris can contaminate
the newly serviced A/T or, in severe cases, can block or restrict the flow of A/T fluid. In either case,
malfunction of the newly serviced A/T may result.
Debris, if present, may build up as A/T fluid enters the cooler inlet. It will be necessary to back flush the cooler
through the cooler outlet in order to flush out any built up debris.
A/T FLUID COOLER CLEANING PROCEDURE
1. Position an oil pan under the automatic transmission's inlet and outlet cooler hoses.
2. Identify the inlet and outlet fluid cooler hoses.
3. Disconnect the fluid cooler inlet and outlet rubber hoses from the
steel cooler tubes or bypass valve.
NOTE:
Replace the cooler hoses if rubber material from the hose
remains on the tube fitting.
4. Allow any A/T fluid that remains in the cooler hoses to drain into
the oil pan.
5. Insert the extension adapter hose of a can of Transmission
Cooler Cleaner (Nissan P/N 999MP-AM006) into the cooler outlet
hose.
CAUTION:
 Wear safety glasses and rubber gloves when spraying
the Transmission Cooler Cleaner.
 Spray cooler cleaner only with adequate ventilation.
 Avoid contact with eyes and skin.
 Do not breath vapors or spray mist.
6. Hold the hose and can as high as possible and spray Transmission
Cooler Cleaner in a continuous stream into the cooler outlet
hose until fluid flows out of the cooler inlet hose for 5 seconds.
7. Insert the tip of an air gun into the end of the cooler outlet hose.
8. Wrap a shop rag around the air gun tip and of the cooler outlet
hose.
9. Blow compressed air regulated to 5 - 9 kg/cm2 (70 - 130 psi)
through the cooler outlet hose for 10 seconds to force out any
remaining fluid.
10. Repeat steps 5 through 9 three additional times.
11. Position an oil pan under the banjo bolts that connect the fluid
cooler steel lines to the transmission.
12. Remove the banjo bolts.
13. Flush each steel line from the cooler side back toward the transmission
by spraying Transmission Cooler Cleaner in a continuous stream for 5 seconds.
14. Blow compressed air regulated to 5 - 9 kg/cm2 (70 - 130 psi) through each steel line from the cooler side
back toward the transmission for 10 seconds to force out any remaining fluid.
15. Ensure all debris is removed from the steel cooler lines.
16. Ensure all debris is removed from the banjo bolts and fittings.
17. Perform AT-16, "A/T FLUID COOLER DIAGNOSIS PROCED

piwko63
3rd-December-2010, 16:46
Witam
Od 4lat mam Fx35 jezdzi łbez zarzutów- jedynie cysterna paliwa, wymiana klockow i oleju w silniku az tu nagle od 3dni wsteczny przestał sie właczac raz łapał a raz nie w koncu od wczoraj klapa jazda tylko do przodu , zero wstecznego . Czy ktoś z kolegów mial podobny objaw usterki wszystkie inne biegi wchodzą bez problemu . Sprawdzone na kompie elektronika ok -usterka mechaniczna w skrzyni- w Samko srednia wycena naprawy to ok 6tys czy jest jakas alternatywa

pozdrawiam oczekujac na podpowiedzi

sirtrojan
3rd-December-2010, 16:48
poszukaj "nowej" skrzyni. Jak ta zdechła a cena za wymianę jest zaporowa to nic nie wykombinujesz :/

sirtrojan
4th-December-2010, 02:16
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16438924 zadzwoń do nich. Może ...

devikk
1st-January-2012, 22:56
a czy ktoś wymieniał już olej w skrzyni i zastosował zamiennik z poza Nissan Service ? Interesuje mnie jaki olej wlać .

rider
2nd-January-2012, 11:00
Do Twojego auta rozsądny cenowo olej to:
LIQUI MOLY ATF TOP TEC 1100 DEXRON III

U mnie w garażu robię obsługę skrzyń automatycznych i stosuję różne zamienniki olejów,
najczęściej stosuję olej RAVENOL , mają zamienniki do większości skrzyń biegów (ale nie do wszystkich) , miałem kilka przypadków gdzie trzeba było zakupić olej w ASO
(koszty astronomiczne nawet 300zł/litr w przypadku Audi Q7 ze skrzynią 6HP28AF).

apropos:

piwko63 zanim wymienisz skrzynię w swoim FX, zapraszam do mnie , mogę podjąć się próby naprawy twojej skrzyni, może to tylko błahostka (czasem spadnie tylko jakaś przesuwka ect..)
a skrzynię zawsze zdążysz wymienić (gdy po otwarciu okaże się że jej nie zrobimy, lub przewidywalne koszty będą duże - dostarczysz drugą i ją zamontujemy)

Ostatnio w ten sposób uratowałem klientowi skrzynię w PORSCHE CAYYENNE 4,5L (zapłacił 5000zł a w aso chcieli za robotę 17000zł)


Seba 500 39 7777

mirassek
2nd-January-2012, 15:09
[QUOTE=rider;14978]Do Twojego auta rozsądny cenowo olej to:
LIQUI MOLY ATF TOP TEC 1100 DEXRON III



A do mojego podobny ?
czy jest różnica pomiędzy silnikami 5 a 3,5 L ???

proszę o podpowiedź

devikk
2nd-January-2012, 15:29
rider a powiedz mi czy coś lepszego jest dostępne ? Wiesz to się robi raz na 100 tyś więc parę złotych w tą czy w tą nie ma znaczenia

rider
2nd-January-2012, 18:28
mirassek - do obu modeli Infiniti idzie ten sam olej


devikk , LIQUI MOLY to bardzo dobry olej - nie widzę sensu żeby kupować coś innego , ale oczywiście jest tego na rynku od groma ,
powiedz jakiej firmy olejowi ufasz .. a sprawdzę czy mają odpowiedni do Twojej skrzyni biegów.

devikk
3rd-January-2012, 22:50
nie kwestionuje że LIQUI MOLY jest ok , jednak zawsze używałem Castrola , Mobil 1 i Motula. Zapytam jesze o taką drobnostkę : nissan maxima 10 zblokowana na 200 km/h - dałbyś radę coś zrobić ? i jeszcze hłodnicę skrzyni pasowałoby założyć bo napewno się przegrzeje :) Dzięki za pomoc.

rider
7th-January-2012, 00:57
Chłodnice skrzyni mogę dołożyć ... jeśli chodzi natomiast o zdjęcie blokady robię bez problemu we wszystkich niemacach
ale w maximie nigdy nie robiłem ... raczej dam radę .. ale obiecać nie mogę ...

Max
9th-January-2012, 18:59
witam wszystkich
w grudniu wymieniłem w serwisie wszelkie oleje i płyny w samochodzie, z zasady, dla zachowania pełnej sprawności w przyszłości. Najważniejszą oczywiście była wymiana oleju w skrzyni. Przeprowadzona metodą dynamiczną, na moich oczach: specjalna aparatura pod ciśnieniem jednocześnie pobiera i wtłacza olej, który w 1-szej chwili miesza się w silniku. Widać w cylindrze pobraniowym wpierw stary, po chwili jaśniejszy, a gdy pojawia się świeży, zaś w cylindrze podawczym całkowicie ubył – wyłączają silnik. U mnie poszło 11,7 l syntetycznego oleju AT TOP 1MV (taki teraz zaleca producent); więcej „zabawy” było z podłączaniem, aniżeli z wymianą. Ponadto wymieniłem olej w skrzyni redukcyjnej i w obu mostach oraz w układzie wspomagania, no i w silniku, gdzie leją oryg. olej amer. Mopar 5W30 – mineralny.
Do tego wymieniłem płyn hamulcowy, chłodniczy i osuszacz Klimy wraz z filtrem i „czynnikiem”, zaś w oponkach – azot. Właściwie post powinienem umieścić w dziale „co nowego zrobiłem..”, ale wymiana oleju w skrzyni wydaje mi się sprawą istotniejszą dla prowadzonej tu dyskusji. Myślę, że gdyby mój Infiniti umiał się uśmiechać, to z tych wymian byłby bardziej zadowolony, niż z innych innowacji :love:
Pozdrawiam wszystkich i życzę wszelkiej pomyślności w Nowym Roku – oby Wasze szalone maszyny nikomu się nie psuły ;)
Max

Athens
9th-January-2012, 20:04
Max to co zrobiłeś jest najlepszą opcją jaką można zrobić.Fajnie,że opisałeś wymianę oleju w skrzyni, też muszę to zrobić. Ile zapłaciłeś za to? Ale olej mineralny wlałeś?

keyes
9th-January-2012, 20:32
Max, gdzie wymieniałeś olej w skrzyni ??

Black
9th-January-2012, 23:58
Mopar 5W30 – mineralny.

Hmm chyba syntetyczny?

Athens
10th-January-2012, 14:02
Blacku to mineralny.

http://czesci-usa.com.pl/pl,product,1981845,olej,5w30,1ltr.html

Max
10th-January-2012, 20:18
Dynamiczną wymianę oleju w skrzyni wykonałem w serwisie samochodów amerykańskich w Elblągu.
Mam tam zaprzyjaźnionych szefów, którzy powróciwszy z Am. Pn. prowadzą ten interes z dużym rozmachem i znajomością tematu, mają też dostęp do tanich oryg. olejów i części wielu marek amerykańskich. Ważne, że znają się na nich, ponieważ nimi jeżdżą, a 1 z szefów ma Infiniti FX – wszystko przetestowali na jego samochodzie! – tak więc mi łatwiej ;)
Co do kosztów, to były one znacznie niższe, niż opisujecie: olej po ok. 60 zł/l , wymiana w skrzyni 250, w mostach 150, w redukcji + ukł. wspomag. 150, itp. Dodać muszę także, iż mam u nich zniżki na części i oleje, gdyż mam ich logo na szybce (zresztą b. udane). Olej w skrzyni dotychczas miałem mineralny – i on jest droższy! Ale, jak pisałem, obecnie w USA zalecają syntetyczny AT TOP 1MV – i taki zastosowaliśmy. Stąd też niezbędna była całkowita wymiana (dynamiczna), którą i tak zamierzałem wykonać. Co do oleju silnikowego Mopar 5W30 – to wbrew symbolom lepkości jest on klasyfikowany w USA jako mineralny – i taki właśnie tam zalecają, a nie syntetic, czy półsyntetic – chociaż myślę, ze Mobil 1 (na którym jeżdżę w LR i porsche) z pewnością by mu nie zaszkodził.
No, chyba na wszystkie pyt. odpowiedziałem ;) Co do tych zaleceń – to nie moja wiedza, tylko właścicieli serwisu /tak na wszelki wypadek/. W każdym razie WYDAJE MI SIĘ, że samochodzik pomyka jakoś ciszej, sprawniej i radośniej po bezdrożach naszych szos – na gazie, oczywiście :)

Jacob_USA
10th-January-2012, 20:46
Nie wiem skad maja chlopaki w tym servisie taka info ale w Servisie INFINITI i Nissanie leja Mobile 1 sythetic ;) mowie tu o silniku VQ35DE

pgkoci
25th-July-2012, 19:04
Wiekszosc z forumowiczow wymieniala olej w skrzyni, wiec za Waszym przykladem postanowilem zrobic to i ja. Czy znacie jakies godne polecenia miejsce w okolicach Warszawy by to zrobic? Dzwonilem do overland motors na ul. Zawodzie i za wymiane oleju w skrzyni, mostach i reduktorze z robocizna krzykneli 1100 pln. Jak uwazacie czy to dobra cena i mozna do nich podjechac bo z tego co pamietam to nasz kochany Admin lekko na nich narzekal...

sirtrojan
25th-July-2012, 19:47
jak taka cena to robią tylko spuszczenie i dolewkę - zadnego płukania.

za 1100 mozna zrobić u nich.
narzekałem na ogólną niechlujność ale jak przy tej robocie nie uwalą ci połowy auta albo go nie zakurzą o wpieprzeniu się w ubłoconych buciorach na fotel nie wspomnę, to można przy tej cenie u nich ogarnąć te usługę.

pgkoci
26th-July-2012, 08:30
A macie jakies lepsze miejsce w Warszawie gdzie by zrobili plukanie, ewentualnie jaki olej mozna zalac zamiast nissana matic?

sirtrojan
26th-July-2012, 11:32
wlasnie dolaczyl do nas kolega z firmy sprzedajacej Amsoil-a - mają w ofercie takie oleum. Poczekaj chwilunie aż temat sie rozwinie.

