PDA

Zobacz pe?n? wersj? : ON/Pb a może LPG - luźne rozmowy



slepy62
31st-March-2012, 21:12
Witaj na forum. Co do diesla masz rację, to jest to!!!! Też uwielbiam ten moment, który od dołu wgniata w siedzenie. A kiedy trzeba potrafi zaoszczędzić. Pozdrawiam.

Witam Pawle - jak poszukasz - jest kilka wątków na temat ON-owców.
Jak będę miał chwilę odszukam i wrzucę Ci linki lub poszukaj sam.

Wprawdzie większość kolegów PB-nowców uważa "FX-klekociaka" za profanację
- oficjalnie się do tego nie przyznają
- bo ostatnio nastała moda na zapachową LePsząGnojówkę, więc ... siedzą cicho lol

W sumie to gdybu Infiniti nie wypuściło FX30d - pewnie bym teraz pomykał Q5-tką, więc ...

Ogólnie jeżeli nie będziesz się ścigał na ćwierc mili lol lub cuś podobnego, FX30d czy M30d- moim zdaniem na nasze drogi jest bardzo dobrym wyborem
Jeżdżę 1,5 roku, przejechałem 44 tys. km - bez najmniejszych problemów
Minus - mógłby mieć większy ciąg przy prędkościach > 140 km, ale jak skonczy się gwarancja, chiptuning załatwi sprawę, 280kM to o ile się nie mylę tyle co w I gen. FX35
OGROMNY PLUS - ostatnie 5 tys.km przejechane w warszawskich - korkach zużycie paliwa 10,3 L !
Jak jeździłem cały czas "na buta" palił ~ 11 L, od dłuższego czasu - po mieście staram się jeździć w korkach lub "sznurkach" na inteligentnym tempomacie i zużycie spadło, nogi odpoczywają (wczoraj jechałem k... 2,5 godziny, dzięki imć związkowcom)
pomimo że jak tylko mogę (jak warunki pozawalają) wyłączam ICC, przełączam na tryb DS (sport) i "daję buta w podłogę".
Ogólnie na 20 tys.km dolewka 1 L oleju (oficjalnie nakazane :) i tyle...
Ciekawą opcją jest teraz też M35h - miałem takiego testowego - idzie to jak burza, pali finalnie jak ON-owiec, tyle że nie wiadomo jak długo wytrzymują baterie i ile kosztuje ich wymiana...

Alexaus11
31st-March-2012, 21:20
......., daje również frajdę z jazdy i nie trzeba się wkręcać na 5000-7000 obrotów, żeby się rozpędzić. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów Infiniti.
Witam Witam
Akurat z tym kreceniem do 5000 obrotow to bym sie nie do konca zgodzil...owszem w Civicu 1.6 mozliwe...ale masz w Infiniti wystarczajcy moment obrotowy i moc ze uwierz ze nie trzeba tak jezdzic zeby sie rozpedzic..ale jezeli mialbys jakies watpliwosci to na jakis zlocie itp chetnie mozemy sprawdzic;):car:

ArtPol74
1st-April-2012, 10:04
slepy62 ja już to wszystko czytałem. Może to i profanacja ale warta grzechu. A co do chipa ekstra pomysł.

slepy62
1st-April-2012, 10:35
slepy62 ja już to wszystko czytałem. Może to i profanacja ale warta grzechu. A co do chipa ekstra pomysł.