pgkoci
26th-July-2012, 12:04
Oki, dzieki:)

kristof
27th-July-2012, 08:35
Panowie i Panie
Z doświadczenia wiem że wymiana dynamiczna przy przebiegu >100kkm może ale nie musi przynieść skutki negatywne(zwłaszcza jesli wcześniej nic nie było zmieniane). Dlatego lepiej zrobić 3 razy statyczną. Ja wymieniam olej w asb co 50 tysi i jest malinowo.

pgkoci
31st-July-2012, 18:26
Właśnie jestem po wymianie oleum w Overland. Do skrzyni weszło dolewki tylko 4,5l, wymienili olej w mostach i reduktorze. Łącznie z robocizną wyszło 630 PLN, więc znośnie. Filtr nie był wymieniany - podobno jest z metalowej siatki którą wystarczy umyć.
A wiecie może gdzie ewentualnie można sprawdzić poziom oleju w skrzyni, bo takiego bagnetu nie mogę zlokalizować?:faint:

sirtrojan
31st-July-2012, 18:37
http://www.ifans.pl/showthread.php?1938-Bagnet-oleju-w-skrzyni-biegw&highlight=bagnet+oleju

pgkoci
31st-July-2012, 19:35
Dzięki Grzesiu:hail:. Sprawdziłem i jest ponad max. zalali widocznie trochę za dużo.

sirtrojan
31st-July-2012, 22:23
Spoko ziomek ;)

BAJZEL
2nd-September-2012, 12:39
Panowie kolejne pytanie co do fx 35
Po tym jak wypytywalem o olej do silnika i w koncu go zalałem 5W30 Castrola ( zrobił juz jakieś 1000 km i w sumie żadnych uwag pracuje idealnie ...i poki co nie zjada tego oleju więc i gęstość dobrana jest ok dodam , że nie mam pojęcia co było zalewane wcześniej a w chwili obecnej ma 94 tys. mil

Wczytuje się coraz głębiej w wasze rozmowy na temat skrzyni biegów a raczej oleju do niej jak wspomniałem ponad 94 tys. mil jedni wymieniać jedni nie... teraz nasiliły się tematy , że jednak mimo wszystko jeden po drugim wymieniają...

Panowie czy można to robić w jak ja to mowie zaprzyjaźnionych warsztatach czy lepiej zainwestować w SERWIS...

Czy przy tym przebiegu lepiej to robić czy nie ruszać skrzynia działa bez zarzutu poziom oleju też jest ok i na zimno i na cieplo ( DZIĘKI SIRTROJAN za umieszczenie foto bagnecika do oleju skrzyni )

Czy Ci którzy zmieniali mogą polecić konkretnie olej a może jakieś uwagi co do olejów...
Pozdrawiam i czekam na jakieś konkretne info....

http://www.ifans.pl/showthread.php?2046-Jeszcze-raz-o-oleju-do-skrzyni&highlight=olej+fx35

Tutaj kolega poleca jakiś olejek , ktoś może się wypowiedzieć na jego temat ...

Tomek g35c
2nd-September-2012, 17:50
Jak nic się nie dzieje to nie wymieniaj...
Ja przeleciałem Fxem beż wymiany już 125 tys mil i nic mu nie jest...
Może na 150 tys mil wymienię tak dla sztuki...;)

BAJZEL
2nd-September-2012, 18:26
No tak ... niby tak...
jak zawsze dwie teorie

1) jak sie nic nie dzieje to nie ruszaj...
2) po co robić na bieżąco lepiej czekać aż sie coś rozkraczy ....

heheh i dalej bede sie gryzł czy wymieniać czy nie,... w sumie to poczekam do 100... i wtedy tak czy inaczej sie zrobi dzięki bardzo pozdrawiam...

ArtPol74
2nd-September-2012, 20:04
Witaj. Gdzieś już pisałem na ten temat, może na forum BMW. Ale do rzeczy, u mnie w instrukcji obsługi jest napisane, że oleju w ASB się nie zmienia iiiii rzeczywiście w Niemczech mało kto to robi booo po przebiegu ok.200tyś km wymienia się skrzynie!(bo już zaczynają sprawiać wtedy problemy). Zagłębiłem się w ten temat i uważam że powinno się wymieniać olej. We wszystkich poradnikach jakie udało mi się dostać w ręce tak jest napisane. Czy statycznie, czy dynamicznie? To już moim zdaniem- dynamicznie. Gdyż w pierwszym przypadku to jest podmiana i za chwilę robi się podmianę podmiany :-) żeby jeszcze więcej było świeżego oleju- to już trochę mniej zrozumiałe, gdy trzeba będzie to wytłumaczę. Wzrasta koszt. To tak pokrótce. Pozdrawiam.

BAJZEL
3rd-September-2012, 07:51
czyli dokładnie tak jak wspomniałem wcześniej ... 2 szkoły.... tak czy inaczej postanowione przy 100tys mil wymiana:)

BAJZEL
17th-September-2012, 22:11
Panowie ostatnio dogrzebałem się do bagnetu kontroli oleju skrzyni biegów... i pojawia sie kolejne pytanko ponieważ nie wiem czy kiedykolwiek był wymieniany ... Czy olej w skrzyni biegów ulega najnormalniejszemu zużyciu chodzi mi o np ... kolor czy czernieje z czasem ? i czy ubywa... Ponieważ mile się zaskoczyłem po wyjęciu bagnecika okazało się że olej jest dokładnie między min. a max. czyli dobhrze a kolor był jasniutenki brązik tak jakby niedawno byl wymieniany ... jak wskoczy 100t mil to dla sztuki tak czy inaczej wymienie ale jak to jest?

grabba
17th-September-2012, 22:55
BAJZEL, a jaki będzie koszt wymiany? Może nie ma się co zastanawiać? Na pewno nowy olej będzie lepszy niż stary. Poza tym olej starzeje się nie tylko przy dużym przebiegu, ale również z czasem - kolor oleju nie zawsze odpowiada zużyciu. Może instrukcja nic nie mówi o wymianie oleju, bo nikt w US nie zakładał, że samochód będzie jeździł dłużej niż 5 lat :P

Jacob_USA
18th-September-2012, 03:49
Koledzy, kiedys juz pisalem ze w servisie INIFNITI/Nissan w stanach zalecaja co 60/120/180 tys mil wymiane wszystkich plynow w naszych autach.

Ja w swoim Gi wyminilem olej w skrzyni przy 65k, wymiana pynu chlodniczego, w dyfrze, hamulcowy. Teraz na liczniku jest 135k i lada dzien bede wymienial znowu to wszystko i obiecuje ze zrobie video jak to wszystko zrobic samemu.


Edit: wszystkie plyny ktore zalewam sa nissana zadnych wydziwian nie ma !!

nr2. Panowie temat o wymianie oleju w skrzyni juz dawno istnieje po co znowu mamy drugi ??!!

BAJZEL
18th-September-2012, 13:40
Nie mogę się doczekać tego opisu i filmiku ponieważ bardzo chętnie bym się za to zabrał pozdrawiam :)

Jacob_USA
18th-September-2012, 15:04
Jest to banalnie proste bedzie trzeba ci klucz 1/4 I pompka zeby wlac olej

BAJZEL
18th-September-2012, 19:04
no tak ale opis i filmik dadzą dużo więcej wskazówek nigdy nie wymieniałem oleju skrzyni biegów to tak jakbym ci powiedział hehe jak rozbudować masę miesniowa - idz na siłownie i ćwicz :D hehe poza tym kolego opisałeś wymiane wszystkich płynów i ja właśnie bede chciał to zrobić po powrocie z morza nie wspomne o wymianie klocków i tarcz , które leżą w garażu... pozdrawiam i tylko jeszcze zapytam czy wysyłałes paczki do polski bo zastanawiam sie ile shipping kosztuje mam na statku znajomego z texasu i powiedział co kolwiek bedzie mógł to mi przywiezie a co ciężkie bedzie wysyłał tylko ciekawe ile kosztuje wysyłka ... bo bede chciał zamówić kompletne oryginalne guymowe dywany pod kolor tapicery :) pozdrawiam

slepy62
18th-September-2012, 21:21
Koledzy, kiedys juz pisalem ze w servisie INIFNITI/Nissan w stanach zalecają co 60/120/180 tys mil wymianę wszystkich płynów w naszych autach.

W książce serwisowej dla II gen - jest napisane, że skrzynia jest bezobsługowa - "automatic transmission (7A/T) is maintenance free", tyle że to inna skrzynia niż w I gen


bo zastanawiam sie ile shipping kosztuje mam na statku znajomego z texasu i powiedział co kolwiek bedzie mógł to mi przywiezie a co ciężkie będzie wysyłał tylko ciekawe ile kosztuje wysyłka ...
co do paczek z USA - w wypadku morskiej (ok. 5-6 tyg) przez polską firmę (typu POLAMER) koszt paczki licz 20~30 $
przykładowo za gumowe dywaniki + chlapacze zapłaciłem ok. 35$ (nie była ciężka - tylko duża), za w sumie ciężkie zaciski Akebono do II gen. wyszło ~ 25 $, tyle że trzeba mieć kogoś kto pojedzie do polskiego biura...
lotnicze to inna bajka waga i/lub kubatura - raczej drogo

Jacob_USA
19th-September-2012, 03:02
Ta strona pomoze wam ustalic co nalezy wymienic a czego nie...

http://x.infinitihelp.com/forum/maintenance.php

BAJZEL
19th-September-2012, 07:25
W książce serwisowej dla II gen - jest napisane, że skrzynia jest bezobsługowa - "automatic transmission (7A/T) is maintenance free", tyle że to inna skrzynia niż w I gen


co do paczek z USA - w wypadku morskiej (ok. 5-6 tyg) przez polską firmę (typu POLAMER) koszt paczki licz 20~30 $
przykładowo za gumowe dywaniki + chlapacze zapłaciłem ok. 35$ (nie była ciężka - tylko duża), za w sumie ciężkie zaciski Akebono do II gen. wyszło ~ 25 $, tyle że trzeba mieć kogoś kto pojedzie do polskiego biura...
lotnicze to inna bajka waga i/lub kubatura - raczej drogo

JACOB - podpowiedz proszę... czy masz pojęcie jak rozwiązać sprawę oleju skrzyni biegów ponieważ nie mam pojęcia jaki był zalany ( jaki jest obecnie) kolorek to jasniutki brązik tak jakby kolor nowego oleju silnikowego... czy jechac z tym do serwisu bo nie chciałbym czegoś pochrzanić ... kolega mi podpowiedział , że raz przyoszczedził na oleju i zamowil jakis zamiennik typowo pod model audi A6 3.0 i momentalnie czuł szarpnięcia i opoznienie w zmianie biegów... planuje wymienić wszystkie możliwe płyny oleje ... w mostach itd... wszędzie silnikowy poszedł najbardziej universalny ponieważ tez nie wiedziałem co było wczesniej zalałem castrola 5w30 ale przy nastepnej zmianie przejde na motula podobno zdecydowanie lepsiejszy :) pozdrawiam i z góry dzięki za poświęcony czas

ArtPol74
19th-September-2012, 14:08
Tak jak pisałem, u mnie w BMW też w/g książki się nie wymienia. Potem tylko skrzynię...