Na bazie Twojej odpowiedzi - pisałem dla pytającego - Pawła Kocika
:)

ArtPol74
1st-April-2012, 12:06
Jasne. Pozdrawiam.

quku
1st-April-2012, 12:32
widzę powstał wew klub miłośników ON jako super rozwiązania he he:grouphug: (nie wspomnę że wspaniałe rozwiązania na ON są tylko stosowane w europie, są marki które w ogóle nie produkują własnych ON silników, ciekawe dlaczego)
a ja jestem miłośnikiem PB :car: dlaczego: piękna praca silnika dzwięk, elastyczność itd
czekam teraz na jedynie słuszną kryykę :)

slepy62
1st-April-2012, 19:59
czekam teraz na jedynie słuszną kryykę :)

GoDoSZ JAK pISIORKi
jak u wadzy to grzmią
w opozycji kpią
lol

a tak na poważnie - dla każdego coś dobrego...

pomimo '50-tki do dziś nie potrafię zrozumieć dlaczego dla niektórych - linia partii jest JEDYNĄ SŁUSZNĄ dla narodu lol

od '78 do m.w. 95 jeździłem tylko PB, pierwszy raz (nie licząc starych taxi beczek i ciężarówek)
samodzielnie dieslem pojeździłem dopiero jak mój wspólnik kupił Madzię 626
pomimo że jeździłem wtedy Voyagerowatymi V3.3 - żadna mu nie podskoczyła
no może Dodge Sport Caravan na V3.8

Nie mam nic przeciwko PB ani ON ani LPG,
uważam jak wyżej, dla każdego coś dobrego...

quku
1st-April-2012, 20:27
Nie mam nic przeciwko PB ani ON ani LPG,
uważam jak wyżej, dla każdego coś dobrego...[/QUOTE]


Ależ zgadzam sie z Tobą w 110% nawet :piwko: wyraziłem swoją opinię podobnie jak Wy swoją :) 626 z którego roku była ja miałem z 1996 nie do zajechania była do dziś mój były pracowni się nią buja :car:

a widzę że pesel mamy podobny i tak z ciekawości UE nie kojarzy Ci się z RWPG gdzie powstawały jedynie słuszne kierunki rozwoju podobnie jak dziś w UE? ( np. ślimak to ryba, a szprotka już nie koniecznie):fish2:

pawell31
1st-April-2012, 20:31
Zależy kto co lubi ja na przyklad lubię jeździć i jednym i drugim.:car: Ostatnio myślę nad jakimś małym dieslem typu fiesta żebym miał czym pośmigać po miescie i, dla dziewczyny. Po co grzać 3.5 litra żeby przejechać 5 czy 6 km. :biggrin:

Tomek g35c
1st-April-2012, 20:55
A ja tak naprawdę uważam że każdy ma prawo wybrać to co mu odpowiada...
Ja jeździłem z gazem, diesel'em i bęzyną...;-))...
V-ka ma charakterystyczny dźwięk, który mnie kręci...i to jest to...
Ale rzędówki bym nie kupił... bo mnie nie kręci...
Tak bym to zakończył...i hasta...

slepy62
1st-April-2012, 20:57
626 z którego roku była ja miałem z 1996 nie do zajechania była do dziś mój były pracowni się nią buja i tak z ciekawości UE nie kojarzy Ci się z RWPG gdzie powstawały jedynie słuszne kierunki rozwoju podobnie jak dziś w UE? ( np. ślimak to ryba, a szprotka już nie koniecznie):fish2:

Szczerze przyznam że nie wiem - to było auto wspólnika - dużo razem jeździliśmy - raz moim raz jego... ale nie pamiętam (chyba pomiędzy '94 a 98), bo przewinęło nam się kilkanaście aut (zmiana tak co ok. 2 lata...)

Co do EU i RWPG - pod pewnymi względami to wydaje mi się że zaczyna być jeszcze gorzej, biurokracja, technokracja, niektóre unifikacje (jak wyżej piszesz)

ogólnie uważam że na świecie jest miejsce i na globalizację jak i jej odwrotność - bez wzgędu na to jak ją nazwiemy, ale to temat rzeka i skomplikowany...

w EU - coraz bardziej przeraża mnie powolny przerost formy nad treścią

sirtrojan
1st-April-2012, 21:07
Proszę kontynuować dyskusje paliwowe w tym temacie.
Bóg zapłać.