Jacob_USA
19th-September-2012, 15:26
Co do koloru to nie jestem pewien ale w 1 powinniem byc jasny w drugiej czerwone a w skrzyniach CVT Jason zielony. Na temat tego czy wymienialem sie olej w skrzyniach czy nie... To ile bedzie mechanikow I jakich mechanikow tyle bedzie opini... Po co wymieniac olej w silniku jak
mozna wymienic silnik ;)

BAJZEL
19th-September-2012, 16:56
Co do koloru to nie jestem pewien ale w 1 powinniem byc jasny w drugiej czerwone a w skrzyniach CVT Jason zielony. Na temat tego czy wymienialem sie olej w skrzyniach czy nie... To ile bedzie mechanikow I jakich mechanikow tyle bedzie opini... Po co wymieniac olej w silniku jak
mozna wymienic silnik ;)

czyli jednak lepiej podjechac do nissana i niech zerkną co jest cięte... i bedzie trzeba szukać oleju zmiane chciaóbym wykonac sam :D pozdrawiam i dziękuje :)

slepy62
19th-September-2012, 20:50
Dzięki bardzo na te gumowe dywaniki i tak sie skusze

Na forum jest sporo linków do serwisów/salonów/sklepów internetowych na terenie USA z częściami i akcesoriami - poszukaj, posprawdzaj (na morzu chyba Ci czasu nie brakuje), często są dobre promocje i duże różnice w cenach pomiędzy "sklepami"
jeżeli masz kolegę z teksasu - możesz kupiś w serwisie/salonie/sklepie internetowym i podać adres wysyłkowy kolegi z Teksasu - prześlą do niego...
części i akcesoriów do I gen. jest bardzo dużo... ceny oryginalnych części - często nawet kilkakrotnie niższe niż w EU

kristof
20th-September-2012, 15:00
Panowie ostatnio dogrzebałem się do bagnetu kontroli oleju skrzyni biegów... i pojawia sie kolejne pytanko ponieważ nie wiem czy kiedykolwiek był wymieniany ... Czy olej w skrzyni biegów ulega najnormalniejszemu zużyciu chodzi mi o np ... kolor czy czernieje z czasem ? i czy ubywa... Ponieważ mile się zaskoczyłem po wyjęciu bagnecika okazało się że olej jest dokładnie między min. a max. czyli dobhrze a kolor był jasniutenki brązik tak jakby niedawno byl wymieniany ... jak wskoczy 100t mil to dla sztuki tak czy inaczej wymienie ale jak to jest?

Na bagnecie zawsze będzie czysty no chyba że to już totalna padaka , po spuszczeniu dopiero widać prawdziwy kolor.
Nie interesowałem się jak jest w FX z poziomem ale w wiekszości aut z AT bagnet od oleju ma dwie podziałki : dolna to stan oleju na zimno a górna to stan po rozgrzaniu do ok 55stopni . Ja u siebie rozgrzewam do tychże własnie 55 i dopiero sprawdzam stan na bagnecie

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że pomogłem

BAJZEL
20th-September-2012, 19:57
przemyslałem sprawei i teraz na urlopie nie bede miał czasu jedyne co zrobie to przegląd instalacji gazowej i ewentualne montowanie częśći od SIRTROJANA jeżeli przygotuje mi dobrą oferte i zdecyduje się na sprzedaż :D a na wiosne KRISTOF możesz mi przygotowac oferte na olej do skrzyni biegów płyn hamulcowy jeżeli posiadasz to do chłodnicy i ( może do mostów ) jezeli posiadasz miłoby było gdybys wstepnie napisał ile pieniążków mniej więcej na co trzeba przyszykować płyny rozumiem z górnej półeczki heh pozdrawiam czasu brak ze względu na to , że trzeba dziecko ochrzcić :D

kristof
21st-September-2012, 12:46
Witam
Oczywiście nie ma problemu na wiosnę się przypomnij , co do cen to sytuacja wygląda tak że wszystko zależy od kursu pln/usd - obecna dostawa jest z czerwca i po czerwcowym kursie walut . Co będzie wiosną? Nie wiem . Napewno nie będzie taniej .


Pozdrawiam serdecznie

BAJZEL
21st-September-2012, 15:48
no ale w czerwcu dolar stał 3,5 teraz pi / drzwi 3,20 to nawet jak bedzie 30gr na dolarku to i tak taniej nie bedzie ?? tak czy ianczej wrócimy do tematu jak tylko sie odbije :)

slepy62
17th-February-2013, 19:07
Olej do skrzyni biegów, przypadkiem znalezione - może się komuś przyda:

http://www.ebay.de/itm/5-Liter-Automatik-Getriebeol-8-80-L-fur-Infiniti-FX50-EX37-/181015195236?pt=Autopflege_Wartung&hash=item2a2558ae64

grabba
6th-November-2013, 23:11
Opis jak wymienić olej w skrzyni 7AT: http://www.gtmotorsports.com/Manuals/Automatic_Transmission/7_Speed_Automatic_Transmission_Fluid_Procedure.pdf

Dziś dowiadywałem się w ASO ile kosztuje wymiana oleju w 7AT - ok. 1.000 zł za 10 litrów + ok. 700 zł za usługę.

Na alledrogo jest olej matic-s za 79 zł za 1 litr, ale bez faktury. Czyli w ASO wychodzi taniej, jeżeli możemy odliczyć VAT.

Tomek g35c
6th-November-2013, 23:40
No to grubo... ;)
a czy musi być Matic-s ?? nie można innego wlać o tych samych parametrach ??

grabba
6th-November-2013, 23:55
a czy musi być Matic-s

Zamienników wiele nie ma. Ja kupiłem ostatnio dobry ATF, który miał napisane, ze jest zgodny z Matic-S za 35 zł za litr. Ale do skrzyni bym go nie wlał - bałbym się.

BAJZEL
7th-November-2013, 00:26
Ja bym nie ryzykował zamienników ... za delikatne są skrzynie ... i dosłownie 2 niezaleznych dobrych mechaników mi to powiedziało ... ŻADNYCH ZAMIENNIKÓW... po czym jeszcze konsultowałęm droga mailową z paroma ludzmi co się typowo skrzyniami zajmują i to samo powiedzieli ... TYLKO NISSAN MATIC ...

A w tym serwisie co robie autko to już w ogóle powiedział, ze jeżeli ma mi te wymiane robić to tylko na oryginalnym oleju ...

Coobcio
7th-November-2013, 09:58
Do tej pory wszystkim Nissanom 350Z zalewałem syntetycznego Valvolina i śmigają bez żadnych obiawów...
No olej to jest olej, ma mieć swoją odpowiednią lepkość i tyle oraz odporność na wyciskanie.

Tak samo do Saaba zalecany jest Texamatix 7045 - olej syntetyczny... Koledze taksóakazowi podciekały przewody od chłodnicy od skrzyni biegów i dolewał byle co głownie mineralnego ATF i co nastukał tak 300 tyś km i lata dalej, przewody mu wymieniliśmy tylko...
Fakt że go nie butuje a minerał kiepsko znosi wysokie temperatury skrzyni no i to wszystko bezawaryjnie bangla :)

Normy to normy czy to będzie olej silnikowy 5w50 czy przekładniowy ma spełniać normy i tyle a reszta to kwestia gustu czy będzie to Mobil paczkowany przez Nissana czy np. Valvoline...

Orginał nawet na allegro można dostać:
http://allegro.pl/olej-automatycznej-skrzyni-biegow-nissan-matic-s-i3678622086.html

BAJZEL
7th-November-2013, 12:21
pomyśleć , że za oceanem 6 $ czyli 18 zł a u nas 90 ...

Coobcio
7th-November-2013, 13:59
W ASO pewno jeszcze drożej :D

grabba
7th-November-2013, 14:15
Do tej pory wszystkim Nissanom 350Z zalewałem syntetycznego Valvolina i śmigają bez żadnych obiawów...

Wymieniałeś w 7AT cz w MT?

Coobcio
7th-November-2013, 15:17
W 5-cio biegowych automatach.

grabba
7th-November-2013, 16:09
Czyli Matic-J, który może być zastąpiony przez Matic-S, ale nie odwrotnie - w 7AT wymagany jest Matic-S.

Tomek g35c
7th-November-2013, 16:36
To samo pewnie...
A czym one się różnią ?? ;)

grabba
7th-November-2013, 19:37
Tomek, nie wiem.

ps. nie poruszalibyśmy tego tematu, gdyby litr Matic-S kosztował w Polsce tyle samo co US - $8.

matejczyk
27th-June-2015, 09:13
Przybieram się do wymiany oleju w skrzyni biegów w FX 2006 po lifcie. Możecie doradzić gdzie mogę zrobić to dobrze i w miarę nie drogo? Możecie doradzić też jakiś olej dobry, który mogę kupić? Myślałem o Nissan Matic S? Jesteście w stanie coś doradzić?

Roman
27th-June-2015, 12:06
tutaj jest trochę o olejach - zamienniku i skrzyni.
http://www.prnd.pl/automatyczna-skrzynia-biegow-re5r05a,4,9.html

matejczyk
24th-July-2015, 07:08
Panowie, chce podjechać do tego zakładu http://www.prnd.pl/warsztaty,8,0.html , na weryfikacje skrzyni biegów, bo zaczyna nie niepokoić. Miał ktoś z Was z nimi do czynienia? Doradzcie gdzie w Warszawie lub okolicach znajde na prawde dorby warsztat co będzie wiedział o co chodzi i nie zgoli kasy za darmo?
Zastanawiam się też poważnie nad nimi: http://www.autowawer.pl/
Dajcie znać jak coś wiecie.

zajac01
24th-July-2015, 08:00
Jakieś 3 lata temu padła mi skrzynia w Audi, to naprawiali mi w Auto Józefów. Wszystko było ok. W Infiniti niebawem będe musiał wymienić olej w skrzyni i też pojadę do nich.

korzen
24th-July-2015, 11:16
Ja robilem wymiane na Slasku, wiec w Warszawie nie pomoge. Jedyne co moge zasugerowac to firme, ktora posiada maszyne do dynamicznej wymiany oleju z pomiarem cisnienia na wlocie i wylocie. Olej uzylem Matic S. Zrobilem plukanie skrzyni i razem poszlo 15l oleju. Dostalem probki oleju przed wymiana, po wymianie i "miksu" po uzyciu 10L (tyle wchodzi do skrzyni). Przy okazji wymienialem uszczelnienia skrzyni. Jak narazie skrzynia chodzi super, tyle ze wczesniej tez nie mialalem z nia problemow.

Pozdro

sirtrojan
24th-July-2015, 11:35
naprawiali mi w Auto Józefów


generalnie polecana firma w środowisku volvo :)

kmn
24th-July-2015, 15:03
Kolego matejczyk tutaj też możesz sobie poczytać
http://www.ifans.pl/showthread.php?2826-Wymiana-oleju-w-skrzyni-biegw-FX-35-03-08

ArtPol74
15th-April-2016, 14:31
Panowie nie przypominam sobie żebym gdzieś na forum spotkał się z tematem stosowania dodatku...ale do automatycznej skrzyni biegów? Ktoś coś stosował/je? Czarnepaliwo coś od Ciebie?

tiger456
15th-April-2016, 17:04
Ludzie no proszę, nie przesadzajcie...silniki rzeczywiście nie są za rewelacyjne i wymagają specjalnej troski, ale akurat skrzynie nie są złe. Wymienić olej jak szarpie i przeciąga na biegach i cieszyć się jazdą :)

ArtPol74
15th-April-2016, 18:42
Tak tylko zapytałem...jeżeli chronić silnik, to dlaczego nie skrzynię:-)

ArtPol74
25th-April-2016, 12:31
I jak Panowie, nikt się z tym nie spotkał?

grabba
25th-April-2016, 18:57
Wg. mnie biorąc pod uwagę, że większość użytkowników nie wymienia nawet oleju i skrzynie jeżdżą latami, to sama wymiana oleju co 80.000 jest wystarczająca.

zajac01
25th-April-2016, 20:44
Jak będe jechał na wymiane oleju, to zapytam czy coś takiego się stosuje.

Jarek75
16th-October-2016, 12:29
Przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni. http://www.ato24.de/de/nissan-at-matic-j-1-l.html . Cena calkiem okej,wychodzi jakies 55 zl za litr.

tiger456
16th-October-2016, 16:24
Pisz do kolegi CzarnePaliwo. Wymieniałem u siebie w skrzyni na jego olej i pracuje idealnie.

Jarek75
16th-October-2016, 16:57
Dzieki,zaraz napisze i zapytam. Co z takimi rzeczami jak filtr i uszczelka?

tiger456
16th-October-2016, 18:17
Filtr jest kolego w skrzyni. Trzeba rozbierać... Uszczelka czego? Uszczelniacz wału korbowego? Uszczelka od miski?

Jarek75
16th-October-2016, 19:00
Wiem ze jest w skrzyni. Mialem na mysli gdzie go dostac. Serwis? Uszczelke oczywiscie miski.

Adam_77
17th-October-2016, 08:03
Zobacz ofertę: filtr skrzyni biegów Infiniti FX35 FX 35 2004-2008
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6188832405


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tiger456
17th-October-2016, 08:30
Z tymi zamiennikami to bym uważał, to na pewno nie jest OEM.

Jest gość, który ściąga pewne oryginały i napisałbym do niego. Na pewno pomoże:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=20372324

Adam_77
17th-October-2016, 09:52
Ja to mam założone , i nie ma najmniejszego problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ranGo
17th-October-2016, 13:15
Ludzie no proszę, nie przesadzajcie...silniki rzeczywiście nie są za rewelacyjne i wymagają specjalnej troski, ale akurat skrzynie nie są złe. Wymienić olej jak szarpie i przeciąga na biegach i cieszyć się jazdą :)

U mnie jest ponad 220tkm na liczniku, nakręcono w ciągu pięć lat. Skrzynia idealnie pracuje, olej jeszcze nie był wymieniany. Samochód serwisowany w Infiniti W-wa.

grabba
17th-October-2016, 14:05
To zobacz, jak ten olej wygląda. Koszt 12l to ok 500 zł. Ja ostatnio wymieniałem po 67 tkm i wyglądał bardzo słabo.

ranGo
17th-October-2016, 14:16
Na pewno zdam relację jak będę wymieniał.

Jarek75
17th-October-2016, 18:09
Dostalem dzisiaj odpowiedz z serwisu Infiniti. Koszt wymiany oleju to 1500 zl bruto. Nie wiem tylko czy jest to wymiana statyczna czy dynamiczna. Dopytam. Pisalem tez do PGD. Mozna u nich dostac uszczelke miski ale z tego co odpisali,filtr nie wystepuje.

grabba
17th-October-2016, 19:06
W ASO robią statyczną, zgodnie z serwisówką. Było na forum, gdzie w Warszawie robią dynamiczną.

grabba
17th-October-2016, 19:10
Za oryginalny olej MaticS w ASO płaciłem 100 zł za litr. Teraz będę lał do siebie olej Mitasu, który spełnia normę MaticS od kolegi czarnepaliwo - prawie 2 razy tańszy niż w ASO.

Jarek75
17th-October-2016, 19:50
Wiem,rozmawialem z nim,tez polecil Mitasu. Co powiecie o Ravenolu? Znalazlem firme w Szczecinie ktora zalewa ten olej. U siebie krzycza za niego 65 zl za litr ale mozna przyjechac ze swoim. Wymiana statyczna raczej mnie nie interesuje.

grabba
17th-October-2016, 21:02
http://midparts.com.pl/mobile/pl/p/RE7R01A-FILTR-OLEJU-JR710E/3714

grabba
17th-October-2016, 21:04
Olej musi spełniać normę MaticS.

Jarek75
17th-October-2016, 21:18
Filtr widzialem na allegro ale PGD podaje ze cos takiego nie wystepuje. Firma z ktora rozmawialem na temat wymiany oleju mowi to samo,ze filtr sie tylko czysci. Co do Ravenolu mialem na mysli ten http://www.ravenol.pl/plyny-atf-professional-line/1734-RAVENOL-ATF-Type-J2-S-Fluid-4L.html . 4 litry kosztuja jakies 155 zl. Nie wiem tylko czy jest to olej lepszy czy gorszy od Mitasu.

Jarek75
17th-October-2016, 22:00
Ile trzeba miec oleju zeby na spokojnie zrobic dynamiczna wymiane? Gosc z ktorym rozmawialem sprawdzil i potwierdzil ze wchodzi kolo 11 litrow ale powiedzial ze przy wymianie leja go az zacznie plynac czysty olej i ze moze to byc 11,13,15 a nawet wiecej. Wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest olej ktory mam w skrzyni. Nie sztuka kupic go za duzo,szkoda zeby stal.

grabba
17th-October-2016, 22:01
Każdy będzie lepszy od tego, który masz teraz :)

Jarek75
17th-October-2016, 22:08
Cholera, o tym nie pomyslalem....;)

grabba
17th-October-2016, 22:18
Ja na statyczną kupiłem 12l. Kup 12. Jeżeli zabraknie nawet 1l, to i tak się wszystko za chwilę wymiesza. Najwyżej będziesz miał 8% starego oleju, co jest i tak bardzo mało porównując do wymiany statycznej.

Jarek75
17th-October-2016, 22:27
Biorac pod uwage ze w skrzyni mam pewnie olej od nowosci (przebieg 36 tys mil) jest sens kupowac cos innego i pozniej ewentualnie mieszac czy lepiej kupic J Matica i miec problem z glowy? W Niemczech litr kosztuje niecale 13 euro. Za ile mozna dostac w US (oczywiscie po wszystkich kosztach)?

slepy62
18th-October-2016, 08:00
Biorac pod uwage ze w skrzyni mam pewnie olej od nowosci (przebieg 36 tys mil) jest sens kupowac cos innego i pozniej ewentualnie mieszac czy lepiej kupic J Matica i miec problem z glowy? W Niemczech litr kosztuje niecale 13 euro. Za ile mozna dostac w US (oczywiscie po wszystkich kosztach)?

szacunkowo w kosztami paczki morskiej do PL $12~$13 szt.

(paczkowane po 6 czyli do wymiany 12 butelek - Robert - popraw mnie jak się mylę)

Jarek75
18th-October-2016, 18:43
Dziekuje za info,dobra cena.

Jarek75
18th-October-2016, 18:46
Grabba,jak mozesz daj znac jak chodzi skrzynia na Mitasu. Powoli zaczyna mi sie wszystko klarowac.

MarianoS81
20th-October-2016, 22:36
W swoim 1-szym Fx'ie zamieniłem olej w skrzyni na Ravenol J2/S. Jest to niemiecki olej, polecam. Wymienię w niedługim czasie na ten sam olej bo uważam że jest naprawdę dobry.

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

grabba
23rd-October-2016, 18:49
Jestem po wymianie oleju w skrzyni na Mitasu Low Viscosity MV ATF - spełnia normę MaticS. Skrzynia chodzi dobrze. Nie widzę różnicy w porównaniu do OEM MaticS, który był zalany wcześniej.

Jarek75
23rd-October-2016, 22:12
Dzieki grabba. Mam teraz dylemat. Mialem w planach ciagnac J Matica z Niemiec. Cena wyjdzie prawie ta sama. Na szczescie mam jeszcze chwile czasu zeby podjac decyzje.

grabba
24th-October-2016, 06:53
Z tego co pamiętam, to czarnepaliwo ma dwa oleje Mitasu. Jeden spełnia normę MaticJ a drugi MaticS. Zapytaj go.

Jarek75
24th-October-2016, 18:41
Rozmawialem z nim,zaproponowal Mitasu spelniajacy norme J Matic. Nie wiem tylko teraz czy jest sens eksperymentowac skoro oryginalny olej moge miec praktycznie w tej samej cenie. Roznicy na pewno nie wyczuje, a co oryginal to oryginal. Wyprostuj mnie jezeli sie myle.

grabba
24th-October-2016, 19:41
Oba będą równie dobre. Ja wymieniam olej w skrzyni co 60 tkm. W przypadku tej samej ceny kupiłbym oryginalny.

Jarek75
24th-October-2016, 20:03
I wszystko jasne. Jeszcze raz dzieki za pomoc. Tak na marginesie, S Matic kosztuje 13.59 euro za litr. Kupujac za minimum 200 euro,wysylka za free. Moze kiedys komus sie przyda.

Jarek75
24th-October-2016, 20:04
Przepraszam, 0.946 litra.

holdek
17th-January-2017, 10:05
I wszystko jasne. Jeszcze raz dzieki za pomoc. Tak na marginesie, S Matic kosztuje 13.59 euro za litr. Kupujac za minimum 200 euro,wysylka za free. Moze kiedys komus sie przyda.

Dokładnie tak jak kolega pisze ja właśnie kupiłem w DE z darmowa przesyłka 15 opakowań (paczka przyszła DHL po 3 dniach) i wymieniłem olej w Infi Wrocław.
Olej wyglądał tak jak na zdjęciach wymieniany po raz pierwszy przy przebiegu 138 tys

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170117/6424a8eabbef1a5991cfbd6f035a25f3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170117/24a40b68cf07a0e0fb5680ee8bd85bf8.jpg

Jarek75
17th-January-2017, 20:57
Jest jakas roznica w pracy skrzyni po wymianie oleju?

holdek
18th-January-2017, 07:31
Wydaje mi się ze na zimnym nieco inaczej się zachowuje 'wbicie' wstecznego jest bez żadnego oporu. Poza tym żadnej różnicy nie czuje -skrzynia dobrze działała przed wymianą

maruss84
25th-January-2018, 18:40
Panowie, auto to FX35 2006, poprzedni (jedyny) właściciel w PL nie zmieniał oleju w skrzyni biegów. Co z tym robić ? wymienic? czy zostawić? Jest to mój pierwszy automat.
Przebieg 128k km.

BAJZEL
26th-January-2018, 23:45
Panowie, auto to FX35 2006, poprzedni (jedyny) właściciel w PL nie zmieniał oleju w skrzyni biegów. Co z tym robić ? wymienic? czy zostawić? Jest to mój pierwszy automat.
Przebieg 128k km.Te skrzynie sa wrecz atomowe wiec mozesz smialo jezdzic ... jezeli jednak koszta okolo 1000 zl Cie nie przerazaja I planujesz trzymac autko dla siebie na dluzej to wymien I spij spokojnie
Wymieniasz olej w silniku bo co ? Bo sie zuzywa to raz a dwa czesci pracuje metal trze o metal ... a w skrzyni to samo metal tez trze o metal warto o to dbac ... bylo o tym juz tyle pisane... sam zakladalem jeden z postow. .. poczytaj

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

maruss84
1st-February-2018, 20:05
Te skrzynie sa wrecz atomowe wiec mozesz smialo jezdzic ... jezeli jednak koszta okolo 1000 zl Cie nie przerazaja I planujesz trzymac autko dla siebie na dluzej to wymien I spij spokojnie
Wymieniasz olej w silniku bo co ? Bo sie zuzywa to raz a dwa czesci pracuje metal trze o metal ... a w skrzyni to samo metal tez trze o metal warto o to dbac ... bylo o tym juz tyle pisane... sam zakladalem jeden z postow. .. poczytaj

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Też jestem zdania że trzeba wymienić, Jeden z "doradców" olejowych mowił mi o wymianie dynamicznej, kilku mechaników od automatów wrecz zakazywało tego, jedynie statyczna bo przy dynamicznej jest ryzyko że coś "puści".

wiec jak już to chyba tylko statyczna.

zajac01
1st-February-2018, 20:32
Jak miałem wymieniany olej w asb, to szef serwisu też mówił że oni olej wymieniają statycznie. Chyba, że ktoś chce dynamicznie, to też nie ma problemu. Twierdził jednak, że nie ma takiej potrzeby. Jak jest naprawę - nie wiem, nie znam się.
Dodam tylko, że skrzynia zalana olejem Valvoline.

Jarek75
1st-February-2018, 21:45
Mialem podobny dylemat. Taki cytat :
"Jeśli olej po cebulce wymienimy na patelni tylko częściowo, nie pozbędziemy się jego zapachu. Owszem, smażone na nim racuchy nadal będą zjadliwe, ale...
Podobne „ale” wiąże się z tradycyjną, statyczną wymianą oleju w skrzyni biegów. Stosując ją, wymienimy olej w ok. połowie (niektórzy podają nawet, że w 30-40%) jego objętości, co nie jest skuteczne na dłuższą metę.
- Gdybyśmy wzięli olej brudny i połowę z niego zlali, wlewając do niego połowę czystego, to on i tak będzie brudny. Owszem, ten olej będzie lepszy, ale nie czysty.
Kiedyś, gdy nie było jeszcze możliwości wymiany dynamicznej (czyt. nie było odpowiedniego wyposażenia), jeśli klient miał bardzo brudny olej, wymieniało się go 4-5 razy statycznie – tak długo wlewany był olej świeży, aż ten wylewany również był świeży. Nadal jednak jest to tylko mieszanie, które nigdy nie przyniesie lepszych skutków niż pełna wymiana metodą dynamiczną.
Ja zrobilem dynamiczna i mam spokoj. Mimo ze zlany olej wygladal na bardzo swiezy i tak czuc ze skrzynia chodzi plynniej (zalany olej Nissan J matic). Producent skrzyn zaleca wymiane co 60 tys km. Poszlo pare zlotych ale biorac pod uwage wartosc auta i swiety spokoj,mysle ze warto.

grabba
1st-February-2018, 23:29
W oryginalnym Service Manual jest opisana wymiana statyczna - tak to opisuje producent. Koszt oleju to ok 500 zł ... wymieniam statycznie co 60 tkm ... 12 litrów (3-4 wymiany po 3-4 litry). Przy ostatnim zlaniu olej już wygląda dobrze. Wg. mnie lepiej zrobić statyczną wymianę niż nie robić jej wcale.