slepy62
1st-April-2012, 21:13
ZAPOMNIAŁEM SIĘ - WIĘC POPRAWIAM W ZGODZIE Z TEMATEM:
w EU - coraz bardziej przeraża mnie powolny przerost formy (PB) nad treścią (ON)
lol

quku
1st-April-2012, 21:16
Co do EU i RWPG - pod pewnymi względami to wydaje mi się że zaczyna być jeszcze gorzej, biurokracja, technokracja, niektóre unifikacje (jak wyżej piszesz)

ogólnie uważam że na świecie jest miejsce i na globalizację jak i jej odwrotność - bez wzgędu na to jak ją nazwiemy, ale to temat rzeka i skomplikowany...

w EU - coraz bardziej przeraża mnie powolny przerost formy nad treścią[/QUOTE]

widzę że mamy w tym względzie podobne odczucia niestety niezbyt optymistyczne (znamy koniec RWPG) w moich branżach to jest masakra biurokratyczna, nie żebym narzekał :) tak sobie marudzę :)

no tak :sorry: aktualna linia EU ON górą PB out :amen:

sirtrojan
1st-April-2012, 21:25
Pomijacie Panowie w eksploatacji diesla jeden jakże istotny wątek - jakakolwiek naprawa diesla to x 3 albo nawet x 4 tyle co w benzynie.
Irek ma auto na gwarancji ale nie można wykluczyć że salon wypnie się kiedy przyjedzie do nich np. z uszkodzonym wtryskiwaczem - bo to przecież wina paliwa które sam tankował. Co z tego ze zacne stacje i że raczej nie może mieć to wpływy na awarię. Tak czy inaczej pewnie z 1,5-2 k PLN sztuka pęknie. Turbiny też nie są wieczne... W kategorii Servis -wygrywają wolnossące benzyniaki.

Ja sam lubie diesle - poprzednio miałem Voyagera 2.5 CRD i bardzo miło wspominam jazdę tym autem. Niby tylko 145 KM ale dawało rade a i pozycja za kierownicą rewelacyjna.
Niestety po swoich 7 urodzinach auto zaczęło się powoli sypać.

slepy62
2nd-April-2012, 17:16
Pomijacie Panowie w eksploatacji diesla jeden jakże istotny wątek - jakakolwiek naprawa diesla to x 3 albo nawet x 4 tyle co w benzynie.

Wszędzie na tym forum czytam że INFINITI się NIE PSUJĄ ...

Jak padnie coś poważnego to każda naprawa pogwaracyjna kosztuje, bez względu na to czy to benzyna czy diesel :(

co do x3 lub x 4 - pozwolę sobie się nie zgodzić...

wszystko poza silnikiem jest takie samo więc...

na chwilę obecną serwis klekociaka to koszt wyższy o 460 zł (filtr paliwa) wymieniany co 40 tys.km
+ ok 10% wyższe ceny "innych - tych samych części" co w benzynie wymienianych okresowo
ale !
przegląd diesla jest co 20 tys.km,
przegląd benzyny co 15 tys.km
czyli per saldo ....
taniej czy drożej ?
mówię oczywiście o II generacji kupionej w salonie lol

sirtrojan
2nd-April-2012, 18:20
mała anegdota w temacie
niedawno był silnik do FX30d na alle - nie pamietam ile dokladnie (coś 10-15k PLN) ale wczoraj widziałęm motor z FX50 za 40 k PLN! OMFG

Tomek g35c
2nd-April-2012, 21:31
A może Diesla do coupety wsadzimy - tego jeszcze nie było...
Jestem ciekawy jakby taki myk zrobił.. za fabrykę... nie byłoby taniej ...
Do tego chip tuning i może by jeszcze wyciągnął 280 HP...
Wydech jakiś podpicowany ...aby dźwięk był jakiś taki do zaakceptowania...

pawell31
2nd-April-2012, 22:00
do coupe to vh45de lub vk45de i dmuchnąć to można porządnie:biggrin:

sirtrojan
2nd-April-2012, 22:04
można i mocniej


http://www.youtube.com/watch?v=0eKUQre02Q8

pawell31
2nd-April-2012, 22:16
piec z armady/titana/qx56. Podobno w jUeSeju już pare takich jest:D

slepy62
3rd-April-2012, 17:01
A może Diesla do coupety wsadzimy - tego jeszcze nie było...