Ologt
24th-February-2018, 00:30
wymieniam statycznie co 60 tkm ... 12 litrów (3-4 wymiany po 3-4 litry).

Miedzy tymi wymianami 3-4 wymiany po 3-4 litry robisz jakiś przebieg ??

hikulec
20th-March-2018, 22:50
Ciekawy film znalazłem, wynika z niego, że nie zawsze wymiana dynamiczna jest bezpieczna.

https://www.youtube.com/watch?v=o690DovjDAc

sirtrojan
21st-March-2018, 02:10
Jak nie masz szłam w skrzyni to wymiana dynamiczna nie powinna zaszkodzić. Sam robiłem u siebie w volvo w bardzo delikatnej skrzyni AW55-50SN. Przepuscilem 14 litrów i poz poprawa działania efektów ubocznych nie stwierdzono. Ważne jest jednak żeby zrobić potem adaptacje skrzyni /+reset jakości oleju ale to w volvo/. Przejechałem już na nim 40 k km więc wiosna kolejna wymiana.
Opcja która robi grabba też jest ok. Pomału ale też się wymieni.

Shimomura
21st-March-2018, 09:10
Moim zdaniem dynamiczna to nie zawsze dobre rozwiązanie, tylko w przypadku gdy mamy pewność regularnej wcześniejszej wymiany.
Zrobiłem statyczne jak grabba, 1 wymiana 4 litry zrobiłem parę kilometrów i od razu 2 wymiana 4 litry przy której wymieniłem uszczelkę i wyczyściłem filtr. 3 i 4 wymianę zrobię po 10kkm.

hikulec
21st-March-2018, 22:51
Z drugiej strony, skąd mamy wiedzieć co tak naprawdę jest obecnie zalane w skrzyni?, stąd wymiana statyczna oznaczająca mieszanie to też jakieś ryzyko. Co innego jeśli auto mamy od nowości i wiemy co w nim jest, kiedy było zmieniane itd.

Jeśli zaś nie wiemy, i olej nie jest spalony/czarno-śmierdzący, to chyba wymiana dynamiczna jest lepsza przynajmniej jako pierwsza z autem w naszych rękach.

Shimomura
21st-March-2018, 23:07
Z drugiej strony, skąd mamy wiedzieć co tak naprawdę jest obecnie zalane w skrzyni?, stąd wymiana statyczna oznaczająca mieszanie to też jakieś ryzyko. Co innego jeśli auto mamy od nowości i wiemy co w nim jest, kiedy było zmieniane itd.

Jeśli zaś nie wiemy, i olej nie jest spalony/czarno-śmierdzący, to chyba wymiana dynamiczna jest lepsza przynajmniej jako pierwsza z autem w naszych rękach.

Myśląc logicznie zalane powinno być coś z normą Matic J, raczej szaleniec lał by co innego. Wymiana dynamiczna to również mieszanie oleju tylko bardzo agresywne przepchanie z naddatkiem pod ciśnieniem nazwane jako "wymiana całości" więc skutek byłby jeszcze gorszy w takim przypadku, tym bardziej jak zafundujemy przy tym płukankę to już całkowity mix. Technicznie nie ma możliwości wymiany oleju w skrzyni bez jego wstępnego wymieszania.

hikulec
22nd-March-2018, 14:23
Norma Matic J a dokładna specyfikacja to dwie różne sprawy. Wiele osób tutaj zalewało różne oleje, czasem o specyfikacji J czasem zupełnie coś innego, a nie wszystko jest mieszalne w bezpiecznym charakterze. Jak wynikło w wątku nawet S prawdopodobnie nie jest mieszalny z J. Dynamiczna wymiana wywala większość starego oleju,, stąd nawet wymieniając na olej niemieszalny z poprzednim jest bezpieczniejsza, wszystko pod warunkiem, że nie wiemy co mamy w skrzyni, oraz że nie jest spalone.

Mylę się ?

Shimomura
22nd-March-2018, 16:54
Norma Matic J a dokładna specyfikacja to dwie różne sprawy. Wiele osób tutaj zalewało różne oleje, czasem o specyfikacji J czasem zupełnie coś innego, a nie wszystko jest mieszalne w bezpiecznym charakterze. Jak wynikło w wątku nawet S prawdopodobnie nie jest mieszalny z J. Dynamiczna wymiana wywala większość starego oleju,, stąd nawet wymieniając na olej niemieszalny z poprzednim jest bezpieczniejsza, wszystko pod warunkiem, że nie wiemy co mamy w skrzyni, oraz że nie jest spalone.

Mylę się ?

Chcesz mieć doskonałą mieszalność i idealną specyfikacje ze swoim to zalej 10 letni zużyty olej z innej skrzyni :) Nie znam nikogo z forum ani po za nim kto by lał zupełnie coś innego bez normy, ona po coś jest i czemuś służy. Dynamiczna nic nie wywala, po prostu miesza wszystko za 1 razem pod ciśnieniem tak długo aż olej zacznie lecieć klarowny. Robiąc 3-4 statyczne te mieszanie nie jest aż takie agresywne co jest bezpieczniejsze dla 10-15 letniej skrzyni.

slepy62
22nd-March-2018, 18:04
Już gdzieś to pisałem
MATIC-J został wycofany / zastąpiony przez MATIC-S

hikulec
23rd-March-2018, 12:12
Już gdzieś to pisałem
MATIC-J został wycofany / zastąpiony przez MATIC-S

Tak samo jak było napisane że są one niemieszalne, więc jak wymienić statycznie skoro są niemieszalne...

slepy62
23rd-March-2018, 15:15
Tak samo jak było napisane że są one niemieszalne, więc jak wymienić statycznie skoro są niemieszalne...

Info które podałem jest z serwisów :infi: w US, czy należy płukać po MATIC-J przed zalaniem MATIC-S - nie...
ale MATIC-S zastąpił zupełnie MATIC-J który w US już nie jest dostępny od dłuższego czasu...

Hello again!
Matic-S did replace Matic-J (discounted) and that part number is 999MP-MST00P.
For the other part numbers, I will need to find my fluid chart. I do not remember those numbers immediately.
Sid

*Quick Tips*
-Please supply the VIN. This provides us most of the information we will need to know.
-Orientation for US market vehicles: left is driver side, right is passenger side.
-If unsure of the name of a part, photos can help tremendously.

sirtrojan
23rd-March-2018, 16:35
wg mnie - są kompatybilne wstecznie wiec nie powinno być problemu z zalaniem Smatikiem -Jki.

maruss84
21st-May-2018, 22:32
Olej olejem a co z filtrem i uszczelką???

coś takiego jest potrzebne?
http://allegro.pl/filtr-skrzyni-biegow-infiniti-fx35-fx-35-2004-2008-i4991439887.html

Byłem w różnych autlandach, itercarsach i tam w schematach maja tylko uszczelkę nic więcej.

Co kupowaliście przy wymianie oleju?

Shimomura
21st-May-2018, 22:50
Wszystko masz już opisane na forum. Uszczelkę wymień, filtr jest wielo razowy do wyczyszczenia razem z magnesem zbierającym zanieczyszczenia.
Olej olejem a co z filtrem i uszczelką???

coś takiego jest potrzebne?
http://allegro.pl/filtr-skrzyni-biegow-infiniti-fx35-fx-35-2004-2008-i4991439887.html

Byłem w różnych autlandach, itercarsach i tam w schematach maja tylko uszczelkę nic więcej.

Co kupowaliście przy wymianie oleju?

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

maruss84
22nd-May-2018, 13:15
gdzie zamawialiście uszczelkę? bo w necie znalazłem tylko tą na allegro i w jednym sklepie usauta.pl (ta sama firma)
Obdzwoniłem wszystkie duże sklepy, kilka mniejszych z częściami do japońców i nikt nie ma.

Shimomura
22nd-May-2018, 14:05
gdzie zamawialiście uszczelkę? bo w necie znalazłem tylko tą na allegro i w jednym sklepie usauta.pl (ta sama firma)
Obdzwoniłem wszystkie duże sklepy, kilka mniejszych z częściami do japońców i nikt nie ma.

Najlepiej zakupić OEM, różnica w cenie mała - co oryginał to oryginał. Zakupiłem za oceanem dzięki uprzejmości slepy62 :)

maruss84
23rd-May-2018, 11:52
Najlepiej zakupić OEM, różnica w cenie mała - co oryginał to oryginał. Zakupiłem za oceanem dzięki uprzejmości slepy62 :)

No właśnie przy ostatnim zamówieniu z USA nie pomyślałem o tym, a taki spontan wyszedł, że na sobotę wstawię do mechaniora auto na wymianę płynu hamulcowego i w skrzynce biegów. Zamówiłem tą z usauto.pl, zaraz jadę odebrać, zobaczymy co to jest.

Rysiu365
14th-April-2019, 23:07
Panowie stoję przed wymiana oleju w skrzyni w Fx37 czy cena tego zestawu jest rozsądna?

https://allegro.pl/oferta/olej-matic-s-atf-fluid-946-ml-12-pack-7960103571

filtr i uszczelkę też wymienię zastanawiam się nad wymianą dynamiczną

slepy62
15th-April-2019, 06:39
Panowie stoję przed wymiana oleju w skrzyni w Fx37 czy cena tego zestawu jest rozsądna?

https://allegro.pl/oferta/olej-matic-s-atf-fluid-946-ml-12-pack-7960103571

filtr i uszczelkę też wymienię zastanawiam się nad wymianą dynamiczną

Tu masz to samo ale taniej
http://www.ifans.pl/showthread.php?7856-Olej-MATIC-S-ATF-FLUID-946-ml&highlight=matic

maruss84
12th-September-2019, 11:52
Tak dla porównania. W moim FX35 wymieniałem olej coś chyba przy koło 135-140k km, już nie pamiętam. Olej był czerwony, a tu mamy porównaniu zużycia ojelu w skrzyni biegów Ford Edge 2016 po 77k km. Zalany nowy Mercon LV/Dexron VI
12907

Mateusz ex37
12th-September-2019, 13:16
Ford jakoś nigdy do mnie nie przemawiał. Chociaż w latach 90 mieliśmy Transita. Biedak miał blisko 700 000km jak wyzioną ducha. Więc pewnie nie był taki zły.

maruss84
11th-January-2020, 03:08
Takie małe pytanko. Gdzie jest wlew oleju? Zaglądałem pod maskę ale nic nie wypatrzyłem

Mateusz ex37
11th-January-2020, 09:22
W misie skrzyni biegów powinieneś mieć dwa korki- większy z tyłu i mniejszy z przodu. To ten mniejszy. Zdaje się, że na imbusa. Jest to korek przelewowy którym trzeba wtłoczyć olej według procedury.

maruss84
28th-January-2020, 21:43
Panowie do Transfer Case lejecie ten sam olej co do skrzyni? Bo skoro szedł tam Matic J, ale został zastapiony Matic S który idzie do skrzyni to tu i tu można lać ten sam ? Chodzi mi konkretniej o olej z innej firmy o specyfikacji Matic S np z Ravanola.


A skoro Matic S zastapił Matic J to chyba bardziej był to zabieg marketingowy, a oleje były te same?