Można tak w nieskonczoność, np.:
V6d - to ciężarówka
V6 - chodzi jak kosiarka
V8 - zaczyna brzmieć jak samochód
V12 - to jest wydech

w sumie jak będę chciał bez problemów z szybami/radiami/szyberdachami stale słyszeć wydech - fundnę sobie Harleya lol

BAJZEL
4th-May-2013, 23:04
3691Takie delikatne przetłumaczenie metodą kamienia i młotka ( czyli rysunkowo ) czy lpg sie opłaca i to na małych silnikach a co dopiero jakby to przeliczyc na v6 czy v8 :D:D

Tomek g35c
4th-May-2013, 23:08
na porównaniu nie ma nic o żywotności jednostki napędowej... ;)

BAJZEL
5th-May-2013, 00:38
Tylko na to czekałem ... heheh LPG to czerwona płachta na Tomka :)
mam jeszcze sporo artykułów więc może meliske naszykować :) hehehe
Żarcik oczywiście

BAJZEL
7th-January-2014, 00:10
Ciekawy opis ... wrzucam , ponieważ przybywa ludzi co montują junkersy więc może się komuś przydać ostatnie zdanie może komuś rozjaśnić wątpliwości tych naszych gniazdek zaworowych :)


pojazd marki Infiniti FX 35 o mocy 206 kW (280 KM) wyprodukowany w 2007 roku został przerobiony na gaz w czerwcu 2009 roku przy stanie licznika 39 800 km.
W przedstawionym aucie została zamontowana włoska instalacja gazowa BRC Sequent Plug & Drive włoskiej firmy MTM.
Firma MTM to największy na świecie producent nowoczesnych samochodowych instalacji gazowych, który jako pierwszy w Europie już na początku tego wieku zaprojektował i wdrożył sekwencyjny wtrysk gazu. Wszystkie elementy tej instalacji gazowej są wyprodukowane i gwarantowane przez tego producenta w jednej fabryce co gwarantuje ich doskonałą współpracę.
Toroidalny zbiornik gazu został zamontowany we wnęce koła zapasowego pod podłogą bagażnika i ma pojemność 73 litry.
Na pełnym zbiorniku autogazu auto może przejechać mniej więcej 400 km oszczędzając około 100 zł.
Wlew gazu został zamontowany pod klapką wlewu benzyny i nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych.
Przełącznik wraz ze wskazaniem poziomu gazu w zbiorniku zamontowany został z lewej strony kierownicy, w miejscu w którym jest dostępny dla kierowcy także podczas jazdy.
Samochód z instalacją gazową spala około 15 litrów autogazu LPG na 100 km wobec 12,5 litra benzyny w porównywalnych warunkach czyli o około 20 % więcej.
Dzięki korzystnym cenom autogazu posiadacz tego auta przejeżdżając rocznie około 20 000 km może zaoszczędzić nawet 5 000 zł. Koszt instalacji gazowej powinien zatem zwrócić się po mniej więcej roku jazdy na gazie.
Silnik tego samochodu ma nieutwardzone gniazda zaworowe, które przy zasilaniu gazowym powinny być smarowane specjalnym lubryfikantem.

http://www.abart.com.pl/Galeria/Infiniti/FX-35

stare bo stare ale takich info nigdy za wiele , szczególnie jak ktoś sie waha :)

Jacob_USA
7th-January-2014, 03:30
Ja podobnie jak Tomek nie uznaje LPG w samochodach :)

BAJZEL
7th-January-2014, 08:39
Masz prawo Kuba :)
Ja do momentu nakręcenia się na FX-a też nie uznawałem junkersów... zawsze górowały niemieckie TDI :) ale po kalkulacjach kiedy wyszło , że najzwyczajniej z lpg bez problemu będę w stanie utrzymać autko i nie martwić się o spalanie tylko jeździc tak jak mi sie podoba .... stwierdziłem, że wszystkiego trzeba w życiu posmakować :) odpukać .... póki co nie mam powodów do narzekania :)

sirtrojan
7th-January-2014, 10:38
Artykuł nie wnosi nic nowego do dyskusji na temat LPG w FXach.

Ma jednak wątek humorystyczny - czyli spalanie 12-12,5 PB/LPG :)

BAJZEL
7th-January-2014, 10:41
nic nowego ... tylko ciekawie sie czytalo...

a humor gdzie ??

porownal jazde w trasie pewnie przy 100-110km/h

wtedy pewnie FX pokazywal mu zuzycie paliwa 12,5 l
a junkers przy tych parametrach zaciagal 15 l gazu...

co by sie jako tako zgadzalo ....

a bardziej chodzilo mi o zakonczenie tego opisu czyli :

Silnik tego samochodu ma nieutwardzone gniazda zaworowe, które przy zasilaniu gazowym powinny być smarowane specjalnym lubryfikantem.

bo jednak pare osob sie pytalo ... o ten lubryfikator ... czy trzeba i co to i dlaczego.... a tutaj w jednym zdaniu : co i dlaczego ...

korzen
7th-January-2014, 11:11
Ja mam pierwsze LPG w zyciu. Siedziala juz w aucie i powiem wam, ze jako swiezynka w kwesti LPG to jednak to nie to... Jezeli juz to zakladalbym tylko ciekly wtrysk gazu. Bez reduktorow, rurek i reszty badziewia. Do tego nie ma problemu z wypalaniem gniazd zaworowych. Praktycznie nie zuzywa Pb, staruje na gazie. Pompa jest w zbiorniku jak na zasilaniu Pb. Cena znacznie spadla i taka instalacje do v6 da sie zalozyc za ok 6tys zl. Czyli praktycznie tyle co PRINS do naszego silnika...
BAJZEL co do lubryfikatora, to nei ma zadnych konkretnych badan labolatoryjnych potwierdzajacych dzialanie tego wynalazku. Nie zaszkodzi, ale czy pomoze??... Pytalem w 2 duzych stacjach (polecane na forum LPG) oblatanych w instalacjach i twierdza, ze to zbedny wydatek i chwyt marketingowy. Ale jak to mowia, ile ludzi tyle wersji...

BAJZEL
7th-January-2014, 12:27
BAJZEL co do lubryfikatora, to nei ma zadnych konkretnych badan labolatoryjnych potwierdzajacych dzialanie tego wynalazku. Nie zaszkodzi, ale czy pomoze??... Pytalem w 2 duzych stacjach (polecane na forum LPG) oblatanych w instalacjach i twierdza, ze to zbedny wydatek i chwyt marketingowy. Ale jak to mowia, ile ludzi tyle wersji...

No wszystko się zgadza :) w moim przypadku jak rozmawiałem o tym durexie do silnika ( lubryfikator) to gościu powiedział wprost , że do tych konkretnie silników lepiej zakładać i dobrze, że ją mam ... nie jest to koszt dodatkowych paru tys... tylko kilka stówek... a mówił to widząc już moją instalacje a nie ją zakładając ...

Pewnie, że wolałbym na Pb śmigać i w sumie jak jestem w domu to dośc często latam na benzynce... ale tak czy inaczej głownie pokonuje małe odległości a często małe dosłownie po 2-3 km od ronda do ronda hehe ... a wiadomo jak to pali w mieście ...
Póki co nie jestem dumny z tego , że mam gaz ... ale jestem z niego zadowolony ... no i mam INFINITI :) heh
Ale czy jak już wskocze w 2gą generacje ( a mam taką nadzieje ) to nie wiem czy go zagazuje ... no chyba , że sytuacja finansowa się pogorszy ...

sirtrojan
7th-January-2014, 12:28
a humor gdzie ??