Czy został zastąpiony tylko do użycia w skrzyni a w produkcji jest i dalej do transfer casa lac Matic J

maruss84
29th-January-2020, 15:37
Dzwoniłem do ASO NISSAN, Matic J 170pln za litr :crazy::jaw:

maruss84
29th-January-2020, 17:04
Przykłądowo takie specyfikację w zastosowaniu mają oleje z różnych firm

REPSOL : Nissan Matic Fluid C, D, J, K, S
https://allegro.pl/oferta/repsol-matic-vi-atf-1l-honda-nissan-toyota-8571581244

ROWE : Nissan: Matic-D/J/K
https://allegro.pl/oferta/rowe-hightec-atf-9000-1l-zf-te-ml-17c-matic-d-j-k-8728148574

MITASU : NISSAN MATIC FLUID J, K, D
http://www.mitasuoil.com.pl/produkty/plyny-przekladniowe/mitasu-at-fluids/japonski-plyn-przekladniowy-mj-333-mitasu-atf-matic-j-synthetic-blended,p1412566713


MILLERS : Infiniti MATIC C , MATIC D , MATIC J , MATIC K , MATIC S
https://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-przekladniowe/millermatic-sp-iii/

Shimomura
29th-January-2020, 17:44
Chcesz Oem Nissan Matic D pisz priv

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

maruss84
29th-January-2020, 21:19
Chcesz Oem Nissan Matic D pisz priv

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Do mojego QX70 idą S i J, ale z tego widze to Matic S jest to Dextron VI bo przeciez sami nie wymyślili sobie jakiejś nieziemskiej formuły oleju : - )

widać to między innymi na PENRITE

https://czarnepaliwo.pl/glowna/110-penrite-atf-lv-4l.html?search_query=matic+s&results=7

Stawsik
29th-January-2020, 21:28
Panowie wystarczy Rawenol J2S fluid pozdrawiam

lukasz32
30th-January-2020, 03:16
Panowie wystarczy Rawenol J2S fluid pozdrawiam


Do skrzyni M56 taki właśnie zalałem na wymianę statyczną.

Na marginesie - dawno temu w hondach nie było takich problemów, lało się do skrzyni silnikowego mobila i było cacy ;)

Mateusz ex37
30th-January-2020, 09:13
Ja u siebie nalałem Liqui Moly I jeździ.

maruss84
30th-January-2020, 11:01
Ten sam do skrzyni i transfer case?

maruss84
30th-January-2020, 12:29
Panowie, pisaliście, że w misie są dwie sruby, jedna do spustu i druga do wtłoczenia oleju. Oglądałem ostatnio misę i kurde jest bardzo mała różnica w poziomie tych dwóch dziur. Dodatkowo na boku skrzyni z prawej strony też znajduje się jakś śruba, która wygląda na taką typu otworu rewizyjnego. To nie przez nią należy wlewać olej?

13715
13716

lukasz32
30th-January-2020, 16:35
Panowie, pisaliście, że w misie są dwie sruby, jedna do spustu i druga do wtłoczenia oleju. Oglądałem ostatnio misę i kurde jest bardzo mała różnica w poziomie tych dwóch dziur.

Zdjęcia miski masz u mnie w temacie, mała dziurka ma rurkę, w zwiazku z czym występuje różnica poziomów i około 2 litry nią wejdzie:
https://www.ifans.pl/showthread.php?8681-panamera-i-mruczek&p=79292#post79292

Mateusz ex37
30th-January-2020, 16:39
Dokładnie duża do spuszczania mała do nalewania. Ale poziom przelewowy ustalamy na chodzącym i na N.
Przynajmniej aj tak robię :-P

maruss84
30th-January-2020, 22:24
Zlanie oleju i zalanie nowego to tylko 2 litry? To trzeba 5-6 razy zlewac, zalewac, odpalac auto, najlepiejn die przejechac i powtorzać procedurę.

Czy sciagac od razu misę i tam jeszcze będzie trochę oliwy w jakichś przegródkach?

Kurde bo jak skrzynia ma te 10-11 litrow ti strasznie mozolnia i wkurzająca robota i płukać taką ilosć oleju dolewkami po 2 l to tez dupa nie rozwiązanie. W Fordzie jedno zlanie ro połowa oleju w skrzyni.

lukasz32
30th-January-2020, 23:15
Ja zgodnie również ze wskazówkami Mateusza zdjąłem mise, filtr siatkowy czyscisz karszerem, składasz na starej uszczelce (nawet na forach usa tak składają, nie ma problemu, tam się lekko dokręca, chyba ustawiłem 4-6/24 na wkrętarce 50Nm), zlałem raz pewnie koło 4L, zakręciłem, zalałem I TU UWAGA JAK NIE MASZ POMPKI I WĘŻY KTÓRE CIEKNĄ I SIĘ LEJE PO ŁOKCIACH, NO TRAGEDIA ... to spokojnie jakaś większa strzykawka, mały wężyk (taki jak do odpowietrzania sprzęgła w G35 ~6mm?) i zalejesz naprawdę szybko. Dopiero na 3ciej wymianie się połapałem że tak się da. Wcześniej się mordowałem z wężem zamontowanym szczelnie, pewnie tam nie ma jakiegoś odpowietrzenia i sprzęt cieknie. Jak się przeleje to wycieczka wkoło komina albo po podwórku jeśli odpowiednio wielkie ;). Teraz spuszczasz, zalewasz, rozgrzewasz, jak zassie to na "N" uzupełlnisz i tak pojeździj z 1000km, ja jeździłem 2000. W tym punkcie pójdzie już około 7,5-8 L oleju. No i ostatnia zmiana zleci na wiosnę z 2,5L, a jeśli masz tylko 2 bo kupiłeś 10, to tyle zlej, zalej, rozgrzej PRND i na N uzupełnij do przelewu, zakręć jak jeszcze leci ciurkiem i koniec. ;)

Chyba nic nie pomyliłem?

Mateusz ex37
31st-January-2020, 09:24
Jak zlejesz korkiem spustowym oraz jak odkręcisz misę i to co z misy zlejesz to powinno być pomiędzy 4 a 5 litrów. Misę warto dobrze wyczyścić gdyż jak auto ma nalatane lub jest starsze to będzie trochę mułu. Oczyść dobrze magnesy. Ja u siebie na wiosnę też zrobię 3 podmiankę wraz z czyszczeniem mechatroniki. Zrobię relację.

maruss84
31st-January-2020, 11:29
czyli na foto powyżej śruba numer "2" nie jest nam do niczego potrzebna przy wymianie oleju. Kurcze, a jak pierwszy raz zajżałem pod auto to pomyśalłem, że to włąśnei jest przelew do wlewu oleju i kontroli poziomu oleju

Mateusz ex37
31st-January-2020, 13:51
Muszę wsadzić gębę pod auto ale 2 mi wygląda na jakiś korek technologiczny. Jak zdejmiesz miskę to zobaczysz, że śruba 3 ma kominek.

maruss84
31st-January-2020, 18:47
Skoro schodzi 4-5 litrów no to chyba zrobie dwie wymiany (pomiędzy nimi kilka km). Później zrobię 1-2 tyś km i znów zrobię dwie wymiany i w tym momencie zamontuję nową uszczelkę.

Mateusz ex37
31st-January-2020, 19:50
Czyli jak rozumiem planujesz upuszczać 4 razy.
Robić wymianę przejechać kilka kilometrów i znów wymieniać nie ma sensu.
Świeży olej ma właściwości płuczące. Poza wymieszaniem się ze starym nic nie zyskasz.
Jak chcesz już robić 4 wymiany to wydaje mi się że optymalny byłby następujący scenariusz:
Wymiana 1: spuszczasz olej, zdejmujesz miskę czyścisz misę i siatkę składasz zalewasz nowy olej
jeździsz 1000Km
Wymiana 2: spuszczasz i wlewasz nowy
jeździsz 1000Km
wymiana 3 spuszczasz i wlewasz nowy
znowu 1000Km
wymiana 4 spuszczasz olej, zdejmujesz miskę czyścisz misę i siatkę składasz zalewasz nowy olej

Osobiście punkt 3 bym pominą.
Ja z wiosną sobie wyczyszczę mechatronikę ( nie piszę o tym żebyś robił gdyż mechatronikę raz tylko rozbierałem i nie mam doświadczenia)

maruss84
31st-January-2020, 21:04
Tak jak pisaliście, że samo zlanie i zalanie bez sciagania miski to tylko około 2L to jakoś to do mnie nie przemawia, zeby świeeże 2L dobrze przełukały skrzynie skoro w sumie ma 10-11L.

W Fordzie zrobiłem tak.
Zlałem 4,5L, zalałem 4,5L, przjchałem się kilak km, ponowie złałem 4,5L i zalałem 4,5L.

Po takiej wymianie przejechałe jakies 1500-2000 km.
Po tym dystansie olej dalej był bardzo czarny więc powtórzyłem całą operację jeszcze raz i dopiero po drugiej (podwójnej) pełnej wymianie skrzynia dział dużo lepiej.
Dlatego chce podobnie zrobić w Infim, Konkretnie przepłukać, pojeżdziź i znów konkretnie przepłukać.

Podjade jeszcze do speca od automatów i zapytam jak by om to zrobił, bo jak kiedyś pytałem to mowił że trzeba by zużyć około 10L na konkretne płukanie. (operacja w jeden dzień)

lukasz32
31st-January-2020, 21:15
Podjade jeszcze do speca od automatów i zapytam jak by om to zrobił, bo jak kiedyś pytałem to mowił że trzeba by zużyć około 10L na konkretne płukanie. (operacja w jeden dzień)

No przecież Ci pisaliśmy (pisałem), że 10-11 litrów wchodzi na 3 wymiany i że miske się zdejmuje.

Mateusz ex37
31st-January-2020, 21:30
Owszem Temat można załatwić w jeden dzień.
Trzeba jechać na dynamiczną wymianę oleju. Zużyją ze 20 Litrów użyją środka na przeczyszczenie wszystko w środku w jakimś stopniu się wypłucze i będzie zrobione.

Wraz z kolegą Lukasz32 opisujemy wymianę statyczną.
Która lepsza? Zdania są podzielone.
Dla jasności tematu. Nie jadę na dynamiczną bo ja lubię sobie sam naprawić auto, wiedzieć co wlałem, i czy aby na pewno dopełniłem starań by było zrobione możliwie najlepiej.

maruss84
31st-January-2020, 21:32
No przecież Ci pisaliśmy (pisałem), że 10-11 litrów wchodzi na 3 wymiany i że miske się zdejmuje.

I takie rozwiazanie jest najlepsze choć troche duzo zabawy, trochę czasu zleci zrywająć mise 3x.

Mateusz w swoim opisie w punktach 2 i 3 nie wspomniał o zdejmowaniu misy dlatego jak dla mnie jest to nie do konca jest dobre rozwiącanie bo dolewna 2L do 1k mało co zrobi. Tak mi się wydaje

Olej nei jest drogi, można płukac i płukać hehe

Pierwsz podejście i zrobię 2 lub 3 wymiany z zdejmowaniem miski każdorazowo (zobaczymy ile oleju zleci w sumie) pojeżdze trochę i znów powtórze procedurę :) chyba tak będzie najlepiej

Mateusz ex37
31st-January-2020, 21:52
Nie wspomniałem o zdejmowaniu misy gdyż po pierwsze takie zdejmowanie i zakładanie misy wcale nie jest dobre. Raz może dwa można zdjęć bez wymiany uszczelki ale jak zaczniesz 4 razy zdejmować to uszczelkę już teraz sobie kup. Poza tym uszczelka zapewne przywrze do skrzyni i jak zaczniesz ją skrobać na samochodzie to łatwo nie będzie. Po drugie gwinty w aluminium też nie lubią kręcenia w te i wewte.
Po 3 nie widzę sensu zdejmowania za każdym razem. Powinno ci zleceń trochę ponad te 2 litry może 3 a może 3,5. Zlejesz to zobaczysz. W mrówce sprzedają wiaderka z miarką po 5zł. Zlej i zobacz ile ci zejdzie. wraz z tym co w misie.

Gdanio
31st-January-2020, 22:32
Nie wspomniałem o zdejmowaniu misy gdyż po pierwsze takie zdejmowanie i zakładanie misy wcale nie jest dobre. Raz może dwa można zdjęć bez wymiany uszczelki ale jak zaczniesz 4 razy zdejmować to uszczelkę już teraz sobie kup. Poza tym uszczelka zapewne przywrze do skrzyni i jak zaczniesz ją skrobać na samochodzie to łatwo nie będzie. Po drugie gwinty w aluminium też nie lubią kręcenia w te i wewte.
Po 3 nie widzę sensu zdejmowania za każdym razem. Powinno ci zleceń trochę ponad te 2 litry może 3 a może 3,5. Zlejesz to zobaczysz. W mrówce sprzedają wiaderka z miarką po 5zł. Zlej i zobacz ile ci zejdzie. wraz z tym co w misie.


panowie nie robi się wymiany dynamicznej oleju w skrzyni w starym samochodzie bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc .Wymiana dynamiczną można robić jak kupiłeś samochód z salonu i wiesz co z nim było robione, jesteś 1 właścicielem wiesz jaki olej itd . i wtedy ma to jakiś sens a nie w stary m rumplu ...

sirtrojan
31st-January-2020, 22:50
robi się, robi. lepiej zrobić niż jeździć na mazucie w skrzyni bo wtedy to już padlina.

lukasz32
31st-January-2020, 23:38
jak dla mnie jest to nie do konca jest dobre rozwiącanie bo dolewna 2L do 1k mało co zrobi. Tak mi się wydaje

Jest jeszcze jeden sposób - zlej na zimno/ciepło na zgaszonym silniku, zleci około 3-3,5 L. Twój pomysł z wymianą większej ilosci i dokładniejszym wypłukaniem w sumie zdaje się być lepszy niż ten, który tu omawiamy.

Ale tak jak Mateusz mówi, wolę zmienić sam i wiedzieć co mam wlane i jak wlane, a statyczna wymiana, z tego co czytałem, zdaje się być bezpieczniejsza od dynamicznej.

Mateusz ex37
1st-February-2020, 10:36
Najlepsza wymiana i zalanie najlepszym olejem nie pomoże jak nie usuniemy szlamu który zalega w misie w kanałach elektrozaworach i innych zakamarkach. Dlatego trzeba trochę pojeździć między wymianą. Są też środki chemiczne które się dolewa i się płucze ale osobiście przy wymianie statycznej sceptycznie do tego podchodzę. Jak zobaczyłem jak wygląda mechatronika w co prawda wieśwagu A4 6 letnim z przebiegiem 200 kafli to zawału myślałem że dostanę choć to nie moje auto było. choć sam olej nie wyglądał tragicznie to kanaliki zdecydowanie zmniejszyły swoją przepustowość będąc zalakowanym szlamem.

Przed wymianą oleju zwłaszcza w aucie w którym przebieg i historia jest zagadką godną Holmesa i Poirota razem wziętych zalecał bym zrobić upust do sterylnego kubeczka 200ml oleju i przepuścić go przez sitko malarskie w celu ogarnięcia co w nim pływa z ciał stałych. Jak za dużo to przemyślał bym wymianę oleju.

rapet1
15th-February-2020, 12:05
Witam ja dziś wymieniałem olej w skrzyni, nie było tanio ,ale mam przejechane niecałe 100tyś km i to jaki płyn był w skrzyni tragedia, czarny jak smoła ,wiec to że infiniti nie zaleca wymiany to niech se wsadza gdzieś , gość który mi wymieniał pokazał co sugeruje producent skrzyni , a dokładnie co 60tys km wymiana , ja robiłem wymianę dynamiczną ,olej ravenol j2/S fluid ok 18litrów koszt niecałe 1400 zł , jazda autkiem po przejechaniu 300km rewelacyjna , skrzynia całkiem inaczej chodzi , czuć to już przy pierwszym przełączeniu na wsteczny wyjeżdżając z warsztatu . Jak coś zostawiam namiary Ruda Śląska pan Fabian 511514535

grabba
18th-February-2020, 21:37
Ja kilka tygodni temu wymieniłem u siebie w Mce na Mitasu kupiony od kolegi czarnepaliwo - wymiana statyczna. Wcześniej miałem oryginalny Nissanowski MaticS, na którym przejechałenm 60 tkm. Olej Mitasu, jest gęstszy - mój mechanik zachwycał się zapachem - a jak wiadomo, to jest najważniejsza cecha olej do skrzyni. Skrzynia działa dużo płynniej. 4L kosztuje 200 zł, Trzeba ok 12L na wymianę. Olej na wymianę to 600 zł. Polecam.

sirtrojan
18th-February-2020, 22:14
wrzuć namiar na parametry oleju.

maruss84
20th-February-2020, 13:58
Ja kilka tygodni temu wymieniłem u siebie w Mce na Mitasu kupiony od kolegi czarnepaliwo - wymiana statyczna. Wcześniej miałem oryginalny Nissanowski MaticS, na którym przejechałenm 60 tkm. Olej Mitasu, jest gęstszy - mój mechanik zachwycał się zapachem - a jak wiadomo, to jest najważniejsza cecha olej do skrzyni. Skrzynia działa dużo płynniej. 4L kosztuje 200 zł, Trzeba ok 12L na wymianę. Olej na wymianę to 600 zł. Polecam.

to ten?

https://czarnepaliwo.pl/glowna/178-mitasu-low-viscosity-mv-atf-4l.html?search_query=matic+j&results=7

http://www.mitasuoil.com.pl/files/1789532997/mj-325_2.pdf

QX70 hjest moim trzecim autem z automatem.
1. FX35 po wymianie oleju z skrzyni jakoś za bardzo nie zauważyłem zmiany w jeździe. olej Ravanol j2/s. Wymiana statyczna
2. Ford Edge 2.0 SEL USA. Tu auto wyraźnie potrzebowałno wymiany. Zrobiłem 2x4,5L orginał MErcon LV, przejechałem 1,5k km , i nonowna wymiana na orginał Mercon LV. Różnicę w jeździe można określić jako niebo i piekło. Auto jedźie zupełnie inaczej, zmiana biegów jest płynna. Ford za pewne niemiał wcześniej zmenianego olaju, przebieg cos około 74k km.
3. QX70, jeszcze tylko skrzynia i wszystkie płyny będa wymienione !!! Jama w planie zalac PetroCanada spełniającą offkors normę Matic S. Jeden z bardziej znanych warsztatów od skrzyń automatycznych jeszcze poleca Neste, ale tu musże jeszcze poczytać. Co to za oleum

Olej MERCON LV (tak nazywa go GM) z tego co pokazują specyfikacje to jet to to samo co Dexron VI, a wszystkie oleju między innymi ten MITASU, który spełnia normę MATIS S spełnia mówniez DEXRON VI.

W Fordzie olej przy wymianie był jak smoła, tak że biorąć pod uwagę to że te oleje mają wspólną specyfikację raczej należy je wymieniać !!! i nie dziadować na zasadzie, a jak nie wymieniany to lepiej nie ruszać, wszczególności przy kupnie używanych aut.

13808

grabba
20th-February-2020, 14:01
Na 99% to ten. Zobaczę w domu i wrzucę fotkę. Ale ja zawsze piszę do czarnepaliwo o wszystkie płyny, on mi dobiera.

Piotr_Z
23rd-February-2020, 22:13
Hej,
Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży ;)
Pozdro,
Piotr

maruss84
23rd-February-2020, 22:27
Hej,
Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży ;)
Pozdro,
Piotr

Tak z ciekawośći, ile poszło oleju i jaki zalałeś?

pgkoci
24th-February-2020, 19:38
Hej,
Melduję, że zrobiłem u siebie wymianę dynamiczną oleju. Jakiejś różnicy podczas jazdy nie czuję, ale sumienie spokojniejsze i pewność, że autko odwdzięczy się za nowe płyny i dłużej posłuży ;)
Pozdro,
Piotr
Daj znać gdzie robiłeś i czy jesteś zadowolony, będzie dla potomnych.

rapet1
9th-March-2020, 20:12
Ja już mce po wymianie , nic się nie dzieje , a się bałem tej wymiany jak cholera , na obecna chwile biegi zmieniają się płynniej nie ma żadnych szarpnięć ja jestem zadowolony

Rickavv29
22nd-March-2020, 11:10
Witam Klubowicze,

FX37S, przebieg około 160tys. km (sądzę, że wcześniej nie było wymieniane). Olej do skrzyni kupiony, tylko teraz zastanawiam się, czy wymiana statyczna, czy dynamiczna ?
No i jakiś dobry warsztat w Krakowie i okolicach.
Jeśli ktoś z Was zna, to podrzućcie. Będę wdzięczny, może też komuś innemu się przyda taka informacja.

Maxx
22nd-March-2020, 12:47
Dynamiczna czy statyczna ? przeczytaj co pisze Sirtrojan
https://www.ifans.pl/showthread.php?9209-O-co-zadba%E6-po-zakupie-FX35&p=83045&viewfull=1#post83045

chimera
28th-November-2020, 00:27
A czy w Fx-a jest filtr oleju w skrzyni ??

lukasz32
28th-November-2020, 00:49
A czy w Fx-a jest filtr oleju w skrzyni ??

Wchodzisz na kanał, odkręcasz, zlewasz, czyścisz szmatą, składasz, zalewasz (nawet strzykawka 50 czy 100ml Ci wystarczy, to naprawdę bez róznicy czy zalewasz minutę czy 5 jak cała robota trwa ze dwie godziny). Statycznie. U mnie w temacie coś tam opisywałem.


Jest siatka i można zmienić ale nawet na forach usa to myją, no jeśli siatka nie jest potargana to po cóż wymieniać. Nawet uszczelka może być stara, pewnie byś i na tekturze z lakierem złożył to będzie trzymać :-D

Ja bym tego mechanikowi w ręce nie oddał, pewnie przyjdzie praktykant i coś urwie albo spier**li.

14909

Mateusz ex37
28th-November-2020, 09:21
Popieram. Nikt ci tak nie zrobi jak sobie sam zrobisz. Siatkę można wypłukać. Misę i magnesy też umyć ze szlamu. Jak wymieniałem oliwę to kupiłem uszczelkę ale zostało na starej bo od strony skrzyni tak ładnie przywarła, że szkoda by było skrobać.

badmoon
9th-March-2021, 17:00
Sorry za lekki odkop, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku. Odnośnie mycia tego filtra - czym go myć? Przepłukać wodą destylowaną czy czymś agresywniejszym?

lukasz32
9th-March-2021, 17:49
Sorry za lekki odkop, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku. Odnośnie mycia tego filtra - czym go myć? Przepłukać wodą destylowaną czy czymś agresywniejszym?


A po co woda destylowana jak tam później olej poleci? ;) Karszer, szlauch, benzyna i pędzel, co tam masz pod ręką. Ktoś magnesem opiłki zbierał.

Mateusz ex37
10th-March-2021, 20:22
Sorry za lekki odkop, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku. Odnośnie mycia tego filtra - czym go myć? Przepłukać wodą destylowaną czy czymś agresywniejszym?

Chemia nie jest moją mocną stroną ale z tego co pamiętam to chyba kiepsko radzi sobie woda z usuwaniem oleju. Filtr w całości jest metalowy. Więc benzyna mu nie straszna.

lukasz32
10th-March-2021, 22:03
Chemia nie jest moją mocną stroną ale z tego co pamiętam to chyba kiepsko radzi sobie woda z usuwaniem oleju. Filtr w całości jest metalowy. Więc benzyna mu nie straszna.


I nie zapomniec że srubki którymi jest przykręcony są różnej długości, odkręcać i notować :)

alfaiomega
7th-April-2021, 17:16
Witam , panowie - QX70 V8, 125 000 przebiegu, zmieniać olej w skrzyni czy jak nic nie dolega to niech sobie śmiga ?
(statycznie, dynamicznie?)

sirtrojan
7th-April-2021, 17:36
ja bym zrobił statycznie ewentualnie dwa razy po jakim niewielkim przebiegu. czyli pierwszy raz - zrobić z 500 km i drugi raz.

Mateusz ex37
7th-April-2021, 19:36
Popieram przedmówcę. Teraz wymienić 2 razy w odstępie 500km. Następnie po 70 000Km wymienił bym znowu.

wlaziu
7th-April-2021, 19:52
Ja przy 100tkm zrobiłem dynamicznie, śmiga jak trzeba. Wydaje mi się, że przy tym przebiegu każda wymiana będzie ok. Kwestia ile się komu chce przy tym grzebać.

alfaiomega
7th-April-2021, 19:55
sam tego napewno nie zrobię, czy te 500km to taki obowiązek? moze byc po np 1000-1500 ? mam teraz trasy i jak ruszam to robie 2 x 500 i wracam. czy jakis specjalny olej Panowie polecacie , wymiana gumki czy coś? auto 2014r

btw znajomy ktory mi robi auto ma sprzęt do wymiany dynamicznej, co w tej sytuacji?

także. autem zrobilem 30tys km czy powinienem zmieniac olej w dyferencjale czycoś?

Mateusz ex37
7th-April-2021, 20:43
Według mnie możesz drugą podmianę zrobić zarówno po 500km jak i po 2000km. Byle nie czekać kolejnych dziesiąt tysięcy.( mowa o wymianie statycznej)
Wymiana dynamiczna natomiast ma tę zaletę, że nie trzeba prawie nic rozbierać a druga podmiana była by nadgorliwością.