Bajzel - z reguły podaje się średnie spalanie a nie chwilowe z górki na autostradzie ;)
Ot rozbawiło mnie to troszku :)

BAJZEL
7th-January-2014, 12:36
No ale SIR zrozum człowieka... reklamował swoje autko czy firme czy ogłoszenie pod sprzedaż :) to wiadomo , że podaje minimalne spalanie przy jezdzie na prostej przy 100 km/h ... po co ludzi odstraszac ...


przecież widzielismy już ciekawsze rzeczy ... że np napęd RWD pali 5litrów mniej niż AWD :)
Sprzedający zawsze podają wszystko w jasniejszych barwach :)

Nie wspominając o zbiorniku gazu , który na moje oko podnosi podłoge... ale po co o tym pisać :)

CO NIE ZMIENIA FAKTU , ŻE MOGŁO CIĘ TO ROZBAWIĆ HEHEHEHE

sirtrojan
7th-January-2014, 12:49
Kamil optymista nawet na cmentarzu widzi same plusy ;)


Ahoj :)

mooth
7th-January-2014, 15:15
Mi się udało raz najmniej na trasie spalić 15l gazu przy prędkości 100km/h, jazda praktycznie bez zmiany prędkości więc jest możliwe to co piszą ale przy jeździe jak emeryt.
przy mojej normalnej jeździe pali w mieście 28-32l gazu

korzen
7th-January-2014, 17:23
No nie to mi FX na trasie przy emeryckiej jezdzie (czyt do 110km/h) udalo sie spalic 11.7l LPG... ALe jazda emerycka. Teraz mam srednia 16,3... Jazda normalna, troche trasy, troche miasta na krotkich dystansach. Ja sie dynamicznie jezdzi po miescie to powyzej 19l/100km lol Mowie o Pb, bo na gazie jakos boje sie/nie lubie deptac....

BAJZEL
7th-January-2014, 17:27
Nio... ale kolega mooth ma v8 a my mamy v6 :D:D:D

LOKTONG
7th-January-2014, 17:55
Czytam i czytam o SZOK 32 LITRY !!
Jak kupilem i wracalem z Wawki na PB spalil mi przy 160 16litrow
Zamontowalem gazicho palil mi 20 po miescie teraz bylem na regulacji po 2tys od montazu,pojechalem do Zakopca na swieta i na trasie 160-200 na godzine spalil mi gazu 17. Dzisiaj tankowalem i przeliczylem ze po miescie tez mi pali 17. Zaznacze tylko ze nie jezdze jak emeryt a na swiatlach wszyscy zostaja z tyłu.
Acha Kamil mnie w bagaznku nic nie odstaje, mam butle 55litrow idealnie podloga lezy jak lezala. Zrobie na butelce 170 mil czyli jakies 280 kilometrow za 120-130 zeta

slepy62
7th-January-2014, 18:13
Bajzel - z reguły podaje się średnie spalanie a nie chwilowe z górki na autostradzie ;) Ot rozbawiło mnie to troszku :)

Taaaaaaaaaaaa - pocieszne są takie teksty...

Od dłuższego czasu jeżdżę sobie rano obwodnicą....

Jak jestem rano śpiąco-nieprzytomny, zapinam tempomat na 120 km/h i toczę się powoli z Nieporętu do Piaseczna - z reguły - z kilkunastominutowym postojem na wjeździe na "Grota".

Średnie zużycie w MIEŚCIE lol wychodzi mi wtedy ~8,6 L na 100 km

przy prędkości 140 km-h (tą samą trasą) - średnie zużycie w MIEŚCIE lol wychodzi mi ~9,4 L na 100 km

lol lol lol

tak więc spalanie MIEJSKIE lol i do tego z GÓRKI lol

w klekocie jest na poziomie kosztowym - zaGAZowanej benzyny

... cóż, demagogia lub inaczej mówiąc "pozytywna" argumentacja - nie zna granic

Lee
7th-January-2014, 20:27
Osobiście nie będę się wypowiadał... z lpg już... przeszło, dobre z górką, bez mała lol 10 lat ... a może więcej, kto by pamiętał ...
:becky:
... osobiście uważam, że ...

4467
... i tyle...

lol

pzdr.

BAJZEL
7th-January-2014, 23:18
Czytam i czytam o SZOK 32 LITRY !!
Jak kupilem i wracalem z Wawki na PB spalil mi przy 160 16litrow
Zamontowalem gazicho palil mi 20 po miescie teraz bylem na regulacji po 2tys od montazu,pojechalem do Zakopca na swieta i na trasie 160-200 na godzine spalil mi gazu 17. Dzisiaj tankowalem i przeliczylem ze po miescie tez mi pali 17. Zaznacze tylko ze nie jezdze jak emeryt a na swiatlach wszyscy zostaja z tyłu.
Acha Kamil mnie w bagaznku nic nie odstaje, mam butle 55litrow idealnie podloga lezy jak lezala. Zrobie na butelce 170 mil czyli jakies 280 kilometrow za 120-130 zeta

No dobrze...

mi w bagażniku teraz też nic nie odstaje ... i już przerabialiśmy , że można około 80 L upchnąć nie podnosząc podłogi ... tylko zbiorniczek na zamówienie a nie standardowy , który każdy gazownik trzyma na magazynie...
ja teraz też mam 55L a wcześniej miałem 80 - ale niestety podłoga była podniesiona o około 4-5cm i mnie to irytowało na maxa :)

Ja kiedyś wyliczyłem ,że średnio musze liczyc te 17-18 gazu ... przy moim użytkowaniu
A ja stwierdzam , że za często wyłapuje punkty i uzupełniam budżet niektórych gmin ... i chyba zaczne jezdzić jak emeryt :)

tim
9th-January-2014, 08:46
Osobiście nie będę się wypowiadał... z lpg już... przeszło, dobre z górką, bez mała lol 10 lat ... a może więcej, kto by pamiętał ...
:becky:
... osobiście uważam, że ...

4467
... i tyle...

lol

pzdr.

A gaz jest do zapalniczeklol

Przemo
16th-January-2014, 07:59
Ta 18l gazu tylko wynika ze większości pali ok 25l w mieście do zbiornika ładują 50l i po 120m robią to jak to jest bo mam lpg wrzucić ale jak ma to tyle spalać to smroda sobie odpuszczę.

BAJZEL
16th-January-2014, 09:25
Jak kupiłem autko to robiłem testy typu zalewałem do pełna wyjeżdzałem ile sie dało i porównywałem cenowo ... i wychodziło koło tych 18l w 100% cyklu miesznaego sporo po miescie i większa trasa ...
ale jak będziesz jeżdził tylko po mieście od swiateł do świateł ruszając tak by wszyscy widzieli , że masz FX i V6 pod maską to pociągnie Ci te 20 bez problemu ...

Jak już mówiłem robiąc swoje kalkulacje po kupnie to mi wychodziło finansowo tak jakby spalał te 8 -9L benzyny a przy tej jezdzie na samej benzynce spokojnie 16 - 20 l benzu by wciągnął ...

Reasumując jest prawie połowe tańsze jeżdzenie ... prawie bo benzynki wiadomo , że też coś tam wciągnie

tak czy inaczej jeżeli planujesz autko trzymać na dłużej to lpg jest opłacalną inwestycją jakby nie było...

milo222
16th-January-2014, 10:32
Jak kupiłem autko to robiłem testy typu zalewałem do pełna wyjeżdzałem ile sie dało i porównywałem cenowo ... i wychodziło koło tych 18l w 100% cyklu miesznaego sporo po miescie i większa trasa ...
ale jak będziesz jeżdził tylko po mieście od swiateł do świateł ruszając tak by wszyscy widzieli , że masz FX i V6 pod maską to pociągnie Ci te 20 bez problemu ...