Mówię na przykładzie mojego EX37 ale ogólna zasada jest taka sama.
Ja osobiście uważam, że wymiana statyczna jest lepsza. W misie olejowej skrzyni biegów zbiera się muł. Jak robisz wymianę statyczną to możesz zdjąć sobie misę, wyczyścisz, zdejmiesz filtr siateczkowy wypłuczesz. Jest czysto.
Przy wymianie dynamicznej cały ten muł musi przejść przez skrzynię i mechatronikę.

Wymieniając dynamicznie leje się do oleju płyn czyszczący który ma za zadanie wypłukać wszystkie złogi. I to może być plusem bo chemia czyści mechatronikę która może być brudna.

Kiedyś zastanawiałem się nad upuszczeniem dawki oleju ze skrzyni przed wymianą i dolanie płynu czyszczącego. ( tak na 500Km przed wymianą)
Jednakże nie zdecydowałem się na ten krok. ( podobno płyn czyszczący może wpływać negatywnie na uszczelnienia przy dłuższym kontakcie. A wiadomo, że wymiana statyczna to wymiana o50-60% oleju na podejście.
Przy dynamicznej wymianie nie ma to znaczenia gdyż wymiana sięga 90paru procent.

Reasumując:
Mnie bardziej przekonuje wymiana statyczna

Co do oleju to musi być to olej dedykowany do automatu
Ja do swojego nalałem liqui moly. Jeździ.
Olej w dyfrze? Uważam że wszystkie oleje warto zawsze zmienić.
Po zakupie wymieniłem w silniku, skrzyni, dyfrze, a także we wspomaganiu, oraz płyn hamulcowy. A także pasek wielorowkowy ale to nie ten temat.

Nero
7th-April-2021, 21:42
Ja wymieniałem olej statycznie przy przebiegu ok 150 tyś km w obawie, że duże ciśnienie może spustoszyć skrzynię (może niepotrzebnie)... olej wymieniałem statycznie w sumie na 3 razy => druga podmiana po 2 tysiącach, trzecia po kolejnych 3 tysiącach... widząc olej przy trzeciej wymianie nie był idealny jak nowy (przy wymianie dynamicznej wymieniasz wszystko i masz prawie nówkę)...
za każdym razem nowa uszczelka i czyszczenie sitka...

lukasz32
7th-April-2021, 22:09
Dlaczego piszecie o wymianie 2 razy? Zawsze pisaliśmy, że 3x wymiana i około 10L. Ja zmieniłem raz, odpaliłem, przejechałem się po podjeździe, jakoś go tam rozgrzałem i zmieniłem po raz drugi a trzeci raz wymieniłem po 1000km, można i po 100 czy 50.

Mateusz ex37
8th-April-2021, 09:19
Najlepiej jest upuścić setkę oleju do kubeczka i zobaczyć w jakim jest stanie.
Można też odstawić na noc i rano wsadzić magnes i zobaczyć czy coś się złowi.
Olej prawdę ci powie.

slepy62
8th-April-2021, 11:07
Przy wymianie dynamicznej nie trzeba zdejmować i płukać miski / filtra siatkowego oraz wymieniać uszczelki, olej przelewa się przez skrzynię do momentu uzyskania czystego...
- w Q50h MY14 - wymieniałem przy przebiegu 115 tys. km i była "czarna smoła" - do czystego trzeba było przelać ponad 14 litrów
- w obecnym Q50h MY17 - wymieniałem przy przebiegu 78 tys. km i też była trochę mniej ale "czarna smoła" - do czystego trzeba było przelać tym razem 12 litrów
- WLAZIU wymieniał razem ze mną i u niego przelali niewiele więcej niż nominał (widać delikatniej jeździ vs ja)
Nominał w Q50 to ~9,2 L
Robiliśmy w AUTOSERWIS GRABOWIECKI w Izabelinie - polecam, jeżeli nie masz swoich płynów - używają RAVENOL, wymienią Ci wszystko...

Olej możesz zastosować MATIC-S (będzie drożej) lub któryś z zamienników spełniających normę (np. RAVENOL - będzie taniej)
Jak robisz 7AT od razu powinieneś wymienić oleje w :
- bezzwzględnie w transfer case AWD - ten sam olej co w 7AT
- dyfrze przednim SAE 80W-90
- dyfrze tylnym SAE 75W-90

alfaiomega
22nd-July-2021, 20:15
Według mnie możesz drugą podmianę zrobić zarówno po 500km jak i po 2000km. Byle nie czekać kolejnych dziesiąt tysięcy.( mowa o wymianie statycznej)
Wymiana dynamiczna natomiast ma tę zaletę, że nie trzeba prawie nic rozbierać a druga podmiana była by nadgorliwością.

Mówię na przykładzie mojego EX37 ale ogólna zasada jest taka sama.
Ja osobiście uważam, że wymiana statyczna jest lepsza. W misie olejowej skrzyni biegów zbiera się muł. Jak robisz wymianę statyczną to możesz zdjąć sobie misę, wyczyścisz, zdejmiesz filtr siateczkowy wypłuczesz. Jest czysto.
Przy wymianie dynamicznej cały ten muł musi przejść przez skrzynię i mechatronikę.

Wymieniając dynamicznie leje się do oleju płyn czyszczący który ma za zadanie wypłukać wszystkie złogi. I to może być plusem bo chemia czyści mechatronikę która może być brudna.

Kiedyś zastanawiałem się nad upuszczeniem dawki oleju ze skrzyni przed wymianą i dolanie płynu czyszczącego. ( tak na 500Km przed wymianą)
Jednakże nie zdecydowałem się na ten krok. ( podobno płyn czyszczący może wpływać negatywnie na uszczelnienia przy dłuższym kontakcie. A wiadomo, że wymiana statyczna to wymiana o50-60% oleju na podejście.
Przy dynamicznej wymianie nie ma to znaczenia gdyż wymiana sięga 90paru procent.

Reasumując:
Mnie bardziej przekonuje wymiana statyczna

Co do oleju to musi być to olej dedykowany do automatu
Ja do swojego nalałem liqui moly. Jeździ.
Olej w dyfrze? Uważam że wszystkie oleje warto zawsze zmienić.
Po zakupie wymieniłem w silniku, skrzyni, dyfrze, a także we wspomaganiu, oraz płyn hamulcowy. A także pasek wielorowkowy ale to nie ten temat.

oleje wszędzie wymienione. poleciałem statycznie. podobno olej był w dramatycznym stanie, kolejna zmiana za 1-2 tys km
dzięki Panowie co do olejów do QX70 wrzucę info jakie uzyskałem przy zakupie w czarnepaliwo

może przyda się komuś kto będzie czytał jeszcze temat

QX70 7AT

do skrzyni biegów polecam Amsoil Signature Series Fuel-Efficient ATF w specyfikacji Nissan Matic-S.
Jest dostępny zarówno w opakowaniach kwartowych, jak i galonowych:
https://czarnepaliwo.pl/glowna/236-amsoil-signature-series-fuel-efficient-synthetic-automatic-transmission-fluid-1qt-0946l.html

https://czarnepaliwo.pl/glowna/473-amsoil-signature-series-fuel-efficient-synthetic-automatic-transmission-fluid-1-gal-378-l.html



Dyferencjał z przodu mieści 0,6 l oleju. Wymaga lepkości 80w90 i specyfikacji API GL-5. Polecam Amsoil Severe Gear 80w90:
https://czarnepaliwo.pl/glowna/300-amsoil-synthetic-gear-lube-80w90-agl-1qt-0946l.html x1



Dyferencjał z tyłu mieści 1,7 l oleju. Wymaga lepkości 75w90 i specyfikacji API GL-5. Polecam Amsoil Severe Gear 75w90:
https://czarnepaliwo.pl/glowna/282-amsoil-severe-gear-75w90.html x2



Skrzynia rozdzielcza wymaga specyfikacji Nissan Matic-J (!). Nie można zastosować w niej tego samego oleju co w skrzyni biegów (Matic-S). Jest to wyraźnie napisane w instrukcji obsługi. Wchodzi 1 l. Polecam Mitasu Premium Multi Vehicle ATF:
https://czarnepaliwo.pl/glowna/175-mitasu-premium-multi-vehicle-atf-1l-.html x1

alfaiomega
22nd-July-2021, 20:29
Przy wymianie dynamicznej nie trzeba zdejmować i płukać miski / filtra siatkowego oraz wymieniać uszczelki, olej przelewa się przez skrzynię do momentu uzyskania czystego...
- w Q50h MY14 - wymieniałem przy przebiegu 115 tys. km i była "czarna smoła" - do czystego trzeba było przelać ponad 14 litrów
- w obecnym Q50h MY17 - wymieniałem przy przebiegu 78 tys. km i też była trochę mniej ale "czarna smoła" - do czystego trzeba było przelać tym razem 12 litrów
- WLAZIU wymieniał razem ze mną i u niego przelali niewiele więcej niż nominał (widać delikatniej jeździ vs ja)
Nominał w Q50 to ~9,2 L
Robiliśmy w AUTOSERWIS GRABOWIECKI w Izabelinie - polecam, jeżeli nie masz swoich płynów - używają RAVENOL, wymienią Ci wszystko...

Olej możesz zastosować MATIC-S (będzie drożej) lub któryś z zamienników spełniających normę (np. RAVENOL - będzie taniej)
Jak robisz 7AT od razu powinieneś wymienić oleje w :
- bezzwzględnie w transfer case AWD - ten sam olej co w 7AT
- dyfrze przednim SAE 80W-90
- dyfrze tylnym SAE 75W-90

dzięki też dla Irka, zawsze można na niego liczyć !

JacWan
5th-March-2022, 01:18
Panowie mam pytanie co do wymiany statycznej jeśli przy wymianie odkręcamy miskę a oleju spływa tylko połowę to gdzie jest ta druga część oleju dodam że jest to mój pierwszy automat i nie jestem w temacie oświeccie mnie.

sirtrojan
5th-March-2022, 11:02
pozostała część jest np w płycie sterującej ale przede wszystkim w konwerterze.

JacWan
9th-March-2022, 22:03
Witam mam pytanko jestem na kupnie oleju do skrzyni biegów do fx37 złożyłem zapytanie u czarne paliwo Dobrali mi olej Amsoil Signature Series FE Synthetic ATF ATL podobno zamiennik Nissan Matic-S i tu pytanie czy ktoś wymieniał na taki i czy jest z tego zadowolony i nie ma różnicy pomiędzy oryginałem

Gdanio
12th-March-2022, 14:32
Jak Tomek z Czarne Paliwo dobiera ci olej to napewno jest lepszy niż orginał . Możesz w ciemno brać [emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasz32
12th-March-2022, 19:10
Ja od Czarne Paliwo brałem ravenola do skrzyni. Po wymianie wszysko ok. 3x statycznie.

Slayer
28th-August-2023, 21:03
Panowie Q60s AWD 405hp 3 litry jaki olej do skrzynii z oryginałem ciężko może jakiś zamiennik dobry i ile wchodzi do tej skrzyni ?

Pozdrawiam

Gdanio
29th-August-2023, 06:31
Panowie Q60s AWD 405hp 3 litry jaki olej do skrzynii z oryginałem ciężko może jakiś zamiennik dobry i ile wchodzi do tej skrzyni ?

Pozdrawiam

Napisz do Czarne Paliwo to dobierze ci olej pod całe auto [emoji593][emoji106]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mafioz
29th-August-2023, 14:55
Panowie Q60s AWD 405hp 3 litry jaki olej do skrzynii z oryginałem ciężko może jakiś zamiennik dobry i ile wchodzi do tej skrzyni ?

Pozdrawiam
Ravenol J2/S i będzie Pan zadowolony

Mateusz ex37
31st-August-2023, 11:49
My do naszych aut do skrzyń lejemy Liquimoly i jesteśmy zadowoleni.
Olej przede wszystkim musi trzymać specyfikację zadaną przez producenta. Marka nie jest aż tak istotna o ile są to "marki"
Choć rzeczywiście wybiera się tą którą dana osoba stawia wyżej w hierarhii oraz nie wybiera tej z którą ma się złe doświadczenia.

Slayer
17th-September-2023, 22:28
Zalane ;)

17219

Mafioz
18th-September-2023, 13:00
Sam zmieniałeś ? Jakieś wskazówki przy tym :) ?