Jak już mówiłem robiąc swoje kalkulacje po kupnie to mi wychodziło finansowo tak jakby spalał te 8 -9L benzyny a przy tej jezdzie na samej benzynce spokojnie 16 - 20 l benzu by wciągnął ...

Reasumując jest prawie połowe tańsze jeżdzenie ... prawie bo benzynki wiadomo , że też coś tam wciągnie

tak czy inaczej jeżeli planujesz autko trzymać na dłużej to lpg jest opłacalną inwestycją jakby nie było...

ja liczyłem że instalacja zwróciła mi się po 8 miesiącach nawet zakładając błąd statystyczne że zwróciła mi się po 12 miesiącach to przez 5 lat i tak zaoszczędzę minimum 20-30 tyś zł ...

Dawno skończyły się czasy iż gaz jest dla biednych - dziś gaz jest prostym sposobem oszczędzania nawet dla bogatych i do tego jest ekologiczny

a więc jestem bogatym ekologiem i będę z tego dumny

ps. przy jeździe w mieście spala mi 19 litrów , rekord pobiłem w zeszłym roku bo dziadkowym tempem jechałem i spalania wyszło mi 12 litrów ale na większości trasy jechałem 90 km/h i to na tempomacie

BAJZEL
16th-January-2014, 11:34
a więc jestem bogatym ekologiem i będę z tego dumny

Heh Sir .. ostatnio napisał : żeby oszczedzać trzeba być bogatym " czy jakoś tak ... ale coś w tym jest
ja bogaty nie jestem dlatego jeżdżę na gazie :)

lorence
29th-January-2014, 22:29
?Jaki jest koszt założenia dobrej instalacji LPG do G35?

milo222
29th-January-2014, 22:40
?Jaki jest koszt założenia dobrej instalacji LPG do G35?

4300 za instalacje stage i 2 reduktorach

MarianoS81
29th-January-2014, 23:39
Ja zakładałem 2 miesiące temu Nevo pro na wtryskach matrix, 2 reduktory silver,lubryfikator,butla 58l wchodzi 50, która mieści się nie odstając, koszt 4100zl. Jestem bardzo zadowolony,średnie spalanie 15l trasa do 120 km/h miasto w miarę dynamicznie 20l gazu, ostatnio miałem trasę, lecialem od 130-150 bo bardzo się spieszylem średnia 18l gazu. Pozdrawiam

Wysłane z Sony Xperia Z1

MarianoS81
29th-January-2014, 23:44
Ps. Nie piszę o średnim spalaniu z kompa tylko zatankowany gaz/kilometry.

Wysłane z Sony Xperia Z1

BAJZEL
30th-January-2014, 00:31
Jestem bardzo zadowolony,średnie spalanie 15l trasa do 120 km/h miasto w miarę dynamicznie 20l gazu, ostatnio miałem trasę, lecialem od 130-150 bo bardzo się spieszylem średnia 18l gazu.

No u mnie to wychodzi bardzo podobnie !!!

Napac
30th-January-2014, 09:36
U mnie to samo, 15 litrów przy spokojnej jeździe w trasie, 20 litrów w mieście. Wynik jak dla mnie bardzo dobry:)

kmn
16th-April-2014, 22:45
Na jakich stacjach tankujecie podtlenek LPG? Czy na jednych bardziej czuć zapach, a na innych mniej? Zaczynam przygodę z LPG więc tak wypytuję co i jak. Mój na razie jeździ na benzynie musi się troszkę napić bo mogło go troszkę wysuszyć u poprzedniego właściciela :)

kmn
22nd-April-2014, 22:43
Co myślicie o wtryskach barakuda i elektronice kme? Gazownik podrzucił taki temat.

sirtrojan
23rd-April-2014, 00:14
Zapytaj na LPG forum
Ale tam musisz podać

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk